Bryel Bryel komentáře u knih

Vzostup kráľovnej Vzostup kráľovnej Rina Kent

"Čím viac vidím, tým viac chcem.
Čím viac do nej zatínam prsty, tým hlbšie túžim ísť.
Možno sa to začalo jej telom, no chcem preniknúť najmä do jej mysle a chcem ju ovládnuť."

Příběh Jonathana Kinga vrcholí. A je to parádní příběh plný napětí, překvapení a jiskřivé chemie silně majetnického tyrana a jeho královny.
Knihu jsem zhltla za jeden den a moc se mi líbila, i když za mě byl první díl o maličko lepší.
Skvělá dark romance série :-)

30.09.2023 4 z 5

Trnitá kletba Trnitá kletba Anežka Kočová

"Takhle na zlato koukají všichni vždycky. Jako by to bylo to nejcennější na světě. Nerozuměl tomu. Odkud se bral ten jejich hlad? Ta jejich dychtivost? Toužili po zlatě jako hladová prasata. Škoda že jim ještě nikdo neřekl, že zlato se nedá jíst."

Trnitá kletba je parádní čtivá YA kniha. Samotný příběh sice není natolik propracovaný, jak bych si představovala, ale úplně mě dostalo prostředí knihy s filozofickým přesahem o pokryteckém využívání zdrojů. Klobouk dolů před barvitým fantasy světem s různými národy a kulturními rozmanitostmi, který autorka vytvořila.
Líbí se mi znatelná inspirace v americké mytologii, propracovaný jazyk a sympatická hlavní dvojice, která ačkoliv zdánlivě nemá nic společného, s ubývajícími stránkami se projevuje jejich podobnost. Jsem moc zvědavá na pokračování.

29.09.2023 4 z 5

VAMPS: Čerstvá krev VAMPS: Čerstvá krev Nicole Arend

"Krev nikdy nelže."

Svižný příběh z internátní upírské akademie VAMPS s hlavní mužskou postavou Dillonem. Ten se v pozici totálního outsidera mezi elitářskými studenty snaží najít sám sebe a neutopit se přitom. Někdy doslova. :)

Musím připustit, že začátek se mi četl ztuha. Chvíli jsem si zvykala na některé přeafektované postavy a místy trochu kostrbaté vyprávění, ale pak si mě kniha zcela získala a nakonec nešla vůbec odložit.
I když dost věcí bylo předvídatelných, nakonec jsem si tento šťavnatý krvavý kousek fakt užila a budu se těšit na pokračování.

27.09.2023 4 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

"Taková spousta obdivovatelů, Kovácsová... Ale zdá se mi po pravdě zvláštní, že kdykoli někoho z nich líbáš, myslíš na mě. A to jsem tě ještě ani nepolíbil, princezno."

Divoká jízda nadupaná akčními zvraty a bojem o přežití od začátku do konce!
Pokračování série z dystopické Budapešti obsahuje spoustu násilných a krutých scén, poznání, že politických a intrikujících aktérů je mnohem víc, a dilema, která strana je vlastně ta správná.
Hlavní hrdince jsem fandila po celou dobu. Brexley Kovácsová - dívka, která popírá zákony přírody. Síla, která všechny ve svém okolí přitahuje.
Vztah Brex a Warwicka se neposouvá nějak zvlášť romantickým směrem, ale jejich vzájemná živočišná agrese a ostré dialogy dodávají příběhu tu správnou energii. Nejen hlavní dvojice mě moc baví, ale i spousta skvělých vedlejších postav. Opie a Mrňouska jsou nejvíc!!
Příběh opět končí ve velmi zajímavém momentu a nezbývá, než se moc těšit, co přinese pokračování.. :)
Doporučuju!

"Jste skutečnou záhadou. Něco jako tsunami, ženete se kolem, ničíte, rozbíjíte a převracíte všechno vzhůru nohama."

