Drak Jeho Veličenstva

V prvním dílu se líčí, jak loď anglického krále zajme francouzskou fregatu a uchvátí její cenný náklad, nevylíhlé dračí vejce. Osud kapitána Willa Laurence v tu chvíli nabere nový směr: stane se letcem a opatrovníkem vylíhlého draka pojmenovaného Temeraire. Mezi oběma se vyvine skutečné přátelství na život a na smrt. Draci totiž nejenže mluví jako lidé, ale stejně jako oni vládnou rozumem. Temerairova ušlechtilá povaha a rozum mu pomáhají čelit úskalím nejen v boji, ale především při překonávání překážek, které se jemu i jeho pánovi staví do cesty......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8117/big_drak-jeho-velicenstva-HiV-8117.jpg 4.4192

Temeraire 1.

Romány, Fantasy

Vydáno: , Argo, Triton

His Majesty's Dragon, 2006

Kniha Drak Jeho Veličenstva

zazvorka

Naomi Novik je má oblíbená autorka a sérii Temeraire jsem ještě nečetla, takže došlo i na ni. Pěkné dračí čtení, jen mne nudily popisy bitev, takže za čtyři. Ráda se pustím i do dalších dílů.

špulo

Vziať jednu z najprestížnejších fantasy ingrediencií a doslova ju vstreliť do konkrétnej historickej doby má neskutočné čaro. Najmä pre vyznávačov histórie, ktorých z toho čara občas hlava zabolí. Lenže práve o to ide. Urobiť rozprávku z dávnych faktov, navyše s vtipom a šarmom, to sa len tak nevidí. Mne sa to uvidelo v tejto knihe pred 15timi rokmi a dnes som si na to nejak spomenul. Možno si autorka všeličo zjednodušila, určite sa všelikým a všeličím inšpirovala a zrejme aj trošku niekde niečo okopírovala. Ako rozprávka to však celé fungovalo fajne. Mal by som si ja veru konečne prečítať aj pokračovanie...

zd0981

Zdánlivě naivní až dětinské, pak jsem ale zjistil, že to byl patrně autorčin záměr, přiblížila se tím dobové atmosféře.
Jinak milé čtení, místy jsem se i zasmál.
Druhý díl však zatím odkládám...

Skylarka
30.09.2021

Máte -násť, alebo patríte k mladým dospelým, začuli ste niečo o akejsi dlhej sérii Drakeni z Pernu a jej dĺžka vás odrádza pustiť sa do toho, pretože neviete, či vás bude baviť? Potom si rozhodne prečítajte Draka jeho veličenstva. Ak sa Vám vzťah medzi drakom a jeho kapitánom zdá ako zaujímavá téma, svet Drakenov z Pernu je pre vás ako šitý. Ja som to bohužiaľ urobila opačne, asi päťkrát som zhltla celú sériu Drakenov, takže v tejto knihe ma veľmi nemalo čo ohúriť, a brala som ju skôr ako Drakenov pre začiatočníkov. Napriek tomu vôbec nebola zlá. Ani trochu. Prečítala som ju za jedno popoludnie a páčila sa mi. V podstate jej nemám čo vytknúť a moje hodnotenie by určite bolo ešte vyššie, keby som predtým neobjavila Pern. Určite stojí za prečítanie - milá a príjemná fantasy oddychovka, ktorá urazí len skalných historikov. :D Rozhodne som v tomto žánri natrafila na podstatne horšie knihy, takže s kľudom do toho!

LadinSt
27.09.2021

Opojen autorčinou knihou Ve stínu hvozdu jsem si říkal, že zkusím i něco jiného od ní. Věděl jsem, že to bude z jiného soudku. Výsledný dojem je o poznání méně "wau" a musím říct, že do dalších dílů se asi hned tak nepustím. Ale příjemně napsané a docela zajímavé to bylo.

otesánek
09.02.2021

Pohádka napsaná se vší vážností. Asi bych v klidu uvěřila ,že taková letka draků byla. Jediné co si nějak nemohu urovnat v hlavě je obrovitost draka, který krom nějakých příručních zavazadel nesl i poměrně početnou posádku. To bude, ale jen můj osobní problém v tom ,že podle mě na drakovi je dvojmístné max trojmístné cestovaní. :D těším se na další díl. Pohádky se nyní víc než hodí..

FemmeFragile
27.12.2020

Nikdy jsem fantasy literatuře neholdovala - až do doby, než jsem si před téměř patnácti lety přečetla Draka Jeho Veličenstva. Do té doby nehostinný svět fantasy literatury se pro mě poměnil ve fascinující rajskou zahradu, do které jsem se utíkala každou volnou chvíli. Objevovat fantasy literaturu, ve které není žádný sedlák, který by přišel ke drakovi jako slepý k houslím (nebo třeba Eragon k Safiře), pro mě byl vskutku neobyčejný zážitek. Kromě toho, že autorka má nepředstavitelně vytříbený styl psaní, je hlavní devizou téhle knihy spojení draků a napoleonských válek. Je to spojení tak nečekané a inovativní, a přitom tak uvěřitelné, že se každý čtenář musí nutně posadit na pozadí... V téhle knize navíc nechybí absolutně nic - čtenář se nemusí potýkat s žádnými děrami v kánonu ani ději, všechno má logické vysvětlení. Nechybí vtip a až dětská naivita dračího mláděte, které rychle vyrůstá v plnohodnotného společníka, který svým významem a duševním spojením se svým kapitánem odpovídá něčemu mezi přítelem, dítětem i milencem zároveň. Naomi Novikové se v sérii Temeraire zkrátka podařilo stvořit něco mimořádného, co si člověk rád přečte jako dospívající i dávno dospělý jedinec. V každém věku má Temeraire své neopakovatelné kouzlo, které jsem už nikdy u žádné jiné knihy nebo série nezažila, ačkoli jsem po téhle iniciační zkušenosti četla ještě mnoho fantasy románů. Temeraire je ale jen jeden.

vlad77sk
26.02.2020

cakal som nieco na urovni 15 rocnich ale ouha prijemne prekvapenie a radost citat a na konci som toho vlez do zadku admirala fakt ale fakt nemal rad.