Books_by_Dee Books_by_Dee komentáře u knih

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Přečti si něco od Meghan Marchové říkaly, a tak jsem udělala . a panebože Nemohla jsem přestat Dočteš první díl a kvůli cliffhanger potřebuješ hned další a vlastně hned ten další... Naprosto jsem příběhu propadla a zamilovala jsem se do bad boye Lachlana Mounta.

Příběh se odehrává v New Orleans, což je super změna scenérie pro mě, to rozhodně hodnotím pozitivně. Je to zase trochu něco jiného. Lachlan Mount je jméno se kterým nechceš mít nic společného. Když se však rozhodne, že mu Kiera, místní ředitelka palírny, bude patřit, tak se před ním nikam neschová. (No a ona vlastně ani nechtěla, že?) Propadla mu stejně tak jako já, takže se jí vůbec nedivím. Miluju v knihách tyhle dominantní týpky, co si myslí, že jim patří svět!

Mělo to dokonalý zápletky, drama – a ten sex! Panebože! 5 plamínků naprosto jasných. Za mě nejlepším dílem série je jednoznačně Vzdorující královna.

A když jsem dočetla tuhle sérii, nebyla jsem prostě schopná číst nic jiného než další její sérii, která lehce na tuhle navazuje. New Orleans je droga!

20.02.2024 5 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

IG: books_by_dee

20.02.2024 4 z 5

Nové šance Nové šance Lilly Lucas

IG: books_by_dee

Na návrat do Green Valley se vždycky těším a na další díl jsem se těšila už od přečtení čtvrtého díly, který naznačoval, že svůj příběh v dalším díle bude mít právě svobodný tatík Samuel a taky že měl, ale přesto že hodnotím 4 , musím taky vyjádřit své zklamání, protože jsem od příběhu čekala prostě víc, ale protože prostě Green Valley a autorku miluju, tak s větším odstupem si ty 4 přesto zaslouží, protože prostě průměrný to zase nebylo. Ale bylo to jiný....

V tomhle díle si malou zastávku před cestou do Denveru udělá němka Leonie, která do USA přijíždí na praxi do pivavoru. Pivovar však lehne popelem, a tak si zoufá, že se bude muset vrátit zpět domů. Na své zastávce ve Skalistých horách potkává barmana Samuela a mezi nimi dojde k vášnivému polibku, který Samuel najednou utne. Osud nechtěl, aby se Leonie vracela domů a druhý den si najde ve městě práci chůvy – jen netuší, že otcem dítka je právě Samuel.

Lilly Lucas umí psát krásné romantické příběhy, ale tenhle si mě získal asi spíš svými tropes, kdy já svobodné tatíky a chůvy prostě miluju, ale tady to bylo takový meah fajn. Mělo to své světlé momenty, ale někdy mě tam chybělo víc energie a závěr mě přišel až zbytečně uspěchaný. Je to čtivé, ne že ne, jen prostě vnitřně cítím, že jsem chtěla něco víc.

20.02.2024 4 z 5

Ano, pane Božský Ano, pane Božský Lucie Srňánková

Na druhou knihu z pera české autorky Lucie Srňánkové jsem se neskutečně těšila, i kdy jsem se o trochu víc těšila na příběh Richarda z první knihy, nevadí tohle totiž byla také skvělá romantická, ale hlavně dramatická jízda, kterou rozhodně doporučuju!

V příběhu se setkáváme s Evou, které náhle zemře manžel a celý svět se ji sesype jak domeček z karty, tady její příběh však nekončí, teprve začíná, to, když se potkává s podnikatelem Samuelem, který si prožil podobnou tragédii. Jejich chemie je naprosto úžasná, jiskřičky létají a já si je zamilovala hned. Obzvlášť Samuel, na takové chlápka bych také ráda narazila (i s tím soukromým letadlem)

Kniha není jen o příběhu jedné velké lásky. Kniha je také o rodinných dramatech, kdy hlavní hrdinka Eva má problémy se svojí matkou. Její matka je opravdu strašná, ale nemůžu si pomoct a nenapsat, že mě to přišlo až trochu přetažený za vlasy – celkově mě přišlo, že Eva ty konflikty neumí moc řešit a radši na matku řve – nebo vlastně všichni řvou na všechny – mám poznámku – proč jsou všichni tak afektovaný? Asi mě to tak prostě přišlo
To nemění nic na tom, že se mě kniha dobře četla a doporučila bych ji dál. Na závěr mě i slzička ukápla (u dopisu) a několikrát jsem se i nahlas zasmála.