25.09.2023 5 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

„On je její osud. A ona jeho. Jak nahoře, tak i dole. Oni spolu jsou rovnováha. Světlo a tma. Jeden spadl shora, druhý byl stvořen dole v podsvětí. Jeho led k jejímu ohni.“

Gran finale epico!! Dekadentní propracovaný příběh plný vášně a zrady odehrávající se převážně v temném mrazivém podsvětí, které se ukazuje mnohem obsáhlejší, než jsme si doposud mysleli. Kniha postupně rozplétá proroctví a tajemství minulosti, která se prolínají s přítomností. Tomu všemu exceluje hlavní dvojice - Král démonů a Obávaná. Jejich romantická linka je naprosto skvostná.
Sedm kruhů si mě zcela získalo a doufám, že pokračování o dalších Hříšných se časem dočkají i českého vydání..
Celou sérii vřele doporučuju a zařazuju do své pomyslné Top 5!

„Teď mi to řekni.“
„Co?“
„Že jsem tvůj oblíbený hřích.“
„Jsi moje nejoblíbenější všechno.“

20.09.2023 5 z 5

Tetování za trest Tetování za trest M. K. Hardy

"Dámy a pánové, toto je naprostý konec. To vědomí, že mě potřebovala tolik, aby na mě okamžitě skočila, bylo příliš silný. Tak se mnou zamávalo, že jsem přestal přemýšlet úplně."

Po jaké jiné knize sáhnout v době konání MS v rugby? Pokračování o dalším členovi All Blacks Henrym byla jasná volba.
Příjemná romantická oddechovka s vtipnými momenty. A banda All Blacks, rodina, jejíž soudržnost hřeje i přes papír! :)

"Ka Mate Haka je to, co předvádíme před každým zápasem. To, co nás pohání a stmeluje, to, co nás donutí cítit se spojení a silní. To, co dělá z jednotlivých hráčů rodinu."

14.09.2023 4 z 5

Princezna a hráč Princezna a hráč Ilsa Madden-Mills

"Osud je houževnatá mrcha. A když nedostane, co chce, zkouší to znovu a znovu."

Lepší průměr. Po parádním prvním dílu jsem čekala víc. Je to čtivá kniha, místy jsem se zasmála, dojmula, ale příběh na mě působil těžkopádně a postrádal onu lehkost z jedničky.
Francesca jako hlavní hrdinka mi moc nesedla, její některá rozhodnutí nebudu vůbec komentovat. Zbytečné natahování a dělání problémů tam, kde nebyly. Ubrala bych s četností některých expresivních vulgarismů (obzvlášť mě silně dráždilo slovo *uk&t - mimochodem v romantické knize o náhodných setkáních a osudu o 248 stránkách zazní 30x). Nějak mi to nesedělo.

12.09.2023 3 z 5

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

"Jsme odlišné květiny ze stejné zahrady, ale spolu jsme dokonalé."

Krásná pohodová romantika ze sportovního prostředí.
Samotný příběh sice není moc originální, ale zpracování je dokonalé. Prostředí jižanského maloměsta, kde celá komunita drží pospolu se spoustou všetečných obyvatel, knize dodává tu správnou jiskru.
Postavy jsou velmi sympatické a kniha obsahuje spoustu humorných až groteskních situací. Dost jsem nasmála. A na pokračování o Tuckovi jsem moc zvědavá :)

"Nikdy nebojuj s prasetem. Ty se ušpiníš a praseti se to bude líbit."

09.09.2023 5 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

"Wendy dělá to, co umí nejlépe. Celého mě pohlcuje. Moje rozervané srdce chrastí o černou klec ze žeber, bije jenom pro ni a doufá, že ho dokáže milovat i přes veškerou špínu."

Parádní žhavá dark romance z mafiánského prostředí! Plná nenávisti, touhy po pomstě a nebezpečné přitažlivosti.
Anotace je silně zavádějící, kniha je inspirovaná Peterem Panem nanejvýš jmény postav.
Wendy a James alias Hook. Hodná holka a sadistický zabiják.
Energie a jiskřivost mezi hlavními postavami je přímo ohromující. Některým scénám nechybí značná brutalita a syrovost. Autorka se toho vůbec nebojí a její styl je úžasně čtivý.
Za mě silně návyková bomba!!!

