Books_by_Dee Books_by_Dee komentáře u knih

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

IG: books_by_dee
#spoluprace @knihydobrovsky jsem měla možnost přečíst si tuhle úchylárničku. Už jsem měla dost lochtáníčka a pusinek do vlasů, jak tomu bývá v typických YA romanťárnách. Já už na sobě cítila, že potřebuji víc, ale že moje víc začnu s Rinou Kent , to mě asi nenapadlo. Ale díky bohu za to, tedy díky Dobrovskýmu za to

Zvrhlého krále bylo na bookstagramu hodně a proto jsem taky měla potřebu si ho přečíst a začít s ním tedy tuhle Královskou elitní sérii. Jediné co mě mrzí, že jsem nečetla nejdříve 0 díl, ale já se k němu ještě dostanu. Protože TOHLE - TOHLE je. Já nemám slov.

První 2 kapitoly jsem si říkala - Sakra Andreo, do čeho si se to pustila, tohle je asi moc velkej skok do neznáma. Aiden je prostě hajzl prvního kalibru, jeho chování k Else je šílené, ale přesto všechno jsem mu po malých krůčcích začínala fandit. Elsa mě jako ženská postava hrozně bavila, protože mu nechtěla dát nic zadarmo. Choval se k ní jako blbec, šikanoval ji, ze střední školy ji udělal peklo a pak si myslí, že po něm s radostí skočí. To ego chlapský. Tady jde však holky feminismus stranou a naprosto chápu, že mu nakonec postupně a jistě podléhala. Baví mě všichni kluci z Elitní party a nemůžu se dočkat, až se dostanu k jejich příběhům. Takový Xander a Kim, tam to snad bylo všem jasný ne, že ji chce a jak já se těším až si o nich budu číst. Četlo se to přímo skvěle, miluju ty kratičké věty, kterými Rina tu scénu ještě úžasně dotvoří. Ale Rino, co ten cliffhanger na konci, co my to děláš.

Tohle je na plný počet hvězdiček . Tohle mě změnilo. Už nejsem vanilka

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

IG: Books_by_Dee

Druhý díl je tedy opět o Else a Aidenovi a samozřejmě se tam objevují i jejich kamarádi a příbuzní. Na konci 1 dílu si pro nás Rina připravila cliffhanger, který pomalinku a polehoučku rozklíčováváme v průběhu celé knihy. Nebudu spoilerovat, takže neprozradím, zda jej rozklíčujeme úplně. Ale víte určitě, že je ještě 3 kniha, která se věnuje Aidenovi a Else

Už v prvním díle jsme milovala Elsu, ale tady v tomhle ji naprosto zbožňuju. Máme tady POV jak Aidena, tak i Elsy a dle mě to knížce neubírá na kráse ba naopak. Za mě je kniha o dost lepší než ta první. Máme tady více zvratů, více žárlení, více informací z minulosti a asi i více sexu.

Jak říká Veru z @once_upon_a_book_and_me u Riny člověk nemůže předvídat, protože i když si myslíte, že víte kam míří, ona to směřujeme úplně někam jinam. Je prostě nepředvídatelná a to mě na ní hrozně baví.

Včera jsem po zveřejnění recenze na Zvrhlého krále četla recenze ostatních tady na Bookstagramu a překvapilo mě , že někdo sérii přirovnával k sérii After. Tak jsem jen chtěla říct, že After sérii srovnávat s tímhle?? To je jak srovnávat Oscarový snímek s nějakou trapnou B-čkovou komedií. After za mě fajn, ale Královská elita - boží.

Jestli jste ještě nečetli Zvrhlého krále, tak prostě musíte, jinak se s váma nebudu kamarádit a přestanu vás sledovat Předem ale varuju, že jakmile začnete číst, tak nepřestanete. Bude to jako droga. Ano jsem závislá na Královské elitě a nebojím se to přiznat.

