Ciarra Ciarra komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Úžasná kniha, pro mě zatím nejlepší od této autorky. Mám ráda, jak dílky příběhové "skládanky" postupně zapadají do sebe, až utvoří jeden celek-obraz jednoho lidského života, do kterého dost krutě zasáhl osud. Navíc je děj situován do místa, které mi není příliš vzdálené (jen co by kamenem dohodil a zbytek došel pěšky :) ), takže plusové body navíc :) autorka vychází ze skutečných událostí a o to víc se mi kniha líbila. Kdo váháte, jestli půjčit/nepůjčit, koupit/nekoupit, oloupit/neoloupit, sežrat/nesežrat...(pardon, to budou asi ty blížící se Vánoce), tak za mě určitě půjčit, koupit (neloupit) a "sežrat" jedním dechem :D

28.10.2017

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Ještě nemám dočteno/doposloucháno, ale je to jízda! Vřele doporučuju všem, kdo překonají počáteční zděšení a možná až odpor nad anotací. Věřte mi, stojí za to si knihu přečíst a možná o kapku lepší je audiokniha v podání Vasila Fridricha a Jany Strykové.
A ty zvukové předěly jsou..jak to říct? Řízné :D

Opravdu se není čeho bát, myslím, že v jedněch televizních zprávách, na které se většina z nás díváme každý den, je víc násilí než v této knize dohromady. Takže směle do čtení/poslechu :)

07.02.2022 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Není co dodat, pokud se chcete řádně pobavit, tak se do ní dejte :) uvažuju o tom, že si ji po letech zase přečtu nebo poslechnu. Knihu jsem kdysi dávno dostala pod stromeček a i když jsem tenkrát úplně všechno nechápala, stejně jsem se bavila jako nikdy!

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha se mi četla dobře, dozvěděla jsem se i něco nového o tehdejší době (někdy to byla tedy docela síla). Doporučuji a vrhám se na Hotýlek :)

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Přečteno během několika hodin, prostě jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Mrazení v zádech mám ještě teď, když si vybavím některé pasáže, a to jsem tuto knihu četla před 10 lety.

02.09.2015 5 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Kniha se četla dobře, jen - a teď nečtěte dále, kdo se knihu teprve chystáte číst.

!!! SPOILER !!!
konec knihy mě naprosto dostal: sedmý markýz z Monmouthshiru?! Pořád jsem čekala, kdy řekne, že si dělal srandu, ale ono ne...milionář...několikanásobný....tohle bych teda fakt nečekala.
!!! KONEC SPOILERU!!!

Příjemná oddechovka se zajímavým rozuzlením. Také ukazuje, že svět není jen černobílý a že někdy se prostě musí udělat to, co se musí.

08.05.2018 4 z 5

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Pardon, ale hrozná slátanina...

20.09.2017 odpad!

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Konečně kniha v tomto žánru, která se mu jak vymyká, tak do něj dokonale zapadá.
Penelope ve mně během čtení vyvolala snad všechny pocity, co existují:
"ta ženská je úchyl"
"naivní husička"
"sympatická holka, co si z nikoho nesedne na zadek"
"super hláška, tu si musím zapsat"
"asi jsem chlap, co ta holka chce?"
"co to dělá?!"
"zamilovaný blazínek"

Když se budete chtít pobavit, doporučuji. Erotiky tak akorát a smíchem procvičíte břišáky líp než na hodině pilates.

25.04.2024 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tak tohle byla jízda!
Nechápu, proč jsem tak dlouho odolávala!

Dávno nejsem cílová skupina a je málo knih, které mě dokážou vtáhnout do děje natolik, abych se do čtení doslova ponořila, natož u tohoto žánru. Leč, stalo se a zítra začnu další díl. Nebo spíš už dnes.

24.03.2024 5 z 5

Alchymistova šifra Alchymistova šifra Kevin Sands

Ač už věkově tomuto žánru neodpovídám, knížka byla chytlavá hned od začátku, stejně jako humorná i napínavá. Autor líčí Christopherova dobrodružství a emoce tak, že máte pocit, jako byste stáli vedle něj. Chystám se na druhý díl a doufám, že bude minimálně stejně tak čtivý jako první.

13.09.2020 5 z 5

Ian Ian Lauren Layne

Nenáročná jednohubka s předvídatelným dějem - vše myšleno v dobrém. Postavy byly sympatické a už se těším na další díly (mezi Mattem a Sabrinou to pěkně jiskří a Kennedy s Kate? Na ty dva se těším asi nejvíc!)

23.04.2024 4 z 5

Nádherně krutý Nádherně krutý J. T. Geissinger

Slovní přestřelky mezi oběma hlavními postavami byly perfektní, pikantní scény popsané tak akorát (18+, ale žádné orgie). Kniha se četla dobře, děj ubíhal rychle, doporučuji.

19.04.2024 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Zhltnuto za 3 dny!
Sarah J. Maas je mistryně zvratů a ta její neuvěřitelná fantazie mě opět dostala.
Jízda ovšem nekončí, jde se na třetí díl a čtvrtý už na mě taky ve čtečce čeká. Mám v plánu pořídit i papírové vydání, tohle jednoduše potřebuju mít doma.

31.03.2024 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Knihu jsem četla ve čtečce, takže obrázky se objevovaly postupně a spolu s četbou k večeru a v noci dávaly příběhu ten správný šmrnc.

01.05.2023 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Kniha přečtená za jeden den, asi jsem čekala něco víc. Ale to bude tím, že tento žánr čtu už delší dobu, tak mě máloco překvapí. Ovšem jako film by to byla kvalitka. Třeba se jednou dočkám

26.12.2021 4 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Tak konečně "dočteno" ušima :) kniha je zezačátku celkem rozvláčná, ale pak nabere na spádu až do překvapivého konce. Takže řečeno slovy "klasika"-vyděržaj pioněr :D (omlouvám se za případný špatný pravopis, ruštinu jsem už nezažila ;) )

Hluboký hrob Hluboký hrob Steve Robinson

Přečteno docela rychle, ale opravdu nechápu, proč se autor snaží do děje "vecpat" i thriller (tento žánr si představuju trochu jinak, než jak je vykreslen v této knize)...samotný příběh a postupné odhalování jak to vlastně celé bylo, je dostatečně napínavé. Za mě doporučuji a mám v knihovně rezervovaný třetí díl a těším se na další genealogický "thriller" :D

28.10.2017 4 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Jak už bylo několikrát napsáno -báječná oddechovka, nic náročného :)
Ale raději nečíst na veřejnosti, někdy bylo dost těžké se nesmát :D každopádně doporučuju, odpočinete si a kdo je "od fochu", bude se mu to líbit o to víc :) jdu do dalšího dílu

01.11.2016 5 z 5

Skála Skála Peter May

Výborná kniha jak psaná, tak ve formě audioknihy (namluvená Jiřím Dvořákem). Vůbec mi nevadily dvě dějové linky. Líbilo se mi, jak autor dokázal popsat lidi i krajinu tak, že vám přímo vyvstala před očima.
Kdybych měla srovnat Skálu a Pána ohně, na celé čáře vyhrává Skála.

26.02.2016 5 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Emoční horská dráha, přečteno za jedno odpoledne.

14.04.2024 5 z 5