"Tvou hodnotu neurčuje to, v jakých podmínkách žiješ, ale to, jak povstaneš z popela potom, co všechno shoří."

06.09.2023 4 z 5

Šepot kouzel Šepot kouzel Elise Kova

"Nikdy jsem s tebou nechtěla mít nic společného. "
"Já s tebou taky nikdy nechtěl mít nic společného. Ale teď jsme tady a já za tebe budu bojovat."

YA příběh z prostředí magické školy a zkoušky o prestižní místo účastníka Turnaje pěti království, který má sloužit ke sblížení národů.
Určitá inspirace je patrná z Harryho Pottera, Hunger Games a řekla bych, že Eira je celá Elsa. :)
Sympatické postavy. Složité rodinné zázemí. Lehce naznačený milostný trojúhelník. Dvojnásobná zrada.
Děj je sice předvídatelný, ale napínavý, akční a velmi čtivý.

"V honu za pravdou buď opatrná. Jen zřídka bývá taková, jakou ji čekáš."

05.09.2023 4 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

"Co je? Vypadáš, jako bys čekala, že tě kousnu."
"To už jsi udělal. Čekám, až práskneš do bot."
"S tím jsem skončil. Přestal jsem předstírat, že tě nechci. Včera večer jsem to myslel vážně. Jsi moje. Nikdo jiný tě mít nebude.
Jsi moje. Řekni to. Zopakuj to."
"Jsem tvoje."

Z této vlkodlačí žhavé série jsem naprosto nadšená!! Osudové pouto jsem hltala od první po poslední stránku. Kniha je čtivá, oproti prvnímu dílu akčnější a udržuje si všudypřítomné napětí.
Moc se mi líbily typické vlčí záležitosti. Ať už Ayly vnitřní boj a vzdorování během zajetí, vůdčí dominance nebo třeba ta intenzivní zvířecí divokost mezi hlavními hrdiny. Ti mě strašně baví. Alfa samec bránící své přidrzlé vlčí štěně před smečkou a vlastně před kýmkoliv, kdo se na ní jen křivě podívá.
Konec je opět krutě otevřený a já se moc těším na další dílek této série, kterou naprosto "žeru". :) Doporučuju!

29.08.2023 5 z 5

Prokletá Prokletá Marissa Meyer

"Ty jsi víc než jen štěstěna a osud. Ty jsi dějepiscem celého světa. Jsi pokladnicí příběhů a dlouho zapomenutých legend. Pokud tě smrtelníci nemohou milovat kvůli tvému kolu, budou tě milovat právě pro toto. Neexistuje totiž živá duše - dokonce ani mezi božstvy -, která by neměla ráda dobrý příběh."

Pokračování temné duologie bylo zdařilé. Ponuré, tajemné, s postupnými zvraty a dobře vykreslenými postavami. Obzvlášť mě bavily vybroušené jízlivé dialogy mezi Serildou a Jeho Ponurostí.
Musím připustit, že postava Krále duchů mě bavila možná víc než celá hlavní dvojice dohromady. :)
Některé pasáže se mi zdály trošku zdlouhavé, přesto stránky rychle ubývaly a celkově se mi kniha moc libila.. 4,5/5

"Radši si pospěšte, nebo král začne vraždit."
"Koho chce vraždit? Všichni už jsou mrtví."

26.08.2023 4 z 5

Temná harmonie Temná harmonie Laura Thalassa

"Je to podvodník a tajnůstkář. Je jako odvrácená strana měsíce. Je moje krásné, hrozivé tajemství.
Můj přítel. Spřízněná duše.
Od první jiskry k poslednímu zrnku popela, od úsvitu do soumraku - až do skonání temnoty.
Je můj a já jsem jeho. Navždy."