První díl mě ale přeci jen o malinko více sedl.

12.02.2024 4 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Tohle jsem přesně potřebovala, když jsem se začítala do prvního dílu série dvojice autorke Keeland a Ward – chtěla jsem romantickou fajn oddechovku a byla jsem až překvapená, jak mě příběh sedla a jeho čtení jsem si užívala, tak moc mě sedl styl autorek, že jsem hned sáhla po druhém dílu Drzý kravaťák.
V tomhle díle se na odpočívadle potkávají sexy Australan Chance, kterému se porouchá motorka a Aubrey, které se porouchá auto, uzavřou spolu dohodu a cestují spolu do Kalifornie. Mezi nimi to sice začne jako velké nepřátelství, kdy Chance je drzoun drzej, ale sexuální napětí mezi nimi neutišitelné. Na cestě do cíle je čeká pár zastávek, které končí zlomeným srdcem. Ale proč, to se dozvíte až v druhé části příběhu, že to stojí za to.

Nejlepším na celým příběhu byla KOZA! Ano, čtěte dobře. To byl tak úžasnej prvek a tak krásně se s ním pracovalo, že když byla na scéně roztomiloučká Pixie, tak jsem se úplně rozplývala.

Erotických pasáží moc nebylo, ale když už tak stály za to. Hlavně jeho sprostá pusa, obzvlášť ke konci příběhu, jo Chance umí.

Rozhodně doporučuji. Skvělé oddechovka.

23.01.2024 3 z 5

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

Tahle série mě sedla jak prdel na hrnec. A tenhle díl jsem si zamilovala od první kapitoly. Přijde mi ta série tak správně fresh, krásná odpočinková knížka se špetkou dramatu. Přestože je knížka úplně jiná než její předchozí díl, naprosto mě svým zlomovým bodem dostala a já měla otevřenou pusu dokořán, a to přesně chcete.

V tomhle díle má hlavní roli Soraya, která pracuje v magazínu, pro který rozdává ve sloupku rady. Má špatný vztah se svým otcem, který ji v dětství opustil. V New Yorském metru potkává sexy Grahama, který ve vagonu zapomene mobil a kdy ji odmítá ve své kanceláři přijmout zanechá mu v telefonu 3 své sexy fotky. Takhle začíná jejich lovestory, ale na cestě je nečeká rozkvetlý sad, ale tajemství, které může změnit naprosto všechno.
Zápletka se mi hodně líbila, bylo to pro mě docela šok (jako zpětně asi nemuselo, ale mě to prostě nenapadlo ). Tenhle díl byl také o dost žhavější než Drzý bastard. Bylo to vtipný, romantický a děsně sexy.

Těším se na další díly.

23.01.2024 4 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Vlnu mé lásky k sérii Drzý bastard zastavil Pilot playboy, ale už podle hodnocení na DK věřím že čtvrtý a pátý díl mě k lásce navrátí. Bohužel u třetího dílu se musím zastavit a konstatovat, že mě asi jako vícero lidem nesedl. Nesedl mě hlavně překlad do češtiny – s některými výrazy jsem opravdu bojovala. Ze začátku mě děj fakt chytil, čekala jsem se něco jako Úlet na dva týdny – protože i tohle byl takový úlet, celkově s cestováním do začalo být zajímavé a pak to tak nějak ztratilo své kouzlo.

Kendall na letišti potkává pilota Cartea a protože stojí před těžkým životním rozhodnutím, rozhodne se dát si menší pauzu a následuje ho do Ria de Janiera. Mezi sebou mají skvělou chemii, ale přesto všechno k žádnému sexu hned tak nedojde. Cartera provází klasické klišé „že spíš s každou letuškou“ (a taky že jo), ale i přesto se mu Kendall nedokáže ubránit.

