Pád a hnev

Pád a hnev https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525970/bmid_pad-a-hnev-654ea2ab68d7c.jpg 4 29 11

V novej strhujúcej fantasy od megaúspešnej autorky Jennifer L. Armentroutovej sa snúbi dych vyrážajúce napätie so spaľujúcou romantikou. JU OVLÁDA INTUÍCIA. JEHO OVLÁDA JEJ POTEŠENIE

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Zelený Kocúr

Fall of Ruin and Wrath , 2023

Rudana
předevčírem 5 z 5

Pořád jsem váhala jestli knihu e pub koupit, vzhledem k ceně, která je větší než u papírové.
Nelituji. Kdo zná styl psaní této skvělé spisovatelky nebude zklamán. A nejhorší je, že další díl v nedohlednu.

Matri
18.03.2024 4 z 5

„Nalaa, azda si si nemyslela, že mi ujdeš. Vždy ťa chytím."

Úprimne, mala som naozaj obavy z tejto knihy. Erotiku vo fantasy mám rada, ale... všetko s mierou! O tejto knihe som vedela, že je pomerne dosť založená práve na tej hot časti, a poznám sériu Z krvi a popola (tam je toho sexu na mňa miestami až moc). Už len fakt, že hlavný hrdina sa "živí" rozkošou veľa napovedá.
Áno, bolo tam toho dosť, no prekvapivo mi to ani nevadilo. Vzťah Lis a Thorna bol pre mňa pomerne uveriteľne vykreslený.
Takmer trištvrtka knihy je viac menej o, nazvime to, spoznávaní sa hlavných hrdinov. Nejaká akcia nastala na začiatku a v úplnom závere knihy.
Silnou stránkou je určite svet, ktorý autorka vytvorila. Ani by som neverila, že to bude opäť čosi originálne, avšak je. Ak som správne pochopila, mám pocit, že sme v distopickom svete, ale akoby sme sa vrátili do stredoveku, v ktorom je spoločnosť rozdelená do vrstiev. Samozrejme nechýbajú magické schopnosti, kadejaké fantastické bytosti a slušná zápletka. Za mňa paráda!
Hlavné postavy ma tiež bavia. Ich dialógy, chémia, zázemie. Trošku som niekedy mala problémy s Lis - nebude to moja obľúbená hrdinka. No s Thornom fungujú dobre.
A vyzerá to aj na opäť podarené vedľajšie postavy - zaujali ma najmä Thornovi dvaja najbližší priatelia.
Záver knihy oplýval akciou, krvou (veľa krvi), novými odhaleniami (hoci mnohé je stále záhadou) a kniha skončila v najlepšom. Asi v poslednom odstavci knihy som konečne pochopila aj obálku knihy!! ;-)
Zatiaľ si ma séria vcelku získala, dokonca pomerne dosť! Pokračovanie si nenechám ujsť.
Hodnotením tak 4,25* :)

„Na tvojom mieste by som sa ani nepokúšal o útek,“ poradil mi a prešiel okolo mňa.

„Pretože ma zastavíte?“

„Pretože ťa budem naháňať.“
Odopol si remienky, ktorými mal na chrbte pripevnený krátky meč, a prešiel do spálne. „A chytím ťa.“

lucyvase4
17.03.2024 2 z 5

,, Človek nemôže žiadať iných, aby bojovali za svoje domovy a životy, ak sám nie je ochotný bojovať."

Ona - Lis (Calista) nízkorozená, sirota se schopností intuice a vidinami budoucnosti.

On - Thorne, lord, Zhorn, něco jako bůh. Velmi mocný a silný se schopností regenerace.

Lis pracuje jako konkubína pro pána města Archwood. Ten ji chce mít neustále ve své blízkosti. Ne však pro tělesně potěšení, jako většinu konkubín, ale právě kvůli jejím schopnostem, kterým je čtení myšlenek a vize budoucnosti. Nejednou mu tak poskytne cenou výhodu při vyjednávání a rozhodování. Jednoho dne uslyší Lis rozhovor dvou strážců, kteří se chlubí, že zajali a mučí Zhorna. Lis se rozhodne poslechnout svou intuici a Zhorna zachránit. A tady potkává právě Thorna. Už při prvním setkání je jasné, že to mezi nimi jiskří. Co všechno je ale spojuje? A co Thorne dělá právě v Archwoodu?

,,Pravda nikdy nie je drzá, len sa nám nemusí páčiť."

Musím říct, že knihu jsem chtěla přečíst díky úžasné obálce. Nečetla jsem anotaci ani recenze. Takže tady vážně zafungovala pouze krásná obálka. A byla to chyba. Kniha mne totiž hodně zklamala.