Velkolepé završení série plné zvratů a napětí! Po dočtení se nacházím v naprostém emocionálním rozkladu. :)
Král a královna noci - Desmond a Callypso. Zvrhlá, rozkošně krutá dvojice, která si mě zcela získala. Jejich láska, jejich sarkasmus, jejich vývoj.. Nádhera!
I další postavy mě neskutečně bavily a to včetně skvělého hlavního záporáka. ;-)
Vypíchla bych velice kvalitní překlad, díky kterému jsem si knihu opravdu užila a vůbec se od ní nemohla odtrhnout.
Úplně, naprosto a zcela celou sérii Handlíře doporučuju!!

"Pro ty, kteří sní - nepřestávejte."

25.08.2023 5 z 5

Zlatá Zlatá Marissa Meyer

"Já jsem tě sotva potkal, ale už teď poznám, že stojíš za všechnu smůlu světa."

Příběh na motivy pohádky bratří Grimmů o Rampelníkovi a Goetheho balady Král duchů. Velice zdařilé kombo!
Hlavní postavy i jejich pozvolné poznávání se mi moc líbily. Serilda a Zlat. Vypravěčka příběhů prokletá bohem lží a záhadná bytost uvězněná za závojem.
Místy na mě vyprávění působilo maličko utahaně, ale ten konec? Drsný, syrový a nabitý zvraty - ten byl skvostný! Jsem ráda, že už vyšlo i pokračování..

"Oba jsme prokletí. A prokletí se dají zlomit."

23.08.2023 4 z 5

Vláda kráľa Vláda kráľa Rina Kent

"Tvářím se, že se mě to nedotklo, i když mu chci vrazit nůž do obou očí, aby se na ni už nedíval. A mohl bych přidat i ústa, aby už nevyslovil její jméno.
Ovládám se..."

Ultra famózní toxický příběh o Jonathanu Kingovi! Svižná kniha s pořádným sexuálním nábojem. Vyzrálejší hlavní postavy se vzájemnou chemií byly příjemným bonusem, působily reálnějším dojmem. Bavilo mě Jonathanovo zaměření na efektivitu a Aurořin neustálý boj o moc. Závěr je naprostá bomba, rozhodně si nenechám ujít pokračování.
Přesto se mi o trošku víc líbí předcházející série Královská elita. Hodnotím 4,49/5.

P. S. Doporučuju playlisty na Spotify ke každé knize Riny Kent! Skvělá kulisa pro čtení jejích příběhů :)

12.08.2023 4 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

"Vy vesničanky jste na začátku všechny víceméně stejně protivné, ale ty se projevuješ jako vskutku pozoruhodný příklad neschopnosti."

Knihy Naomi Novik poznáte okamžitě, její styl je zcela jedinečný a barevný. Autorka používá asociace ve velkém, takže na čtenáře chrlí spoustu detailů horem dolem. Jenže na příběh to působí místy rušivě až chaoticky.
V žádném případě netvrdím, že je kniha špatná. Je nevšední, bohatá po obsahové i jazykové stránce, s napínavými, akčními scénami a hlubším poselstvím... Jen mě zkrátka moc nebavila.
Kámen úrazu vidím především v hlavních postavách, ke kterým jsem si vůbec nevytvořila vztah.
Násilně tlačená romantická linka mi přišla zbytečná. Kde se vzaly vzájemné sympatie Draka a Agnieszky, to mi uniklo.
Jak jsem ze série Scholomancie nadšená, tak Ve stínu Hvozdu ve mě zanechává poněkud rozporuplné pocity.

11.08.2023 3 z 5

Lucas Lucas Marcy Jell

"Stála přede mnou tak, jak ji peklo stvořilo, protože ona se svým ostrým jazykem rozhodně nebyla dílo boží.
Ďáble, dej mi sílu."