Nějak jsem se do knížky prostě nemohla začíst, odkládala jsem ji a dělala radši jiné věci, a to u mě není moc časté. Dokonce jsem i uvažovala, že budu hodnotit hůře, ale na závěr sem se docela kousla a začalo mě to zase bavit, jenomže pak přišlo finální drámo a to mě zase naštvalo, ještě víc předvídatelné to být nemohlo.

Měla jsem to s Pilotem prostě jak na houpačce. Takže v závěru to za mě je průměrná 3ka.

23.01.2024 3 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Moje srdce puklo tisíckrát při čtení téhle YA knihy, která letos vyšla u Yoli v druhém vydání. Ne, opravdu. Mám zazáložkováno a přesně 16x jsem se rozbrečela, z toho 4x opravdu plakala, že jsem neviděla na čtení a v podstatě tak 50 stránek do konce mě už ty slzy prostě tekly a já byla naprosto emočně rozdrcená.

Že jsem už za svůj život přečetla ne jednu smutnou knihu, ale tohle mé srdce opravdu rozervalo a těžce se mi ho bude dávat dohromady. Láska Poppy a Runeho se mnou ještě hodně dlouho zůstane.

Tihle dva se totiž zaslíbí své polibky už v 8 letech, bohužel se jejich cesty na pár let rozdělí a když se Rune opět vrací do Ameriky chce vědět, proč mu Poppy, která má zaslíbila svou lásku přestala odpovídat na dopisy a telefony. Netuší však, že jej čeká ještě větší bolest, než kterou zažil při jejím ignorování.
Absolutně nechápu, jak autorčino psaní na mě dokázalo přenést takové emoce a o to více jsem byla nadšenější, když jsem se dozvěděla, že v letošním roce vychází další kniha v sérii o sestře Poppy – Savannah. A jestli má autorka připravenou podobnou emoční bombu tak mé srdce bude roztříštěná na milion kousků zas. Knížka bude v angličtině vycházet 20. června 2024 a ponese název A Thousand Broken Pieces.

Pokud si chcete pořádně zaplakat a chcete mít bolavé srdce, tak knihu 100 % doporučuji. Pokud chcete ušetřit kapesníky, tak se ji velkým obloukem vyhněte.

23.01.2024 5 z 5

Sladké pokušení Sladké pokušení Cora Reilly

Já zrovna mafiány nemusím, ale tohle bylo skvělé. Překlad by ušel, až na ty závojíčky kdo ví, ten ví. Cassia miluju, Giuliu jakbysmet. Rozhodně doporučuji

V prosinci loňského roku vyšla tahle stand alonka od Cory Reilly, mafináská romance, Sladké pokušení, ve které mafián Cassio potřebuje novou manželku a také matku pro své dvě malé ratolesti. Jeho manželkou se stává čerstvě plnoletá Giulia, která rozhodně nečekala, že se stane manželkou o 14let staršího Cassia a rovnou i matkou dvou dětí, obzvlášť když dítě ještě ani nedržela v rukou.

Tenhle mafiánský příběh mě skvěle sedl, protože ho tam dle mě až zas tolik nebylo nebo jsem neměla pocit, že nějak ohrožuje Cassiovo a Giuliany love story. Líbila se mi hlavně hlavní hrdinka, která si i přes svůj mladý věk nebála zhostit role matky a hlavně manželky. Spicy scény stály za to, a že jich nebylo málo. Ozvlášť jsem si zamilovala tu scénu, ve které si Cassio uvědomí, že ji prostě k životu potřebuje. Mám v poznámkách naspané, že to bylo roztomilé – což je slovo, které bych netipovala, že jím budu popisovat mafiánskou romanci, ale je to tak.

Ke konci mě to přišlo už takové zbytečně dlouhé a natahované, ale 4,5 si knížka rozhodně zaslouží a hot to bylo dost, takže 4 plamínky

17.01.2024 4 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Jakože jsem nikdy moc nevyhledávala knížky s mafináskou tématikou, tak tahle mně naprosto dostala. To, co mě chybělo ve Sladkém pokušení (tu jsem hodnotila 4,5), tak tady jsem měla – rodinné drama, mafián od A do Z, zbraně, drogy, rychlá jízda autem, rodinná tajemství – tady o akce nebylo nouze.

