Ve stínu Hvozdu

Agnieszka miluje své domovské údolí, klidnou vesnici, lesy a průzračnou řeku. Ale na hranici stojí zlověstný Hvozd plný zlomyslné moci, jehož stín tíživě padá na její život. Aby zlé síly zůstaly v Hvozdu, spoléhají Agniežčini lidé na chladného a vypočítavého čaroděje známého pod jménem Drak. Ten však za svou pomoc vyžaduje hrozivou cenu: každých deset let mu musí jít sloužit jedna mladá žena, což je osud téměř stejně hrozný, jako kdyby propadla Hvozdu. Další volba se rychle blíží a Agnieszka má strach. Každý ví, že tentokrát si Drak vezme Kasiu — krásnou, hodnou, statečnou Kasiu, Agniežčinu nejdražší přítelkyni, která je vším, čím Agnieszka není. A neexistuje způsob, jak ji zachránit. Ale když Drak konečně přijde, překvapivě si vybere někoho jiného....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397707/big_ve-stinu-hvozdu-WFj-397707.jpg 4.1394
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Host

Uprooted, 2015

Kniha Ve stínu Hvozdu

SamMarešová

(+ SPOILER) Tak tohle byla taková horská dráha.
Rozjezd rychlý a adrenalinový, pak jste se notnou chvíli pomalu ploužili po rovince, následovala skvělá smyčka co vás otočí vzhůru nohama, rovinka, další smyčka a konec byl odpočinková jízda do cíle.
Pořád z toho mám smíšené pocity, pořád vlastně nevím co si o tomhle myslet.

"Nieszka" měla na všechno řešení i když sama nevěděla co a proč dělá. Sarkan ji nemohl vystát, ale toleroval všechny její výstřelky. A přesto jsem se usmívala, když to mezi nimi ke konci knihy zajiskřilo. Jako bych si (jim) to přála.
Vlastně to není špatná kniha, jen mi tam něco vadí, něco chybí, něco co dodá ten pověstný "wow efekt"

Nais

Stejně jako mnozí jiní jsem se na knihu těšila. Skvělé hodnocení, komentáře nešetří chválou...sečteno podrtrženo to musí být skvělá kniha. V mém případě omyl. Ve svém subjektivním hodnocení musím vytknout to hlavní z čeho jsem při čtení (ke konci již dosti nucenému) skřípala zubama.
Kniha se neskutečně táhne a odlehčení alespoň o 100 stran by jí jistě pomohlo. Má nelibost možná pramení také z toho, že jsem hlavním postavám nepřišla na notu. Z mého pohledu ale hlavní hrdinka, která nejspíš měla představovat nějakou silnou a úžasnou čarodějku působila jako panovačné dítě a nesympatická mi byla od samotného počátku. Neustále si na něco stěžovala a působila jako někdo, kdo sežral všechnu moudrost světa a to nikdy neopustila svou vesničku. Co se hlavního mužského čaroděje týče, který je popisován jako mocný a zkušenou čaroděj, je velmi těžké ho brát vážně, když je pojmenován jako "Drak". Vztah těchto byl podivně skřípavý, těžko uvěřitelný a táhl se celou knihou.
Samotné zakončení (po 300 stranách opakujícího se scénáře - "neřešitelný problém" + "zcela náhodou se zjeví řešení" = "naše hrdinka strčí do kapsy celé generace") bylo vyřešené jen aby se neřeklo a vše dopadlo dobře.
Dojít k závěru knihy mne stálo mnoho sil a hloubku slibovanou ostatními jsem nějak nenašla. Snad u jiné knihy.

Souteska

Nejlepší kniha za posledních několik let!!! Vtáhla mě tak, že jsem ji nemohla odložit, každou volnou chvíli jsem k ní utíkala, odkládala domácí práce, děti manželovi, jen abych se pročetla co nejrychleji na konec, byla to nádherná jízda.
Příběh má akční děj, stále se něco mění, autorka se nepitvá v nesmyslech a pěkně vše odsýpá, přitom tam nechybí ani popisy, emoce, překvapení.
Přestože je děj místy až krutý, celkově příběh vyznívá pozitivně a mile, rozuzlení tajemství Hvozdu bylo nečekané.
Hodně se mi líbil napínavý vztah mezi hlavními protagonisty, který překvapuje celou knihu.
Nic tak skvělého už jsem dlouho nečetla, všemi deseti doporučuji!

zazvorka

Výborná knížka, báječně jsem si četbu užila. Zaujala mne hned první větou, následně jsem s potěšením vychutnávala zajímavý příběh. Lámala si hlavu nad tajemstvím Hvozdu, tajila dech při jeho útocích a spokojeně ocenila napínavé i překvapivé řešení lesních potíží. U této knihy mi vyhovoval rozsah, délka - tak akorát. Je brožovaná, což je škoda, ale hezky udělaná a čtivost jí dodává i skvělá práce překladatele pana Milana Žáčka. A co je také dobré? Že to není první díl série. Už mne opravdu štve, když přečtu první díl, někdy i druhý, končí to otevřeně a další díly pak nevydají. Kniha se mi opravdu líbila, časem se k ní ráda vrátím.

Odehnalka

Tak tohle pro mě bylo velké zklamání. Četla jsem "V zajetí zimy" a z této knihy jsem byla celkem nadšená, a tak jsem se těšila i na tuto. Nicméně už od poloviny se mi kniha neskutečně táhla, z mého pohledu některé popisy úplně zbytečné, celý ten svět se nějak z mého pohledu bortil a vlastně ani hlavní hrdinky mi nebyly tak moc sympatické. Moc nechápu to nadšení kolem knihy...

tonysojka

Magická,výpravná,epická pohádka obohacená prostředím a jmény  připomínajicim Polsko a Litvu,odkud pochází autorčiny rodiče. Fantazie Novikové je téměř bezbřehá,vyprávění se neustále posunuje vpřed bez zbytečných nudných pasáží.Snad jen vznik Hvozdu byl pro mne trochu nejasný,ale jinak si ty ceny kniha zasloužila.

Gwilwilethiel

(+ SPOILER) Čtení této knížky jsem si velmi užila. Až mi přišlo, že atmosféra, prostředí a příběh jsou mi jako šité na míru.
Velmi jsem ocenila originální zaklínadla a magii. A chemie mezi hlavními postavami je prostě perfektní :)
Krásný, hluboký příběh s dobrým koncem :)

Knihy_nad_zlato

Na tomhle byla jednoznačně nejlepší ta atmosféra. Představte si atmosféru z Kouzel rodu Thornů smíchanou s nějakou tou pohádkou nebo legendou či pověstí. A vznikne vám atmoška jak z Ve stínu hvozdu. Líp to asi popsat nedokážu.
Postavy mi sedly dobře, ale tak nějak s odstupem. Nebyly mi blízký. Spíš, jako když někdo vypráví legendu/pohádku/pověst o těch postavách, než, že bych ten příběh prožívala s nimi.
Děj byl dobrý, ale asi mě zas tolik nezajímal. Prostředí zajímavý, ale na můj vkus trochu málo rozvinutý, málo popsaný.
Každopádně byla tahle knížka dost čtivá, napsaná celkem zvláštně, fakt jak kdybyste sledovali nějakou pověst, než opravdu něčí život.
A i když nemám žádnou větší konkrétní výtku, tak mi tam něco chybělo. Prostě nepřeskočila jiskra mezi mnou a touhle knížkou. Co já vím, možná někdy zkusím nějakou jinou od autorky, ale v blízké budoucnosti asi ne.