Tetování za trest

Tetování za trest https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521368/tetovani-za-trestiD86R6-a0O-.jpg 4 188 50

Hřiště lásky série

< 3. díl

Žhavý román od české autorky o prohrané sázce, která nakonec vede ke štěstí, o tom, že i silní hráči rugby se něčeho bojí a že drobné dívky naopak dokážou být mimořádně silné a statečné. Henry: Já musím být úplnej debil. Jen tak se dá vysvětlit, proč jsem se vsadil. Jeden by řekl, že jsem si dost zavařil, a byla by to pravda, protože tentokrát jsem se nechal vyhecovat k tomu, z čeho mám fakt hrůzu. Ale kdybych z toho vycouval, nepoznal bych Yumiko… Yumiko: Trvalo šest let, než se mi na Zélandu začalo dařit! Vystavuji v galerii a můžu tetovat vlastní klienty, tak proč se muselo všechno tak zamotat? Sotva potkám Henryho, rugbistu s božím tělem a skvělým smyslem pro humor, tak za mnou musí zamířit moje rodina. Moje neuvěřitelně problematická japonská, tradiční rodina!... celý text

Zuzana215
20.04.2024 4 z 5

Počteníčko na deštivý sobotní den :)

nela3812
09.04.2024 3 z 5

Třetí díl série, stejné prostředí, jiní hlavní hrdinové. Měla jsem obavy, zda autorka dokáže udržet laťku nastavenou předchozími díly a byla jsem velmi mile překvapena. Jedná se o další jednohubku ze světa rugby, se kterou určitě nešlápnete vedle.

Yum Yum je takový malý čertík v krabičce, je správně střelená, sympatická a neuvěřitelně talentovaná. Talentovaný je i její protějšek Henry, který se může pyšnit velkým charismatem a gentlemanskou povahou. Společně vytváří neuvěřitelně zábavný pár, který bych si klidně dokázala představit jen na přátelské úrovni. Chemie mi mezi nimi nefungovala. Nemyslím si, že všechny páry ze série musí končit vztahem a láskou na celý život. A právě tohle by byl ten případ. Zkusili by to, nevyšlo by to a stejně by společně byli úžasní.

Autorka se v tomto díle pouští do chatrných základů japonské rodiny a jejich tradiční výchovy. Téma pojala velmi dobře, ale nebála bych se jít ještě více do hloubky, a ještě více tak hlavním hrdinům zavařit. Úskalí japonské výchovy by tak opravdu vyniklo. Pouze jedna scéna se opravdu věnuje extrémnímu střetu Henryho a Yum Yum s japonskou kulturou a právě tato scéna mi přišla natolik mimo, že bych jí klidně vyškrtla. Celou situaci jsme viděli za dvou pohledů, ale ani jeden mi pořádně neosvětlil otázky proč, kdo a kam tím míří?!

Celkově se jedná o pohodové a především oddechové čtení, které hravě zvládnete za jediný den. Autorka má čtivý a poutavý styl vyprávění. U čtení jsem si příjemně odpočinula a ačkoliv se autorka drží nastavené laťky, hodnotím tentokrát trochu níže. V předchozích dílech jsem si chemii mezi hlavními hrdiny uvědomovala mnohem více a stejně tak svět rugby a vybranou problematiku.

Hodnocení: 3,5/5

Ála1968
28.03.2024 3 z 5

Já musím souhlasit se Zomy a jsem ráda, že nejsem jediná,kdo není z tohoto dílu nadšený. První díl byl super,ale zbývající díly už si kvalitu neudržely

JaAnička
25.03.2024 3 z 5

Ačkoli si autorky nesmírne vážím a její předchodí knihy jsou pro mě srdcová záležitost...z této jsem bohužel trochu zklamaná. A hned vysvětlím proč.

Kniha to není špatná, ale postavy, děj ani ten humor v ní, není tak nosný jako v dílech předchozích, trochu mě taky mrzí ten zvláštní "skok", protože jsem byla "tlačena", že si mám přečíst trojku, abych to pochopila celé, protože jednička a dvojka na sebe dost navazovaly, tu to ale tak nebylo a příběh se odvíjel dost sólo (zvlášť když dvojka končila dost otevřeně).

Hodně mě mrzí nepovedená anotace, která nechtíc prozrazuje přes 250 stránek a přitom by stačilo jenom jednu větu vyškrtnout...

Co ale musím ocenit je japonská kultura, Yumino byla zajimavá, její minulost taky, ale chtělo to víc. Henry byl taky dobrý, ukazání jeho tajné záliby, ale i strachu a jeho postupné překonavání bylo super zpracované a palec hore za nepřítomnost trapného drama v poslední třetině. A ačkoli jejich pomalá rozvíjející se láska byla rozkošná, nebyla za mě tak dobře zpracovaná a nechala strašně moc nezodpovězených otázek.

