Books_by_Dee Books_by_Dee komentáře u knih

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

IG: @books_by_dee

K téhle sérii jsem se dostala díky holkám z IG, které už sérii mají dávno přečtenou holky slibovaly dojemný příběh, ke kterému budu potřebovat krabici kapesníčků. A měly pravdu! Neměla jsem sice při čtení žádný hysterický záchvat pláče, ale slzička mi po tváři tekla hned několikrát.
V prvním díle potkáváme Tristana a Elizabeth, které spojuje nepříjemná událost v jejich životě oba přišli o své blízké. Tristanovi zemřela manželka a syn. Elizabeth zemřel manžel. Po roce od události se Elizabeth vrací do městečka, ve kterém se svým manželem vychovávala 3letou dceru Emmy. Setkává se s podivným mužem Tristanem, před kterým ho její staří přátelé varují. Elizabeth v něm však nevidí to monstrum, za kterého ho považují ostatní, vidí jeho bolavou duši. Ví, jak to vypadá, sama jí totiž má. Společně se snaží životu znovu vdechnou trochu toho veselého.
S jejich příběhem se budete usmívat, smát, culit, ale také budete nesmírně naštvaní, vytočení a hlavně smutní. S překvapeními autorka nešetří a za mě teda (mějte mě někdo za hloupou) nečekanými. Trošku mi čtení připomínalo CoHo, takže kdo miluje Collen rozhodně zkuste Brittainy.
Knížka je taky nabitá neskutečnými myšlenkami těch vět, kterých mám zvýrazněných. Za mě ale nejlepší: Temné dny zůstávají temnými jen do východu slunce. A tohle je za mě i myšlenka celé knížky.
Já byla s knížkou moc spokojená a hned jsem se po dočtení vrhla na druhý díl série Oheň mezi námi.

17.09.2023 5 z 5

Oheň mezi námi Oheň mezi námi Brittainy C. Cherry

IG: @books_by_dee

Tohle byl další krásný emotivní příběh, který jsem za jeden den přelouskala a mé romantické srdce bylo spokojené. Příběh byl teda o něco slabší než první díl série Elements, ale slzička mě také ukápla.

V tomhle příběhu potkáváme Logana, syna feťačky a dealera, který se spřátelí s Ali, dcerou právničky a muzikanta. Tahle dvojice by nemohla být více odlišná, ale přesto se z nich stanou nejlepší přátelé, ale postupně si začnou uvědomovat, že k sobě cítí víc, než by měli. Z jejich láskou si ale pohraje osud a jedním ukvapeným rozhodnutím se jejich životy změní.

Neskutečně emocemi nabitá knížka se kterou se budete smát, budete naštvaní a taky budete plakat. Autorčiny knížky mají prostě sílu lámat srdce. Příběhy jsou leč tragické, tak krásné. Co mě naprosto emočně vykolejilo bylo hlasové zprávy, které Loganovi zanechávala. To jsem si při čtení i povzlykla.

S Loganovo chováním jsem měla trošku problém, ale chápu že bojoval se svojí závislostí na návykových látkách, ale já s ním měla trochu problém, i když byl čistý. Nějak jsme si spolu prostě nesedly. Se zbytkem postava jsem problém neměla jak Ali, tak i její sestra Erika (její úleva od stresu ve stylu rozbíjení porcelánu a skleniček to taky zkusím) tak i Kellan. Ale jejich rodiče jsem chtěla zabít.

Za mě jasné doporučení, a to celé série.

17.09.2023 4 z 5

Tiché vody Tiché vody Brittainy C. Cherry

IG: @books_by_dee

Jak jsem si se zpletla, když jsem si myslela, že první knížku série nic nepřekoná. Tiché vody mě naprosto převálcovaly a moje srdce mě bolí ještě teď, při psaní recenze.

V téhle knížce sledujeme příběh Brookse a Maggie, a to dokonce od jejich dětství. Maggie totiž v dětství zažívá traumatickou událost, po které přichází o hlas a nedokáže ani opustit stěny jejich domu. Brooks byl pro ni vždycky skvělým kamarádem, a to že tu pro ni vždy bude ji slibuje až na věky věků. Jejich přátelství se mění v lásku, ale jejich milostný příběh rozhodně nemá na růžích ustláno. Brooks totiž sám prožije tragédii. A je na nich, jestli se nechají smést vlnou osudu nebo budou bojovat proti proudu!