Panebože! Zamilovala jsem se do mafiána – takhle zněla zpráva, kterou jsem psala @once_upon_a_book_and_me . Z arogantního, nebezpečného a zlého Vlka se postupně vyklubal docela miloučký vlček a já se do něj zbláznila.
Můj nepřítel číslo 1 byl v téhle knize její otec, ale hned za ním to byl Angelo – ten mě přišel jak nedospělej „blbeček“ A její otec to byl rovnou „blb“.

V některých recenzích jsem četla, že jim hlavně vadila Francesca. S tou jsem zrovna 2x problém neměla. Je fakt, že mě trochu dospělejší a asi víc mě sedla hrdinka ze Sladkého pokušení, ale že by mě vyloženě vadila, to ne.

Já si čtení užívala, opravdu mě příběh pobavil a nebyla nouze o drama. Pro fanoušky mafiánů, tohle je MUST READ.

A ty plamínky, už dlouho jsem neměla takhle žhavou knížku. Já ji dávám 5 plamínků.

17.01.2024 5 z 5

Vezmi si mé srdce Vezmi si mé srdce Kasie West

(SPOILER) Přiznávám, že nečtu pořád jenom knížky, kde do toho buší od rána do večera. Občas mám ráda klasickou „šolíchačku“ young adultku a po knížkách právě Kasie Westové vždy sáhnu. U poslední její knížky Vzdálenost mezi námi, jsem se trochu zklamala. Ne, že by se mi nelíbila. Jen jsem si u ní řekla, že už jsem na tenhle typ knížek moc velká.

Přece mi to ale nedalo a tuhle novinku s krásnou obálkou ilustrovanou českou autorkou jsem si pořídila. A ještě, že jsem tak udělala.

Tahle Westovka se snad stává mojí nejoblíbenější.

Možná za to může ten předstíraný vztah? Ale rozhodně Vám tuto knihu doporučuji.

Tohle je přesně ta jednoduchá oddechovka, kterou si chcete jedno odpoledne přečíst. Není to úplně drama free knížka, protože do toho všeho Wren řeší svojí matku, která od nich před několika roky utekla, řeší svojí sestru, se kterou nemá moc dobrý vztah a Chada, kluka z útulku, který se jí vždy líbil.

Na konci nás čeká zápletka, která mě lehce naštvala a zamrzela a celé její vyřešení mě úplně nesedlo, z toho důvodu odebírám hvězdičku.

Kniha by měla být součástí série a já myslím, že se to i skvěle nabízí, když vedlejší postavy měly v knize takového prostoru a určitá chemie tam cítit byla. Kniha zatím nemá žádný název a ani není známo datum publikace v angličtině.

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Drahý nepřítel je první knihou, kterou jsem si od autorky přečetla a rozhodně s ní nekončím. V knihovně na mě čeká ještě druhý díl série Royally – Sladký nepřítel a ve čtečce celá její série VIP, která u Baronetu v posledních letech vycházela.

Macon a Delila se v dospívání nesnášeli, ale osud je nyní znovu spojil dohromady, to když u něj Delila musí začít pracovat jako kuchařka a jeho osobní asistentka. Její sestra totiž Maconovi ukradla drahocenné hodinky a Delila si u něj chce škodu odpracovat. Jak ale i tihle dva ví – mezi láskou a nenávistí je tenká linka.

Mezi D a M byla chemie už v dospívání, jen se ji rozhodli proměnit v nenávist. V současnosti, to, když se o Macona stará, více si povídají a poznávají se, se jejich city začínají postupně měnit, ale jejich chování z minulosti je pořád dobíhá.

