cace cace komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Pro mě je to moc technická záležitost. Spíš pánské čtení.

15.04.2015 3 z 5

Nováček Nováček Robert Muchamore

Chtěla jsem pro syna, ale nakonec jsem si ji přečetla sama. Syn se zatím bojí, zda to nebude příliš kruté.

28.03.2015 4 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Kniha je opravdu zajímavá ke čtení. Je to moje "karma".

28.03.2015 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Dobré čtení. Nejsilnější část byla ta válečná-to nemělo chybu. Ostatní trochu pokulhávalo, ale stejně jsem byla autorkou nad očekávání překvapená. Rozhodně si přečtu ještě něco.

01.03.2015 3 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Kniha mě zaskočila nepřipravenou. Nebyla jsem si jistá, zda ji dočtu, ale pohltila mě svou romantikou. Je "neuvěřitelná".

31.01.2015 4 z 5

Kniha zajímavá, ale pro mě až moc netypická. Od poloviny už mě to nebavilo a dočetla jsem na přeskáčku.

29.12.2014 2 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Zajímavý příběh jako stvořený pro dokonalý román. Pro mě je téma nevyužité, jazyk a zpracování ve mě nevyvolávají takové to souznění s hrdiny, nechávají mě netečnou. Ještě možná na začátku, dokud jsou kluci v klášteře to tohle kouzlo má, ale pak se rozplyne. Je to škody, s tak vysokými hodnocenímu nemohu souhlasit.

22.12.2014 2 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Začala jsem číst a téhož dne dočetla. Nedalo se odtrhnou. Superhrdina mi nevadí, fandím velké lásce - nad to se dokážu povznést. Jen po četbě z toho moc pocitů nezůstane. Dobré zabavit se do vlaku apod. Autor mistrně sebere čtenáře a vrátí ho až po přečtení poslední stránky.

16.12.2014 4 z 5

Otevřené manželství Otevřené manželství Tess Stimson

Jak může mít taková kniha tak vysoké hodnocení, nechápu. Taky mám ráda odpočinkovou literaturu, ale tohle jsem nedočetla. Mělo by tam být asi sexuální napětí, ale u mě to působilo spíš kontraproduktivně. Tak tímhle směrem rozhodně ne.

13.11.2014 odpad!

Cesta pouští Cesta pouští Ota B. Kraus

Téměř dočteno. Bylo to velmi příjemné překvapení. Zpočátku není snadné se začíst a zorientovat se v postavách. Komu nevadí trochu mystiky a naopak dokáže ocenit neotřelé podání, doporučuji. Má opět po delší době literární zážitek. Možná jsem měla dát pět hvězd.

13.11.2014 4 z 5

Accabadora Accabadora Michela Murgia

Knížku mi doporučila paní v knihovně s tím, že je to náročnější čtení. Ano, to asi je, ale doporučuji. Kniha je útlá a stojí za přečtení.

26.09.2014 4 z 5

Cvičení při bolestech zad Cvičení při bolestech zad Jan Hnízdil

Super jednoduché. Právě před dvěma dny mě skolily zády - klasicky jsem v nemocnici dostala kapačku. Teď cvičím podle této útlé knížky a zdá se mi to reálné, jednoduché. Tato knížečka Vás od cvičení neodradí. Doporučuji

02.08.2014 4 z 5

Vše pro blaho města Vše pro blaho města Vilhelm Moberg

Kniha se mi zdála zpočátku rozvleklá, nejsme na takovou četbu už zvyklí. Mělo to ale něco do sebe, tak jsem vytrvala a odměna přišla. Příběh je "pravdou o životě". Když čtenář nepospíchá dostane příběh života. Slzela jsem.

23.07.2014

Deset žen Deset žen Marcela Serrano

Pro mě prima. Mám ráda knihy s psychologickou tematikou, osudy žen......Není to nic převratného, ale čte se pěkně.

23.04.2014 4 z 5

Ve spárech osudu Ve spárech osudu Karel Cubeca (p)

Že by se mohlo zažít tolik štěstí a tolik smůly. To je samozřejmě možné. Příběh však není , myslím, inspirován skutečným životem. Spíše to beru jako takové shrnutí dějin v příběhu. Co se mi na knížce líbilo nejvíce, jsou životní moudra. Je nad čím se zamýšlet. Pasáže ze školních let jsem nahlas předčítala svým školákům. Pěkné.

25.02.2014 4 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Pěkné počtení, lidová moudrost k zamyšlení. Nejsilnější byl pro mě první osud. Málokdy čtu českou literaturu, možná je to škoda.

08.02.2014 5 z 5

DAIQUIRITA DAIQUIRITA Stanislava Nopová

Vydržela jsem prvních pár stránek, to se fakt nedalo.

08.02.2014

Tygřice Tygřice Torey L. Hayden (p)

Lepší je první kniha o Sheile, ale dobrá. Mám pro autorku slabost, také bych chtěla být tak dobrá učitelka, která ani moc nepochybuje, že koná nesmírné dobro.

08.02.2014 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Knihu jsem začala číst a odložila ji až přečtenou. Dokáže vtáhnout do děje úplně mistrně, na čem se tu shoduje většina čtenářů.
Co však ti mutanti v závěru. A co změna v chování hlavní hrdinky (polibek za vývar)?
Důvodem četby byly obavy mé dcery, zda si má knihu přečíst, když ji všichni tak chválí, ale je krutá. Nedoporučuji, nepřipadá mi normální, pokud již 12 leté děti na knihu pějí chválu, nerozumím tomu. Jsme již tak otupělí? Proč číst promyšlené zlo a vydávat ho za literaturu pro mládež?

08.02.2014 4 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Z Mawera se stal můj oblíbený spisovatel a tak od něj čtu postupně všechno. Na první místo bych Dívku nezaředila, ale přečetla jsem ji moc ráda. Dozvíme se něco z dějin a přitom čtivým způsobem. Je tu napětí, láska, důsledky našich rozhodnutí...
Cystám se na Mendelova trpaslíka. Téma by mě nijak nezaujalo, ale vím, že Mawer mě umí u knihy udržet. Už se těším na překlady dalších děl.

28.01.2014 4 z 5