Tenhle příběh byl prozatím nejsilnější ze série, celé čtení jsem byla v očekávání a sledovala jsem příběh až skoro přes prsty. Bylo to temnější a autorka mě dokázala do příběhu, že jsem měla pocit, že vím, co cítí jednotlivé postavy a chtěla jsem na ně křičet, když mě naštvaly, smát se, když řekly něco vtipného, ale hlavně jsem s nimi chtěla brečet. Tahle knížka je neuvěřitelně silná, stejně tak jako hlavní postava Maggie. To, co si prožila, by si neměla prožít žádná holčička, která v té době má jediný sen, a to si vzít si nejlepšího kamaráda jejího bratra a běda, jestli si vezme tu hnědou kravatu, namísto té fialové, kterou chce ona. Nemůžeme se tedy absolutně divit, že se po takové události uzavřela do svého světa a ztratila hlas.

Celá série je naprosto dokonalá a já jsem ráda, že jsem dala do čtení.

17.09.2023 5 z 5

Rozhodně ne on Rozhodně ne on Whitney G. (p)

IG: @books_by_dee

Tohle byla krásná jednohubka z pera Whitney G, která vyšla u Baronetu a ti co milují lásku z kancelářského prostředí a neplánované těhotenství , tak tohle je knížka pro Vás.

Je to děsně sexy, roztomilý a romantický. Od začátku do konce jsem se uculovala. A která z nás si ráda nepřečte něco o princi , který se dívce věnuje jako, kdyby byla královna celého světa Takový je totiž přesně Taylor William.

Pětatřicetiletý princ z Velké Británii, který miluje knihy. Ten se rozhodne rozloučit se svým životem v pozlátku a přestěhovat se do Seattlu. Při své první návštěvě města narazí na Chloe, která zrovna slaví své 30té narozeniny. Slovo dá slovo, sex dá sex a o pár týdnů později se Chloe dozvídá, že je těhotná. Nemůže však nikde Taylora najít. Nakladatelství, ve kterém Chloe pracuje, vítá nového šéfa a hádejte kdo to je Taylor William. Víc neprozradím, to si knížku musíte přečíst.

Knížka měla svoje chybičky, proto nedávám plným pět . Ale říkám, bavila jsem se u toho, scény to mělo pořádně žhavé (tak sex v kanceláři, že?) a Williama asi miluju

Zatím autorka vydala v téhle série pouze jednu knížku, ale já doufám, že brzy napíše další, protože bych si ráda přečetla příběhy o Chloe kamarádkach. A nabízí se tady romantická linka s bodyguardem Taylora. A to já taky můžu

17.09.2023 4 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

IG: books_by_dee

Absolutně nechápu, jak jsem mohla odolávat sérii Off-Campus od Elle Kennedy, tak strašně dlouho, protože první díl Návrh byl naprosto dokonalý a druhý díl Omyl jakbysmet (ale o tom až příště).

V Návrhu se potkáváme s hokejistou Garettem, který nutně potřebuje doučování a nevybere si k tomu nikoho jiného než jedničkářku Hannu. Ta mu snaží odolávat, ale když ji nabídne, že půjdou na předstírané rande, aby mohla získat fotbalistu, který se jí líbí, tak na nabídku přikývne.

Nevím, zda se jedná od nepřátelství k lásce nebo od přátelství k lásce. Bylo to u nich totiž jak na houpačce, ale ať byli nahoře nebo dole, pro mě to bylo dokonalé čtení. Knížku jsem přelouskala za jedno sobotní odpoledne a četlo se mi to skvěle.

Od nějaké 100 stránky jsem byla do jejich vztahu tak zainteresovaná, že jsem prostě nemohla přestat číst.
Jak Garretta, tak Hannu jsem si moc oblíbila. Oba si v životě prošli svým a nějakým způsobem je to ovlivnilo. Společně ale na svých děsech z minulosti pracují. Oblíbila jsem si ale i všechny vedlejší postavy, že mě nezbývá nic jiného než v sérii pokračovat, abych se dozvěděla i osudy ostatních.

Je to prostě krásná romantická knížka plná emocí. Poprvé jsem byla hotová i ze scény s prvním polibkem. To bylo lépe napsané než kdejaká erotická scéna. Jejich škádlení, chemie, humor. Úžasný.

Kdo odoláváte (možná kvůli obálce), podlehněte! Je to úžasný.

01.08.2023

Lifestyle Lifestyle Taylor Hahn

IG:@books_by_dee
#spoluprace Knihy Dobrovský

Knížka mě rozhodně zaujala svojí anotací, ale upřímně přiznám, že jsem si jí zároveň trochu i bála. Nakonec jsem děsně ráda, že jsem si ji přečetla a můžu jí tak svou recenzí předat dál, třeba těm, kdo trochu váhá jako já.