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

IG: books_by_dee

Fantasy uplně nečtu, ale tady mě zaujala anotace a krásný obal. A ano, předpokládala jsem, žě to bude takové růžovoučké, o nějakých Kráskách, které budou soutěžit a post té nejlepší a budou lidi zkrášlovat. ALE svět Orleans je temnější a tajemnější než se zdá. Že začátku je to takové růžovoučké, ale tak nějak cítíte, že to všechno úplně nesedí.

Chviličku mi trvalo, než jsem se do toho dostala. Zdálo se mi že je tam moc postav, že je to až moc popisné (ale v závěru jsem za tu bohatou popisnost byla ráda) Kolem 100 stránky se to však zlomilo a já nemohla přestat číst. Je to děsně temné a nepředvídatelné, celou dobu vás to nutí přemýšlet, jak to všechno funguje. Nevíte kdo je na straně dobrých a zlých. Komu máte fandit. Nevíte vůbec nic. Chápu, že série má 3 díly (kdy ten 3 bude teprve v USA vycházet v 3/23), takže se ten cliffhanger dal předpokládat, ale zdá se mi že ten konec byl až moc uspěchaný. Za mě to bylo neskutečně originální, filosofické a sakra době vymyšlené. Postavy jsou dobře napsané, kdy vlastně doufáte, že zrovna tahle postava bude fajn a ejhle . Je tam také naznačna romantická linka, vlastně 2 - námořník Augustus
a strážný Rémy . No já měla jasno a od saméhozačátku - jedině Remé.

Pokud ještě o knížce neslyšeli, tak 100% doporučuji. Obrovská škoda, že nemáme přeložené další dva díly.

08.06.2023 3 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

IG: books_by_dee

Čekala jsem vánoční příběh? Ano, ale vanoční teda skoro vůbec nebyl. Čekala jsem knihu plnou bloumání po romantickém Paříži? Ano, ale i to se nekonalo. A vadilo mě to? Vůbec, protože tahle knížka je tak skvělá, že mě příběh zaujal hned po pár stránkách a možná nerozumní tomu názvu knihy, vidím to spíš na S láskou z Londýna, ale nebudu pihňa.

Hlavní ženská postava ztřeštěná Siena s jedním N mě hned zaujala svojí bláznivostí a i když by si každý mohl myslet, že bude namyšlená fiflena, ukázala všem že se práce nebojí a má dobré srdce. No a Jason, do toho jsem si zamilovala hned. Typický nabroušený hrdina se svalnatým tělem a strništěm. Klasická Enemies to Lovers romance, která vás prostě nutí dvojici fandit.

Za mě to mělo všechno co má romantická knížka mít!

A proč dávám 5? Protože tohle podle mě je ta pravá romanticka knížka. Mělo to vše co má mít.

08.06.2023 5 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

IG: books_by_dee

Lovestory Willa a Lary má svá tajemství a my se je pomaloučku dozvídáme. Postupně zjišťujeme, co se vlastně v jejich minulosti stalo a proč se k sobě chovají, tak jak se chovají. Oba to k sobě neskutečným způsobem přitahuje (to je cítit z těch stránek), ale mozek jim v tom brání. Říkejte tomu osud nebo prostě-Will-žárlí-a-nemohl-ji-nechat-odletět-samotnou-do-Říma, ale tahle dvojice se vydává do Říma Will pracovně a Lara se snaží naleznou svého otce. Jules umí krásně popsat i vedlejší postavy: takže Babču jsem nesnášela, Giovanniho si představovala jako totálního mamánka a Gisselu, ta pro mě byla prostě dokonalá potvora. Jules prostě umí psát dokonalou romantiku a tady tomu nebylo jinak.

A pak ta bomba ke konci. No tohle mě vůbec nenapadlo. To mě na Jules docela překvapilo, takový zvrat jsem teda vůbec nečekala a myslím, že to tomu ději jenom přidalo. S tím to totiž začalo docela všechno dávat smysl a pochopila jsem, proč se babča a Will vlastně takhle chovali.

