cace cace komentáře u knih

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Začátek mě chytnul, ale nejsem na tenhle typ knih - odložila jsem v polovině. Jde o nápad, napětí, ale nic to nezanechá.

16.01.2017 2 z 5

Sirotek č. 8 Sirotek č. 8 Kim van Alkemade

Zajímavý příběh se vším, co k tomu patří - potavě napsané, přiměje k zamyšlení....Překvapuje mě poměrně nízké hodnocení. Fotografie v závěru knihy dokreslují atmosféru - zůstanete nad tím přemýšlet.
V té době nové moderní sirotčince dotované mecenáši? Nebo je to tak, že nic není zadarmo?
Doporučuji k přečtení, je to tak na víkend.

15.01.2017 4 z 5

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Kniha zaujme jednak osudy žen, to však u mě bylo druhotné. Zajímavé čtení je to pro ty, kdo pozorují nebo se přímo účastní přerodu současného venkova. Město nebo venkov? Jak pro koho. Trendy v Německu jsou jakoby o malý krůček před děním v Čechách a stejný fenomén můžeme sledovat na české vesnici. No a ty "sedlácké prady" psané kurzívou - pravda pravdoucí -h až z too zamrazí. Mám doma muže ze selské rodiny - takže kniha mi přinesla materiál k zamyšlení.

10.12.2016 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Výborná hodnocení mě vedla k vysokému očekávání. Nebylo to špatné čtení - ty příležitosti byly uchvacující, přesto nedokonale využité. Lépe by šlo vykreslit charaktery postav, vytěžit více napětí např. ve vztahu starší sestry a jejích nechtěných nájemníků. Úžasně vymyšlené se spoustou příležitostí, které někdy přicházely nazmar. Jako příběh výborné, ale vytěžit y se z toho dalo víc. Srovnání s knihou "Jsou světla, která nevidíme" - sice nižší hodnocení, ale za mě vede. Za mě čtyči hvězdy.

20.10.2016 4 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Tak to není pro mě. Napsané čtivým jazykem, ale jako matka dospívajícího syna a zároveň učitelka - mně to přišlo jako porno pro pedofily. Promiňte.

04.10.2016 2 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Nebylo to špatné, vzbudilo to ve mně zájem o vlky.

09.09.2016 3 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Oddechovka. Ale autorku čtu ráda.

26.08.2016 3 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Dobré čtení.

26.08.2016 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Fantazy není můj žánr, natož české. Příběh jsem půjčila kvůli dětem a protože mě příběh zaujal, chtěla jsem nakouknout. No a knížku jsem přečetla jedním dechem. Pěkné nápady, napětí, romantika. Hlavně se mi líbí, že to není kruté, jak některé fantazy knihy bývají. Dobrý počin, autorce moc fandím a těším se na další díl. Teď hlavně jen nespěchat a neudělat z toho slátaninu. Držím palce, ať se to povede.

20.08.2016 5 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Děkuji za příjemný čtenářský zážitek. Jednu hvězdu ubírám jen pro srovnání s dalším Mawerovým dílem, které je ještě lepší. Je to zkrátka můj oblíbený autor a budu ráda, když se dočkáme další knihy.

16.04.2016 4 z 5

Odvrácená strana půlnoci Odvrácená strana půlnoci Sidney Sheldon

Čtivá kniha lehčího žánru. Ve vlaku jsem málem přejela. Od 2/3 jsem postava Catherine ztrácela na věrohodnosti. Byla na začátku inteligentní a věděla,co má dělat. Pak se najednou zblázní a z inteligentní ženy se stává hromádka neštěstí bez soudnosti.Škoda. Obě hrdinky jsem si jako žena zamilovala a na konci jsem už s nimi prožitek ztratila. Kniha mohla být trochu kratší, méně překombinovaná.

31.03.2016 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Zatím čtu a užívám si to. Po delší době mám zase v ruce knihu, která stojí za to.

19.10.2015 5 z 5

Advent Advent Jarmila Glazarová

Knihu jsem objevila tady na databázi, v knihovně ji měli, čas na čtení taky. No, je to pěkné dílo. Ale taky se mnou to pak bylo "dílo". Kniha ve mě probudila spící depresi a pak jsem musela ujet asi 30 km na kole, abych to trochu "vydýchala". Mistrně vykreslená bezvýchodnost situace. Vlastně každý jedná jen tak, jak musí, jinak mu nelze. A celé je to smutné, ať se snažíš, jak se snažíš. Je to dnes jiné? Máme více možností? Nebo je to snad stejné? Podobné?

29.09.2015 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Když je něčeho konec, tak je konec.......S tím se ale zkrátka lidé nechtějí smířit.

25.09.2015

Skolióza Skolióza Christian Larsen

Kniha nám hodně pomohla zorientovat se v problému. Působí velmi motivačně. Člověk se skoliozou snadno ztrácí naději, že může dojít ke zlepšení a knížka říká, že to jde a dá se aktivně žít a využívat vědomí o svém těle ke zlepšení stavu.

06.09.2015 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tak díky, to opravdu ne, to bude "ujetý". Opravdu nemám zájem, aby mi někdo předával takovou negativní energii. Už jen anotace je zatěžující.

04.09.2015

Reverendova žena Reverendova žena Katherine Webb

Příjemný román, použit je jemný jazyk - pěkné. Spád není nijak strhující, ale má příjemné tempo. Myslím jen, že zde prolínání dvou časových rovin a dvou příběhů nebylo nutné. Příběh novinářky Leah nijak nezaujal, byl jen doplňující. Doporučuji. Velmi aktuální je téma svobodné duše (touha nás všech), která je zahubena.

02.09.2015

O ženách a o lásce O ženách a o lásce Edith Holá

Abych se s přečtením knihy nějak vypořádala, hned jsem šla napsat komentář. Do knížky jsem se hned začetla, ale jako by autorka v polovině přehodila styl psaní. Děj začal uvadat a přícházely "rádoby" hlubší myšlenky. Úplně to ujelo do nějaké mystiky, ke konci mi to opravdu šlo na nervy. Nechci vůbec protlačovat svůj subjektivní názor, ale je to škoda, protože v první půlce bylo nakročeno k super dobré knize a pak se to dost rozplizlo a natahovalo do neúnosné míry. Další knížku autorky si ale nepochybně půjčím. Dokáže to, jen to chce dodělat a nespěchat.

04.08.2015

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Dobrá kniha. Po šogunovi druhá od Clavella a budu číst dál.

15.04.2015 4 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Můj žánr to není,uchyluji se tomu jen výjimečně. V toto případě musím obdivovat autorku - to bych nevymyslela. Jen mi chybí, že málo zůstane, jde o momentální pobavení a to bylo dobré.

15.04.2015 3 z 5