Na začátek chci říct, že je důležité dát šanci ději. Prvních 50 stránek bylo pro mě krutých a bála jsem se co z toho bude. Potom se veškeré mé pocity naprosto o 360° otočily a já nemohla přestat číst.

V knížce potkáváme Georginu, úspěšnou právničku, která nachytá svého manžela Nathana při nevěře. A tohle byla ta část, která pro mě byla problémová. Já nevěru nesnáším. Nikdy bych ji neodpustila a proto bych tedy nikdy nepostupovala tak jako Georgina. Nevěrou pro mě člověk končí. Udělal to jednou, udělá to znovu. Georginu ale nenapadne nic jiného, než dát na radu známe a nabídne Nathanovi, že spolu mohou začít chodit na swingers party. Nakonec s nimi na párty začnou chodit i další dva páry z řad jejich kamarádů.

Já čekala erotiku jako blázen. Tu tady ale nehledejte. Nenajdete ji. Přestože anotace vás přesvědčí o tom, že s postavami prožijete swingers hrátky. Takže kdybych měla knížku hodnotit po stránce erotické, dám ji ten 1 Plamínek, aby se neřeklo. Pokud ale budu hodnotit romantiku, tak jsem byla spokojená. Bavila mě celá grupa kamarádů a jejich dynamika v průběhu celého příběhu. Nemohla jsem si však zbavit pocitu, že Nathan není ten pravý. Cítila jsem snad i větší chemii mezi ní a jejím kámošem Felixem.

Nechci spoilerovat, ale myslím si, že právě tahle informace, kterou vám teď prozradím, vás možná neláká o něco více. Kdo miluje druhou šanci v lásce, tak tohle je něco pro něj. Georgina totiž potkává svoji starou lásku. A víc vám neřeknu, protože si to musíte přečíst. Ale je to krásný....

Když jsem knížku dočetla, tak jsem si uvědomila, jak moc se mi vlastně líbila. Je to vtipný, je to odpočinkový, není to náročný, je to fajn.

28.07.2023 4 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

IG: books_by_dee

Nejdříve chci poděkovat @kate_valter a @knihydobrovsky za možnost ambasadorovat tuhle úžasnou čtvrtou knížku série Láska z Green Valley Nové horizonty. Autorka si tentokrát rozhodla zpracovat příběh hollywoodské herce Colea a Annie, bývalé přítelkyně Noaha (ze 3. dílu).

Annie se po nehodě probouzí z kómatu a musí se znovu učit některé věci od začátku. Annie se chce hlavně co nejrychleji vrátit ke své práci automechaničky u jejího otce v dílně. Netflixová hvězda Cole Jacobs si vybere Skalisté hory pro svůj úkryt před novináři. Annie si vezme na starosti přípravu Betlémské hry a kdo jiný, než Cole Jacobs se ji rozhodne pomoci. Ti dva se ale nesnáší, na ničem se neshodnou a nejradši by spolu vůbec nebyli ani v jedné místnosti. Jak tohle dopadne?

Bez spoilerů vám chci sdělit, že tahle knížka byla pro mě úžasným návratem do Green Valley, kde jsem zase potkala staré známé z předešlých knih a děsně jsem si čtení užívala. Annie a Cole jsou úžasné postavy a číst si jejich příběh, bylo přesně takové, jaké jsem očekávala. Máme tady totiž dokonalou linku od nenávisti-k-lásce, kdy tahle dvojice má mezi sebou neuvěřitelnou chemii a jiskřičky létají na všechny světové strany. Strašně jsem si jejich hádky, ale i jejich uvědomění, že se mají rádi užívala. Nechybí tu úžasné prostředí zimní chata, Ollyho restaurace, podzimní festival.

Nové začátky, první díl série, pro mě vždycky budou naprostou TOPkou, ale Nové vyhlídky jim šlapou na paty.

Moje jediné mínus (a možná kdyby to tak nebylo, tak Začátky tenhle díl sesadí z trůnu) je, že konec byl šíleně uspěchaný a klidně mohla autorka přidat 20 stránek a já bych byla spokojenější.

Kdo tuhle sérii miluje, ten bude milovat i tenhle díl a kdo se sérii ještě nezačal, tak obrovská chyba.

KD nabízí první tři díly jako zvýhodnění balíček za 699 Kč, tak o tom popřemýšlejte.

