Bryel Bryel komentáře u knih

Marco Marco Marcy Jell

"Nebyla modelka, nebyla ani luxusní společnice jako moje holky tady. Byla alfou mezi všemi."

Ano prosím, toto můžu :)
Čtivý příběh bez zbytečné vaty plný humorných hlášek z mafiánského prostředí. Žhavý, nespoutaný, nebezpečný! Kniha mě okamžitě vtáhla a nutila dočíst "ještě jednu kapitolu".
Možná bych přidala pár stran navíc - více poznávání hlavní dvojice.
Ale motiv Jezdců mě rozhodně zaujal a určitě sáhnu i po dalších bratrech.

"Jeden bez druhého dokážeme žít, ale spolu jsme silnější."

27.07.2023 4 z 5

Nezdolná Nezdolná Karen Lynch

"Když člověk zapálí svíčku, vrhne zároveň stín."

Čtivé urban fantasy. Na úvodní knihu série se děj poměrně rychle rozproudí, nechybí napětí ani humorné momenty.
Upíři, vlkodlaci, polodémoni, trollové a další všelijaká stvoření. A v tomto mixu záhadná (poněkud paličatá a trochu hloupá) hlavní hrdinka, kterou svým způsobem chtějí všichni, a nad jejímž chováním občas zůstává rozum stát. Některé scény byly i pro mě jako milovnici fantasy a scifi trochu přes čáru. Např. bych také ráda dokázala na dálnici uniknout drsným pronásledovatelům po jedné lekci autoškoly :)
Přesto jsem si knihu moc užila a jsem zvědavá na pokračování příběhu, kde se rýsuje výraznější romantická linka.

26.07.2023 4 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

"Jestli její smích dokázal rozzářit celý pokoj, pak při tom jeho jistě roztála veškerá zmrzlina v cukrárně."

Příjemné, romantické, letní čtivo! Vtipný a milý příběh emancipované rebelky, která pilně vzdoruje společenským normám 19. století a svému letitému papírovému snoubenci dává pořádně zabrat.
Jedná se o zdařilý mix knih Pýcha a předsudek a Vévoda a já, primárně určenou pro mladší čtenáře se spoustou romantiky a humoru.

22.07.2023 4 z 5

Bez dechu Bez dechu Lusy Adams (p)

"To je všechno? Skončil jsi?"
"Skončil jsem."
"Vždyť jsi nic neudělal."
"Dovolím si nesouhlasit."
"Ani ses nepohnul."
"To nic neznamená."
"Neřekl jsi jediné slovo."
"Zato ty jich říkáš až moc."
Udělala jsem na něj kyselý obličej. Otráveně zamlaskal. "Co přesně sis myslela, že se bude dít? Chtěla jsi obětovat kozu a požádat o pomoc bohy? Cítila by ses pak líp?"
To záleží... Fungovalo by to? "Já nevím, ale rozhodně jsem nečekala, že se jen sjedeš houbičkami a pak budeš deset minut dělat, že něco děláš, i když ve skutečnosti nebudeš dělat vůbec nic."

Parádní kniha plná akce, kterou táhne skvělá dynamika mezi dobře vykreslenými postavami. Spousta vtipu, spousta smůly, pořádný spád!
Jízlivé slovní souboje mezi Mac a Kanem jsem si moc užívala. Kane mě bavil už v první knize a jsem ráda, že tady dostal více prostoru.
Mac čelí následkům za smrt významných čarodějů. Vzhledem k tomu, že svědci událostí buď nemohou z různých důvodů mluvit, nebo jsou mrtví, není její pozice nijak jednoduchá.. A tím její problémy zdaleka nekončí, to by přeci měla příliš velké štěstí :)
Knihu rozhodně doporučuju, bavila mě ještě víc než první díl a těším se na pokračování.