Za mě to byla úžasná knížka s tématem od nenávisti k lásce. Hlavní pár měl mezi sebou skvělou chemii. Ze začátku jsem trošku měla problém se začíst, ale na konci jsem si řekla, že jsem si to čtení fakt užila. Možná jsem měla problém se začíst, protože se v jejich vztahu jednalo o docela slow-burn. A taky jsem chtěla víc sexu (i když ta scéna po večeři s budoucím partnerem, ta se mi líbila moc).

Rozhodně je Drahý nepřítel kvalitní čtení a já jej hodnotím 4.25.

Z popela Z popela Aly Martinez

Knížka Z popela na mě už v mém TBR seznamu čeká pár let. Vzpomínám, že na mě číhala na tik toku a anotace mě tak zaujala, že na seznam putovala, avšak nevím, proč jsem se jí vyhýbala. Jednoho krásného dne jsem se však dozvěděla, že jí v prosinci vydává IKAR, takže jsem ihned dělala objednávku a den vyzvednutí se rovná den přečtení.

A panebože Dostala jsem přesně to, co jsem čekala a možná ještě víc. Kdyby tam nečekalo až takové pohádkové „drámo“ má to i 5 , ale

Kniha vypráví příběh dvou ztracených duší. Příběh začíná tragédií, kdy v domě Easona vypukne požár a jeho manželka a Bree manžel při požáru zemřou. Z hořícího domu Eason omylem vynese právě Bree. On se jako svobodný otec stěhuje k Bree do domku pro hosty a společně utváří skvělý tým a navzájem si začínají pomáhat.

Knížka je skvěle napsaná a v při čtení jsem zažila ne jeden šok a závěr ten mě naprosto emočně rozcupoval. (O epilogu ani nemluvím)

Tahle knížka by Vás neměla minout. Je to taková jednohubka, která nemá moc stran. Já jsem byla překvapená, když jsem zjistila kolik knížek od Aly Martinez již v ČR vyšlo a musím se tedy podívat po dalších jejich kouscích.

10.01.2024 5 z 5

Sladký nepřítel Sladký nepřítel Kristen Callihan

Nějak jsem to nevydržela a pár dní po přečtení prvního dílu série Drahý nepřítel, jsem se hned vrhla na druhý díl. Tenhle díl mě sedl o maličko méně, ale přesto to bylo kvalitní oddechové čtení, že jsem těch 400 stránek za jeden zvládla.

V knížce se potkáváme s bývalým hokejistou bručounem Lucienem a herečkou Emmou. Ta odjíždí na sídlo Rosemont kamarádky její babičky, kde si chce užívat samotu. Potkává se tam právě s Lucienem, který se vzpamatovává z toho, že kvůli zranění musel skončit se svojí kariérou. Společně tráví čas a poznávají se. Lucien ji peče skvělé dortíčky (tak kdo by se do něj nezamiloval)..

Jako pardon, ale Lucien byl docela sladouš, jen na konci mě neskutečně naštval, ale podvědomě jsem tušila, okolo čeho vypukne klasické drámo, ale byl to prostě ňuňánek a jeho pravidelná dávka sladkého Emma byla zase božsky paličatá.

River Wild River Wild Samantha Towle

5 hvězdiček 2 plamínky

S autorkou jsem se seznámila s její letošní maximálně 5plamínkovou sexy knížkou Úlet na dva týdny. Tohle je trošku starší knížka, #baronetka vydaná v roce 2020, ale panebože! Tohle bylo tak skvělé drámo, tak emotivní čtení, že mě i slzička ukápla a několikrát jsem si zanadávala. Tahle sice nemá 5 plamínků, vidím to tak na 2, ale rozhodně si zaslouží plný počet hvězdiček.

Těhotná Carrie utíká před svou minulostí do nového města, s novou identitou a novou barvou vlasů. Jejím sousedem není nikdo jiný než náladový bručoun River Wild. Jednoho dne ji pomůže zachránit opuštěného psa, a i když ani jeden nestojí o přátelství, nějak se z nich stejně přátelé stanou. Carrie, ale není jediná, která před minulostí utíká. I River si prošel nelehkým obdobím.

Knížka mi lehce svým dějem připomínala hitovku letošního roku Co už nikdy nepřebolí, takže pokud Vás zaujala právě tato knížka od Ikaru, tak mrkněte na tuhle jednohubku od Samanthy, která Vás rozhodně dostane.