19.07.2023

Molly Molly Agnieszka Lingas-Łoniewska

IG: books_by_dee

Víkend jsem tedy strávila s bláznivou, ale celkem fajn postavou jménem Molly a dream boyem Viktorem. Anotace nabízela zběsilou jízdu plnou emocí, jakou jsme ještě nezažili. Přiznám, že jsem měla 2x uslzený oči, občas jsem se zasmála ale zběsilou jízdou, jsem nezažila. Za mě je Molly knížkou, kterou jsem si ráda přečetla, ale měla za mě naprosto nevyužitý potencionál, kdy první polovina knížky mě moc nebavila, přišlo mi, že je to celé takové ploché, bez děje, pořád se jenom dokola řešilo, jak vyrůstala v dětském domově a jak to má teď strašně těžké. Druhá polovina knížky pak už začala být docela slibná a konec ten byl dle mě naprosto nečekaný, úžasný a jedno wau (tam mě 2x kapala ta slzička )

Molly to neměla v životě jednoduché. Zemřela ji matka a otec skončil ve vězení. Ona tak vyrůstala po dětských domovech a náhradních rodinách. Teď je Molly dospělá a života si chce užívat. Nejradši tráví čas děláním nezákonných věcí se svým kamarádem z děcáku Robsonem. Pak ale potkává Viktora Tulliho syna partnera jejího otce, který je dnes majitelem úspěšné firmy. Je klidný a ona mu v životě udělá pořádný vítr. Zamilují se, ale nad nimi je jedno nevyřčené tajemství, které by jejich láska nemusela přežít.

Já moc nemám ráda bláznivé, až hloupé (tvářící se jako hloupé) hrdinky, a to pro mě Molly trošku byla, alespoň ze začátku. Šíleně mě lezla na nervy a nešlo mi si ji oblíbit. Zato Viktor to je jiné povídání. Viktora jsem si zamilovala, a to i přesto, že byl trošku suchar. Další postava Robson mě neuvěřitelně vytáčela a pokaždé když se objevil na scéně, tak jsem měla chuť scénu přeskočit.

Já vám nevím. Bylo to s Molly náročné. Četla se dobře, jinak bych ji za dva dny neměla přečtenou, ale nějak ve mně nic nezanechala. Závěr knížky její hodnocení značně vylepšil.

13.07.2023 3 z 5

99 kluků Micaha Summerse 99 kluků Micaha Summerse Adam Sass

Za zaslání knížky v rámci #spoluprace děkuji @humbook_blogeri

V knížce se potkáváme s Micah Summersem, který kreslí všechny kluky, kteří se mu líbí a se svojí kresbou se sdílí na instagramu pod úspěšnou přezdívkou Instaloves. Už jich bylo 99 a všichni teď čekají, kdo bude číslem 100. Když v příměstském vlaku potkává kluka v neobvyklé bundě, je si jistý, že je to ON. Bohužel si nestihne říct o číslo, kluk vystoupí a zapomene si bundu. Micah se ho snaží vypátrat.

Je to děsně MILÉ, až takové PŘEMILÉ, a to je asi ten problém, který jsem s knížkou měla, ale chápu, že je to YOUNG ADULTKA. Byla to taková roztomilá pohádka. Na mě tam bylo asi až moc postav, trochu jsem se ve jménech ztrácela. A nechci spoilerovat, ale nějak jsem nevěděla, komu to víc přeju. Ke konci se mi knížka začala líbit o něco víc a závěrečná scéna s dýňovým kočárem už byla jen třešinka na dortu celé roztomilosti. Micah mě neskutečně lež na nervy, obzvlášť se svojí větou - Budeš můj kluk? To snad ani v 19ti už nikdo neříká? To se ptají 13ky ne?

Ale pokud hledáte nějakou pohádkovou odpočinkovou duhovou romanci, bez dramatu, tak je Micah Summers dobrá volba.

Knížku bych určitě doporučila mladším čtenářům. Rozhodně.