21.07.2023 5 z 5

Bez duše Bez duše Lusy Adams (p)

"Proč jsi tady?"
"Tvůj večírek jsem přece nemohl zmeškat."
"Nesnášíš večírky."
"Zbožňuju je."
"Nesnášíš lidi. Na večírcích je jich obvykle spousta, tím pádem nesnášíš i je."
Té logice se nedokázal vzpírat. "Přišel jsem se rozloučit."
"Loučení taky nesnášíš." Mohla bych pokračovat celý den. Nesnášel skoro všechno.

Svižné fantasy z moderní doby s dobře promyšlenou zápletkou.
Hlavní hrdinka Mac - zdánlivě největší smolařka široko daleko, copak lze tuto (ne)čarodějku nemilovat? Její sarkastické myšlenkové pochody jsou pomyslnou třešničkou.
Krom nic netušících normálů nám tu běhá všelijaká havěť a potvory na každém kroku.
Hořký konec mě překvapil a potřebuju vědět, co bude dál.. :)
Do plného hodnocení mi maličko něco scházelo. 4,5*

"Neciť se zle, že jsi mi propadl. Mojí schopnosti přitahovat potíže nejde odolat."

19.07.2023 4 z 5

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

"Vida, tak přece jen existuje pár věcí, kvůli kterým bys byl ochotný zabíjet, Gianluco."
Luca mu bez zaváhání odpověděl: "Jenom jedna."

Příběh vygradoval do strhujícího finále, které mě vtáhlo a hltala jsem každou stránku.
Mafiosa je parádní romance plná napětí, nečekaných zvratů, pevného přátelství a sarkastického humoru. Ke konci jsem napětím snad ani nedýchala.
Celou sérii Krev za krev vřele doporučuju! Je to nejlepší série z mafiánského prostředí, jakou jsem doposud četla.

Závěrem ještě jedna malá ukázka přátelství za všechny. Každý by měl mít svou Millie :)

Sofie: Dorazil dárek od tebe. Je trochu unavený a neupravený, ale asi si ho nechám.
Její odpověď přišla skoro okamžitě.
Millie: Skvělé zprávy. Užij si svého milence, ale nezapomeň, kdo je tvoje skutečná spřízněná duše..

15.07.2023 5 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

"Dostala jsem tvoje květiny."
"Cože? Žádné jsem ti neposlal."
"No jo, to je fakt. Neposlal jsi mi vůbec nic."
"Aha," povzdechl si. "Chápu. Popřemýšlím nad tím."
"To spíš začne v pekle sněžit, než Luca Falcone někomu věnuje pugét květin."
Koutek rtů mu zacukal. "Na to my Falconeové opravdu nejsme."
"Ne, pro vás určitě není nic krásnějšího než sklenice medu."
To už ho umlčelo úplně.

Vše pozitivní, co jsem napsala u prvního dílu, platí u Inferna dvojnásob. Naprostá bomba, od které se nedá odtrhnout!
Příběh je ještě akčnější, drsnější a plný překvapivých odhalení. Žádná zbytečná vata.
Romantická linka se posouvá přesně tím směrem, jak jsem doufala a jsem z ní nadšená.
Vyzvihla bych i skvělé dialogy, často s pořádnou dávkou ironie a spoustou humorných hlášek.
Tohle chcete číst! :)

14.07.2023 5 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

"Láska je slabost."
"Slabosti z nás dělají lidi. A jako lidé děláme chyby." Byl tak blízko.
"Taky děláš chyby?"
Očima sledoval mé rty. "Samozřejmě."

YA akční kniha plná nebezpečí, humorných vnitřních dialogů, i romantiky z mafiánského prostředí. Tohle je přesně ta kniha, kterou jsem četla nadšeně do brzkých ranních hodin. Neskutečná čtivost!
Samotný příběh je poměrně předvídatelný, ale víte co? Tak ať. Moooc dobře jsem se bavila a rovnou se vrhám na pokračování :)

13.07.2023 5 z 5

Bolo raz jedno zlomené srdce Bolo raz jedno zlomené srdce Stephanie Garber

"Ještě pořád mluvíš o mém zlomeném srdci nebo o svém?"
"Jsi čím dál tím nepříjemnější, Lištičko. Zlepšuješ se. Jenže srdce musí fungovat, aby se mohlo zlomit. A to moje nefunguje."