Příběh to byl velmi silný, smutný, ale přesto krásný. A jejich vztah byl prostě osudový. Ani jeden nehledal lásku a přesto našli jeden druhého.

Erotiku tady na rozdíl od Úletu budete hledat lupou, ale ne všude musí být klacky a mušličky.

Doporučuju!

10.01.2024 5 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

4.5 hvězdiček 3 plamínky

Moje první recenze roku 2024 patří Osudovému dopisu z per autorek Vi Keelandové a Penelope Wardové, který jsem četla na konci prosince. Tyhle autorky mě poslední dobou hrozně sedly a co měsíc, tak čtu nějakou jejich knížku. Tentokrát padnul výběr na tuhle, i dobře hodnocenou na DK (86 % z 522 hodnocení), stand alonku. Někde v anotaci padl „Santa Claus“, tak jsem si řekla, že by to mohlo mít trošku vánoční vibe.

V knize začíná příběh dopisem právě Santa Clausovi, na kterého má malá desetiletá Birdie pár přání a dotazů. Dopis je adresován do magazínu, pro který začala pracovat Sadie, která ji začíná jako Santa odpovídat a začíná si k ní utvářet určitý vztah. Jednoho dne začne předstírat, že je jejich trenérka psa, a tak se seznámí i s Birdie otcem, sexy Sebastianem Maxwellem.

Celý příběh je docela originální, se zvratem na konci, díky kterému zůstala má pusa otevřená dokořán. Jedná se o krásný romantický příběh se vtipnými scénami. Malá Birdie je tak akorát roztomilá, že nenarušuje příběh. Já si čtení užila, proto hodnotím takovým počtem hvězdiček. Samozřejmě pár much knížka měla, ale to vem čert.

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

4.5 2.5

Tohle bylo skvělý čtení. Shenová mě prostě neskutečně baví a čtení jsem si neskutečně užila. Možná to bylo tím předstíraným vztahem, když to je moje nejoblíbenější téma nebo tím, že se příběh odehrává v prostředí módního průmyslu. Nebo proto, že Chase je děsně sexy a vlastně že i Maddie mě sedla jako ženská postava. No prostě to pro mě dohromady dávalo smysl a bylo to fajn čtení.

Maddie si plní svůj sen, pracuje v módním průmyslu a má skvělého přítele pediatra. Do života ji však vpluje její ex přítel Chase Black a žádá ji o pomoc. Chce, aby před jeho rodinou předstírala, že jsou pořád spolu a dokonce, že se zasnoubili. Maddie ho však nesnáší, je to pro ni arogantní vůl, který ji zlomil srdce, když ji před šesti měsíci podvedl.

Neskutečně jsem si užívala ten fakt, kdy se Chase, který nechtěl žádný vážný vztah, začal do Maddie postupně zamilovávat a začal si uvědomovat, že si nedokáže život bez ní představit. A to byl před půl rokem na tom úplně jinak.

Jedná se o trochu slow burn, ale děsně vtipné počtení. Chtělo to víc sexu a bylo by to dokonalý.

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Jé, tohle byla ale milá oddechová romantika, která mě překvapila tím, že byla i docela spicy, spíše ke konci, ale přeci. Tenhle první díl série na mě čekal v knihovně nějaký ten pátek, ale konečně mi přišla pod ruku a sedla do noty.

V knize potkáváme malou Olive, která se zamilovala do nejlepšího kamaráda svého bratra Jasona Thorne. Jason vzhledem k tomu, že byl starší její lásku neopětoval a bral ji spíše jako tu „maličkou“. Osud jejich cesty však rozdělí a Jason se stěhuje do Kalifornie. O několik let později je však stejný osud dá znovu dohromady. Olive je totiž úspěšnou autorkou romantické knihy, která čeká na své zfilmování, a právě Jason má hrát ve filmu hlavní roli. Začínají se spolu více vídat a přesto, že ji Jason stále říká „maličká“ začíná si uvědomovat, že už zas tak maličká vlastně není a začíná k ní něco cítit.

