Kufr paní Sinclairové

Kufr paní Sinclairové https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231200/bmid_kufr-pani-sinclairove-231200.jpg 4 375 135

Osamělá Roberta pracuje v knihkupectví Old and New a ráda sbírá všemožné poklady minulosti ukryté ve starých svazcích - fotografie, dopisy, pohlednice. Když jí otec jednou věnuje starý kufr, jenž svého času patříval její babičce, objeví v něm prazvláštní dopis z druhé světové války. Je pod ním podepsaný její dědeček, jehož nikdy nepoznala - nejde jí však do hlavy, jak ho mohl napsat, jelikož dle data uvedeného v listu už měl být tehdy dávno po smrti… Dorothy prožívá nešťastné manželství s Albertem, jenž posléze odchází bojovat do války. Když jednoho dne spadne do pole za jejím domem stíhačka, poznává shodou okolností polského majora letectva Jana Pietrykowského a s tím, jak se jejich pouto prohlubuje, v ní vzklíčí naděje na lepší budoucnost - snad přece jen nalezne štěstí. Osud má však s nimi oběma jiné záměry a zanedlouho už musí Dorothy skrývat tajemství tak velké, že jeho důsledky pocítí i její vnučka Roberta o desítky let později…... celý text

Pejuška
30.12.2020 5 z 5

Kniha mě upoutala svým obalem i obsahem. Člověk musí být ve střehu, kterou dějovou linku právě čte. Je pravda, že více se mi líbil příběh babičky Dorothy. Když už našla lásku, tak se jí vzdala za jinou, silnější...mateřskou. Příjemné čtení :)

PetaZ
26.12.2020 3 z 5

Jako oddechovka dobre, ale to ukonceni mi prislo takove divne..

18LenkA12
12.09.2020 4 z 5

Krásná oddychová knížka, které nechybí napínavý zamilovaný příběh

anna68
20.08.2020 4 z 5

Pěkná kniha, jen se musíte soustředit na dějové linie.....

Skřítek77
06.08.2020 2 z 5

V knize jsou dvě dějové linie - příběh ze současnosti, jehož hlavní postavou je Roberta, a příběh její babičky Dorothy ze 2. světové války. Příběh Roberty byl úplně nezajímavý a hlavní postava mi byla hrozně nesympatická. Válečný příběh se mi líbil víc, hlavně mě zaujal popis života na anglickém venkově během války. Celkově oddychovka, na kterou rychle zapomenete.

ajasin
06.08.2020 4 z 5

Skoro každá rodina má své tajemství. Nebo alespoň něco, čím se nechlubí. O jednom takovém větším tajemství je i tato kniha. Čtivý, příjemný příběh.

Lili2
25.07.2020

Čtivé, několik chybicek by se sice našlo, avšak v každém případě - Ach ty osudy ????.

Jája92
20.07.2020 4 z 5

Kniha mě zaujala již podle obálky, a proto jsem byla zvědavá i na děj. Ten se mi líbil a kniha se stala odpočinkovým čtením.

Surikata369
13.07.2020 3 z 5

Fajn, oddechová knížka. Mám ráda válečné příběhy, proto dávám o hvězdičku v hodnocení navíc. Jinak není to kniha, která by se vám úplně vryla do mozku, ale přesto rádi nějakej ten čas s Dorotheou a Robertou strávíte :)

Selket
08.07.2020 3 z 5

Spíš tři a půl hvězdičky. Hezký příběh, líbil se mi styl a atmosféra ročních období i čtyřicátých let, ale tak zhruba v půlce jsem si říkala: Kruci, kromě živelné katastrofy, teroristického útoku a incestu je tam snad každá dramatická situace, jakou lze vymyslet! Jakoby si autorka dělala nějaké bingo: Rakovina - mám, válka - mám, potrat - mám, cizoložství - mám... Podle mě se mohli dvě nebo tři úplně vynechat a na příběhu, který je sám o sobě dostatečně emocionální by tomu moc neubralo. Plus si nejsem úplně jistá úlohou Roberty, alespoň, co se většiny knihy týká. V anotaci je jí věnována polovina a tak jsem zpola očekávala nějaké dva rovnocenné příběhy, ovšem ona je tam jen jako nepříliš výtaný přívěšek a ve většině případů se mi zdálo, že jsou tam kapitoly s ní jen proto, aby natáhly napětí v Dorotheině příběhu. Taková promarněná příležitost...

Honkovae
24.05.2020 2 z 5

Kniha me moc nenadchla. Zadne napeti a vzruseni pro me.

zdenaR
15.03.2020 4 z 5

Příjemná knížka, která stojí za přečtení.
Román vhodný spíše pro ženy, zajímavá zápletka.

Nikolča
13.03.2020 5 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila a divím se, že nemá lepší hodnocení. Je to krásný příběh o životních rozhodnutích, která v některých případech nelze změnit a už s nimi musíme žít napořád. Líbilo se mi jak prolínání časů, tak i osudy postav, které byly tak rozmanité. Rozhodně si kniha zaslouží místo v mé knihovně a samozřejmě další přečtení za nějaký čas.

Střelka
03.03.2020 5 z 5

Příjemné čtení

marcela8908
04.02.2020 2 z 5

Koupila jsem si ji na zkrácení cestování a zprvu se taky trochu ztrácela v dějových linkách. Nakonec jsem se začetla a samozřejmě jsem potřebovala znát konec obou příběhů. I když ten byl celkem dost předvídatelný

vera5841
28.12.2019 4 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla. Linku Roberty bych klidně zkrátila. Původně jsem chtěla napsat, že bych ji úplně vynechala, ale s odstupem času si uvědomuji, že právě díky této lince drží kniha čtenáře v tajemnu "co se vlastně stalo?" Celkově takový příjemný doják

adriane9
24.11.2019 4 z 5

Tyhle knihy, kde se prolíná minulost s budoucností teď dost letí, jenže ono je to vždycky tak skvěle čtivé! Dorothy s krásnou duší a příběh který se líbil, přečteno za jedno odpoledne a krásně mě odpoutala od starostí a splnila účel. Doporučuji

d.oliee
27.10.2019 5 z 5

Kniha se mi četla dobře, původně jsem se k ní nemohla dokopat, nakonec opravdu krásný příběh. Trochu podobná Vypravěčce.

Nočnípták
01.10.2019 3 z 5

Líbila se mi obálka, tak jsem si knihu půjčila. Slibovala jsem si od ní trochu víc. Obě dějové linie byly takové "tuctové". Děj z válečných let byl zajímavější než současný. Ztráta času to sice nebyla, ale jsem ráda, že jsem ji měla jen půjčenou.

Miška.Miška
14.04.2019 3 z 5

Téma dobré, chvilkama zajímavé, chvilkama nudné.