Skvělé! Skvělé! Úžasné!!
Čtivě napsaný fantasy příběh s lehce pohádkovým nádechem, kterému nechybí spousta akce, zvratů, dobré dialogy a parádní chemie hlavních postav. Evu i Jacksa jsem si moc oblíbila. Obě postavy jsou zajímavé, tajemné a rozhodně mají velký potenciál k rozvoji do dalších dílů.
Vůbec si netroufám odhadovat, co se stane dál, ale moc.. MOC se těším na pokračování :)
Myslím, že se rýsuje další moje srdcovka!

10.07.2023 5 z 5

Eden Eden Mia Sheridan

(SPOILER) "Přestože život občas umí být děsivý a otřesný, strašlivý a tragický, najdou se v něm i okamžiky dechberoucí krásy. A občas stačí se smát."

Druhý díl ve mě nevyvolal ten wow efekt jako první díl, ale je to pěkná kniha plná romantiky s určitou filozofickou rovinou. Příběh lásky Povijničky a Karamela byl tak čistý a roztomilý..
Hlavní postavy prožijí několik let odloučení.
Po znovu shledání k sobě opět hledají cestu a učí se fungovat v moderním světě. Nacházejí své místo v životě a vyrovnávají se se svými traumaty. Opravdu krásné čtení!

"Některé věci jsou lépe vidět na světle a některé jsou jasnější za tmy."

07.07.2023 4 z 5

Calder Calder Mia Sheridan

"Zíral jsem na ni. A semínko lásky, jež ve mně zakořenilo, semínko, jejž jsem přísahal, že nebudu nijak živit, začalo přesto růst. Přísahal bych, že cítím, jak se mnou proplétají hebounké kořínky a omotávají moje životně důležité části. Nedokázal jsem to zastavit. Obrostla mě. Byl jsem jako pole a ona povijnice. Přemohla mě. Prostě jen tak. Nebo možná ne jenom tak. Možná že to ve mně rostlo roky. Až teď jsem si však dovolil to pojmenovat.
Není tvoje, připomněl jsem si."

Originální příběh o zakázané lásce uvnitř sekty odříznuté od moderních vymožeností, která věří v alternativní konec světa.
Vyvolená, která má spasit svět, a chlapec z prostých poměrů. Přerod od dětského zaujetí a vzájemné přátelské pomoci k osudové lásce. Krásný, něžný příběh postupného sbližování.
Náboženský fanatismus ve své velkolepé šílenosti.
Je to velmi zajímavé a silné čtení, místy mi běhal mráz po zádech, ale rozhodně knihu doporučuju! Konec je přímo infarktový!

06.07.2023 5 z 5

Věž Věž Skye Warren

"V tu chvíli, když se dívám do těch velikých očí, vím, že jednou to správné místo bude. A čas. Nedokážu ji nechat být, ne teď, když jsem ji viděl, dotýkal se jí. Bude moje. Bez ohledu na to, kolik starožitných váz bude zapotřebí.
Klidně skoupím celé město, abych vlastnil jednu mladou ženu."

Byla by velká škoda skončit u druhého dílu, který působil poměrně uzavřeně.. Věž mě velmi mile překvapila. Nečekala jsem, že má příběh ještě tolik co nabídnout. Ze všech tří knih mě tato oslovila nejvíc. Je plná temna, romantiky i akce. Plus za šachovou analogii, mínus za přezdívku (kterou už jsem ignorovala).
Gabriel se více otevřel a hned příběh dostal pořádné grády. Na povrch vyplouvají tajemství minulosti obou hlavních postav.
Mě se finále Koncovky líbilo..

