Kufr paní Sinclairové ekniha

Osamělá Roberta pracuje v knihkupectví Old and New a ráda sbírá všemožné poklady minulosti ukryté ve starých svazcích - fotografie, dopisy, pohlednice. Když jí otec jednou věnuje starý kufr, jenž svého času patříval její babičce, objeví v něm prazvláštní dopis z druhé světové války. Je pod ním podepsaný její dědeček, jehož nikdy nepoznala - nejde jí však do hlavy, jak ho mohl napsat, jelikož dle data uvedeného v listu už měl být tehdy dávno po smrti… Dorothy prožívá nešťastné manželství s Albertem, jenž posléze odchází bojovat do války. Když jednoho dne spadne do pole za jejím domem stíhačka, poznává shodou okolností polského majora letectva Jana Pietrykowského a s tím, jak se jejich pouto prohlubuje, v ní vzklíčí naděje na lepší budoucnost - snad přece jen nalezne štěstí. Osud má však s nimi oběma jiné záměry a zanedlouho už musí Dorothy skrývat tajemství tak velké, že jeho důsledky pocítí i její vnučka Roberta o desítky let později…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231200/big_kufr-pani-sinclairove-231200.jpg 3.9359

Kniha Kufr paní Sinclairové

Anie94

V knize se stridaji dve dejove linky - ta ze soucasnosti a ta z minulosti. Vetsinou me tenhle typ pribehu bavi, ale tenhle me bohuzel vubec nenadchnul. Ale jako obvykle byl pribeh z minulosti o chlup lepsi nez ze soucasnosti, ale o odhalovani rodinneho tajemstvi jsem cetla i lepsi pribehy.

Styl autorky mi nijak nevyhovoval, byl hodne strohy. Pribehem jsem proplula bez nejakych vetsich emoci. Postavy mi take nijak zvlast neprirostly k srdci. Kdybych knizku nemela do vtenarske vyzvy, tak asi ani nedoctu.

Je paradox, ze jsem po knizce uz davno pokukovala a o to je to zklamani vetsi. Konec byl hodne predvidatelny, a na druhou stranu dost useknuty.

Co se povedlo je obalka, i zasazeni deje do knizniho antikvariatu, coz potesi nejedno knihomolske srdce. Ocenuji take oziveni deje v podobe dopisu, ktere Roberta nachazela mezi strankami.

Knihomolka97

Kniha mě zaujala svou anotací. Odhalování rodinných tajemství, romantické příběhy z období druhé světové války můžu, ale toto se bohužel nepovedlo. Alespoň za mě ne. :(

Máme tu dvě časově roviny - minulost o Dorothy a přítomnost o Robertě.
Části z přítomnosti mě vůbec, ale vůbec nebavily. Přišly mi zbytečné, nezajímavé, nudné a nepomohla tomu ani romantická linka. Ta mě teda nechytla, mezi hrdiny jsem necítila chemii natož lásku. Necítila jsem prostě nic. Navíc mi Roberta nebyla sympatická.

Minulost mě bavila daleko více a hlavně kvůli ní jsem čtení nevzdala. Dorothy mi bylo moc líto a vše jsem s ní prožívala. Bylo to chvilkama opravdu smutné, nečetlo se to lehce.
Líbily se mi části s dopisama a také romantická linka. Konec mě docela zasáhl, i když jsem věděla, jak to dopadne.

Je to vážně škoda, protože nápad to byl víc než dobrý.
2,5⭐️/5⭐️

kusma

Kdybych dala na první dojmy, knihu bych odložila, a to by byla škoda. Ze začátku se to ale opravdu četlo hodně špatně. Vracela jsem se na začátek vět a četla je znova, nějak se nemohla chytit. Pomalu, pozvolna se to ale lámalo a začalo to jít. Buď se změnilo psaní, nebo jsem si zvykla. Možná ten úvod byl divně natáhnut, aby se nešlo rovnou na věc,nevím. Ale po přečtení knihy z ní už nejsem rozpačitá a čtyři hvězdy si za mne zaslouží.

niknikita

Tak nevím.
Čekala jsem asi víc, ale trochu jsem se ztratila v té spoustě dopisů, způsob vyprávění mi moc nesedl a navíc jsem se při čtení občas nudila. A přitom to nebyl vůbec špatný příběh, jenže...
Když vím, že tuhle knížku už nechci nikdy číst, tak aspoň za hezkou obálku dávám průměrné hodnocení.

ivzu77

Klidové čtení, lidské osudy za války v Anglii, nenaplněné touhy, lásky a cíle se proplétají se současností a lidskými touhami a cíli třetí generace rodinných příslušníků.

daniska

Na začátku jsem se nemohla začíst ale potom jsem ji nemohla odložit. Vřele doporučuji.

Hiroko

Kniha je psaná retrospektivně, takže člověk se vlastně hned na začátku dozví, jak jedna z rovin dopadne. Jako jo, dozví, ale přesto kniha překvapí, a i když nejsem běžným konzumentem tohoto typu románů, slzička ukápla. Kniha je citlivá a osamělá, o hledání a nalézání, o ztrácení a bolesti a tak krásně si plyne, že ani nebudete vědět, jak rychle se dočtete k tomu překvapivému konci. Brala jsem ji do výzvy loňského roku a nelituju.

Val
23.11.2021

Dvě časové roviny , dvě ženy a tajemství k jehož odhalení má přispět několik desetiletí starý dopis. Knížka se velmi příjemné čte, ovšem začíst se byla docela fuška . Pak přišla naštěstí odměna v podobě moc hezkého příběhu . Bonusem navíc je nádherná obálka .