Bryel Bryel komentáře u knih

Síla obsidiánu Síla obsidiánu Petra Martišková

"Jsou chvíle, kdy si člověk musí zvolit, zda bude žít sám, úplně, naplno nebo si vybere nějakou falešnou, povrchní a ponižující existenci, kterou si svět ve svém pokrytectví vyžaduje."

Příjemné zakončení YA série plné zaklínačů, démonů a mágů, která se odehrává v českém prostředí, především ve staré Praze. Tajemství minulosti, napětí, rodinné vztahy, trocha romantiky.
Příběhu dodává spoustu energie a vtipných hlášek skvělý mix vedlejších postav.
Trošku mě mrzí, že akční finále, ke kterému celá kniha směřuje, se odehraje tak rychle.
Celkově jsem se moc bavila.

06.01.2024 4 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

"Já a Aiden nejsme světlo a temnota. Oba máme poznamenané mysli i duše.
Ale nejsme spřízněné duše.
Jsme ztracené duše, které spolu souzní v dokonale nedokonalé harmonii."

Vyvrcholení dark romance o Aidenovi a Else se mi líbilo a stránky rychle ubývaly. Kruh se uzavřel, minulost se střetne s přítomností, z posedlosti je láska.
Ale ta jiskra z předchozích dílů se trochu vytratila. Příběh mi připadal už zbytečně natahovaný, místy přeslazený a hodně prvků se opakovalo stále dokola. Dějové zvraty se také vyčerpaly. 3,5/5*
Přesto celou sérii považuji za zdařilou, i když za mě byl nejlepší první díl.

04.11.2023 3 z 5

Hraj o svůj osud Hraj o svůj osud Stella Tack

"Krásné věci v životě bývají často jedovaté."

Velice zdařilé YA urban fantasy.
Šachová partie mezi dvěma internátními školami, kde školní pozemky představují šachovnici a studenti jednotlivé figurky. Šachmat je zahrán smrtí jednoho z králů. Prokletí opakující se řadou generací.
A do toho se objeví 33. figurka a který král ji stáhne na svou stranu?
Příběh má skvělou dynamiku, je plný akce a ke konci parádně graduje. Nechybí ani humorné momenty a milostný trojúhelník.
Ačkoliv bych měla pár poznámek ohledně chování hlavní hrdinky, celkově knihu doporučuju a netrpělivě vyhlížím pokračování..

"Na špatné vtípky není nikdy špatná chvíle, Alice Saltová."
"Máš nějaký plán, jak utéct Jacksonovi?"
"Jen takový špatný."
"Nu což, špatné plány jsou skoro tak dobré jako špatné vtipy."

30.10.2023 5 z 5

Princezna klamu Princezna klamu Danielle L. Jensen

"Možná jsem zatracený blázen, ale pro mě budeš už navždycky jen ty."
"Potom jsi opravdu blázen..
Oba jsme blázni."

Princezna klamu přináší jeden z nejlepších hate-to-love příběhů, jaký jsem kdy četla!
Kniha je zasazená do neotřelého fantasy světa plného divokého moře a bouří. Nechybí spousta akce, napětí, zrady a intrik.
Musím říct, že mi sedla ne zcela kladná hrdinka. Lara je prolhaná, chladnokrevná, odhodlaná.. A s králem Arenem má úžasnou chemii.
Závěr je zničující, krutý a ukázkově infarktový.
I přes určitou předvídatelnost knihu moc doporučuju.. Opravdu zoufale potřebuju pokračování. :)
Pokud máte rádi fantasy a romantiku ve stylu Maas nebo Armentrout, tohle je přesně to vás!

"Vždyť je dokonalá. Jako by ji stvořili k tomu, aby tě přivedla do hrobu."
Jak přesné zhodnocení.. Všechno se změnilo. A zároveň nic.

18.10.2023 5 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

"Wendy dělá to, co umí nejlépe. Celého mě pohlcuje. Moje rozervané srdce chrastí o černou klec ze žeber, bije jenom pro ni a doufá, že ho dokáže milovat i přes veškerou špínu."

Parádní žhavá dark romance z mafiánského prostředí! Plná nenávisti, touhy po pomstě a nebezpečné přitažlivosti.
Anotace je silně zavádějící, kniha je inspirovaná Peterem Panem nanejvýš jmény postav.
Wendy a James alias Hook. Hodná holka a sadistický zabiják.
Energie a jiskřivost mezi hlavními postavami je přímo ohromující. Některým scénám nechybí značná brutalita a syrovost. Autorka se toho vůbec nebojí a její styl je úžasně čtivý.
Za mě silně návyková bomba!!!

"Tvou hodnotu neurčuje to, v jakých podmínkách žiješ, ale to, jak povstaneš z popela potom, co všechno shoří."

