Ve stínu Hvozdu

Agnieszka miluje své domovské údolí, klidnou vesnici, lesy a průzračnou řeku. Ale na hranici stojí zlověstný Hvozd plný zlomyslné moci, jehož stín tíživě padá na její život. Aby zlé síly zůstaly v Hvozdu, spoléhají Agniežčini lidé na chladného a vypočítavého čaroděje známého pod jménem Drak. Ten však za svou pomoc vyžaduje hrozivou cenu: každých deset let mu musí jít sloužit jedna mladá žena, což je osud téměř stejně hrozný, jako kdyby propadla Hvozdu. Další volba se rychle blíží a Agnieszka má strach. Každý ví, že tentokrát si Drak vezme Kasiu — krásnou, hodnou, statečnou Kasiu, Agniežčinu nejdražší přítelkyni, která je vším, čím Agnieszka není. A neexistuje způsob, jak ji zachránit. Ale když Drak konečně přijde, překvapivě si vybere někoho jiného....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397707/ve-stinu-hvozdu-WFj-397707.jpg 4.1262
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Host

Uprooted, 2015

Kniha Ve stínu Hvozdu

Christine-Marie

Folklorní, pohádkové, hezky čtené, ale to je bohužel vše :( Mrzí mě to, knížka měla potencionál, bohužel děj se táhl, hlavní hrdinka uměla vše neskutečně rychle, místy zbytečné podrobnosti + predvídatelnost a konec opravdu hrr, i když ty dvě poslední stránky ve vesnici byly pěkné.

linda_pauer

Zajímavá kniha. Čekala jsem, že to bude víc dětské, ale nakonec tomu tak nebylo a byla jsem spokojená. Nejvíc asi oceňuju to, jak autorka zpracovala různé mýty. Celé to na mě pak dýchalo takovou tajemnou energií.

zinon

Nejprve jsem četla od autorky V zajetí zimy a ta se mi líbila teda mnohem více. Tato kniha mě bohužel moc neoslovila. Od té chvíle, kdy odešla Agnieszka ke dvoru, mě kniha přestala bavit a už se to nezlepšilo.

dada108

Ze začátku kniha působí jako čtení pro náctileté a nechtěla se mi moc číst, ale už jsem si jí koupila tak jsem jí dala šanci a jsem ráda. Je to napínavý příběh, který má opravdu spád. Postavy jsou zajímavé a jejich sympatie k nim jsem několikrát měnila. Zakončení příběhu bylo pro mne více než uspokojivé. Nevýhoda - mohla být mnohem delší. Co může trošku vadit je, že působí kapku dětinsky, ale není. Nevím jestli uspokojí čtenáře, který vyžaduje seriózního hrdinu či hrdinku.

Uzivateljohy

Hezká kniha, taková oddychovka. Konec mě lehce zarazil a moc se mi nelíbil, ale jinak super.

Padla Hvezda

(+ SPOILER) Spletitá, výživná fantasy, která by možná zasloužila trochu zjednodušit, ovšem při jejím čtení jsem litovala, že nežijeme ve fantasy světě jako je v Uprooted (Ve stínu hvozdu). Líbí se mi využití slovanského folklóru i paleta postav. Ty dvě erotické scény byly popsány střízlivě a realisticky.
Co se dále týče romantické linky, nijak zvlášť jsem nepostrehla, dle mého na posledních stranách knihy jejich vztah teprve začíná (třebaže se spolu hlavní hrdinové už vyspali).

Mimochodem, neřekla bych že je to vhodné pro děti a mládež.

Fanoušci prosí Novik o pokračování, ale osobně doufám že nevznikne - příběh skončil spolu s knihou a ten slabý náznak toho, jak to s postavami dále bylo, je více než uspokojující.

Wasdy
29.12.2020

Skvělá kniha. Nejúžasnější kniha ze všech co jsem nedávno četla. Doporučuji

Malinali
15.12.2020

Krásná pohádka pro velké / dospělé, folklorní fantasy... děj tedy neskutečně frčí, stále se něco děje. Kouzlení, kruté situace i zvláštní láska... Konec už byl pak zbytečně protažený, ale i tak se mi kniha moc líbila a doporučuji.