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

#spoluprace Knihy Dobrovský

"Nezáleží na tom, jakou cestu si vybereš, je jedno, jestli je krásná nebo ošklivá, tvrdá nebo měkká, dlážděná nebo plná výmolů. Je to tvoje cesta. Důležité je, jak skončí." - tahle věta je hned na 1 stránce a jakmile jsem jí přečetla věděla jsem že tahle knížka bude stát za to.

Knížka rozhodně patří k nejočekávanějším letošního roku, proto jsem na ni měla takový zálusk. Na Slovensku již vyšla a viděla jsem jenom pozitivní recenze. I na Goodreads je hodnocena 4,14 .

V podstatě hned na samém začátku zjišťujeme, že Ava byla znásilněná a celou knížku se snažíme přijít na to, kdo to provedl. Máte pocit, že to mohl být snad úplně každý, i Knox - hlavní postava, kapitán školního týmu, který může na Avě oči nechat. Ava a Knox nemůžou být více odlišní,alespoň co se sociálního postavení týče. Knox pochází z rodiny bohatého makléře a Ava pochází ze sociálního domova, ve kterém bydlí od doby, kdy ji a jejího bratra opustila jejich matka.

Dále chci říct, že přesto, že tahle kniha řeší náročná témata jako znásilnění, šikanu nebo závislosti, je to stejně neuvěřitelně romantické, roztomilé a sexy. U toho SEXY se zastavím, protože ty scény v téhle knížce -no myslím, že mnoho kalhotek nezůstane suchých. Omlouvám se za upřímnost a snad nikoho nepohorším.

Závěr knihy (nechci spoilerovat) mě velice překvapil. Takhe přece romantické knížky nekončí. Ale musíte si ji přečíst, abyste věděli o čem mluvím. Já se upřimně fakt lekla a bála se kam to míří. Ale jsem spokojená.

Já knížku miluji, je úžasná. Vyvolá ve vás kolotoč emocí. Budete s Knoxem a Avou cítit každou jejich emoci a budete jim neuvěřitelně fandit a hlavně Vás bude sakra zajímat, kdo ji tak ublížil.

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

IG: Books_by_dee

Další Colleenovka, která mi zlomila srdce. I když, jak mi mohla zlomit srdce, když v něm nejsou žádné kosti? Takže se nemůže doopravdy zlomit? Příběh Beyah je prostě až moc silný, prošla si peklem a teď se vrhá se všemi svými bolístkami do nového začátku, ale může vlastně začít znovu? Dovolí jí to její předsudky a zkušenosti z dřívějších let? Tuhle její cestu za novým já, bylo krásně sledovat a já se do příběhu hodně rychle zamilovala.

Nikdo není dokonalý a každý si do vztahu přináší své zkušenosti a zážitky, ale občas taky tajemství. A že jich tahle hlavní dvojice měla. Beyah a Samson nemohli pocházet z více odlišných sociálních vrstev. Beyah matka byla feťačka, otec se o ní zajímal pouze ve formě alimentů a často se stávalo, že neměla co jíst. Na druhé straně stojí Samson, jehož rodina se topí v penězích a vlastní v okolí 5 domů. Je to vlastně ale důležité, kdo od kud pochází? Několikrát B řekla, že právě peníze jsou to, co se ji na S nejméně líbí. Není přece ve vztahu důležitější to, jak se s druhým člověkem cítíme a co v nás dokáže vyvolat za pocity?

Tahle knížka není jen o lásce. Je také o rodině, o přátelství, ale hlavně je podle mě o tom uvědomnění si, že zítřek může být lepší. Že to co se nám stalo v minulosti nám nepředurčuje budoucnost.