Ale jinak je to krásná knížka a doufám, že se nekdy v budoucnou dočkám i Carla.

Ale prostě...asi jsem po předchozích dílech chtěla neco víc.

0197
25.03.2024 5 z 5

Jak jsem k předchozím dílům měla nějakou výhradu, tak tady bych nevytkla téměř vůbec nic.

Henry byl stejně zlatý jako předchozí hrdinové. Žádný hulvát. I když to objednávání eskortu mi k němu nějak nesedělo. Jeho záliba v zahradničení byla rozkošná. Chudák, opravdu měl to tetování za trest a překonat strach z jehel mu dalo zabrat.

S tím mu naštěstí pomáhala Yumiko, která se mu to snažila co nejvíce usnadnit. Ta holka mu to poprvé dala pořádně sežrat :-). No i podruhé to nepěkně odnesl, vlastně i potřetí mám dojem :-). Byla docela střela, ale sympatická. V pár kapitolách z minulosti se nám přiblížil její nelehký život před odjezdem na Zéland.

Opět musím vyzdvihnout originální téma - tentokrát japonskou kulturu a konzervativní a zastaralé názory otce Yumiko.

Oceňuji absenci většího dramatu a konec, který byl sice rychlejší, ale v porovnání s ostatními díly nepůsobil useknutě. Po dočtení jsem si všimla toho dráčka na té krásné obálce, kterého Henry drží a který měl v knize svůj důvod.

Vyhnula bych se jen tomu označení, že se jedná o "žhavou" sérii. Sice nějaké intimnosti nechybí, ale je jich v každém dílu pomálu a jsou decentní. Něco mohlo být více rozvedené, ale nehodlám se v tom pitvat. Čtení jsem si užila.

4,5*
- novozélandské rugby
- od přátelství k lásce
- oba pohledy
- nelehké dospívání

musivila
14.03.2024 5 z 5

Obálka a grafika opět na výbornou. Téma originální - tetování, japonská dívka, vychovávána v odlišné kultuře. Sice bylo pár scén, které mně úplně nesedly. Ale určitě se našly i vtipné momenty...

* „Oni si pořád holej ruce?“ „A co sis myslel? Že jim tam vytetuju vlka a oni ho nechaj zarůst, aby to vypadalo, že žije v lese?“ *

* Právě jsem měl přes rameno přehozeného otce holky, se kterou jsem si nezávazně užil, a ten otec je shodou okolností náš manažer. Jsem v prdeli. *

Celkově se kniha četla opět skvěle... Ale z prvního dílu jsem byla zkrátka více unešená. S bandou rugbystů autorka určitě nešlápla vedle. Jsem zvědavá, kterého polapí příště.

* Ka Mate Haka je to, co předvádíme před každým zápasem. To, co nás pohání a stmeluje, to, co nás donutí cítit se spojení a silní. To, co dělá z jednotlivých hráčů rodinu. *

PS: U pasáže se štípáním dřeva mi hned v hlavě naběhla scéna ze seriálu Zasněná láska, kdy Can štípe dřevo na chatě a Sanem je z něj paf. Že by se autorka inspirovala? I co se týče vzhledu hlavního hrdiny?

Nynuska86
11.03.2024 4 z 5

Skvělý příběh a Henry byl velký sympaťák, měla jsem z něj pocit takového přerostlého plyšového medvídka :) A ta obálka je opravdu nádherná... Ale stejně se mi první díl líbil zatím nejvíce :)

Tesset
12.02.2024 3 z 5

Rozhodně lepší než druhý díl, ale první mě pořád bavil nejvíc. Henry byl hodně sympatický, Yumiko už méně. Je fajn, že se tam objevují i postavy z předchozích dílů. Uvidíme, jestli se bude pokračovat třeba postavou Carla.

adela2230
08.02.2024 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, ze série se mi líbila nejvíce. Děj plyne, příběh ma spád a je zároveň i vtipný. Libilo se mi propojeni s minulosti Yumiko, kde se vysvětlila spousta věcí a nezasáhlo to do děje, jako takového.

jana1874
03.02.2024 4 z 5

4,5

,,Ka Mate Haka je to, co předvádíme před každým zápasem. To, co nás pohání a stmeluje, to, co nás donutí cítit se spojení a silní. To, co dělá z jednotlivých hráčů rodinu."

