Bryel Bryel komentáře u knih

Pád a hnev Pád a hnev Jennifer L. Armentrout

"Dobro a zlo sú skutočné. Vždy boli. Ťarcha ríše však vždy spočívala na tých medzi nimi, na tých, ktorí nie sú ani dobrí, ani zlí."

Na mě knihy Jennifer Armentrout fungují. A to dost dobře. I tato spicy romantasy si mě získala.
V centru dění je oťukávaní a poznávání konkubíny se zvláštními schopnostmi Lis a mocného zhornského knížete Thorna. Čtení je to smyslné, napínavé, plné záhad, se skvělou chemií hlavní dvojice a slovními souboji, kdo z koho.
I fantasy svět s jeho kastovním systémem mě zaujal, i když spousta informací je jen naznačená a jsem moc zvědavá na jejich vývoj v pokračování.
Trošku bych zkrátila časté úvahy hlavní hrdinky, které byly na úkor děje. Tak od půlky jsem se přikláněla spíš k hodnocení čtyřmi hvězdičkami, ale závěrečná část to opět vytáhla směrem nahoru.. 4,5/5
Jen doufám, že se tu nerýsuje další nekonečná série :-)

"Hovoril som, že ťa chytím. Mal som pravdu?"
"Len preto, že som ti to dovolila."
"Dúfam, že keď si sa rozbehla, tak si myslela na to, čo sa stane, keď ťa chytím. Čo ti urobím. Si pripravená?"
Áno. Nie?

19.12.2023 5 z 5

Hrátky v zákulisí Hrátky v zákulisí Olivia Cunning

Hrátky v zákulisí byly za mě přešlap hodně vedle.
Nevadí mi eroticky laděné knihy, pokud nabídnou i něco víc, ale tady po vyjmutí žhavých scén zbyde jen velmi slabý příběh plný klišé se zcela nesmyslně jednajícími postavami. Celé to na mě působilo hloupě až nesmyslně. Především začátek.
Nebudu se v tom víc vrtat, tahle kniha není pro mě.

16.12.2023 1 z 5

Vztek Vztek Tracy Wolff

"Prosím, nenuť mě si vybírat."
"Nikdy tě nebudu nutit si vybrat, Grace. Jak bych mohl, když vím, že si nikdy nevybereš mě?"

Čtivá kniha, kterou jsou hltala, dokud jsem nebyla na poslední stránce. Moc se mi líbí ta lehkost a nadhled, s jakými příběh postupuje kupředu.
Grace se vrací na Katmer a okolo ní přibývá záhad a výpadků paměti. Co dělala po celé měsíce? Komu může věřit?
K velkému obratu se schyluje téměř celou knihu, jsou tu náznaky, přesto mě to naprosto dostalo..
Vyzvihla bych sarkastické dialogy, dobře fungující postavy a povedený milostný trojúhelník. Postava Hudsona je skvěle uchopená. Nedostatek akce a prvoplánovost za mě rozhodně nelze vytknout.
Vztek se mi líbil snad ještě víc než Touha. Moc doporučuju! A budu se těšit na další zakousnutí.

"Lidé se bojí toho, čemu nerozumějí. Vždycky se báli a vždycky se bát budou."

15.12.2023 5 z 5

Ostrovy bohů Ostrovy bohů Amie Kaufman

"Stejný příběh vypráví každý úplně jinak. A jediná verze, ve které jsme hrdiny, je ta naše."

Ostrovy bohů prožíváme očima celkem pětice vypravěčů, což hodnotím velmi pozitivně.
Je to YA dobrodružná jízda (plavba) plná magických duchů a mořské soli, okořeněná špetkou romantiky. Zajímavý fantasy svět. Víra, oběti a hrozící válka mezi národy, potažmo mezi bohy. Drobet mi neseděly reálie typu současných dopravních prostředků.
Celkově hodnotím knihu jako zdařilý úvod do série, i když mi v ní něco chybělo.

"Někdy je třeba dějiny studovat. Ale někdy je třeba je utvářet. Ať to stojí, co to stojí."