Ke konci jsem brečela jak želva, ale na to už jsem u CoHo zvyklá. Nemůžu ji však hodnotit 5 , protože bych ji pak dávala na stejnou úroveň jako moji nejoblíbenější Odvrácenou tvář lásky a zas až tak moc si mě nedostala.

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

IG: books_by_dee
Když jsem tento týden přemýšlela nad tím co číst, věděla jsem, že potřebuju knížku , u které moc nebudu namáhat mozkové buňky, a to zrovna knížky od Penelope Bloom pro mě jsou mě baví, je to vtipné, obsahuje to nějakou fajn hot scénku, ale není to žádný literární skvost. Pro mě to splnilo to jsem v danou chvíli potřebovala.

V Tajemství byla taková směsice prvků šéf x podřízená, předstíraný vztah, tajemství Violetina dcera. Možná toho bylo moc, možná ne ale dle mě to byla jedna z těch povedenějších PB knih. Bylo to krátké čtení, vtipné, žádné velké drama, takže pokud hledáte něco podobného, tak určitě po knížce sáhněte. Za mě super, že se opět potkáváme s postavami z minulých knížek ale určitě nevadí pokud jste předchozí knížky nečetli. To, co jsem postrádala u Banána nějakou reálnost, vtip a chemie tak tady to byl pravý opak (až teda na to, že ji nabídl 100.000 plat, když neměla zkušenosti), ale reálné to jinak určitě bylo, vtipných scének bylo několik a chemie, no ta byla cítit od prvního kontaktu hlavních postav.

Pro mě druhá nejlepší knížka série, po třešničkách.

Layla Layla Colleen Hoover

(SPOILER) IG: books_by_dee

Na úvod musím říct, že Layla je "úplně" mimo můj žánr a rozhodně bych knížku neřadila mezi romantické knihy, jak je někde zařazena, ale zároveň to není ani thriller, ani mystery, podle mě to je nezařaditelné.

Do děje jsem se hodně rychle dostala, protože jak knížka slibovala v napětí mě udržela celou knihu. Nečekejte však typickou Colleenovku - tady nikomu fandit nebudete. Tak ¾ knihy jsem si říkala OK, je to něco jiného, než obvykle čtu, ale nemohla jsem se zbavit pocitu že se mi to zdá to takové průměrné. Koncem si mě Collen zase trochu dostala na svojí stranu, ale nebudu lhát, když řeknu že tohle je moje NEJMÉNĚ oblebená CoHo kniha, co jsem četla.

Když se zastavím u hlavních postav Leedse a Layli, tak mi přišo, že jsou napsaní tak, aby si je čtenář neoblíbil. Leeds je prostě boyfriend kterého nechcete - manipulátor, sobec a přestože na konci ho máme asi litovat nebo ho chápat, tak mě prostě neskutečně vytáčel. U Layli mám zase pocit, že jí nebylo dáno dostatečně prostoru, aby jsme ji mohli poznat a tím pádem s ní soucítit. Mě vlastně na konci bylo úplně jedno jak to dopadne. Nejlepší na tom všem byla Willow. Také mě štvalo, že celou knížku vyprávěl Leeds. A upřímně tím, že jsem knihu měla jako audioknihu, tak ten kdo jí namluvil, mu taky zrovna dvakrát nepomohl.

Nechci spoilerovat, ale některé paranormální věci mě tam nedávaly absolutně smysl. Podle mě Collen prostě chtěla spojit milion žánrů, ale čeho je moc, toho moc škodí.

08.06.2023 2 z 5

Někdo zůstává Někdo zůstává Laura Kneidl

IG: books_by_dee

První díl jsem hodnotila 4,5 , druhý díl 3 a poslední díl má ode mne 5 . Za mě z celé série nejvíce povedený díl, svižný a reálný příběh, jiskřičky tam létaly , bylo to vtipné, bylo to sexy, byla to fajn romanťárna a hlavně žádnej slow-burn (jak já je nemám ráda ale tak také knížka je poloviční oproti Někdo nový).

