cace cace komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Po doporučení jsem si knihu půjčila a samozřejmě se tématu trochu bála. Bylo to utrpení, ale počtení. Měla jsem problém se čtením ve vlaku, občas se nahrnuly slzy, to se jinak nedalo. Hodně dojemné.

18.07.2013 5 z 5

Chaloupka strýčka Toma (zkráceno) Chaloupka strýčka Toma (zkráceno) Harriet Beecher Stowe

Počet komentářů ukazuje na to, že se knížka už nečte. Já jsem ji četla v dětství, asi ve 14 letech. Myslím si, že by to měla být četba doporučovaná třeba i ve školách. Udělala jsem si tehdy jasný názor na otroctví a to je její nesporný přínos. Doporučuji ji svým dětem. Zatím se do toho nehrnou už kvůli starému vydání. Škoda.

25.06.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

No literární zážitek to rozhodně není. Nedá se to ani číst moc najednou, aby se člověku nedělalo z tolika orgasmů nanic. Pravda je, že manžel si díky tomu mému čtení užil pár příjemných chvil navíc. Knížky čtu ale proto, že ve mně i po přečtení zůstává pěkný zážitek, někdy i na celý život - to je ta krása. Po této knize zůstává však spíše pachuť. A opravdu už nechci číst slova - baby, vnitřní bohyně, prostě jsem takový, musíš něco jíst atd. Jinak e-maily měly napětí - trochu to připomíná tu e-mailovou knihu.... Téma je ale dobře vyhmátnuté, čtenáři se určitě najdou.

22.03.2013 2 z 5

Varovné signály očkování Varovné signály očkování Anna Strunecká

Jediný závěr je, že stejně nevím, ale více přemýšlím. A výzva pro všechny, hlsme nežádoucí účinky lékařům. moc se to nebere na vědomí, např moje dcera po Cervixu-silné bolesti břicha. Otázka, zda jsme udělali dobře, zůstává.

21.03.2013 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Kniha vyžaduje soustředěnost při čtení, žádná odpočinková četba. Velmi jsem ocenila různé úhly pohledu a množství různých osudů. Válka jako destrukce všeho. Dávám 4 hvězdičky.

04.03.2013 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Nap

07.02.2013 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Knihu jsem přečetla. Poutavé, člověk se nemůže odtrhnout, ale to je vše. Detektivky už zkrátka číst nebudu. Na konci se stejně dozvíte jen to, kdo je pachatel. Nic to ve mě nezanechává.

01.02.2013 3 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Knihu jsem četla v 17 nebo 18-ti letech, dnes je mi 40 a pořád vzpomínám, že patřila k velkým čtenářským zážitkům. Jsem za ty chvíle u knihy vděčná.

09.11.2012 5 z 5

Potopa Potopa Marianne Fredriksson

Kniha patří ke knihám, kterých se nebudu zbavovat. Je moje oblíbená a půjčuji jí, když po mě někdo chce něco pěkného doporučit. Vůbec nechápu, že je tak málo čtená a nízko hodnocená.

09.11.2012 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Přidávám mezi chaloupku strýčka Toma a Sever proti jihu. Krásně doplňuje problematiku. Čtení knihy mě velmi potěšilo.

10.08.2012 3 z 5