Tetování za trest

Tetování za trest https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521368/tetovani-za-trestiD86R6-a0O-.jpg 4 191 51

Hřiště lásky série

< 3. díl

Žhavý román od české autorky o prohrané sázce, která nakonec vede ke štěstí, o tom, že i silní hráči rugby se něčeho bojí a že drobné dívky naopak dokážou být mimořádně silné a statečné. Henry: Já musím být úplnej debil. Jen tak se dá vysvětlit, proč jsem se vsadil. Jeden by řekl, že jsem si dost zavařil, a byla by to pravda, protože tentokrát jsem se nechal vyhecovat k tomu, z čeho mám fakt hrůzu. Ale kdybych z toho vycouval, nepoznal bych Yumiko… Yumiko: Trvalo šest let, než se mi na Zélandu začalo dařit! Vystavuji v galerii a můžu tetovat vlastní klienty, tak proč se muselo všechno tak zamotat? Sotva potkám Henryho, rugbistu s božím tělem a skvělým smyslem pro humor, tak za mnou musí zamířit moje rodina. Moje neuvěřitelně problematická japonská, tradiční rodina!... celý text

Hatshepsut
17.09.2023 4 z 5

Jsem ráda, že jsem si tuto sérii nenechala ujít a zatím jsem ani u jednoho příběhu nelitovala. Sympatická parta ragbistů, kteří působí jako jedna velká rodina. V novém díle se objeví postava Yumiko, japonské dívky, která najde odvahu opustit rodinu a rodnou zemi, aby uskutečnila své sny na Novém Zélandu. Podaří se jí to a nalezne své štěstí v cizí zemi? To si můžete přečíst v knize M.K.Hardy, u které jako vždy perfektně zrelaxujete a odreagujete se od týdenního stresu. A tak to má být! Těším se na další díly.

Micandy
16.09.2023 4 z 5

Tuhle sérii jsem si oblíbila, přebal knihy je nádherný a trefný. Na Yumiko jsem si že začátku nemohla zvyknout, byla taková malá Kung- fu Panda a přišlo mi její chování trochu přitažené za vlasy..ale všechno mělo svůj důvod. Do Henryho jsem se zamilovala, hromotluk s laskavým srdcem. Příběh mě chytl a najednou konec,že mi to bylo až líto. Rozhodně doporučuji, hezký u knihy vypnete.

PawlušQa
15.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Raději označím jako spoiler, i když myslím, že žádnou klíčovou věc neprozrazuji.

Víte, co je na prd? Když vás po přečtení Haky štve jisté individuum @kristyna_kaderova s tím, že v září vyjde třetí díl. No skvělý, nadšená jsem z toho byla, to ne že ne, ale bylo to prostě daleko. No, co už. Ale dočkala jsem se! Sice to vypadalo, že knihu budu muset odložit, ale nakonec jsem neodolala a knížku prostě koupila. Chuděrka byla v Dobrovském sama, Haka tam měla ještě jednu kámošku, takže jsem nechtěla, aby jí bylo smutno. Svezli jsme ji šalinou, vlakem a udělala si s námi procházku po Brně. No myslím, že se jí u nás líbí

Příběh začíná tím, že naši milovaní rugbisti navštíví tetovací salon svého známého. Objeví se tam i jejich bývalý kapitán Jack, kterého se týkal příběh předešlé knihy. Zde se hrdina této knihy Henry, potkává s Yumiko, recepční a uklízečkou v salonu, která je také ovšem umělkyní a tatérkou. Je to ženská od rány! Udělá si z Henryho srandu a musím říct, že tím si mě okamžitě získala! Její šéf Drew jí po pár kapitolách nabízí možnost, zařídit si současný bordelroom na své tetovací království. Z toho je nadšená a Henry jako pravý gentleman jí pomáhá. A teď k názvu knihy. Henry je jako jediný z hráčů, alespoň z těch zmíněných, s neposkvrněnou kůží, se kterou chce ve stejném stavu skončit i v rakvi. Navíc nesnáší jehly. Dokonalá kombinace, že? No a tenhle chlap se vsadil s dalším z hráčů o to, zda sejme k zemi třetího. Věří si, takže se vsadí o cokoli. Název knihy vám tedy jistě napoví, jak to dopadlo

Víte co každá přečtená knížka od téhle autorky, je boží.A tahle není výjimkou. Pořád nevím, zda je lepší první díl, nebo tento. Příběh mě pohltil okamžitě. Kniha je psané velice čtivě, takže jsem najednou zjistila, že se blíží konec. Henry byl vykreslený dokonale a Yumiko byla velice uvěřitelná a já s ní soucítila, když přijeli na návštěvu její rodiče a doufala, že budou brzy pryč. Také výsledné tetování, které vymysleli, bylo prostě úžasné. Líbilo se mi spojení dvou lidí z odlišných světů. Třeba večeře s rodiči byla chvílemi i vtipná, i když mi bylo Henryho líto, ale poradil si s tím jako chlap! V příběhu potkáváme nám již známé postavy z předešlých dílů. Třeba Jacka stále miluji! To jak se snaží mluvit slušně před malým dítětem je prostě boží. Připomíná mi to situace doma. Člověku občas něco ujede a to dítě to jak na potvoru zopakuje. Takže ano v téhle knize není nouze o vtipné situace. No prostě dokonalé čtení. Ale zase strašně krátké! Ani jsem se nenadála a příběh končil. Ale ten závěr?! To bylo prostě úžasný!