"Královna má svobodu, jakou král nemá. O svém osudu rozhoduje sama."

05.07.2023 4 z 5

Jezdec Jezdec Skye Warren

"Láska je hra. Jako šachy. Hra, kterou nemůžeš vyhrát."

Lepší průměr. Čtivý, tajemný, erotický příběh.
Jezdec mi úplně nesedl. Možná tím, že psychologie postav není úplně dotažená a s tím souvisí i to, že mi jejich chování připadá občas nesmyslné. Hodnotila bych o něco lépe nebýt oslovení "malá panno", které nás provází celou knihou. Každopádně příběh to není vůbec zlý a analogie s šachovou partií se mi dokonce moc líbila.
Doufám že ve Věži dostane víc prostoru Gabriel.

"Řekl byste, že je to dobrý člověk?"
"Ne, slečno."
"Proč ne?"
"Protože by se mu to nelíbilo. Chce, aby si všichni mysleli, jak je nebezpečný a krutý. Někdy je. Ale jen když je to potřeba."

04.07.2023 3 z 5

Zlodej tulipánu Zlodej tulipánu Majka Danihelová

"My dva jsme přesný opak. Jako světlo a tma."
"Co je ti k smíchu?"
"Mám rád tmu. Kdyby nebyla, neviděli bychom hvězdy. Nechci žít ve světě, kde není tma a.. ty."
"Ve tmě se dá snadno ztratit."
"Vždy tě najdu."

Perfektní kniha! Ještě lepší než první díl!
Ač je těžké tomu uvěřit, vše se ještě více zamotává..
Romantická linka je pozvolná a stále stylem krok dopředu, dva kroky zpátky. To pomalé sbližování mě hrozně baví. I to, jak se oba snaží bojovat.. Naprosto boží!
Stíny minulosti se vrací a ukazuje se, že minulost nebude rozhodně tak jednoznačná. Nechybí gangy, násilí, vraždy, záhadné vládní programy.
Toto už není cesta za pomstou, spíš hra o život. A já to naprosto zbožňuju a vážně doufám, že finále tohoto skvělého šokujícího příběhu je za rohem..

02.07.2023 5 z 5

Dedička ruže Dedička ruže Majka Danihelová

"Pokud by se mě někdo zeptal, co bych si vzala s sebou na opuštěný ostrov, řekla bych, že tebe. Víš přesně, co chci.. Děkuju."

Tentokrát jsem pokračování potřebovala tak zoufale, že se vracím k hodnocení dodatečně.
Dědička růže je příběh roky plánované pomsty rodině Alfreda Zivaka, které hlavní hrdinka vyčítá ztrátu té své. Violet ve jménu pomsty za svou rodinu obětuje opravdu mnoho. Ale ne vše je možné naplánovat a když se do toho připlete Zivak, s kterým si Violet velmi porozumí, je o mnoho těžší vidět v něm nepřítele. To, jak jí naučené chování a přísná sebekontrola v jeho přítomnosti unikala mezi prsty, jsem s nadšením hltala.
Skvěle napsaná kniha plná syrovosti, napětí, bolestných rozhodnutí, ale i pozvolné romantiky. Místy na mě byl příběh dost krutý, i když v něm vše dávalo smysl. Vztah Violet k sobě samé a k intimitě jsem občas horko těžko rozdýchávala. Doporučuju!

"Chci, abys byla skutečná."

02.07.2023 5 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

"Smyslnost je zbraň, kterou jen stěží přebijete slušností. A vášeň válka, která se nedá vyhrát prosbami."