06.09.2023 4 z 5

Lucas Lucas Marcy Jell

"Stála přede mnou tak, jak ji peklo stvořilo, protože ona se svým ostrým jazykem rozhodně nebyla dílo boží.
Ďáble, dej mi sílu."

Svižná rychlovka s pořádným tempem, která vykouzlí úsměv na tváři.
Příběh nejmladšího jezdce Lucase a mafiánské princezny Valentiny se mi moc líbil. Humor, vášeň a nebezpečí!
Kolik temperamentu a zábavy může být ve španělsko-italském vztahu? Spousta. :)
Bonusová kapitola knize opět nasadila pomyslnou korunu. :D Perfecto!

"Budeme se modlit noc co noc, dokud nás smrt nerozdělí..."

09.08.2023 5 z 5

Marco Marco Marcy Jell

"Nebyla modelka, nebyla ani luxusní společnice jako moje holky tady. Byla alfou mezi všemi."

Ano prosím, toto můžu :)
Čtivý příběh bez zbytečné vaty plný humorných hlášek z mafiánského prostředí. Žhavý, nespoutaný, nebezpečný! Kniha mě okamžitě vtáhla a nutila dočíst "ještě jednu kapitolu".
Možná bych přidala pár stran navíc - více poznávání hlavní dvojice.
Ale motiv Jezdců mě rozhodně zaujal a určitě sáhnu i po dalších bratrech.

"Jeden bez druhého dokážeme žít, ale spolu jsme silnější."

27.07.2023 4 z 5

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

Co čekat od knihy s věnováním:
Všem holkám, které řekly: Se.ru na prince Krasoně, dejte mi zjizveného rytíře.

Byla to učiněná bomba! Nasmála jsem se i dojmula. Kniha je hotový uragán vtipu, romantiky a peprných scén. Je to skvělý až pohádkový příběh. Princezna a osobní strážce. Bridget a Rhys (Přiznejme si, že už za to jméno jsou plusove body, že? :))
Ubrala bych pár stran a některé dokola opakující se fráze, ale jinak mě kniha moc bavila.

"Nejdřív si chci vyjasnit jednu věc. Od této chvíle jsi moje. Žádný jiný muž se tě ani nedotkne. A pokud ano.. Znám sedmdesát devět způsobů, jak zabít člověka, a sedmdesát z toho dokážu udělat tak, aby to vypadalo jako nehoda. Rozumíš?"

13.06.2023 4 z 5

Neznámý žalm Neznámý žalm Laura Thalassa

"Jsem temnota, říkají jeho oči, a ty jsi moje krásná noční můra. A nikdo nám to nevezme. Zastupujeme všechno, co se děje pod rouškou tmy."

Neznámý žalm je čtivá oddechovka, kde se především rozvíjí vztah hlavní dvojice. Příběh je psaný hovorovým jazykem, ironický vnitřní monolog hlavní hrdinky je okouzlující a zmínky na reálie současného světa mě moc bavily.
Jinosvět je zdařile popsaný barvitý svět, v kterém se seznámíme s vílími panovníky. Odkrývají se vodítka ohledně vyšetřování záhadných únosů. Na scénu vyplují nedostižní záporáci. Vše je připraveno na další díl.
Moc se mi líbí hlavní postavy a jejich vrstvy. Des - prohnaný handlíř, král noci, vládce chaosu známý svou vílí krutostí, pán tajemství, a přitom tak lidský ve vztahu ke své družce. A na druhé straně Callie, siréna se slabostí pro špatnosti a násilí. Skvělý pár, který se pěkně doplňuje!
Přesto mě tato kniha oslovila o trošku méně než první díl. Překlenuli jsme střed příběhu, kde se toho tolik nestalo a většina akce se vtěsnala do závěrečných cca 60 stran. Moc se těším na velkolepé finále, moje očekávání jsou hodně vysoko :)

28.04.2023 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

(SPOILER) "To, že jsem vás poznal, je největší radostí a ctí v mém životě. Stejně jako to, že vás mohu nazývat svou rodinou. A jsem vděčný, víc než mohu vyjádřit slovy, že jsem s vámi mohl prožít všechny ty chvíle."
"To my jsme vděční. Víc než si dokážeš představit."
"Pojďme Hybernské přimět, aby byli také vděční, když nikoho z nás nepotkají."

Ne nadarmo je tato série jedna z mých vůbec nejoblíbenějších. Fantasy svět plný víl a lidí je barvitý, propracovaný a autorka jím čtenáře provede tak, abyste si ho zamilovali a byli napnutí od první po poslední stránku. Kniha je dost akční, návyková, ale nese si i lehkost a určitý sentiment, který jí moc sluší. Maas umí velmi dobře pracovat s postavami, o těch jsem se rozepsala už u předchozího dílu. Velkolepé finále Feyre a Rhyse bylo přesně tak skvělé a dojemné, jak si oba zasloužili.

