Kufr paní Sinclairové ekniha

Osamělá Roberta pracuje v knihkupectví Old and New a ráda sbírá všemožné poklady minulosti ukryté ve starých svazcích - fotografie, dopisy, pohlednice. Když jí otec jednou věnuje starý kufr, jenž svého času patříval její babičce, objeví v něm prazvláštní dopis z druhé světové války. Je pod ním podepsaný její dědeček, jehož nikdy nepoznala - nejde jí však do hlavy, jak ho mohl napsat, jelikož dle data uvedeného v listu už měl být tehdy dávno po smrti… Dorothy prožívá nešťastné manželství s Albertem, jenž posléze odchází bojovat do války. Když jednoho dne spadne do pole za jejím domem stíhačka, poznává shodou okolností polského majora letectva Jana Pietrykowského a s tím, jak se jejich pouto prohlubuje, v ní vzklíčí naděje na lepší budoucnost - snad přece jen nalezne štěstí. Osud má však s nimi oběma jiné záměry a zanedlouho už musí Dorothy skrývat tajemství tak velké, že jeho důsledky pocítí i její vnučka Roberta o desítky let později…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231200/kufr-pani-sinclairove-231200.jpg 3.9332

Kniha Kufr paní Sinclairové

petrulkaa

Kniha mě trochu zklamala Začátek knihy se čte velice špatně, kolem 100 strany se kniha otevírá a každého čtenáře vtáhne do svého děje. Příběh smutný a utrápený, zároveň naplněný silnou láskou a porozuměním. Konec tak trochu nesrozumitelný, nerozřešený, děj se rychle usekl.

alexis818

Oddechové čtení, nenáročné, ale docela pěkně. Neseděl mi, bohužel, úplně styl psaní.

Booky84

Hezké pohodové čtení, ale ten konec mi přišel takový useknutý...

inachisio

Kniha plná lidských chyb a zklamání. Cítím z ní to ponaučení, že si máme být vědomi příležitostí a vážit si lidí kolem sebe, protože jinak našich chyb můžeme litovat celý život. Kniha je velice zajímavá, poutavá. Ačkoliv mi některé pasáže přišly až moc nepřirozené, copak já o tom můžu vědět. A pokud opravdu někdo žije takový život, jaký vedly postavy v této knížce, na jednu stranu mě to překvapuje a na druhou ani ne. Jsem ráda, že jsem knihu četla, přestože si ode mně mohla vysloužit lepší hodnocení, kdyby byla propracovanější a dojemnější.

VladkaBU

... krásný příběh, jeden současný, jeden z minulosti. Četla jsem už několik takových. Ten z minulosti se mi líbil víc, ale celkově krásné čtení

Tiama

Přiznám se, že mi hrdinky obou dějových linek byly povahově hrozně vzdálené, v podstatě mimo moje chápání. Oba příběhy na mne působily divně. Ne že by byly špatně napsané, ale nebyly pro mne, k téhle knížce se určitě nevrátím.

martina.culik

Dva příběhy - každý z jiné doby. Musím přiznat, že více mě bavil ten z minulosti týkající se Dorothy. Bylo to příjemné oddychové čtení.

Pejuška
30.12.2020

Kniha mě upoutala svým obalem i obsahem. Člověk musí být ve střehu, kterou dějovou linku právě čte. Je pravda, že více se mi líbil příběh babičky Dorothy. Když už našla lásku, tak se jí vzdala za jinou, silnější...mateřskou. Příjemné čtení :)