Parádní dark fantasy z alternativní budoucnosti, kterou se vracíme až někam ke středověku, mi vyloženě sedla. Chladný král je přesně o tom typu jiskřivého toxického vztahu, který mám moc ráda. Kniha je velmi čtivá, žádná zbytečná vata, ale pořádné úderné vyprávění. Pro milovníky Amo Jones nebo Riny Kent vřele doporučuju.
Mohla bych tvrdit, že by to chtělo méně opakovat některé repliky, ale mě příběh natolik vtáhl a bavil, a zhltla jsem ho na pláži za dvě žhavá odpoledne, že nebudu zbytečně rýpavá.. Líbilo se mi to? Moc!
Stavím se do fronty nedočkavců po pokračování a tuto českou autorku rozhodně musím sledovat :)

"Kousek po kousku, jsi moje."

23.06.2023 4 z 5

Dvůr temnoty Dvůr temnoty Victor Dixen

"Dokud mi v hrudníku bude tlouct živé srdce, budu pokračovat v tajném boji proti pánům noci: svoboda, nebo smrt! Navždy, to přísahám!"

Zajímavě vystavený drsný fantasy svět, kterému vládnou upíři v čele s králem Ludvíkem XIV. Jejich ztvárnění rozhodně nevyznívá romanticky.
Moc se mi líbila alternativní historie se spoustou dobře vykreslených postav, které nejsou snadné k zaškatulkování a vůbec se nedá odhadnout, co se stane v následující kapitole. Příběhu nechybí pěkná porce temnoty, zvratů a drsných scén. Hlavní hrdinka Johana si ve jménu pomsty jde pevně za svým i navzdory velkým ztrátám. Moc se mi první díl Vampyrie líbil.

20.06.2023 4 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Stacey Kennedy

"Dívej se, ale nesahej.."

Jak jsem se na knihu o Lottie a Huntovi těšila, tak jsem trochu zklamaná. Knížka byla útlá a děj méně propracovaný a vše se vždy ihned vyřešilo. Tento díl série je čtivý, smyslný, plný chemie hlavní dvojice, ale ze všech příběhů z Phoenixu mě oslovil nejméně.

15.06.2023 3 z 5

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

Co čekat od knihy s věnováním:
Všem holkám, které řekly: Se.ru na prince Krasoně, dejte mi zjizveného rytíře.

Byla to učiněná bomba! Nasmála jsem se i dojmula. Kniha je hotový uragán vtipu, romantiky a peprných scén. Je to skvělý až pohádkový příběh. Princezna a osobní strážce. Bridget a Rhys (Přiznejme si, že už za to jméno jsou plusove body, že? :))
Ubrala bych pár stran a některé dokola opakující se fráze, ale jinak mě kniha moc bavila.

"Nejdřív si chci vyjasnit jednu věc. Od této chvíle jsi moje. Žádný jiný muž se tě ani nedotkne. A pokud ano.. Znám sedmdesát devět způsobů, jak zabít člověka, a sedmdesát z toho dokážu udělat tak, aby to vypadalo jako nehoda. Rozumíš?"

13.06.2023 4 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

"Ze Zalindova nikdo neuteče. Ani když uteče.."

Čekala jsem, že finále Ranhojičky bude dobré, ale nečekala jsem, že až tak moc. Zrádci krve mě vtahli už od prvních stran a byla to nabitá jízda plná napětí a tajemství až do konce.
Z první části přímo tryskalo Kivino brutální zoufalství, vina a silná beznaděj. Setkáváme se s tématy jako násilí, mučení a drogová závislost.
V předchozí knize mě Kiva místy štvala, ale tento začátek mě znovu úplně dostal na její stranu. Moc se mi líbil vývoj jejího vztahu s Crestou a její postava a ironický pohled na svět celkově. Znovu sblížení s Jarenem bylo pozvolné a moc hezké. Ačkoliv kdyby se trošku urychlilo a víc zapracovalo na jejich vztahu, nebylo by to vůbec na škodu.
Tato autorka je učiněný poklad. Její styl je úžasně čtivý a přenese vás do děje a emocí postav tak, že napětím ani nedýcháte.
Rozhodně doporučuju!

"A co bude teď?"