Nejdřív bych chtěla zmínit tu nádhernou obálku, upoutala mou pozornost okamžitě, ale až při čtení se stejně jako u Haky ukáže, jak dokonalá je - krásně vystihuje děj je famózní

Henry uzavře sázku, kterou prohraje a musí si nechat udělat tetování. Jen to má háček - hrozně se bojí jehel, ale nikdy z žádné sázky necouvl a nechce ani teď. Jinak má nečekaný koníček, který by u něj nikdo nehádal , ale to se mi líbilo. Yumiko se přestěhovala z Japonska, v Novém Zélandu žije už 6 let a konečně se jí začíná dařit, pracuje v tetovacím salónu, kam chodí i rugbyovský tým. A právě ji Henry požádá, zda by mu udělala tetování. Snaží se mu pomoct překonat strach, najít motiv, který by se mu líbil a mezitím se poznávají a nacházejí v sobě zalíbení, ale pak se to začne komplikovat....

I tento díl se velmi dobře četl. Líbí se mi, že se tu objevují i ostatní postavy z předchozích dílů. Děj je vyprávěn z úhlu obou hlavních postav. Jejich chemie je uvěřitelná, nechyběl ani humor, několikrát jsem se při čtení pobavila. Jsou tu lehce zmíněna vážná témata jako rasismus a předsudky. Ze série se mi stále nejvíc líbí Haka, ale tenhle díl je také super

Čekala jsem, že se Yumiko za sebe v určité konfrontaci postaví víc a Henry byl skvělý chlap, chápavý, a tak všechno, že to je snad jen v knihách

Líbilo se mi, že postavy zmínily různé významy některých tetování, měly nějaký důvod, proč si je nechaly udělat, co pro ně  znamenají. Sama to tak mám, mám dvě tetování, a obě jsem si nechala udělat z nějakého důvodu, jako připomínku, vystihují pro mě něco důležitého

kirstinrau
03.02.2024 5 z 5

Instagram: @kirstinrau

"Ka Mate Haka je to, co předvádíme před každým zápasem. To, co nás pohání a stmeluje, to, co nás donutí cítit se spojení a silní. To, co dělá z jednotlivých hráčů rodinu."

Túto sériu som si tak zamilovala, že som sa vrhla hneď na pokračovanie a opäť raz som si to užila. Henry bol tak skvelo vykreslený, že si ho určite obľúbite hneď na začiatku. Asi zatiaľ jediný, ktorý nemá žiadne tetovanie lebo má strach z ihiel, prehral stávku a už asi viete kam to smeruje. Názov knihy je dosť výstižný. Chlap ako hora a odpadáva pri pohľade na ihlu? Tento chalanko vás však rozhodne prekvapí. Ja som sa dosť nasmiala a asi aj tým si ma táto dvojica získala.

Yumiko bola naozaj zaujímavá postava a aj keď sme nedostali nejaké veľké zápletky a pohromy, ktoré som očakávala, príbeh sa mi páčil. Skôr sa tu poukazuje na určité zaobchádzanie so ženami v inej krajine a mne bolo Yumiko a jej mami naozaj ľúto. Rodinu si nevyberieš. Našťastie to boli všetci bojovníci a koniec bol skvelý. Dokonca sme sa opäť stretli s celým tímom. Dúfam, že sa čoskoro dočkáme ďalšej knihy lebo ja potrebujem viac týchto rugbistov.

Áňa 998
28.01.2024 5 z 5

Po Dvojitém zásahu před čtrnácti dny jsem měla docela dost vylámané zuby. Hledala jsem něco, co mi zlepší náladu a pak mi došlo, že na mě čeká nejnovější kniha od @m.k.hardy! Taky sportovní prostředí a protože mě první dvě knihy ze série Hřiště lásky nezklamaly, dala jsem se do ní!
Vrátit se do rozjeté série je vždycky jak shledat se se starými přáteli. A tady to platí, protože příběh se sice točí okolo nových postav, ale potkáváte i ty z minulých dílů a to je strašně super. Vidíte, kam jejich životy směřovaly dál.
Tady se setkáváme s Henrym, který je sice hromotluk, ale srdce má ze zlata. Má málo slabin, ale když už, tak to stojí za to. Ale i jeho fobie je skvěle využitá. A pak je tu křehká Yumiko, která je úžasná umělkyně, má prořízlou pusu, ale její minulost není bez poskvrny. Pochází z dost... svazujícího prostředí. Mezi těmihle dvěma je skvělá chemie.
Byla to rychlá akce, myslím, že ani den mi četba nezabrala. Dvojice Henry a Yumiko mi strašně sedla, bavilo mě střídání pohledů na celý jejich příběh i prostředí, ve kterém se odehrával. Na tetovací salón jen tak nenarazíte. Co musím rozhodně pochválit, je zařazení zmínek o Pánu prstenů. To bylo perfektní!
Strašně doufám, že se tahle série bude rozrůstat. Protože jsem si tuhle novozélandskou partu zamilovala a oproti Dvojitému zásahu od Zapaty jsem si spravila čtecí chutě úplně neskutečně. Čtivá, romantická kniha, kterou už jsem doporučila i mamce a zdá se, že autorka tak má další fanynku!