"Zalétla jsem zrakem k horám, které měl vytetované na kolenou.
Znak jeho dvora - našeho dvora. Příslib, že nepoklekne před nikým a ničím kromě své koruny.
A kromě mě.
Můj... Byl můj."

21.04.2023 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

"Připadal jsem si jako totální bačkora, když vyhmátla nějaký další místo a z mýho zrádnýho hrdla se ozvalo zasténání. Bylo to šílený. Tohle je zrádná zmije, která se projíždí po mých zádech a pak zasadí smrtící ránu. Přesně tak jsem se cítil."

Úžasná kniha, která se četla sama a doslova jsem ji zhltla! Milý příběh do deštivého odpoledne, nad kterým jsem se často uculovala. All Blacks jsou strašně sympatická banda! Nebudu zbytečně rýpat nad detaily a vrhám se po pokračování :)

P. S. Haku jsem si na YouTube samozřejmě nastudovala :)

10.03.2023 5 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

„Ať si hory rostou a padají, ať si slunce klidně vyhasne a moře zaplaví zem i oblohu, ty budeš navždy moje. A ať si hvězdy vyblednou a zemi zahalí věčná noc, já budu navždy tvůj, dokud nezanikne temnota. “

Rapsodie mě zaujala už obálkou a to jsem ani netušila, jaký skvost v ní najdu!
Základem knihy je romantická linka mezi sirénou a králem noci, která doutná a doutná, až propukne v pořádný požár. Moc se mi líbilo střídání dvou časových linek, které se postupně doplňovaly. Věřím, že přibude trošku více akce a poznáme více z tohoto zajímavého fantasy světa.
Doporučuju všemi deseti a nedočkavě šilhám po pokračování. Kdo si zamiloval Dvory, zamiluje si i Handlíře. :)

27.01.2023 5 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Nestárnoucí klasika plná satiry, humoru a skvělých dialogů. Stále aktuální exkurz do duše notorického lháře, kterého nejde nemilovat.
Před lety jsem měla to štěstí vidět několikrát Truffaldina v podání pana Donutila, pro tuto roli jako by se narodil, pokaždé to byl neskutečný a jedinečný zážitek!

31.08.2022 5 z 5

Mráz Mráz C. N. Crawford

„Kdybych mohl, ukázal bych ti, jaká doopravdy jsi, a postaral se, abys na to nikdy nezapomněla. Jenže to se samozřejmě nestane. Protože mezi námi nemůže k ničemu dojít.“
„Co to mělo znamenat?“
„Znamenalo to, že se chováš neuvěřitelně povýšeně, i když nejsi o nic lepší ani horší než my ostatní. A teď to víš.“

Úplně mě mrazí... Tak dobré to bylo. Tak moc mě Mráz bavil. Přesně jak mi Majuš333 predikovala ;-)
Vtipné, svižné fantasy s důrazem na romantickou linku, se skvělou jízlivou a správně "lidskou" hlavní hrdinkou, kterou jsem si i se všemi jejími existenciálními problémy zamilovala od prvního odstavce.
Námět není dvakrát originální a mnoho scén už zname odjinud, přesto mě ta všudypřítomná chemie hlavních postav a jejich sarkastické konverzační souboje natolik bavily, že jsem knihu stěží zvládla odložit. Inu zakázané ovoce.
Trošku mě mrzí, že z tajemného vílího světa existujícího paralelně vedle světa lidí příběh neodhalil víc. Snad v pokračování, které zoufale potřebuju. Konec je přímo krutě otevřený...

26.04.2024 5 z 5

Twisted Lies: Lži na ostří nože Twisted Lies: Lži na ostří nože Ana Huang

„Jednou je to shoda okolností, podruhé náhoda. A co je to potřetí, pane Harpere?“
„Osud.“
„Možná mě přesvědčíte, že věříte na náhody, ale nikdy mě nepřesvědčíte, že věříte v osud.“

Perfektní oddechová romantika pro zlepšení nálady. Mistr kybernetických sabotáží na hraně zákona, chodící kalkulačka a přísně kontrolovaný majetnický ředitel se slabostí pro nesmělou a dobrosrdečnou módní influencerku.
Od první stránky čtenář přesně ví, kam příběh směřuje, ale je to psané tak čtivě, konverzačně a humorně, že mi to vůbec nevadilo. U sarkastického vyprávění z pohledu Harpera jsem se smíchy až dusila.
600 stran bylo už i na mě trochu moc, obzvlášť druhou polovinu bych zkrátila, přesto mě příběh Stelly a Christiana oslovil a bavil z toho čtyřlístku nejvíc.
Tohle byla přesně ta kniha, která mi dokáže rozzářit den.
4,5/5

