Drak Jeho Veličenstva

V prvním dílu se líčí, jak loď anglického krále zajme francouzskou fregatu a uchvátí její cenný náklad, nevylíhlé dračí vejce. Osud kapitána Willa Laurence v tu chvíli nabere nový směr: stane se letcem a opatrovníkem vylíhlého draka pojmenovaného Temeraire. Mezi oběma se vyvine skutečné přátelství na život a na smrt. Draci totiž nejenže mluví jako lidé, ale stejně jako oni vládnou rozumem. Temerairova ušlechtilá povaha a rozum mu pomáhají čelit úskalím nejen v boji, ale především při překonávání překážek, které se jemu i jeho pánovi staví do cesty......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8117/drak-jeho-velicenstva-HiV-8117.jpg 4.4173

Temeraire 1.

Romány, Fantasy

Vydáno: , Argo, Triton

His Majesty's Dragon, 2006

Kniha Drak Jeho Veličenstva

otesánek

Pohádka napsaná se vší vážností. Asi bych v klidu uvěřila ,že taková letka draků byla. Jediné co si nějak nemohu urovnat v hlavě je obrovitost draka, který krom nějakých příručních zavazadel nesl i poměrně početnou posádku. To bude, ale jen můj osobní problém v tom ,že podle mě na drakovi je dvojmístné max trojmístné cestovaní. :D těším se na další díl. Pohádky se nyní víc než hodí..

FemmeFragile
27.12.2020

Nikdy jsem fantasy literatuře neholdovala - až do doby, než jsem si před téměř patnácti lety přečetla Draka Jeho Veličenstva. Do té doby nehostinný svět fantasy literatury se pro mě poměnil ve fascinující rajskou zahradu, do které jsem se utíkala každou volnou chvíli. Objevovat fantasy literaturu, ve které není žádný sedlák, který by přišel ke drakovi jako slepý k houslím (nebo třeba Eragon k Safiře), pro mě byl vskutku neobyčejný zážitek. Kromě toho, že autorka má nepředstavitelně vytříbený styl psaní, je hlavní devizou téhle knihy spojení draků a napoleonských válek. Je to spojení tak nečekané a inovativní, a přitom tak uvěřitelné, že se každý čtenář musí nutně posadit na pozadí... V téhle knize navíc nechybí absolutně nic - čtenář se nemusí potýkat s žádnými děrami v kánonu ani ději, všechno má logické vysvětlení. Nechybí vtip a až dětská naivita dračího mláděte, které rychle vyrůstá v plnohodnotného společníka, který svým významem a duševním spojením se svým kapitánem odpovídá něčemu mezi přítelem, dítětem i milencem zároveň. Naomi Novikové se v sérii Temeraire zkrátka podařilo stvořit něco mimořádného, co si člověk rád přečte jako dospívající i dávno dospělý jedinec. V každém věku má Temeraire své neopakovatelné kouzlo, které jsem už nikdy u žádné jiné knihy nebo série nezažila, ačkoli jsem po téhle iniciační zkušenosti četla ještě mnoho fantasy románů. Temeraire je ale jen jeden.

vlad77sk
26.02.2020

cakal som nieco na urovni 15 rocnich ale ouha prijemne prekvapenie a radost citat a na konci som toho vlez do zadku admirala fakt ale fakt nemal rad.

BraveRenard
08.02.2020

skvělá kniha moc mě bavila až jsem ji po dočtení začal číst znovu

Turlogh
01.10.2019

Jednoznačně nejlepší z pětice dílů série Temeraire, jak dějem tak i obálkou knihy. (Ty další obálky jsou už slabší.) Přiznám se, že při přečtení prvního dílu před lety jsem byl extrémně nadšený, ty další díly byly jako fantasy pořád ještě velmi povedené, nicméně kvalit prvního dílu nedosáhly ani náhodou. Howgh.

eva-lupen
13.02.2019

Recenze tu jsou všelijaké, ale řekla jsem si, že to zkusím. Začátek byl takový nijaký, a hned v prvním odstavci mne zarazilo slovo pokdy, takže jsem to málem vzdala, ale když se Temeraire vylíhl - všechno se změnilo. Asi je nemožné ho nemít rád a Laurence je také sympaťák. (Naštěstí jsem v srdci na stejné straně a Bonaparte je i můj nepřítel, takže v pohodě.)
Překvapilo mne, že se mi tihle draci zamlouvají víc než Safira. Škoda, že tolik vyrostou, takový mini, jednomístný, Temeraire by se hodil. :-)
Moc knih o dracích jsem nepřečetla, ale souhlasím s Trudošem a jsem zvědavá na další díl.

Alee
07.04.2018

Přidejte Austenové draky a vojenské prostředí Napoleonských válek a máte Draka Jeho Veličenstva. Skvělý nápad, milé zpracování, ale dost prvoplánový děj bez většího prokreslení postav. Knize by slušela složitější zápletka a dynamičtější děj, ale i tak to byl hezký příběh o přátelství.

pink_unicorn
24.03.2018

Fantasy určená spíše pro děti, ale i tak jsem se bavila.