13.07.2023 3 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

IG: @books_by_dee
Už dlouho jsem nebyla tak příjemně překvapená z knížky, jako jsem byla z Pana Romantika. Tahle knížka už mi nějaký pátek, stejně jako zbytek série, leží v knihovně, smutně na mě kouká a přeje si abych ji vytáhla. Romantika je na 10 z 10, ale erotika tak na 1 z 10 (ale sexuálního napětí na milion) :D

Za mě naprosto úžasná romantiku, sedlo mi to krásně do nálady a během jednoho dne jsem tuhle skoro 400stránkovou knížku zhltla. Sedly mě postavy, děj, humorBavilo mě to od začátku do konce. Na začátku jsem milovala tu scénu, kdy se Eden dozvěděla, že Paul je P.R. a pak celá ta jeho pravidla, že ji nepolíbí, pokud nebudeme jít její písemný souhlas. Já se culila jak malá puberťačka. Miluju příběhy, kdy se chlap zamiluje první, ale tady naprosto chápu Eden, že už vlastně ani nevěděla, zda mu věřit. Mě tam chybělo trochu víc sexu, ale jinak jsem naprosto spokojená.

07.07.2023 5 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

IG: @books_by_dee

Za spolupráci moc děkuji @humbook_blogeri , já totiž jakmile jsem si přečetla vtipná historická romance, kterou zhltnete jako sérii Bridgetonových musela jsem knížku mít, protože Bridgetonovi naprosto zbožňuju, ale .

Nemohla jsem se však při čtení zbavit pocitu, že se autorka až moc snaží svést na vlně úspěchu série a je to až moc jako Bridgetonovi.

Když však nebudu na tohle koukat, tak vám můžu s klidným srdcem říct, že vás čeká docela příjemná a vtipná oddychovka. Kdo by ale čekal nějakou spicy scénku, tak tady má smůlu. Tady se ani nešolíchají.

V knize sledujeme 18letou Essie (mě připomínala Eloise), která je již od dětství zasnoubené s vévodou Aidenem (tam jsem zase viděla Anthonyho). Essie se ale za žádnou cenu nechce stát jeho ženou a s Aidenem se domluví, že mu najde vhodnější partnerku. No jo, ale netrvá dlouho a oba si začnou uvědomovat, že se vlastně mají rádi.

Essie je taková správná praštěná holka, která udělá cokoliv proto, aby si nemusela vévodu vzít. Ale netušila, že za těch pár let, co ho neviděla se z něj stane docela pohledný týpek a že jí vlastně bude bavit trávit s ním společný čas.

Podle mě je to vtipnější , ale méně sexy Bridgetonovi.

Knížku bych doporučila těm, kdo mají rádi historické romány nebo těm, kteří si rádi čtou o bláznivých pubertálních hrdinkách a nebo ten, kdo milují klasickou linku od nepřátelství k lásce.

07.07.2023 3 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

IG: @books_by_dee

Po přečtení dokonalého 1 dílu Návrh jsem se okamžitě začetla do 2 dílu série Off Campus PLÁN a zase jedna volná neděle znamenala, že jsem knížku přelouskala za jeden jediný den.

V téhle potkáváme sukničkáře Johna Logana, který prožije rychlovku s prvačkou Grace Iversovou a svět se mu tím obrátí o 360 stupňů. Uvědomí si, že Grace se mu vlastně i docela líbí a chtěl by mít vztah jako jeho kámoš Garrett s Hannou. No jo, ale to by Gracec nesměl odehnat. Po letních prázdninách se Grace vrací jako vyměněná a Logan má co dělat, aby mu dala druhou šanci.

Už jsem si v knížce dlouho tak neužila loudění kluka a odmítání holky. Grace mu tu druhou šanci prostě nechtěla dát zadarmo, přesto že její srdce jí radilo, ať se na vše vykašle a padne mu do náruče.

Opět tady máme také trošku rodinného dramatu na straně Logana, což ději jenom pomohlo. Nebyl to prostě jen jednoduchý děj s romantickou linkou.

Logan i Grace jsou úžasná dvojice, celá parta je vlastně skvělá. Úžasných scén není málo (a nemluvím jen o těch žhavých) za mě třeba úžasná scéna, když si Logan uvědomí, že se mu Hannah nelíbí, ale jenom se mu líbí její vztah s Garretem nebo jeho básnička, jejich seznámení, jejich první rande.

Všechno je to úžasně vtipné a romantické. Druhý díl byl skvělý, jako ten první, ale o trošičku méně. Proto dostává 4 .

03.07.2023 4 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

IG: @books_by_dee

Po úžasných dvou dílech hokejové sérii Off Campus z pera Elle Kennedy jsem se ihned vrhla do dílu 3 Skóre a budu upřímná a o ždibíček se mi díl líbil o něco víc než díl první. Ta chemie mezi Deanem a Allie byla přímo dokonalá a jeho nahánění bylo přímo dokonalé. Bylo to neuvěřitelně roztomilý, ale taky Too Hot To Handle (taková je moje poznámka během čtení, co si zapisuju).