Jasona jsem si naprosto zamilovala, hlavně to jeho oslovení „maličká“ to mě přišlo děsně roztomilé. Kniha mě opravdu začala bavit ve chvilce, kdy se v ději objevil nápad s předstíraným vztahem. Tenhle trope já prostě miluju. A v knížce mě také bavila Lucy, kamarádka Olive (o té je příběh v druhé knize série).
Ale ano bylo tam pár klišé a některé dějové linky mě přišly zbytečné, proto knížka nemá plný počet hvězd , ale rozhodně bych knihu doporučila dál.

V listopadu vyšla u Mystery Press autorčina stand alonka Manželství pro jednoho, na kterou se také chystám. A v únoru nás čeká pokračování série – Nenávidím tě, Adame Connore.

13.12.2023 5 z 5

Vánoce mezi knihami Vánoce mezi knihami Rachel Burton

S Vánoce mezi knihami na vás čeká roztomilý vánoční příběh odehrávající se v městečku York v Anglii.

Vdova Megan vlastní knihkupectví , kde se za pár dnů má konat křest třetí knihy úspěšného autora Xandera Stone. Xander by nemohl být větší bručoun, a to přesto, že Megan působí, i přes bolístky na srdci, jako sluníčko. Postupně, ale i ledové srdce Xandera v blízkosti Megan taje a ne jeden společný večer je donutí přemýšlet nad tím, zda k tomu druhému nezačínají cítit něco víc. Do toho všeho se plánuje vánoční regentský večírek, učí se čtverylku (tanec) a jedna-dvacet-bere (karetní hra) a všemu tomu přihlíží Xanderovo roztomilý jezevčík Gus.

Příběh mě při čtení rychle utíkal a dýchl na mě vánoční atmosféru. Knížku si dokážu představit zpracovanou jako klasický vánoční německý film.

Mě na celém tom čtení kromě romantické linky bavilo právě to plánování regentského večírku – učení se tanečku, zkouška kostýmu a povídáni si o romantických knížkách, o Jane Austenové. Viděla jsem v tom BRIDGERTONOVI.

Ještě jsem zapomněla zmínit, že Xander je donucen přečíst si Zimní naději od Lisy Kleypas, která vyšla u @nakladatelstvibaronet. A hlavní postava Sebastian, lord St. Vincenta, se mu velice líbí. No proč asi? Když samotná Megan má zato, že jsou naprosto stejní.

Kdo miluje vánoční #baronetky, tak tahle by mu neměla chybět na seznamu.

13.12.2023 4 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

V prvním díle Lov se znovu shledáváme se Summer, sestrou Deana (3. díl Off Campusu), která je už delší dobu zaláskovaná do hokejisty Collina Fitzgeralda. Tihle dva by nemohli být více odlišní, tedy na první pohled. Summer by totiž kdekdo mohl považovat za hloupou bohatou párty holku, a i Collin pronese na její osobu zrovna nehezká slova při Silvestrovské párty, a právě Summer ho slyší a tak se odmiluje, nebo si to teda namlouvá. Náhoda nebo osud, ale Summer končí jako jeho spolubydlící. Nikdy kluky neloví, takže nehodlá lovit ani Collina. Už tak toho má dost s novou školou, novým „divným“ učitelem a přípravou módní přehlídky.

PANEBOŽE! Miluju Elle Kennedy. Knížku jsem přečetla za jeden jediný den, protože prostě nešlo přestat. Elle tohle umí. Dostane mě do děje a já se z něj nemůžu vymotat.

Summer jsem si zamilovala hned, miluji bláznivé holky, co se nebojí říct, co si myslí, ale Collin – ten mě v tomhle díle trošku štval a jenom kvůli němu knížka ztrácí půl hvězdy. Jestli ji chceš, tak ji to ŘEKNI a nečekej, až ti ji sebere někdo jinej

Jsem ráda, že je knížka součástí universa a potkáváme se napříč knížkou s postavami, které známe s Off Campusu, ale zároveň potkáváme nové postavy, o kterých budou knihy v Briar U.

13.12.2023 5 z 5