Ve stínu Hvozdu

Ve stínu Hvozdu https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397707/bmid_ve-stinu-hvozdu-WFj-397707.jpg 4 509 137

Agnieszka miluje své domovské údolí, klidnou vesnici, lesy a průzračnou řeku. Ale na hranici stojí zlověstný Hvozd plný zlomyslné moci, jehož stín tíživě padá na její život. Aby zlé síly zůstaly v Hvozdu, spoléhají Agniežčini lidé na chladného a vypočítavého čaroděje známého pod jménem Drak. Ten však za svou pomoc vyžaduje hrozivou cenu: každých deset let mu musí jít sloužit jedna mladá žena, což je osud téměř stejně hrozný, jako kdyby propadla Hvozdu. Další volba se rychle blíží a Agnieszka má strach. Každý ví, že tentokrát si Drak vezme Kasiu — krásnou, hodnou, statečnou Kasiu, Agniežčinu nejdražší přítelkyni, která je vším, čím Agnieszka není. A neexistuje způsob, jak ji zachránit. Ale když Drak konečně přijde, překvapivě si vybere někoho jiného.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

Uprooted , 2015

vanellopka8676
30.07.2019 5 z 5

Musím se přiznat, že mě nejvíc nalákala povedená obálka knihy, ale po žánru fantasy už jsem taky dlouho pokukovala. Knížku jsem četla s radostí, nezklamala. Vždy jsem hledala chvilku, abych se ponořila do světa plného kouzel a mohla s Agniezskou prožívat její dobrodružství po odloučení od rodiny a přátel. Prozkoumávání nových netušených možností její síly, poznávání Draka i společenských zvyklostí u dvora, bojů a odhalování původu temného hvozdu. Pro mě byla atmosféra natolik poutavá, že si knihu přečtu brzy znovu. Zlo, které může vyrůst z každého z nás je vždy přítomno a je jen na nás, jestli si zvolíme cestu lásky nebo hněvu.

ladycatelyn
28.07.2019 2 z 5

Knihu jsem dočetla jen proto, že jsem čekala stále nějaké překvapení, to se bohužel nekonalo....

Denisa31
28.07.2019 2 z 5

Podle komentářů jsem čekala něco skvělého. Ale byla jsem celkem zklamaná. Kniha mě bavila až cca od 30 kapitoly. Přišlo mi, ze se kniha zbytečně natahuje, navíc jsem čekala i něco více z dua Drak a Agnieszka. Skoda.

janka2000
21.07.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších fantazy knih, které jsem za poslední rok četla. Vřele doporučuji. Autorka má vřelý humor a hlavní hrdinka srdce na dlani. Za mě dokonalý!

KAREL6725
20.07.2019 5 z 5

Od té doby co brněnský Host vydal Naslouchače pozorně sleduji tituly ktéré vydavájí. A v případě Ve stínu hvozdu , se opravdu vyplatilo. Nádherný pohádkový příběh s prvky fantasy. Spadám do starší generace čtenářů , ale kniha se mi líbila moc. Pěkný , dojemný příběh , který působí jako balzam na duši. Doporučuji , rozhodně stojí za přečtení. Dovolím sei napsat , že se bude líbit i starším čtenářům, kteří mají radi dobré příbehy. Čtivé velmi.

anishta
17.07.2019 5 z 5

Fakt jsem se musela na sepsání názoru aspoň trochu vyspat. Ve stínu Hvozdu se mi celkem dost dostalo pod kůži. I když jsem to četla nesnesitelně dlouho, tak stejně jsem se zamilovala.
Začátek byl takový pomalejší, ale naopak konec jsem se nastačila nadechovat, kolik se toho tam dělo.
Myšlenka lesa, který je plný zášti, požírajícího lidi. Miluju to. Akorát nevím proč, myslela jsem, že je to série, ale podle konce to tak nevypadá.

mira399
15.07.2019 5 z 5

Krásná pohádka. V poslední době jsem četla i Medvěd a slavík a Dívku ve věži. Řadím do stejné kategorie. Příběh mě pobavil, udržel v napětí. A palec nahoru za to, že kniha nemá opět 3 a více dílů :-)

nikolpangracova
26.06.2019 5 z 5

Ve stínu hvozdu je pro mne naprosto úžasná záležitost. Když jsem knihu dočetla, zanechala ve mně pocit blaženosti. Na začátku mě pevně chytly kořeny příběhu a nepustily až do konce. Příběh má spád, chvilkami vás sice ukonejší, že teď se snad žádný zvrat neobjeví, ale ouha! Už za rohem na vás číhá.
Prostředí Polnji je dle mého názoru osvěžující a nápadité, i když je znát silná inspirace starými lidovými pověstmi a pohádkami. A Hvozd... tak barvitě popsanou scenérii a každý malý detail promyšlený, to jsem dlouho v žádné knize neviděla. Ostatně tyto dvě věci se mi na knize celkové líbily nejvíce: návrat k tradicím, lidovým příběhům a volání po úctě k přírodě. Tato dvě témata, která autorka využívá, spolu s poměrně přesně vykreslenými všemožnými vlastnostmi, které jsou lidem přirozené (láska, smrt, sobectví, krutost, strach z nového, odvaha, naděje,...), daly dohromady na těch necelých 500 stránkách něco skutečně krásného. Najít víc takových knih, to bych si přála. Vydejte se do kraje, který se choulí Ve stínu Hvozdu :) Stojí to za to.