Odehnalka
19.01.2024 2 z 5

(SPOILER) Druhá kniha, kterou jsem od autorky četla. Minulý rok jsem četla Haku, kniha mi tenkrát přišla milá a taková romantická jednohubka na oddech. Tohle je vlastně totéž, ale za mě sešup dolů - měla jsem pocit, že po celou dobu se nic moc neděje, zápletka vlastně žádná a problém nakonec úplně zbytečný a vyhrocený. Ne vždy mi i děj přišel domyšlený (moc o tetování nevím, ale tuším, že nechat se tetovat během léta a během herní sezóny a tréninků není nejlepší nápad).
Kéž by v knize bylo víc o počátcích Yumiko v nové zemi, víc o jejím dětství, víc třeba i o její mámě. Ale chápu, že do romantické jednohubky vážnější témata úplně nepatří.
Vadily mi i typografické a gramatické chyby.

happy19
17.01.2024 4 z 5

Rozhodně lepší než druhý díl,ale stejně u mě vítězí jednička!
Prostě už se to počáteční kouzlo pro mě nějak vytratilo...opět chvílemi chaotické..neucelené na spoustě místech...takové povrchové...
Nebylo to úplně stoprocentní...
Hvězda navíc za obálku:-*

„Bolest léčí, sláva je věčná. “

LenkaVes
07.01.2024 5 z 5

Tak tohle bylo dost dobrý. Konec mě nějak dostal...

petulkapeta
02.01.2024 5 z 5

,,Samozřejmě, u tebe jsem našel něco, co jsem nikdy nehledal, a až díky tobě jsem si uvědomil, že mi to něco chybí k životu."
A ja teď nevim jestli to mám raději než první díl. Yumi byla pro mě úžasnou ženou,která dokazala jít za svými sny za to klobouk dolu. Henry mi přišel fajn vždy,ale tady jsem si ho zamilovala...jsou tu vtipne sceny,jedna velmi žhava scena...a tak dale nemůžu řict vše, každopádně ja byla hodně spokokená

tittanie
18.12.2023

První díl se mi líbil hodně, druhý díl moc ne. Tenhle tak napůl. Začátek knihy byl takový pomalý a neustále se popisovalo tetování a druhá část byla zase moc rychlá a pak hned konec.
Co mi trochu vadilo, že v knize bylo málo rugby, co oceňuji je, že Henry má stejnou fobii jako já, akorát já bych se nenechala tetovat ani kvůli sázce.
Líbí se mi jakým stylem autorka píše. A líbí se mi, že je to Češka, ale že píše o Novém Zélandu a Británii a Japonsku... Knihy vypadají docela světově.

Radka1727
17.12.2023 3 z 5

Možná lehce slabší než předchozí 2 díly, ale bylo to fajn. Dočká se dalšího pokračování i Carl ?

sabi_z_knihy
19.11.2023 4 z 5

Jednu věc chci říct rovnou - tento svět strašně moc miluju. Už od první knihy se mi děsně líbí ten nápad a na každý díl této série se těším jak dítě na Vánoce. Takže po oznámení dalšího dílu? Umírala jsem zvědavostí.
A jakoby... zklamaná jsem nebyla. Ano, tento díl mě možná nechytil tak, jako předchozí dva, ale i tak byl skvělý.
Henryho jsem si oblíbila už v předchozích knihách, takže jsem vážně ráda, že i on konečně dostal svou vlastní knihu. A Yumiko? Neuvěřitelně skvělá hrdinka. A tihle dva spolu... miluju! Jako jo, já jsem spíš milovník hate-love, takže jsem se tu, pokud jde o romantickou linku, moc nenašla, ale i tak myslím, že byla povedená.
Občas se ale během čtení vyskytl malý problém - chyběla mi taková ta chuť číst. Za to možná ale vůbec nemůže knížka ale to, že jsem ji četla začátkem září, kdy jsem měla všeho plné zuby.
No a ještě jedna věc, která ale nemá s knihou jako takovou nic společného, ale neskutečně mi vadila. A to byly velice časté pravopisné chyby v textu, což pak trochu ovlivní celkový dojem z knihy.

Můžu jenom doporučit! Ať už jste četli předchozí díly nebo ne, pokud vás anotace zaujala, rozhodně vás kniha nesmí minout.

4/5

lusitta05
17.11.2023 3 z 5

Fajn séria, namakaní športovci s krásnymi telami, a ich partnerky a celá športová rodina, vydarené čítanie. Síce títo dvaja za tú krátku dobu, bolo to akési príliš rýchle a jednoduché.

tetování ragby špatný vztah s rodiči Špatný vztah s otcem

M. K. Hardy
česká, 1993
2022  90%Haka za lilii
2021  81%Knihomolka
2023  83%Tanec za odpuštění
2021  83%Hacker
2023  87%Tetování za trest

Kniha Tetování za trest je v