chrastova.m chrastova.m komentáře u knih

I já jsem před knihou slyšela několik rozhovorů s Ninou Špitálníkovou, a z toho důvodu pro mne kniha nebyla překvapující. I přes to musím uznat, že byla kniha dobře napsána, obsahovala věcné info doplněné o vysvětlivky. Text často doplněn lehkým humorem autorky odlehčující celou situaci ohledně KLDR. Je to zajímavé čtení, stejně jako "Svědectví o životě v KLDR" bych i tuto knihu zařadila do povinné četby středoškoláků.

02.03.2022 4 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Byla to moje prvotina od autorky a byla jsem mile překvapena, jak mě kniha hned uchvátila a strhla do děje. Velmi oceňuji dvě dějové linie, které se nakonec potkají. Měla jsem strach, aby dvě linie nenarušily děj, ale naopak. Krásně do sebe zapadaly. Takže za mě super čtení.

24.09.2021

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Knihu jsem přečetla doslova na jeden nádech a paní Mornštajnová opět nezklamala. Ač jsem tuto dobu nezažila na vlastní kůži, místy mě vážně mrazilo. Vůbec mi nevadilo, že autorka přetvořila skutečnou událost a dala jí jiný spád. Naopak mě to vedlo k zamyšlení.

25.04.2021 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Líbí se mi, že se v této knize setkáte s protikladnými úhly pohledu na danou věc, kdy vám dávají lepší prostor k zamyšlení. Kniha byla velmi čtivá a zajímavá, rozhodně stojí za přečtení.

07.08.2019 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Kniha se mi četla velmi dobře, avšak chvílemi mi bylo ouvej za hlavní postavu. Nebyla to úplně oddechovka, ale za mě super počtení :) mám v plánu i další knihy od autorky

03.05.2021 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Napínavé od začátku až do konce. Pro mě to bylo velmi psychicky těžké čtení (což jsem ale očekávala), i tak jsem knihu "zhltla" na dva nádechy - chtěla jsem to mít už za sebou, zároveň se kniha velmi dobře četla. Ze začátku jsem měla strach, že se budu v knize ztrácet (autorka střídá minulost x přítomnost), ba naopak krásně vše do sebe zapadalo. Za mě super čtení k zamyšlení, ale ráda si dám teď pohov od psychopatů:-))

03.05.2021 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Jedním slovem WAU! Velmi emotivní příběh, který řeší několik problémů, zároveň nabízí pohled na skutečnost z několika úhlů. Celou dobu jsem přemýšlela, jaká je ta správná cesta. Člověk si po přečtení takovýchto knih jeste vice cení svého vlastně bezproblémového života a obdivuje všechny rodiny, ktere řeší podobné situace.

06.06.2020 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Za mě je to bezvadná oddechovka! Autor vypráví své vtipné zážitky s autisty. Během čtení jsem se nasmála, takže díky autorovi za zpříjemnění dne! Bylo mi líto, že je konec.. určitě si koupím i druhý díl:-) Jinak kniha je určitě určena pro lidi, kteří mají o autismu nějaké ponětí, ví o co jde, jinak si myslím, že "laikovi" nebude docházet ta správná pointa :-)

16.02.2020 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Velmi čtivý příběh, který byl smutný, ale nutí člověka číst dál a dál.. Skvělá kniha stejně jako Tajemství od téže autorky :-)

20.12.2021 5 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Kniha mě uchvátila hned od začátku. Už u knihy "Dopis" od téže autorky jsem věděla, že její styl psaní je můj šálek čaje, a to se mi potvrdilo i u této knihy.
I zde se prolínají dvě dějové linie a líbilo se mi, že i když se každá odehrává v jiném časovém úseku, nakonec se setkají.
Co se týče tématu knihy, s prostředím psychiatrické léčebny jsem se setkala prvně a přesně jak jsem očekávala, bylo to velmi silné. Ač jsem knihu zhltla na jeden nádech, samotné téma jsem pak ještě nějakou dobu vstřebávala.. Musím přiznat, že se mi obě knihy od této autorky líbily úplně stejně a obě byly stejně zajímavé. Super!