Aliza toho má na starosti milion, nic a nikoho nestíhá a nechce ani stíhat Luciena, i když jí to k němu táhne od prvního setkání. Lucienovo hlavní starost je jeho sestra, kterou má v péči od doby, kdy jeho rodiče přišli při autonehodě o život. Je to jeho číslo 1 a nechce si připustit do života další starost, ani Alizu, ke které ho to táhne od prvního setkání. Aleláska si občas nevybírá, a i když něco v životě nečekáš, můžou se až díky tomu začít dít zajímavé věci. V příběhu bylo krásné, jak se navzájem podporovali ve svých snech a říkali si, že to zvládnou. Ke konci mě Lucien lehce naštval (ale zároveň jsem ho i chápala vzhledem k minulosti) ... naštěstí jsme se dočkali happy-endu, a dokonce i příjemného epilogu, díky kterému jsme se i dozvěděli, jak dopadli ostatní páry z předchozích knih.

Já tuhle sérii opravdu doporučuji, a tak trochu doufám, že třeba do budoucnosti se dočkáme i pokračování, třeba o Alize (sestře Luciena).

08.06.2023 4 z 5

Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Terézia Ferjančeková

IG: books_by_dee

Knížku jsem četla v rámci knižní štafety. Rozhodně nechci tvrdit, že se jedná o hroznou knížku. Věřím tomu, že někomu může sednout, ale podle mě by podcasty měly zůstat podcasty. Věřím tomu, že kdybych podcast poslouchala, tak se mi to hrozně líbí , ale z té knížky to na mě úplně nepřecházelo.

Líbila se mi esej o těle nebo některé myšlenky a určitě se mi líbila holek otevřenost.

Knížku si představte jako povídání dvou kámošek o různých tématech od přátelství přes masturbaci až k samotnému sexu (různé techniky aj.). Já mám tady určitě v plánu pustit si holek podcast (jelikož některá témata, která již probírala mě zaujala), ale pro mě ta knížka prostě nebyla.

08.06.2023 1 z 5

Polib mě znovu Polib mě znovu Stella Tack

IG: books_by_dee

Na začátek mé recenze chci napsat a vysvětlit, proč nehodnotím plným počtem hvězdiček, jak jsem předpokládala a proč ji řadím k tomu lepšímu průměru.

Knížka je fajn je vtipná, hezky psaná (jak jsem od Stelly očekávala). Líbily se mi hlavní postavy teda postava Silver byla hlavně skvělá (bodyguard-ka , vtipná, uvěřitelná, nelehké dětství), Prescott byl za mě takovej ňouma :D, ale jo měl Silver rád a byl takové roztomilé princátko , co chce všechny zachránit. Pozitivně také hodnotím, že jsme se přesunuli z prostředí školy a že jsme měli možnost se zase potkat s Ryanem a Ivy (a taky Alexem) a mohli si tak přečíst o tom, jak jejich příběh pokračuje. To už tak tedy v podobných sériích bývá, ale za mě to knize rozhodně přidalo.

Ale proč nejsem s knížkou zas tak moc spokojená:
Chyběla mě tam pořádná chemie mezi Silver a Prescottem, možná jsem potřebovala větší slow burn (a to to obvykle nesnáším, ale tady to bylo nějaké sakra rychlé a hned se zamilovali) a tady mi chyběl alespoň nějaký náznak sexu nějaká sexy scénička. (ten přece v prvním díle byl, ne?)

Největší problém jsem ale měla s tím, že to bylo děsně přezápletkovaný nevěra v rodině, alkoholismus , hrozná matka, šílený strýček, nevyzpytatelní zaměstnanci, celá ta storyline o sestřenici, která ve 14 letech pije a chce chodit na párty a ještě tajemství Prescot x William a vlastně ještě minulost Silver. Trilion problémů a vlastně žádnej nebyl pořádně pořešenej takový útržky všeho.

