cace cace komentáře u knih

Dve sestry Dve sestry Åsne Seierstad

Reportážní román s příjemně čtivým příběhem. Navíc se dozvíte jak informace o konfliktu v Sýrii, tak o životě migrantů v Norsku. Doporučuji všem, kteří se o problematiku zajímají. Vhodné i pro politiky................. Ale to na tyhle stránky nepatří. Lidé chtějí žít plnohodnotný život, což zkrátka nejde ve válečném konfliktu, ale ani jako neplnohodnotný občan v cizí zemi (ať už reálně nebo pocitově). Líbí se mi zpověď o pocitech migrantů a jejich názorech - ačkoli člověk ta témata tuší, takto se stávají reálnějšími.

23.07.2018 4 z 5

Koupila jsem knihu pro dceru v AJ pro zdokonalení jazyka. Angličtina odpovídá zjednodušenému čtení, kratší jednoduché věty, běžná slovní zásoba. Doufám, že poslouží účelu. Jen málo osobností (odhaduji pod polovinu, snad 1/3) budou děti znát, ale to snad nebude na závadu.

19.07.2018 3 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Možná pro milovníky špionáže, ale ne pro mě. Komplikované, nezaujal mě jazyk ani příběh.

12.07.2018 2 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Docela souhlasím s předchozím komentářem. Na dovolenou je to čtivá oddechovka. Na rozdíl od Dany 3304 mě zajímaly všechny příběhy, až jsem se divila. Vyhovovalo by mi trochu méně tragiky, taky někdy nějaký happyend, aby to bylo vyvážené. Nelituji přečtení, ale knihu do knihovny nezakládám a nabízím v bazaru dalšímu čtenáři.

09.07.2018 3 z 5

Musela jsem knihu odložit. Pracuji v sociální oblasti a při čtení rozhovorů jsem si připadala jako v práci. Takové příběhy mohou člověka obohatit a vést k zamyšlení. Já však pro volný čas budu volit jinou knihu.

08.06.2018 2 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Přečteno, kniha mě nijak nepohltila. Vnímání dítěte je ale vykresleno pěkně.

06.06.2018 3 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Celkem dobře čtivé. Takový trochu napodobenina Foresta Gumpa ( ale ne mírumilovná - mstivá). Ale na Foresta samozřejmě nemá. Zajímavý byl postoj "všechno přežít" a líbily se mi citace a moudra, nad tím se vždy ráda zastavím a zamyslím. Jen mě mrzelo, že s poutavostí příběhu to šlo "od desíti k pěti". Na začátku mě to fakt bavilo a na konci už to ne.

21.05.2018 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Mně se to líbí. Napínavé, romantické, nápadité. V druhém díle jsem již byla kritičtější. Život v nížinách mě nenadchnul, zato Duvalské pohoří je fakt dobré. A to rozhodně nejsem cílová skupina.

06.05.2018 4 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Geniální přítelkyně je geniální četba.

20.04.2018 5 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Takové rychle přečtené. Snad dárek někomu ke dvacetinám?

02.04.2018 3 z 5

Hračkář Hračkář Liam Pieper

Čtivé. Konec se mi až tak překvapivý nezdál, v jistém momentu již předvídatelný.

02.04.2018 4 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Líbilo. Představila jsem si život svojí babičky, která zažila všechna tato období. Tolik rozcestí..... Postavy byli sympatické svojí opravdovostí bez příkras. Vnímám životní zkušenost autorky a přála bych si, aby napsala další skvělou knihu.

23.03.2018 4 z 5

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

Knihu jsem dočetla, ale je to neuvěřitelná slátanina. Je to čtivé, proto varuji, radši nezačínat. Hrdina byl sympatický svojí nezdolností, ale časté mučící a karetní scény byly trochu úmorné. Machr, který na co sáhne, to mu jde, ale nedokáže v ničem najít uspokojení. Překombinované. Ani nevím, co k tomu ještě dodat. Že bych si půjčila další díl? Doufám, že odolám to neudělat.

08.02.2018 2 z 5

Hodina tance a lásky Hodina tance a lásky Pavel Kohout

Pro mě objev Pavla Kohouta. Musím si přiznat, že trochu zanedbávám české autory, ale v tomto případě kvalitní počtení, které nezaostává za světovou literaturou na toto téma, spíše naopak.

01.02.2018 5 z 5

Očista Očista Sofi Oksanen

Dozvíte se něco z historie a přitom dostanete příběh, který nezavání kýčem a vyžaduje trochu přemýšlení.

25.01.2018 4 z 5

Hedvábí Hedvábí Alessandro Baricco

Překvapivé, něžné. Přečtené na jeden zátah - jinak to nejde.

23.01.2018 5 z 5

Advent Advent Gunnar Gunnarsson

Útlá knížka je mým objevem letošních vánoc. Velmi příjemné čtení do dlouhých zimních večerů. Přečtěte si, těžko se to vyjadřuje. Za pokus to stojí, ani Vám to nezabere moc času. Já jsem nadšená. Děkuji autorovi.

31.12.2017 5 z 5

Mischling Mischling Affinity Konar

Válečné téma zajímavě zpracované. Občas to pěkně ulítává do pocitů a fantazií a člověk se musí soustředit. Zajímavý jazyk knihy se mi líbil. Velmi jsem uvítala zakončení příběhu-mám to takhle ráda.

26.10.2017 4 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Jednu hvězdu ubírám, protože nejsem cílová skupina. Ale jinak dobré čtení pro dívky. I když proč takový středověk s označováním v relativně vyspělé společnosti. To by spíš patřilo do středověku.

15.10.2017 4 z 5

Sestra a sestřička Sestra a sestřička Magda Váňová

Dávám jen tři hvězdy, protože je to takové čtení jako když se díváte na televizní seriál. Ale nenechte se odradit, je to příjemné počtení. Líbí se mi, jak jsou ti lidé pěkně nedokonalí - jako ve skutečnosti. Ale přesto je můžete mít rádi-jako ve skutečnosti.

07.10.2017 3 z 5