Kufr paní Sinclairové

Kufr paní Sinclairové https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231200/bmid_kufr-pani-sinclairove-231200.jpg 4 375 135

Osamělá Roberta pracuje v knihkupectví Old and New a ráda sbírá všemožné poklady minulosti ukryté ve starých svazcích - fotografie, dopisy, pohlednice. Když jí otec jednou věnuje starý kufr, jenž svého času patříval její babičce, objeví v něm prazvláštní dopis z druhé světové války. Je pod ním podepsaný její dědeček, jehož nikdy nepoznala - nejde jí však do hlavy, jak ho mohl napsat, jelikož dle data uvedeného v listu už měl být tehdy dávno po smrti… Dorothy prožívá nešťastné manželství s Albertem, jenž posléze odchází bojovat do války. Když jednoho dne spadne do pole za jejím domem stíhačka, poznává shodou okolností polského majora letectva Jana Pietrykowského a s tím, jak se jejich pouto prohlubuje, v ní vzklíčí naděje na lepší budoucnost - snad přece jen nalezne štěstí. Osud má však s nimi oběma jiné záměry a zanedlouho už musí Dorothy skrývat tajemství tak velké, že jeho důsledky pocítí i její vnučka Roberta o desítky let později…... celý text

May
11.03.2015 5 z 5

Úžasná obálka, bezvadná kniha! Co víc říct, asi jen to, že podle mého skutečně stojí za přečtení!

Evik30
09.03.2015 5 z 5

Krásná knížka která stojí za přečtení. I když červenou knihovnu příliš nevyhledávám tato kniha mě hodně zaujala. Obsahově je kniha velmi zajímavá. Příběh je lehce uvěřitelný. Rozhodně doporučuju tuto knihu přečíst!!

andream
05.03.2015 5 z 5

No krása, jedním slovem pohlazení, moc pěkně se četla . Víc mě bavily časy minulé než přítomnost, ale v závěru se to krásně propojilo a dávalo to smysl. Nemám co bych vytkla, určitě doporučuji k přečtení.

Peace
04.03.2015 5 z 5

"Zkoumejte knihy, čichejte k nim, poslouchejte je. Odměna vás nemine."

Jak jedním slovem vyjádřit pocity z této knihy? Nádhera!
Čtení jsem si skutečně užívala, každou řádku hltala, některé odstavce četla i dvakrát.
Přiznám se, že se mi původně do čtení ani zvlášť nechtělo, čekala jsem klasický, odpočinkový román o rodinných tajemstvích. Dostala jsem však mnohem, mnohem víc.

pikilo
26.02.2015 4 z 5

Kufr paní Sinclairové je silný ženský příběh, který se nejvíce zaobírá mateřstvím a morálním dilematem. Řekla bych, že je to klasický ženský román o životním rozhodnutí, věčné lásce a velice zásadním tajemstvím, které hlavní hrdinka tají velice dlouhou dobu. Sice tu píšu, že je to ženský román, ale pánům neuškodí si počíst něco z tohoto soudku literatury (víceméně :D). Kniha je to jak ze života, situace jsou tu popsány velice výstižně, autorka se s ničím nemaže, popisuje situace tak jak jsou, bez zbytečných oklik a vytáček. Moje první reakce byli wtf? To zas bude nuda. Začátek byl pro mě takový nicneříkající. Příběh začíná dopisem, ke kterému jsem se ke konci knihy musela stejně vrátit abych věděla vo co go. Postupně jsem se ale do příběhu začetla a nelitovala jsem toho. Neřekla bych, že je to zrovna můj šálek kakaa ale líbila se mi na tom ta věrohodnost, syrovost a uvěřitelnost příběhu. Za mě můžu knihu doporučit skoro všem, dětem a adolescentům ne-e.

Katschka
23.02.2015 4 z 5

Nádherný, hluboký a odpočinkový příběh! Kniha je velice čtivá, rozhodně doporučuju!

Modrina
20.02.2015 5 z 5

Hluboce lidský příběh. Uvěřitelný. Nějak se z něj nedokážu vymanit. Prostě skvělá kniha!!!

mira399
13.02.2015 5 z 5

Moc krásné počtení!!!

Petra28
07.02.2015 5 z 5

jedním slovem? ... pohlazení

hlina
04.02.2015 5 z 5

Kráása. Klasický román se vším, co k tomu patří. Čtení jsem si moc užila a mrzí mě, že knížku musím vrátit do knihovny.

Tinoušek
28.01.2015 5 z 5

Krásná knížka, zajímavá zápletka. Většinou reálné, moc hezky se čte - zakousnete se a nepustíte :D Opravdu vřele doporučuju :-)

Beruska18
27.01.2015 4 z 5

Velmi poutavý příběh o lásce, touze po mateřství, životních rozhodnutích a příležitostech. Příběh, ve kterém mají velkou roly dopisy a to já ty doručené, tak i ty, které se do rukou adresáta nikdy nedostaly.....Moc doporučuji.

Pivísek
07.01.2015 4 z 5

Komentář na stylové obálce přesně vystihuje pocit z knihy. Líbila se! :o)

evasamankova
07.01.2015 4 z 5

Velmi pěkný a čtivý příběh, psaný v duchu klasických románů.
Ve vyjadřování je autorka strohá, a přeci tím dokáže čtenáře ponouknout k barvitým představám, rozvíření emocí i řešení morálních dilemat. Při tom všem navíc přesvědčivě udržuje a stupňuje napětí i dojetí.
Recenze:

JanaDor
28.12.2014 5 z 5

Chcete si přečíst čtivý, klasický a kvalitní román? Tato kniha je pro vás jako dělaná. Má vše, co má mít. Smutek, láska, tajemství, štěstí. V neposlední řadě také krásný literární sloh, plný hezkých slovních spojení a obratů, jejíž výsledkem je velmi příjemné čtení, které vás obohatí osudovým příběhem dvou žen. Žen zcela rozdílných, žijící každá v jiné době, ale přitom tak podobných.
Kniha se dobře četla, obsah je zajímavý, napsaná je výborně a obal je třešničkou na dortu pro milovníky knih. Vřele doporučuji.