09.12.2023 4 z 5

Dotek temnoty Dotek temnoty Scarlett St. Clair

"Byl dobrodružstvím, po kterém prahla. Byl pokušením, kterému se chtěla poddat. Byl hříchem, který toužila spáchat."

Na úvod musím zmínit, že rozhodně nečekejte velkolepou akci ani komplikovanou zápletku plnou zvratů. Dotek temnoty je především svižná spicy romantika. Pokud do knihy jdete s tímto očekáváním, má velkou šanci nadchnout.
Bohové sestoupili na zem a žijí mezi smrtelníky. Lehce toxický vztah a jiskřivost hlavní dvojice, prastarého boha podsvětí a naivní bohyně jara, byly přímo božské a táhly celý příběh.
První polovina knihy byla za mě úžasná, pak už moje nadšení trošku opadlo, především zásluhou chování hlavní hrdinky. Myslím, že by knize prospělo víc stránek a víc rozvinout fantasy prvky.

"Vím, že za touhle hezkou tvářičkou je něco víc. Je za ní vztek. Vášeň. Temnota. A já to chci všechno ochutnat."

02.12.2023 4 z 5

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

"Obrovská moje část tě chce udusit - hezky postaru tě zardousit, ale s láskou."

Finále lehce pubertální urban fantasy série Dark Elements je příjemné čtení, které pobaví humornými dialogy a dobrou chemií hlavních postav. Rozuzlení milostného trojúhelníku bylo rychlé a takové, v jaké jsem doufala. Celou sérii táhne především Roth.
Z vedlejších postav musím vyzdvihnout pokrevníky, kteří mě strašně bavili, kdykoliv se objevili.
Celkově se mi Každý tvůj nádech líbil, ale mám i pár zásadních výtek - kniha obsahuje dost dlouhých pasáží bez nijakého posunu v ději, akční scény jsou málo propracované a zároveň tu bylo až příliš opomíjených zajímavých motivů. Škoda toho nevyužitého potenciálu.
I přesto, že se mi třetí díl líbil nejméně, jsem si sérii jako celek oblíbila a někdy se k ní určitě vrátím.

"Pokud bych si měl vybrat jen jedinou věc, na kterou se budu dívat až do skonání věků, byla bys to ty.. Vždycky bys to byla ty."

30.11.2023 4 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

"Jestli pobyt v blízkosti někoho, kdo září jako slunce, vypadá takhle, jsem ochotný se spálit. Bez váhání."

Milá romantická disneyovka pro dospělé. Příběh je to čtivý, zábavný, bez větších překvapení.
Veselá optimistka Zahra a citově vyprahlý cynik Rowan.
Příjemná oddechovka zalitá sluncem.

24.11.2023 4 z 5

Ricci Ricci Marcy Jell

"Pamatuj, že když máš projít peklem, musíš jím projít, jako kdyby ti to tam patřilo!"

Jak jsem se na Ricciho těšila, tak jsem zklamaná. Oproti předchozím dílům mi chyběla pořádná jiskra mezi hlavní dvojicí. Ani jsem se tolik nenasmála jako třeba u Lucase. Ani o zapletce se nedá říct, že by mě úplně chytla.
Za mě tentokrát průměr.

22.11.2023 3 z 5

Zrádná touha Zrádná touha Danielle Lori

"Dívat se mu do očí bylo jako hrát hru na smrt. Jako ruská ruleta - jeden revolver a jedna kulka. Jedno mrknutí, a jsem mrtvá. Ale taky jsem cítila závan adrenalinu tak hřejivý, jako půlka lahve vodky a slunce v Miami."

Skvělá mafiánská dark romance. Řekla bych, že v sérii ta nejvíc brutální, napínavá, černobílá. Nebo spíš černožlutá? :-)
Zápletka není nikterak složitá a originální, ale ta chemie hlavních postav? Ta je naprosto dokonalá! Stejně jako jejich dialogy. Ďábel a koťátko. Únosce a zajatec. Na pozadí zimní Moskvy.