LaCucaracha
17.06.2019 5 z 5

I přes některé výtky nelze jinak než dát plný počet. Opravdu krásný příběh, odvyprávěný takovým klasicky hezkým způsobem a navíc originální, s neotřelými nápady. Sice tu je zprofanovaný temný hvozd, ale zlo je jiné než obvykle a příšer tam taky moc není. A pak už tu jsou vlastně jen čarodějové, přičemž podstata čarování je vymyšlena a popsána tak, že byste skoro uvěřili, že by to mohlo fungovat. Asi to nebude pro každého, takoví vyznavači Kulhánka a Kotlety možná usoudí, že je to moc zdlouhavé, moc pohádkové a tak nějak ženské. Ale tak to s knížkami chodí. Jestli se vám však líbí styl třeba P. Rothfusse nebo Tolkiena, tak vás to asi osloví.
Hlavní postava, dívka Agnieszka, sice na můj vkus moc často poulí oči, nechápe, zakoktává se, rudne, a vůbec je tak trochu neschopná, ale pak má zase silnější okamžiky, takže se to vyrovná. Co si autorka mohla podle mě odpustit, to je scéna "kterak panna Agnieszka ke svému prvnímu orgasmu přišla" - sem se to myslím moc nehodilo. A trochu divný byl i jazyk, ale těžko říct, jak moc je to ovlivněno překladem. U některých vět jsem prostě nevěděla, co vlastně znamenají, nedávaly moc smysl, i když formálně vypadaly v pořádku. Někdy jsem rozklíčovala, že je to neobvyklým slovním obratem, který zastře smysl věty, a někdy jsem nerozklíčovala nic. Těžko se to popisuje, a možná si toho ostatní čtenáři ani nevšimnou. (Pro představu: "v dlaních zvedla vodu k ústům, ale voda jí vyvřela na spálené kůži" - smyslem je, že na horké kůži se jí voda vypařila, vyvařila, zmizela, takže se nemohla napít. Jenže slovo "vyvřít" znamená "prudce vyrazit na povrch", čili pravý opak zde míněného, což je pak samozřejmě matoucí.)
Děj se chvílemi trochu vleče, pak je zase strhující, hezky se to prostřídá. A hodně jsem ocenila konec, protože i poté, co hlavní zápletka skončila, nechala autorka celý příběh doznít dalším vyprávěním - neutnula ho, ani neodbyla strohým sdělením, kam se která postava vrtla, prostě plynule vyprávěla dál. Díky tomu je celý příběh opravdu zakončený (byť ne dokonale ukončený - sic) a čtenář se s ním může v klidu a spokojeně rozloučit.
Sice jsem zas tak moc fantasy knížek nepřečetla, ale i tak mám pocit, že Ve stínu hvozdu je originální knížka, kterou těžko k něčemu přirovnávat. A jsem si jistá, že si ji ještě párkrát ráda přečtu.

evilunicorn
09.06.2019 5 z 5

Skvělá kniha!Nemám slov,tohle mě opravdu chytlo od první stránky.Jedna z nejlepších fantasy knih,co jsem četl.Příběh je originální, pracuje na formátu pohádkových příběhů,ale dodává mu jakousi dospělou tvář,čímž je téměř nemožné se od něj odtrhnout.Skvěle, čtivě napsané, plné napětí a zvratů.

Talys
06.06.2019 4 z 5

Neohrožená Agnieszka se učí poznávat hloubku svého nadání na okraji temného Hvozdu, který mi něčím připomněl Holdstockův les mytág. Je nebezpečný a zároveň láká a kdo se jednou vydal za jeho hranice, bude se vracet už napořád. No, a k tomu samozřejmě spousta toho řinčení zbraní, udatných bojovníků a škodících hlupců a náznak milostného vzplanutí... fajn koktejl.

LadinSt
30.05.2019 5 z 5

Tohle mě teda hodně chytlo. Ladění trochu do pohádky a zároveň oproštění od infantilismu, jak ho známe z pohádek moderních, zejména českých. Má to opravdu zajímavé kouzlo.

alcerka
28.05.2019 3 z 5

Na můj vkus byl ke konci příliš akční děj. V detailně popsaných bojích a válce si nelibuji, a tak jsem některé strany přeskakovala. Jinak příjemné čtení.

Hanka123
07.05.2019 3 z 5

Za mě trochu předvídatelný děj. Jinak krásně čtivá knížka, která nám ukazuje, že zlo není bez příčiny...

lucie7823
23.04.2019 5 z 5

Kniha mě hned od začátku uchvátila. A to už tím, že má pouze jeden díl a já nebudu muset čekat roky na dokončení dílu. Kniha se mi velmi líbila a přečetla jsem jí za dva dny. Jediné co mi chybělo bylo trošku vyjádření citu na straně Draka, ale i to knize odpustím. Kniha je něco na styl - Dvoru trnů a růží.

Človíček678
20.04.2019 4 z 5

Ze začátku jsem byla zklamaná čekala jsem od té knížky něco jiného. Ale postupně jsem se do příběhu začetla a zdála se mi svým způsobem kouzelná. A konec ve mně zanechal jistý klid, který byl velmi příjemný, to většina knížek nedokázala. Byl to krásný nápad, ty 4 hvězdičky jsou za zpracování, které mi úplně nesedlo.

Eslem
08.04.2019 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a velice příjemné překvapení, které mi dalo vzpomenout na Padesát odstínů tymiánu nebo Les mytág. Přesně takhle si představuju YA knihu vydanou nakladatelstvím, které si zakládá na kvalitě.