cace cace komentáře u knih

Pozlátko Pozlátko Táňa Keleová-Vasilková

Nemohu dát více hvězd, jelikož je to skutečně oddychovka. ne kniha, po které vám něco zůstane k přemýšlení. Čte se ale opravdu dobře, to se musí nechat. Emu bych tolik nezatracovala. Líbí se mi, že si na nic nehraje a je jaká je. Je spousta takových, které mají to samé a úzkostlivě to tají, Ema je svým způsobem nezáludná. A upřímně si přiznejme, komu by se přepych nelíbil? Že peníze nejsou všechno, k tomu většinou člověk během života dojde, někdo dříve a někdo později.

17.09.2017 2 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Vcelku dobré čtení, ale nenadchlo mě to úplně. Ale nenechte se odradit a čtěte, na pokračování se můžete těšit. Všechny postavy a jejich příběhy se začínají rozvíjet.

07.09.2017 4 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Úchvatná. První díl byl normální vcelku dobré čtení. Do druhého dílu jsem se ani nevrhla okamžitě, jen jsem byla zvědavá. Pak jsem se nechala strhnout a je to emocionální požitek.

07.09.2017 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Knížka se mi nad očekávání líbila. Vždy uvítám, když se při četbě něco nového dozvím, což se v tomto případě stalo. Dokázala jsem se díky výstižným popisům přenést na Island. Z příběhu mluví pravdivost. Do dvou třetin super, následně už se mi to zdálo rozvláčné a čekala jsem jen, jak to dopadne. Autorka píše příjemným jazykem, charaktery postav se mi moc líbily.

07.08.2017 4 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Pro mě ztráta času. Začátek je slibný, ale rozuzlení dlouho předpokládané. Fakta se mnohokrát opakují, postrádá to napětí. Těšila jsem se, ale s předešlými romány autorky se to nedá srovnat.

03.08.2017 2 z 5

Něžná píseň Něžná píseň Leïla Slimani

Doporučuji - psycholologické, realistické, napínavé, čtivé, aktuální, k zamyšlení.

29.07.2017 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Půjčila jsem pro dceru, protože bych jí přála čtivý okořeněný romantický příběh. Po nahlédnutí jsem se rozhodla nejprve si knihu přečíst (cenzura). Příběh je velmi čtivý, taková Pretty women, Popelka a Padesát odstínů šedi dohromady. Nad klišé a jednoduchost bych se povznesla, kniha je pro pobavení. Ale ta nedůstojnost ženy, takhle to vypadat nemá a proto vracím zpět do knihovny a dceři nepředávám. Škoda. A nerozumím tomu, zda, že to spolu Reet a Ella nedělají klasicky, to má být jako morální v té spoustě věcí, co se tam běžně dělá? Omlouvám se za spoilery. Dávám tři hvězdy, vůbec nechci být nadměrně kritická, ti kluci a i táta se mi vlastně všichni líbili:))

19.07.2017 3 z 5

Tajná historie Tajná historie Donna Tartt

Knihu jsem dočetla (dvě hvězdy), ale stálo mě to dost sebezapření. Neustále jsem očekávala nějakou hloubku, zdálo se mi, že děl by mohl gradovat a k něčemu směřovat. Ale zůstalo jen u očekávání, bylo to takové "rozplizlé", chyběla mi věrohodnější psychologie postav. Vůbec jsem tomu nemohla uvěřit. To, co mělo být prokresleno, zůstalo bez povšimnutí. To, co "za řeč nestálo", se naopak rozebíralo. Celkově po přečtení negativní pocit.

17.07.2017 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Pouze napětí, přečteno rychle. Jinak mi nezůstalo nic. Vykreslený charakter hlavní hrdinky, ale ostatní postavy proměnlivé, nedůvěryhodné. Scény místy zbytečně obhroublé. Se Zmizelou bych nesrovnávala - to bylo promyšleností obdivuhodné.

28.06.2017 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Zajímavá, čtivá kniha.

25.06.2017 3 z 5

Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Susan Elizabeth McClelland

Doporučuji svým dětem k přečtení. Bohužel jsou naše děti obklopeni takovým množství zpravodajství z celého světa, že literaturu tohoto typu nevyhledávají. Přesto je čas strávený nad jedním konkrétním příběhem pro vnímání podstaty přínosnější než možná některé rádoby objektivnější informace.

27.05.2017 4 z 5

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Poutavý příběh o odvaze. Četla jsem ho jako fikci. To, že mají postavy skutečný historický podklad umocňuje zážitek několikanásobně. Nejraději bych se do domu Grimkeových jela podívat.

11.05.2017 5 z 5

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Ačkoli lehčí žánr, četla jsem skoro v jednom kuse. Čtivé, napínavé a v poslední třetině se mi koulely slzy jako hrachy. Ráda jsem si příběh přečetla.

22.04.2017 5 z 5

Návrat do kavárničky v Kábulu Návrat do kavárničky v Kábulu Deborah Rodriguez

No tak už to není ono, první díl mi přišel poutavější. Navíc myslím, že jsou otevřená vrátka pro další pokračování a obávám se, že to bude takové nastavované. V tomto případě by stačila první kniha, bylo to dobře uzavřené.

20.04.2017 3 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Oddychová kniha, začátek a konec dobrý, ale ta cesta byla nekonečná - sendviče, slintání a prdění psa a zase sendviče. Občas koupel ve vaně. Knihu jsem dočetla a nezatracuji, autorka je dobrá vypravěčka. Jen jsem měla pocit, že se opakují neustále stejné věci. Taková romantika "po lopatě".

20.04.2017 2 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Knihu jsem půjčila synovi, milovník psů, a přečtla jsem si ji, abych si na ni udělala názor. Syn nemá rád trápení zvířat, tak jsem to chtěla napřed trochu prověřit. Nikdy bych neřekla, že mohu přečíst knihu psanou z psího pohledu, to se mi opravdu ještě nestalo. Ale ano, bylo to hezké. A ty smutnější momenty jsou velmi citlivě podané, neublíží. Synovi předávám ke čtení s klidným svědomím. Klidně bych i zakoupila. Jen mám obavu, aby si nechtěl pořídit další zrození našeho retrívra Bastíka, který před časem umřel.

27.03.2017 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Yaa Gyasi

Prima čtení

25.02.2017 4 z 5

Život je nádherný Život je nádherný Tereza Boučková

Přečetla jsem, ale předchozí knihy se mi zdály být lepší. Příliš mnoho hodnotícich výroků. Je to o autorce, postrádám víc.

25.02.2017 2 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Čtení dobré. Dozvěděla jsem se hlavně něco o dějinách, co mi dosud bylo neznámé.

25.02.2017 4 z 5

Návrat domů Návrat domů Yaa Gyasi

Kniha je velmi čtivá, hlavně v počátku dokonalý román, chcete pořád víc. Těch generací je tam ale až moc a postupně jsou i postavy méně vykreslené. Zakončení ve vztahu k náhrdelníku jsem očekávala a těšila se na něj, ale bylo to takové "nic moc". Od poloviny pro mě klesající kvalita, ale přes to všechno kniha nadprůměrná. Doporučuji.

10.02.2017 4 z 5