"Moj kaťónok, říkal jsem ti, že tě tohle město sežere zaživa."
Jen jsem jí zatajil, že tohle město patří mně, a to se vším všudy.

20.11.2023 5 z 5

Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Ana Huang

"Když ti život dá citrony, udělej z nich limonádu a seznam se s někým, kdo dostal od života vodku."

Připouštím, že jsem si k sérii vytvořila lehce sentimentální vztah. Sympatická skupina přítelkyň mě nutí vzpomínat na vlastní vysokoškolská léta, kdy jsem získala podobný čtyřlístek přátelství.

Kniha o Jules a Joshovi pobaví i potěší všechny romantické duše. Jejich sarkastické dialogy jsou jiskřivé, vtipné, občas trošku dětinské. Jejich vztah má velmi přirozený vývoj, je plný nenávisti a je hodně, opravdu hooodně žhavý.
Zároveň příběh obsahuje spoustu životní moudrosti.
Celkově je to milá, oddechová romantika a za ty emoce, které ve mě vyvolala, jí drobné nedostatky odpouštím a nemůžu jinak, než hodnotit plným počtem.
Každý díl této série mě baví víc než ten předchozí, takže jsem moc zvědavá na příběh Stelly a Christiana... :-)

"První dojmy si uchováváme nejdéle, ale navzdory všeobecnému mínění se někteří lidé mění. Jediný problém je v tom, že se mění rychleji než naše předsudky."

17.11.2023 5 z 5

Storočí Storočí Alex Aster (p)

(SPOILER) "S bolestí musíte zacházet jako s pilulkou. S úsměvem ji spolknout."

Storočí mě velmi mile překvapilo.
Originální fantasy příběh se spoustou propracovaných postav, nečekanými zvraty a napínavým dějem. Přirovnání k Hunger Games bych se vyhnula, toto je víc o zákulisních intrikách než o boji o přežití.
Šest magických říší, z nichž každou sužuje zákeřná kletba. Povede se pátý pokus o její zrušení?
Hlavní trojice je k pohledání - naivní svůdkyně, vládce temnoty a nedůvěřivý král. Za mě nejzajímavější postavou je rozhodně Grim.
Spoiler: V závěru mě překvapila a trochu zklamala Islina citová nekonzistentnost - zrady bylo opravdu dost, ale někoho milovat, cvak a teď miluju toho druhého, který mě také využíval a zradil? A přerod uvařený takřka z ničeho.. Odstup od obou by mi dával větší smysl.
Jsem moc zvědavá, co se z toho vyvine v pokračování.
I přes výhrady k závěrečnému rozuzlení hodnotím knihu velmi pozitivně a doporučuju. :-)

15.11.2023 5 z 5

Vládce hvězdné oblohy Vládce hvězdné oblohy Laura Thalassa

"Tvá lidská družka tě přivede napůl k šílenství, než ji vůbec najdeš. A potom z ní budeš šílet ještě víc."

Klíčové záblesky z dlouhého života Desmonda Flynna.
I když kniha nepřináší nic, co bychom už nevěděli, je to moc pěkná (a místy velmi vtipná) závěrečná tečka za celou sérií Handlíře.

"Tomuhle pocitu se nic nevyrovná. Nic. Tak tohle znamená být milován. Je to jako vesmír vytvořený z chaosu. Lehčí než vzduch a opojnější než magie. Je to všechno."

11.11.2023 4 z 5

Světlo v plameni Světlo v plameni Jennifer L. Armentrout

"Emoce mohou ovlivnit rozhodování bez ohledu na to, jak nestranní si připadáme. Pokud umíš cítit, můžeš se dostat pod tlak emocí."

Masterpiece mezi romantasy! Nenacházím slov, kterými bych dostatečně vyjádřila své nadšení z této série.
Božské! Vášnivé! Mocné! Velkolepé! Plné romantiky a napětí!
Světlu v plameni nechybí vůbec nic a mě emocionálně rozmetalo na popel. :-)
Hodnotit tuto knihu pěti hvězdami mi připadá málo. Vřele, opravdu vřele doporučuju. A moc se těším, jak bude příběh Sery a Šeda pokračovat...