Svižná rychlovka s pořádným tempem, která vykouzlí úsměv na tváři.
Příběh nejmladšího jezdce Lucase a mafiánské princezny Valentiny se mi moc líbil. Humor, vášeň a nebezpečí!
Kolik temperamentu a zábavy může být ve španělsko-italském vztahu? Spousta. :)
Bonusová kapitola knize opět nasadila pomyslnou korunu. :D Perfecto!

"Budeme se modlit noc co noc, dokud nás smrt nerozdělí..."

09.08.2023 5 z 5

V znamení rubína V znamení rubína Majka Danihelová

"Pověz mi nějaké tajemství."
"Byl jsi moje poslední i první vzpomínka. Možná proto jsem tě vídala ve vizích. Měl ses... Měl ses..."
"Co jsem měl?"
"Měl ses stát mým světlem."

"To ty ses měla stát mým, ne já tvým, rusovlásko."

Tomu říkám pořádné nakopnutí uprostřed okurkové sezóny!
Geniálně promyšlený příběh plný zvratů, akce i napětí. Prostředí Ametystového lesa se mi silně zavrtalo pod kůži svou nápaditostí a to stále zbývá obrovský potenciál k prozkoumání.
Meggie a Sky jako ústřední dvojice fungují skvěle. Obě postavy jsem si zamilovala, dojímala se s nimi, prožívala jejich těžkosti a lítosti. Jejich slow burn romance? Naprostý top strop!
V znamení rubína je kniha plná intrik a manipulace a o pořádný kus převyšuje úvodní knihu. Na pokračování si moc ráda a natěšeně počkám.. Doporučuji!

08.08.2023 5 z 5

V znamení ametystu V znamení ametystu Majka Danihelová

"V minulosti je ponaučení, v přítomnosti naše mysl, v budoucnosti všechny naše plány a nesplněné touhy."

Dobrodružné fantasy o propojeným světech se sympatickou, přidzlou hrdinkou.
První třetinu knihy jsem se těžce dostávala do děje, ale co se dělo pak? Tohle, že je literární prvotina? Tak to smekám!
Zpočátku jsem si říkala, že to na extra vysoké hodnocení nebude, jedná se o úvod do komplexního fantasy světa, je tu spousta narážek, názvů a událostí, které zdánlivě vůbec nedávají smysl. Zatím.
Jakmile se hlavní hrdinka Meggie trochu vzpamatuje z přesunu do Ametystového lesa a začne rozplétat složitou síť tajemství, stránky mi rychle mizely pod rukama. Navzdory absenci romantické linie (ačkoliv určité náznaky tu jsou) mě kniha bavila čím dál víc, závěr byl přímo dechberoucí.
Hodnotím 4,5/5 a za propracovanost prostředí zaokrouhluju směrem nahoru.

"Toto je jen začátek."
"Začátek čeho?"
"Začátek konce."

05.08.2023 5 z 5

Belladonna Belladonna Adalyn Grace

"Smrt je asi ta nejmocnější síla na světě - mocnější než kterýkoliv král. Hrůzostrašná jako nejtemnější noc a nezastavitelná jako vítr anebo oheň."

Beladona je tak.. Originální, záhadná a nečekaně skvělá!
Temný, mysteriózní, duchařský příběh usazený v 19. století s detektivní zápletkou a pozvolnou romantickou linkou. Všechny své nadšené komentáře k této věci v sobě zadusím, protože tady by byla velká škoda spoilerovat :D
Už první stránky mě úplně pohltily, o zvraty a tajemství tu rozhodně není nouze. Moc se mi líbil neobvyklý, až morbidní námět - hrátky se smrtí. Na tolik způsobů, jak jen lze tento výraz definovat.
Hlavní hrdinka Signa, která opakovaně pokouší a provokuje smrt. Vlastně se provokují navzájem..
Za mě jedno z největších překvapení tohoto roku! Doporučuju! A budu se těšit na pokračování :)

"Nevyslovuj moje jméno. Z tvých úst zní jako nadávka."
"Tvoje jméno není nadávka, ptáčátko. Líbí se mi jeho chuť."

31.07.2023 5 z 5