První kniha Polib mě patřila k mojí TOP 3 nejlepších knih, které jsem v roce 2022, ale už teď vím, že Polib mě znovu se schová u těch průměrnějších knížek, na které za pár měsíců zapomenu

Nemilosrdný rival Nemilosrdný rival L. J. Shen

IG: books_by_dee
S autorkou jsem se u téhle knížky potkala poprvé a teď už vím, že to nebylo naposledy.

Rival je tedy 1 knížkou nové autorčiny série Cruell Castaway, kdy hlavním tématem je POMSTA. Střídá se nám tady POV hlavních postav Aryi a Christiana a také se nám tu propojuje minulost a budoucnost.

Musím přiznat, že mě dlouho trvalo, než jsem se do čtení dostala a začalo mě to bavit až tak se 120 stránkou, ale po dočtení knížky jsem si uvědomila, že to, co mi na začátku vadilo, vlastně v závěru dávalo obrovský smysl. Všechno bylo tam, kde to být mělo. Musím říct, že to autorka měla sakra promyšlené a já mám takové lovestory, co mají hlavu a patu ráda.

V téhle knížce jsem teda fakt nesnášela jejich rodiče. Magoři. Ve svých poznámkách ke knížce mám jenom otec - debil, matka - blbka. Jak je možný, že Arya a Christian jsou normální, když mají takové rodiče.

Je tedy pravdou, že těch prvků romantických/erotických knížek tam bylo trilion, ale nemyslím si že by to kvalitě té knížky ubíralo.

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

IG: books_by_dee

Taky jste vždycky smutní,když končíte s nějakou sérii! Já dneska dočetla sérii Objekt touhy od Penelope Bloom, která někoho baví a někoho prostě ne. Já se řadím k týmu, který ji zbožňuje. Vždy totiž od ní můžete čeka pořádně odpočinkové romantické počtení s nádechem erotiky, které vás skvěle pobaví.

Šestý díl Její keřík je kupodivu docela slow burn, kdy k nějakému fyzickému kontaktu dojde až ve 3/4 knížky, to u Penelope není zrovna obvyklé. A ano, děj je předvídatelný. A ano, je to story jako z pohádky, ale prostě vás to baví číst dál a fandíte hlavní dvojici.

Nell omylem namísto tvaru tučňáka vytvoří z keře tvar penisu a pozdvižení je na světě. Najednou je zvaná na VIP party, všimne se jí agent a všichni chtějí kousek jejího umění. Samozřejmě jí doprovází milionář Harry, u kterého doma penis vytvořila. Láska na první pohled by byla, ale dohání je jejich minulost. Oba dva se musí sakra snažit, aby si k sobě cestičku nalezli a uvědomili si, že historie se nemusí opakovat. Byla to typická vtipná kniha na kterou jsem u Pen zvyklá, ale rozhodně nedosahovala kvality, jako moje oblíbené Třešničky.

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

IG: books_by_dee

První díl série rozhodně doporučuji přečíst, čeká vás totiž krásná romantická linka plná zvratů a cestiček, po kterých jste netušily, že se autorka vůbec vydá. Oba hlavní hrdinové Ava i Alex v dětství zažily ošklivosti, které byste nepřáli ani největšímu nepříteli. Ava má kvůli svému zážitku strach z vody a Alexovi zůstala jen touha po pomstě. Nebudu tvrdit, že to někde nebylo až moc přetažené a některé chování hlavních postav bylo v daný okamžik pro mě až nereálné (to zpívání na konci?). ALE. Naprosto chápu ten hype kolem knížky, protože se opravdu jedná o krásně, zábavně, sexy napsanou knížku. Budete hlavní dvojici fandit a přesto všechno, co je potká, budete doufat, že všechno dobře dopadne. Alex je prostě ten typ chlapa, kterého v reálném světě jako přítele nechcete, ale při čtení o něm, vám bude kapat slina od pusy. Obzvlášť při těch erotických scénách.