"Nejsi unavený? Přeskočme tenhle rozhovor." Zkřížila jsem ruce na prsou. "Zvlášť když už jsme to řešili přinejmenším pětsetkrát."
Znovu zaúpěl. "Máš pravdu. Ráno tě seřvu ještě jednou."
"Víš to jistě?"

10.11.2023 5 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

"Já a Aiden nejsme světlo a temnota. Oba máme poznamenané mysli i duše.
Ale nejsme spřízněné duše.
Jsme ztracené duše, které spolu souzní v dokonale nedokonalé harmonii."

Vyvrcholení dark romance o Aidenovi a Else se mi líbilo a stránky rychle ubývaly. Kruh se uzavřel, minulost se střetne s přítomností, z posedlosti je láska.
Ale ta jiskra z předchozích dílů se trochu vytratila. Příběh mi připadal už zbytečně natahovaný, místy přeslazený a hodně prvků se opakovalo stále dokola. Dějové zvraty se také vyčerpaly. 3,5/5*
Přesto celou sérii považuji za zdařilou, i když za mě byl nejlepší první díl.

04.11.2023 3 z 5

Útočiště Útočiště Karen Lynch

"Nezapomínej, že slunce svítí i za bouře. I pokud ho zrovna nevidíš, pořád tam někde nad mraky je a čeká, až tě bude moci zase zahřát."

Perfektní urban fantasy okořeněné skvělou romantickou linkou!
Kniha je velice čtivá, plná humorných obratů a sarkasmu hlavní hrdinky. Nové prostředí plné Mohirů je skvělým osvěžením včetně spousty sympatických vedlejších postav.
Extra bych vyzdvihla romantické "oťukávačky" v mohirském stylu, ty mě moc bavily.
Sarin vývoj Útočištěm byl mnohem přirozenější než v Nezdolné. Sara poznává svého Moriho a snaží se přijít na kloub i svým vílím schopnostem, které sílí. Moc se mi líbil její vztah ke zvířatům a živým tvorům obecně.
Touto knihou se celá série katapultovala k mým favoritům. :-) Už aby bylo pokračování..
Doporučuju!!

"Jsi jeden z nejtvrdohlavějších lidí, jaké jsem kdy poznal, a nějaký démon na tvoje ovládnutí ani zdaleka nestačí." Rty se mu zvlnily úsměvem. "To vím z vlastní zkušenosti."

"Moje malá bojovnice."
"Ty jsi taky můj bojovník."

03.11.2023 5 z 5

Hraj o svůj osud Hraj o svůj osud Stella Tack

"Krásné věci v životě bývají často jedovaté."

Velice zdařilé YA urban fantasy.
Šachová partie mezi dvěma internátními školami, kde školní pozemky představují šachovnici a studenti jednotlivé figurky. Šachmat je zahrán smrtí jednoho z králů. Prokletí opakující se řadou generací.
A do toho se objeví 33. figurka a který král ji stáhne na svou stranu?
Příběh má skvělou dynamiku, je plný akce a ke konci parádně graduje. Nechybí ani humorné momenty a milostný trojúhelník.
Ačkoliv bych měla pár poznámek ohledně chování hlavní hrdinky, celkově knihu doporučuju a netrpělivě vyhlížím pokračování..

"Na špatné vtípky není nikdy špatná chvíle, Alice Saltová."
"Máš nějaký plán, jak utéct Jacksonovi?"
"Jen takový špatný."
"Nu což, špatné plány jsou skoro tak dobré jako špatné vtipy."

30.10.2023 5 z 5

Balada o láske až za hrob Balada o láske až za hrob Stephanie Garber

"Ja ubližujem všetkým, Líštička. No na to, aby si ma nenávidela, musíš byť nažive. Nechcem, aby si zomrela, a zabijem každého, kto sa ťa pokúsi zabiť."