Čekala jsem skvělé fantasy, dobře vykreslený svět a nějakou tu romantickou linku. Dostala jsem však čistou erotiku ve fantasy světě.

400 stran sexu na všechny způsoby. Dej téměř žádný. Ale vydržela jsem. Nakonec jsem se všemi těmi pulzujícími body a vlhkými místy prokousala a dostala se až k posledním 80 stránkám, na kterých konečně bylo to super fantasy. Bitva, krev, intriky a surovost.
I svět a bytosti v něm žijící nakonec autorka popsala dokonale.

V knize bylo kromě sexu i spousta otravných dialogů. Hlavně mne štvaly ty mezi Lis a Thornem. Např. 20x jí řekne, aby mu neříkala jeho milosti, ale normálně Thorne. Jak si myslíte, že mu řekne po 21???

Druhý díl si přečtu ráda, ale vážně jen kvůli posledním 80 stránkám. A doufám, že bude více fantasy než tento.

Maja-1212
07.02.2024 5 z 5

Milujem knihy od tejto autorky. No ale tento koniec ma skoro priviedol do blázinca.Nutne potrebujem pokračovanie.

Zuzi_cte
01.02.2024 5 z 5

Super! Presne takove fantasy romance mam rada. Doufam, ze pokracovani bude co nejdriv protoze nutne potrebuju vedet jak to bude dal :-)

Majka1979
28.01.2024 5 z 5

Ako začať, aby som toho veľa neprezradila?
V prvom rada musím povedať, že tento príbeh ma neskutočne potešil. Od začiatku som sa nevedela dočkať, čo bude ďalej.
Thorne, zhornské knieža, ktoré sa snaží vraj pomôcť ľuďom. Jednou z nich, ktorej vždy pomohol je aj naša Calista, Lis. Ale kto je ona? Je naozaj len obyčajná smrteľníčka? Tak prečo sa o ňu tak veľmi zaujíma? Prečo sa okolo nej stále motá a čo ho k nej láka?
Prečo ju má tak v obľube jej pán, u ktorého žije? A kým je? Ako veľmi ohrozí ju a jej okolie to, čo o sebe zistí?
A pri konci som hltala stranu za stranou.
Ale ten koniec? To nie, takto to nemôže skončiť. A pokračovanie v nedohľadne, čo som pozerala, tak ešte ani v angličtine nevyšlo.
Ak nemáte radi infarkt konce, tak neodporúčam čítať, lebo toto skončilo tak, že...
Ale príbeh bol úžasný, bolo v ňom všetko – napätie, vzrušenie, nenávisť, vzdor, tvrdohlavosť, dobrota, ochota,.... jednoducho všetko, čo do toho správneho príbehu patrí. A či tam bola aj láska? To sa ťažko povie, v tomto prípade záleží od názoru – či sa to zdá ako láska alebo je to len niečo tomu podobné.

Jacinda123
12.01.2024 4 z 5

Táto kniha má len jednu chybu a to, že zatiaľ nemá pokračovanie a o to ani v angličtine. Dúfam, že bude a že sa ho potom dočkáme aj v preklade, lebo ten koniec bol masaker.

Bryel
19.12.2023 5 z 5

"Dobro a zlo sú skutočné. Vždy boli. Ťarcha ríše však vždy spočívala na tých medzi nimi, na tých, ktorí nie sú ani dobrí, ani zlí."

Na mě knihy Jennifer Armentrout fungují. A to dost dobře. I tato spicy romantasy si mě získala.
V centru dění je oťukávaní a poznávání konkubíny se zvláštními schopnostmi Lis a mocného zhornského knížete Thorna. Čtení je to smyslné, napínavé, plné záhad, se skvělou chemií hlavní dvojice a slovními souboji, kdo z koho.
I fantasy svět s jeho kastovním systémem mě zaujal, i když spousta informací je jen naznačená a jsem moc zvědavá na jejich vývoj v pokračování.
Trošku bych zkrátila časté úvahy hlavní hrdinky, které byly na úkor děje. Tak od půlky jsem se přikláněla spíš k hodnocení čtyřmi hvězdičkami, ale závěrečná část to opět vytáhla směrem nahoru.. 4,5/5
Jen doufám, že se tu nerýsuje další nekonečná série :-)

"Hovoril som, že ťa chytím. Mal som pravdu?"
"Len preto, že som ti to dovolila."
"Dúfam, že keď si sa rozbehla, tak si myslela na to, čo sa stane, keď ťa chytím. Čo ti urobím. Si pripravená?"
Áno. Nie?

zuzak82
09.12.2023 4 z 5

(SPOILER) Tohle je eroticko-romantická fantasty, takže se připravte na spoustu žhavých detailně popsaných erotických scén. Chemie mezi Lis a Thornem byla od začátku výborná. A přestože se spousta motivů z jiných knih autorky opakuje, bavilo mě to. Takže jsem zvědavá na další díl.
Pokud Vám však erotické scény v knihách vadí, tak se téhle knize raději vyhněte obloukem.