„Nikdy jsem nikomu nezáviděl to, co má nebo s kým je, a přesto.. Žárlím na každého muže, na kterého se usměješ. Na každý tvůj smích, který neslyším. Na každý vánek, který se dotkne tvé kůže, a na každé slovo, které vyjde z tvých úst. Je. To. Šílený.“

08.03.2024 5 z 5

Epocha Epocha Jewel E. Ann

„Nenašel jsem ji. Nenašla ani ona mě. Našli jsme jeden druhého. Stalo se to samo. Bylo to dokonalé. Pořád je to dokonalé. Je v tom to dobré. I to špatné. A mezi tím vším taky moře ošklivého, ale dokud jsme to my, bude to dokonalé vždycky.“

Epický romantický příběh s hloubkou a prostorem pro zamyšlení, který mě tolik dojímal.
Ten vnitřní boj hlavní hrdinky mezi dvěma životy (a dvěma muži) byl přímo srdcervoucí. Osud, duše, spřízněnost. Nádherné čisté emoce.
Začátek se mi zdál maličko utahaný, ale kniha vygradovala do fantastického závěru, s kterým jsem moc spokojená.
4,75/5

„Věříte v reinkarnaci?“
„Na tom, čemu věřím, nesejde. Není to nakonec nic než víra.“

30.12.2023 5 z 5

Hrátky v zákulisí Hrátky v zákulisí Olivia Cunning

Hrátky v zákulisí byly za mě přešlap hodně vedle.
Nevadí mi eroticky laděné knihy, pokud nabídnou i něco víc, ale tady po vyjmutí žhavých scén zbyde jen velmi slabý příběh plný klišé se zcela nesmyslně jednajícími postavami. Celé to na mě působilo hloupě až nesmyslně. Především začátek.
Nebudu se v tom víc vrtat, tahle kniha není pro mě.

16.12.2023 1 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

"Co je? Vypadáš, jako bys čekala, že tě kousnu."
"To už jsi udělal. Čekám, až práskneš do bot."
"S tím jsem skončil. Přestal jsem předstírat, že tě nechci. Včera večer jsem to myslel vážně. Jsi moje. Nikdo jiný tě mít nebude.
Jsi moje. Řekni to. Zopakuj to."
"Jsem tvoje."

Z této vlkodlačí žhavé série jsem naprosto nadšená!! Osudové pouto jsem hltala od první po poslední stránku. Kniha je čtivá, oproti prvnímu dílu akčnější a udržuje si všudypřítomné napětí.
Moc se mi líbily typické vlčí záležitosti. Ať už Ayly vnitřní boj a vzdorování během zajetí, vůdčí dominance nebo třeba ta intenzivní zvířecí divokost mezi hlavními hrdiny. Ti mě strašně baví. Alfa samec bránící své přidrzlé vlčí štěně před smečkou a vlastně před kýmkoliv, kdo se na ní jen křivě podívá.
Konec je opět krutě otevřený a já se moc těším na další dílek této série, kterou naprosto "žeru". :) Doporučuju!

29.08.2023 5 z 5

Vláda kráľa Vláda kráľa Rina Kent

"Tvářím se, že se mě to nedotklo, i když mu chci vrazit nůž do obou očí, aby se na ni už nedíval. A mohl bych přidat i ústa, aby už nevyslovil její jméno.
Ovládám se..."

Ultra famózní toxický příběh o Jonathanu Kingovi! Svižná kniha s pořádným sexuálním nábojem. Vyzrálejší hlavní postavy se vzájemnou chemií byly příjemným bonusem, působily reálnějším dojmem. Bavilo mě Jonathanovo zaměření na efektivitu a Aurořin neustálý boj o moc. Závěr je naprostá bomba, rozhodně si nenechám ujít pokračování.
Přesto se mi o trošku víc líbí předcházející série Královská elita. Hodnotím 4,49/5.

P. S. Doporučuju playlisty na Spotify ke každé knize Riny Kent! Skvělá kulisa pro čtení jejích příběhů :)

12.08.2023 4 z 5

Nezdolná Nezdolná Karen Lynch

"Když člověk zapálí svíčku, vrhne zároveň stín."

Čtivé urban fantasy. Na úvodní knihu série se děj poměrně rychle rozproudí, nechybí napětí ani humorné momenty.
Upíři, vlkodlaci, polodémoni, trollové a další všelijaká stvoření. A v tomto mixu záhadná (poněkud paličatá a trochu hloupá) hlavní hrdinka, kterou svým způsobem chtějí všichni, a nad jejímž chováním občas zůstává rozum stát. Některé scény byly i pro mě jako milovnici fantasy a scifi trochu přes čáru. Např. bych také ráda dokázala na dálnici uniknout drsným pronásledovatelům po jedné lekci autoškoly :)
Přesto jsem si knihu moc užila a jsem zvědavá na pokračování příběhu, kde se rýsuje výraznější romantická linka.

26.07.2023 4 z 5