24.09.2021 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Super počtení, které jsem zhltla doslova na jeden nádech. Autorka mě držela v napětí po celou dobu a rozuzlení bylo pro mě překvapením až do konce. Od autorky jsem přečetla už vsechny knihy a všechny mě moc bavily, sedí mi autorčin styl vyprávění a napětí, které jej doprovází. Za mě super.

09.05.2021 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Kniha, kterou jsem musela číst po částech. Jsou to tak silné příběhy, že jsem musela vždy přestat číst a zamýšlet se nad osudy hlavních hrdinek. Z této knihy mi bylo velice úzko a stále nechápu, jak se něco takového mohlo dít...
Osobně si myslím, že by si měl tuto knihu povinně přečíst každý - proto, aby se takové zvěrstva už NIKDY, NIKDY neopakovala!

07.08.2019 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Příběh byl silný, strhující a kniha se mi četla velice dobře, vtáhla mě do děje. Autorka popisuje všechny hrůzy, které toto téma nabízí. Jediné zklamání byl pro mne konec, jenž se mi zdál dost odfláknutý ve srovnání s vyprávěným příběhem. Jinak moc hezké, doporučuji.

20.03.2021 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velmi emotivní příběh, který chtě nechtě člověka zasáhne. Velmi oceňuji autorčin styl psaní, který je velmi poutavý a čtivý, zároveň autorka nabízí pohled z více úhlů. Na druhou stranu mi vadila strohost příběhu (rychlý spád děje, osobně mi chyběly pasáže věnující se nějakému řešení problému), proto si myslím, že je kniha vhodná i pro příležitostné čtenáře.

06.06.2020 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Opět velmi silný příběh. Knihu jsem přečetla skoro na jeden nádech. Po příběhu, do kterého jsem se rychle začetla, přišel rychlý a strohý konec. Ocenila bych, kdyby bylo i konci věnováno stejně času a propracovanosti jako zbytku příběhu. Jinak čtivá kniha :-)

16.02.2020 4 z 5

Všechno bude fajn Všechno bude fajn Lenka Lanczová

Moje první kniha, kterou jsem v dospívání přečetla. Poté začal můj maraton Lenky Lanczové. Tato kniha mě tak zaujala, že jsem se k ní později ještě asi třikrát vrátila a teď po několika letech si ji ráda přečtu znovu :) Knihy paní Lenczové jsem měla velmi ráda a svými příběhy mě vždy vtáhla do děje. Rozhodně stojí za přečtení.

07.08.2019 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Opět to byla u pana Brynzy sázka na jistotu! Perfektní příběh, napínavé čtení od začátku až do konce, které mě nutilo nepřestávat číst, proto jsem knihu zhltla skoro na jeden nádech :-) už se moc těším na další pokračování!

18.12.2021 5 z 5

Jedním slovem: parádní počtení! Opět pan Selner nezklamal, druhý díl mě pobavil stejně jako první, takže za mě spokojenost :) doufám, že bude i třetí díl :D

22.03.2020 5 z 5

Péče o novorozence a kojence Péče o novorozence a kojence Martin Gregora

Souhlasím s komentáři pode mnou. krátce a výstižně popsány základní info pro prvorodičku, aby věděla, co se bude dít v porodnici a následné rady pro život s miminkem doma. Za mě super.

28.11.2022 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

U této knihy se mi naprosto potvrdilo pořekadlo "nesuď knihu podle obalu". Bohužel, měla jsem velká očekávání a přišlo akorát tak zklamání. Ač mám ráda knihy s tématikou druhé světové války, tato kniha je za mě velký propadák. Vyprávění je velice zmatené, neustále se mění kapitoly jak v časovém pásmu, tak i v pásmu postav. Jak je již zmíněno níže, ani já nechápu pojmenování kapitol. S ohledem na tyto skutečnosti, jsem se nedokázala do knihy začíst, nevpustila mě do děje, což od knihy očekávám.
Je škoda, že autorka nedokázala využít takového citlivého a emočně silného tématu, které se dalo zpracovat rozhodně lépe.
Za mě velké zklamání. Celou dobu jsem se do čtení nutila, ale skončila jsem ve druhé třetině. Knihu jsem nedočetla. Dávám pouze jednu hvězdu, a to za téma knihy.

21.03.2021 odpad!