Ekniha.
07.12.2023 5 z 5

Vieš že, Zhorni nemôžu klamať

Pad a hnev - Jennifer L. Armentrout / Fall of Ruin and Wrath

Omg! Ten koniec?! ..

Toto nemôže takto skončiť nie nie nie moja hlava mám milión otázok! Milión! a potrebujem odpovede..

Poznáte to otočíte stranu a tam poďakovanie? Wtf? Si robí autorka srandu..

Ale poďme od začiatku milujem prológ proste tam to viete a tu je prolog bozi.. po prečítaní som mala zimomriavky a veľké očakávanie

To čo ale prišlo tak to som nečakala.. boži bozi bozi

Milujem Thorna! Ako nemala by som.. k nemu sa priblížiť je len pre odvážnych.. kto je zač..čo je zač nie som si ista doteraz ale tiahne vás to k nemu

A Lis no povedzme si že vie že by sa ho mala báť ale ústa su rýchlejšie ako rozum takze si viete predstaviť že chémia medzi nimi doslova vibruje

Od začiatku je to záhadne tajomné, postupne sa nám odkrývajú niektoré skutočnostiale obracajú moje teórie na nové otázky pretože mi vybuchovali rovno po stránkach ..

Jo a ten koniec?! Potrebujem viac zelenykocur trafil skvelú romantasy ktorá sa týmto zaraďuje medzi moje top! Dakujem

Jo a milujem Gradyho..s Lisproste oni dvaja

katasokolov
28.11.2023 4 z 5

4/5*

Čteno v originále.

Upozornění:

Spicy - víc voyeurismu, než jsme u Armentrout zvyklí - a netradiční peprné scény - s potěšením, které trvá až hodiny ;)

Svět byl zničen bohy a jen 9 měst zůstalo ušetřeno. Města jsou oddělena divočinou (nebezpečí a mostra) a každému městu vládne správce královské krve - Deminyen.

Dívka, která má vzácný talent intuice (čte pravé emoce a pohnutky lidí, stejně jako může nahlédnout do věcí budoucích a předjímat rozhodnutí, která ještě nebyla učiněna), pročež je žádaným zbožím. Dívka, která potká muže z jiné společenské a fyziologické vrstvy, jenž ji před lety zachránil a nyní mu je ona nucena laskavost oplatit (sprcha po záchraně v ceně ;) ). Dívka, jež se v krutém světě silnějších snaží jen přežít za každou cenu, a využije přitom i ochranu výše postavených (platba je ovšem nutná, i když není přesně takového charakteru, jaký si mohou někteří přestavovat - slabší podobnost s knihou Gild).

Jeden moment je tam skoro jako z Avatara u stromu duší.

Válka na spadnutí - lowborn vs. Hyhborn (horší a lepší bytosti - trochu připomíná princip zachycený v knize Rudá
Královna od Aveyard). Revoluce -) Železní rytíři jako spása nebo prokletí ?! Kostní magie využívající části těl Hyhbornů. Jejich regenerace je taky super - bylo by fajné, kdyby člověku mohla dorůst končetina či orgán, o které přijde.

Je to hodně podobné autorčiným předchozím fantasy, zejména sérii Z krve a popela a z části Wicked Trilogy. Ústřední dvojice - jejich vzájemná přitažlivost, prvek krmení - tentokráte slastnými pocity (ne krví), krvácející stromy, stvůry, chování hlavní mužské postavy silně připomíná Hawkea (akorát v plavé verzi) - to vše už jsme v knihách od Armentrout zažili, ale ve výsledku to vůbec nevadí. Opět to nepostrádá - typicky vtipné, dvojsmyslné dialogy a zajímavý příběh se spletitou zápletkou.

Je to rozjezdový díl nové série, jenž jsem si velmi užila, uvidíme kam nás děj zanese příště. Hodně se zatím seznamujeme s postavami a autorka přestavuje fantasy svět a jeho fungování. A ukončí to naprostým hororovým masakrem! Spása a zatracení!!

A btw - asi nečtěte anotaci, kde se nachází pár spoilerů a odhalení, pročež je možné, že vám to pokazí zážitek.

Anglicky venku od září 2023.