V tomhle díle se Allie rozejde se svým dlouholetým přítelem a do cesty se ji jednoho večera plném alkoholu připlete do cesty sexy hokejista Dean. Dean je zvyklý střídat holky jak ponožky, ale jeden večer s Allie a nechce nikoho jiného, než jí.

Na to, jak jsem Deana neměla v lásce v posledních dvou dílech, tak tady jsem si ho naprosto zamilovala a Allie mě taky padla do noty. Bylo to takové celé víc reálnější a pro mě uvěřitelnější než Loganův díl. Je teda fakt že je zvláštní jak z kluka, který holduje sexu div ne každý večer, plánuje sexy trojku, tak najednou se z něj stane miloučkej chlapeček, který nechce jinou než tu jednu. Prostě Allie má zřejmě své kouzlo. Ta chemie mezi nimi byla úžasná, takže se vlastně nedivím. Allie mu taky nedala nic zadarmo a snažila se odolávat, ale já se jí vlastně vůbec nedivím, že podlehla. Já bych taky přicupitala k Deanovi

Nemám absolutně nic, co bych knížce vytkla. Byla to naprostá dokonalost.

03.07.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

IG: @books_by_dee

Když jsem jela na dovolenou do Itálie vzala jsem sebou právě Evelyn, proto je doba čtení delší, než je u mě obvyklé. Sedět doma na zadku, tak ji mám přečtenou za 2-3 dny, protože tohle byla dokonalost a absolutně chápu tu vlnu 5hvězdičkových recenzí.

S autorkou mám zkušenost s Daisy Jones & The Six (5) a Možná v jiném životě (4) a její další knížky rozhodně do konce roku zařadím na seznam. Teď už ale k Evelyn Hugo.

Stárnoucí hollywoodská hvězda Evelyn Hugo se konečně rozhodně prozradit svůj životní příběh a k sepsání jejího příběhu si vybere neznámou reportérku Monique Grantovou. Monique nabídku přijímá a z úst Evelyn se dozvídá vše o jejím životu plném skandálů s láskou spojených a o jejím životu u filmu.

Taylor je prostě Queen co se týče postav, protože při čtení má čtenář pocit, že osoba opravdu existovala a má chuť googlit vsi její příběh o stošest. Celá knížka má prostě takový vibe, že se děj musel stát a vše je tak moc reálné. Tohle byla naprostá DOKONALOST a já nemám ani nic, co bych vytkla.

Byla jsem vtažena do fiktivního světa královny filmového plátna a bylo mi prokázáno, že ne vše se děje, tak jak to může na venek vypadat. Ano, Evelyn Hugo měla sedm manželů, ale byl nějaký z nich její životní láskou? A co všechny ty kauzy? Opravdu se staly tak jak je bulvární plátky otiskly? Evelyn nám všechno prozradí.

Tohle je za mě jedna z TOP knížek, které jsem zatím v roce 2023 četla.

26.06.2023 5 z 5

Tentokrát je to doopravdy Tentokrát je to doopravdy Ann Liang

IG: @books_by_dee
Tohle bylo tak děsně CUTE Už jsem dlouho nečetla příběh, u kterého bych se tak culila. Máme tady klasické téma předstíraného vztahu, ale tady dokonce s celebritou.

Sedmáctiletá Eliza Lin se stane přes noc internetovou senzací poté, co je zveřejněná její esej o její životní lásce a díky tomu dostane nabídku na stáž v oblíbeném časopise. Čelí teď však problémů, že si celou esej vymyslela a teď musí najít někoho, kdo bude předstírat, že je jejím přítelem. Nenapadne ji oslovit nikoho jiného než svého spolužáka, který je v Pekingu slavným hercem. Ten s předstíráním souhlasí.

Já jsem knížku měla na seznamu TBR od ledna 2023, kdy vycházel v USA a příjemně mě překvapilo CooBoočko, který s překladem přišel už v červnu. Knížka teda musela být moje a vůbec nezklamala.

Téma je podle mě skvěle zpracované. Líbí se mi, že to není jen o jejich vztahu, ale i o přátelství, rodině, pocitu někam patřit. Jak s Elizou, tak s Cazem jsem si docela sedla. I když Eliza mě občas lezla na nervy, ale beru to tak, že je jí 17.
Jak říkám fajn romantická young adultka a kdo má chuť na nějaký klasický dívčí románek, tak tohle je skvělá volba.