Top strop!! Jedna z vůbec nejlepších knih, které jsem letos četla.
Této sérii nechybí absolutně nic. Druhý díl ještě o pořádný kus převyšuje ten první. Kletby, dohody, proroctví, napětí, zvraty..
Evangeline hledala svou lásku a našla svůj Osud.. Perfektní chemie! Perfektní lačnost hlavní dvojice!
Příběh graduje, až vygraduje do strhujícího závěru, který mě zanechal značně rozladěnou.. :) Jsem moc zvědavá, jak se tohle klubko nakonec rozmotá.
Jednoznačně doporučuju! A doporučuju mít po ruce jablka, rozhodně na ně při čtení přijde chuť. :)

"Prepáč, že som ti pokazil obľúbenú rozprávku, Líštička, ale balady sa nekončia šťastne. A ani my dvaja tak neskončíme."

23.10.2023 5 z 5

Princezna klamu Princezna klamu Danielle L. Jensen

"Možná jsem zatracený blázen, ale pro mě budeš už navždycky jen ty."
"Potom jsi opravdu blázen..
Oba jsme blázni."

Princezna klamu přináší jeden z nejlepších hate-to-love příběhů, jaký jsem kdy četla!
Kniha je zasazená do neotřelého fantasy světa plného divokého moře a bouří. Nechybí spousta akce, napětí, zrady a intrik.
Musím říct, že mi sedla ne zcela kladná hrdinka. Lara je prolhaná, chladnokrevná, odhodlaná.. A s králem Arenem má úžasnou chemii.
Závěr je zničující, krutý a ukázkově infarktový.
I přes určitou předvídatelnost knihu moc doporučuju.. Opravdu zoufale potřebuju pokračování. :)
Pokud máte rádi fantasy a romantiku ve stylu Maas nebo Armentrout, tohle je přesně to vás!

"Vždyť je dokonalá. Jako by ji stvořili k tomu, aby tě přivedla do hrobu."
Jak přesné zhodnocení.. Všechno se změnilo. A zároveň nic.

18.10.2023 5 z 5

Balada mrtvého světa Balada mrtvého světa Alžběta Bílková

"Přežilas. Oklep se. Jdi dál."

Věřím, že si Balada mrtvého světa najde spoustu nadšených čtenářů, ale já se k nim nezařadím.
Kniha zachycuje temný svět plný magie a bohů rozdělený magickou Hranicí vedví.. Inspirace jinými autory je očividná.
Hlavní hrdinka Robin má většinu nešvarů a vlastností typických YA hrdinek, které se pokouší zachránit svět.
Rozhodně si nemyslím, že by příběh byl špatný, jen mi úplně nesedla jeho forma. Hodně popisných pasáží, hodně rýpání v minulosti a vzpomínkách, málo dialogů a minimum dějových posunů.
Za mě je to trochu utahaný úvod do série..

14.10.2023 3 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

"Jestli je Aida jako skála, budu jako oceán. Budu o ni bít znovu a znovu a omílat ji kamínek po kameni. Dokud ji celou nezničím a nepohltím."

Nelítostný princ byla jedna z knih, na které jsem se letošní podzim nejvíc těšila a zdaleka mě neohromila tolik, jak jsem očekávala.
Akční kniha z mafiánského prostředí s romantickou zápletkou. Dohodnutý sňatek mezi znepřatelenými rodinami (Italové vs. Irové). Přechod od nenávisti k lásce byl hodně rychlý a dalo by se z něj vytěžit víc.
Na pozadí politické ambice a mocenský boj, to vše hodnotím pozitivně, ale..
Nesedla mi Aida jako hlavní hrdinka - taková nesympatická, rozmazlená Wonder Woman. Její chování obzvlášť na začátku bylo dost hloupé a postrádala jsem nějakou sebereflexi.
Kniha obsahuje pár značně nereálných scén, nad kterými jsem se až pozastavovala, jestli se nejedná náhodou o fantasy žánr.
Hodnotím jako lepší průměr.

04.10.2023 3 z 5