5 / 5

Bryel
14.09.2023 4 z 5

"Dámy a pánové, toto je naprostý konec. To vědomí, že mě potřebovala tolik, aby na mě okamžitě skočila, bylo příliš silný. Tak se mnou zamávalo, že jsem přestal přemýšlet úplně."

Po jaké jiné knize sáhnout v době konání MS v rugby? Pokračování o dalším členovi All Blacks Henrym byla jasná volba.
Příjemná romantická oddechovka s vtipnými momenty. A banda All Blacks, rodina, jejíž soudržnost hřeje i přes papír! :)

"Ka Mate Haka je to, co předvádíme před každým zápasem. To, co nás pohání a stmeluje, to, co nás donutí cítit se spojení a silní. To, co dělá z jednotlivých hráčů rodinu."

Zomy
13.09.2023 3 z 5

(SPOILER) Tak já tentokrát ty nadšené ohlasy nesdílím, samotnou mě to mrzí.

Autorka si zachovala čtivost a jednoduchý jazyk, zápletka s Japonkou mi přijde originální, ale tady bohužel končím. Některé motivy byly nápadité (strach z tetování, tradiční japonská preciznost či striktnost, autorská výstava), ale nic z toho nebylo propracováno a nemělo to hlubší dosah.

Henry s Yumiko mi snad nebyli ani sympatičtí. Způsob, jakým se spolu bavili, mi nedával žádný podnět k tomu, proč se do sebe vlastně zamilovali, absolutně jsem jim to nevěřila, vůbec nic jsem z nich necítila. A závěr nakonec ani nepatřil jim, ale Yumiko a její matce.

Velká škoda, protože první díl měl opravdu wow efekt. Druhý díl s Jackem byl parádní až do chvíle, kdy to Riley podělala, pak už mě to nebavilo. A tady jsem se nudila po většinu času.

Budu čekat na další díly a doufat, že se tam vrátí ta správná jiskra.

anna7852
11.09.2023 5 z 5

zase parádní čtení i přes to že první díl stále vede :)

Matri
11.09.2023 4 z 5

"Pokud je možnost zamilovat se do ženy při práci, pak by to byla tahle práce a tahle žena. Vidět ji pochodovat se sekačkou po mé zahradě bylo kupodivu vzrušující. Nejspíš to zní hrozně divně, ale vážně. Tohle bylo mé území, moje svatyně, a zjistil jsem, že ona do ní krásně zapadá."

Opäť som veľmi spokojná!
Táto časť sa mi určite páčila viac ako predošlá. Prečo?
Henry aj Yumi sa chovali neskutočne prirodzene. Už od ich zoznámenia mi boli obaja nesmierne sympatickí. Milé ako sa veľký chlap dokáže niečoho báť a ako si s ním dokáže poradiť maličká aziatka :))
Tiež som bola rada, že sa nekonala žiadna zbytočná vzťahova komplikácia. Áno, nejaké problémy boli, ale úplne oprávnené. Kniha sa opäť venuje nejakej tienistej stránke našej spoločnosti - tentokrát sčasti rasizmu, zastaralému názoru na manželstvo v japonskej kultúre, a tiež domácemu násiliu.
Napriek aj vážnejšej téme to bola veľmi príjemná oddychovka. Táto séria si celkovo drží kvalitnú úroveň s príjemnou dávkou vtipu. Mňa si teda získala ;-)

Ka Mate Haka :)

Terka18
09.09.2023 5 z 5

Úžasné!! Zase a opět. Knížku jsem doslova zhltla během dne a bavila jsem se. Skvělá série. Henry byl úžasný a musela jsem se mu v některých situacích i smát. Ovšem Haka za Lilii pořád vede.

Tina.F
09.09.2023 5 z 5

SKVELÉ!!!!!
Túto sériu milujem, a môžem len doporučiť.
Dúfam že sa dočkáme aj nejakeho ďalšieho dielu..... s poriadnou dávkou Haky :-)

monika0181
06.09.2023 5 z 5

Všechny knihy autorky jsou famózní a zaslouží si být v knihovně v papírové verzi. Jsem si jistá, že se k nim budu opakovaně vracet. Série Hřiště lásky mě moc baví, a když jsem zjistila, že bude nový díl, netrpělivě jsem čekala na vydání. Psáno tak chytlavě, že Vás donutí přečíst knihu jedním dechem.

jana7289
04.09.2023 5 z 5

Lidi, já nevím, čím to je, ale každou další knížku v téhle sérii mám radši. Jasně, zápletka nebyla nic ultra světoborného a konec mi přišel trochu uspěchaný, ale hrozně moc se mi líbily vztahy všech postav a hlášky a... a... a prostě všechno.

tetování ragby špatný vztah s rodiči Špatný vztah s otcem

M. K. Hardy
česká, 1993