26.06.2023 4 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

IG: books_by_dee

Tuhle růžovou krásku s úžasnou ořízkou jsem musela mít v knihovně, ale to, co bylo uvnitř knížky zase taková paráda nebyla nebo to teda nebyla paráda na 5 . Já hodnotím 3.75 . Bylo to prostě slabší, než jsem čekala.

Ve knížce na vás čeká moderní lovestory z New Yorku. Franny má šílený den. Přijde o práci a v metru se ji zaseknout šaty do dveří a roztrhnou se ji. Neznámý muž ji nabídne jeho sako, aby se mohla zakrýt. Celá tahle scéna se však dostane na sociální sítě, kdy jejích výměnu zachytí cestující z metra a jejich náhodné setkání se stane hitem internetu. Je málo pravděpodobné, že by se v New Yorku mohli znovu potkat. Ale? Jsme v romantické knížce, takže je jasné, že na sebe znovu narazí.

Čeká vás docel slow-burn a na nějakou větší romantiku si počkáte, což si myslím, že je obrovská škoda, protože zrovna v té fázi mě to začalo nejvíc bavit. Drama na závěr bylo prostě trapné, předvídatelné a vlastně i zbytečné. To já moc nemám ráda. Ale jinak to bylo docela fajn čtení, bavily mě všechny vedlejší postavy (možná i víc než ty hlavní). Děj se odehrává v New Yorku, a to je pro mě srdcovka a vždycky si vzpomenu, když jsem tam v roce 2015 bydlela.

Kromě úžasného romantického příběhu na nás také čeká vedlejší linka kdy Franny hledá svého biologického otce. Tohle mě vůbec nevadilo a docela to příběh osvěžilo.

22.06.2023 3 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

IG: books_by_dee

Pokud bych někde viděla pojem HATE-TO-LOVE tuhle knížku bych k ní přidala protože neznám knížku, která by mně k tomu tématu více seděla. Celý dej knížky úžasně plynul. Zamilovala jsem si oba dva hlavní hrdiny. Bylo to vtipné. Byla tam jedna úžasná erotická scéna. Nesnáším slow-burn romantiky, ale tady mě to nějak nevadilo, protože to jejich peskování mě bavilo snad víš než nějaká romantika. Měli mezi sebou úžasnou chemii.

V knize se potkáváme s Lucy a Joshuou, se dvěma kolegy, kteří spolu sdílí jednu kancelář, ale absolutně se nesnáší. Oba se začnou ucházet o stejnou vyšší pozici a tady teprve začíná pravý boj. Ani jeden se nechce vzdát a jejich časté hádky vedou k jednomu polibku ve výtahu (kdo nemiluje dobrou pusu ve výtahu) a oba si začnou uvědomovat, že k sobě možná necítí nenávist, ale co vlastně?

Říkal ji Jahůdko a to bylo děsně roztomilý a já se při každém takovém pojmenování culila na knížku, jako kdyby to říkal mě Čeká nás i klasické dramíčko na závěr, které pro mě bylo docela překvapením.

O víkendu jsem stačila zkouknout i film , který se (což jsem se trochu divila) docela držel knižní předlohy. A také musím doporučit. Lucy Hale je v něm úžasná a ten chlápek a jeho pekáč buchet, na to se také skvěle kouká. Takže na závěr doporučuji jak knížku, tak i film.

22.06.2023 4 z 5

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

IG: books_by_dee

Tohle je naprosto D O K O N A L É.
Úžasná maloměstská romantika o bývalém quarterbackovi NFL Ronanovi , který kvůli autonehodě přijde o kariéru a snoubenku. Jeden večer prožije noc se záhadnou dívkou Novou, která se vplíží na večírek, aby se seznámila se svým oblíbeným fotbalistou. Po společné noci však její naděje na úžasnou lásku ztroskotají. O dva roky se však znovu potkávají v malém městečku Blue Bell, kde Ronan pracuje jako trenér fotbalu na střední škole a Nova začne pracovat jako učitelka a jeho asistentka.

Tahle je druhá knížka, kterou do autorky čtu (první byla Drahá Ava) a opět nezklamala. Jak Ronan, tak Nova jsou úžasné napsané postavy, kdy oba si prošly v životě svým a ví, že život není jak procházka růžovou zahradou. Sedly mě ale vlastně i všechny vedlejší postavy (včetně záporáků).

Pro ty, co milují sportovní romance, tak tady je i dost (ale tak akorát) toho fotbalu. Je to vtipné. Je to sexy a dost! proto ty čtyři plamínky . A neuvěřitelně roztomilé. To dramíčko na konci mě trošku vadilo, bylo předvídatelné a dle mě trošku přetažená, ale chápu, že tam být muselo.

22.06.2023 5 z 5

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

#spoluprace Knihy Dobrovský

Knížka sleduje Kiru, která si se dvěma kamarádkami před 7 lety slíbily, že si ani jedna nezačne s bratry Kingovými. Po 7 letech se však bratři rozhodnou vrátit do své rodné vísky a hned první den v nové práci se u Kiry objeví jeden z bratrů, Richard. A právě jeho milovala na střední škole. Kiře kdysi dávno ublížil, a tak se ho snaží odmítat a nevšímat se jeho dokonalé image. Dokáže mu ale odolat?

Já se řadím k tomu táboru, který knížky Penelope má rád. Ano jsou to takové krátké nenáročné romanťárny, ale mě vždy splní to, pro co si přijdu a tohle jsem měla i u Riche. Autorka je u nás známá především kvůli sérii Objekt touhy (Banán, Třešničky), ale já obzvlášť mám ráda její sérii Můj (tak trochu) komický románek. Tu přímo miluju.

Ale teď tady začínáme s novou sérií Jenom ne, která je o 3 šíleně bohatých bratrech Kingových, kteří se vrací do rodné vesnice, kde mají nevyřízené účty se 3 kamarádkami.

První díl série byl vtipný, romantický, svižný a mě to celkově bavilo. Jsem ráda za 2 POV. Miluju když je chlap posedlý a chce udělat vše co může, aby dostal, co chce a když se k tomu přidá pár milionů dolarů, tak i Rich dokáže dělat zázraky, jako třeba výlet soukromým letadlem.

Samozřejmě nebylo to úplně dokonalé. Vadilo mě chování kamarádek (jako kdyby jim bylo 15), neschopnost postav komunikovat (to v knížkách nesnáším), jeho rodiče (dlouho jsem nezažila takové imbecily) a trošku ta reálnost celého příběhy (ale jsme v knížkách). Taky víc té erotiky by tomu neublížilo. U Penelope jsem čekala víc jak 2 žhavé scény.

Když jsem dočetla knížku, uvědomila jsem si, že jsem vlastně zase spokojená a dostala jsem, co jsem od knížky dostala, proto to hodnocení je to takové 3.75-4.00. Což je u mě vlastně taková klasika u Penelope.

Já už se teď těším na 2. díl Jenom ne Cade, protože právě Cade mě z bratrů přišel nesympatičtější.

21.06.2023 3 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

IG: books_by_dee
#spoluprace @knihydobrovsky jsem měla možnost přečíst si tuhle úchylárničku. Už jsem měla dost lochtáníčka a pusinek do vlasů, jak tomu bývá v typických YA romanťárnách. Já už na sobě cítila, že potřebuji víc, ale že moje víc začnu s Rinou Kent , to mě asi nenapadlo. Ale díky bohu za to, tedy díky Dobrovskýmu za to

Zvrhlého krále bylo na bookstagramu hodně a proto jsem taky měla potřebu si ho přečíst a začít s ním tedy tuhle Královskou elitní sérii. Jediné co mě mrzí, že jsem nečetla nejdříve 0 díl, ale já se k němu ještě dostanu. Protože TOHLE - TOHLE je. Já nemám slov.

První 2 kapitoly jsem si říkala - Sakra Andreo, do čeho si se to pustila, tohle je asi moc velkej skok do neznáma. Aiden je prostě hajzl prvního kalibru, jeho chování k Else je šílené, ale přesto všechno jsem mu po malých krůčcích začínala fandit. Elsa mě jako ženská postava hrozně bavila, protože mu nechtěla dát nic zadarmo. Choval se k ní jako blbec, šikanoval ji, ze střední školy ji udělal peklo a pak si myslí, že po něm s radostí skočí. To ego chlapský. Tady jde však holky feminismus stranou a naprosto chápu, že mu nakonec postupně a jistě podléhala. Baví mě všichni kluci z Elitní party a nemůžu se dočkat, až se dostanu k jejich příběhům. Takový Xander a Kim, tam to snad bylo všem jasný ne, že ji chce a jak já se těším až si o nich budu číst. Četlo se to přímo skvěle, miluju ty kratičké věty, kterými Rina tu scénu ještě úžasně dotvoří. Ale Rino, co ten cliffhanger na konci, co my to děláš.

Tohle je na plný počet hvězdiček . Tohle mě změnilo. Už nejsem vanilka

08.06.2023 5 z 5