Při čtení jsme měli možnost potkat i další postavy, o kterých se budeme více dozvídat v dalších dílech série Twisted a já už se teď neuvěřitelně těším na konec března, kdy bude vydán druhý díl Twisted Games: Hry na ostří nože, který bude vyprávět o Bridget, kamarádce Avy a jejím bodyguardovi Rhysovi. Samozřejmě budu pořádat SČ, tak se nezapomeňte potom přidat.

Knížku hodnotím 4 z 5. Hvězdičky šly dolů hlavně za tu občasnou nereálnost, ale rozhodně se jedná o kvalitní knížku, která stojí za přečtení.

Recept na toho pravého Recept na toho pravého Anni Rose

IG: books_by_dee

Za dva dny jsem tuhle novou romantickou knížku zhltla jako jahodu, tak moc byla skvělá. Upřímně říkám, že té ER formy jsem se nejdřív hodně lekla a chvilku mě trvalo, než jsem se v tom zorientovala a hlavně našla. Je to vtipné, je to romantické ale hlavně je to sakra akční (a to jsem nečekala).

Hlavní hrdinka Ruby je trochu bláznivka a rozhodne se, že se každý den bude přihlašovat do bláznivých soutěží. Říkejte tomu náhoda nebo osud, ale Ruby vyhraje romantickou večeři v restauraci, kde kuchařem není nikdo jiný, než ten roztomilý soused se kterým se seznámila před pár dny. Adam nechce o ženách slyšet ani slovo, obzvlášť poté co poznal Emily (to je dobrá kopretina! ), ale od první chvilky, co spatřil Ruby, na ní nemůže zapomenout.

Tohle byla přímo dokonalá dávka všeho, co má romantická knížka mít milovala jsem Ruby a Adama, oba byli neuvěřitelně sympatičtí, vtipní a ráda jsem s nimi procházela jejich zamilovaností. Nesnášela jsem Emily takovou kravku (pardon za ten výraz, ale já si potřebovala ulevit) už jsem v knížce dlouho nezažila, byla to prostě nepředvídatelná potvora a já ji chtěla zakroutit krkem. Koho jsem ale milovala, byl Malik klučina, který neuměl moc anglicky a pomáhal Ruby s přestavbou kuchyně ten byl dokonalej.

Nejjasnější hvězdy Nejjasnější hvězdy Anna Todd

IG: books_by_dee

Dlouho, ale sakra dlouho jsem se přemlouvala k tomu, abych knížku dočetla, až jsem si řekla, že můj čas si prostě nezaslouží knížka, která mě absolutně nezaujala a nutím se do ní. A tak jsou Nejjasnější hvězdy první knížkou, kterou v letošním roce odkládám a předpokládám, že se k ní už nevrátím a tím pádem ji posílám další čtenářce, která třeba bude mít jinej názor. Sto lidí, sto chutí.

Nemyslím si, že mě přísluší knížku hodnotit, jelikož jsem ji nepřečetla celou, ale můžu vám prozradit, že za prvních 60 stránek, které jsem zvládla, se nestalo nic, absolutně nic necítím ani maličkou chemii mezi hlavní dvojicí , není to vtipný a mám pocit, že čtu návod na to, jak být správná masérka (hlavní postava pracuje v masérském studiu). Asi nejsem cilovka.

08.06.2023

Moje (tak trochu) dočasná chůva Moje (tak trochu) dočasná chůva Penelope Bloom

IG: books_by_dee

Já vždycky vím, že mě Penelope nemůže zklamat je to vtipné, je to romantické se špetkou sexu . Možná je to předvídatelné, ale co. Člověk občas potřebuje knížku, u které nemusí moc přemýšlet a jen se veze na té vlně romantiky. Mě ale Penelope baví. Teď mě došlo, že jsem v únoru vlastně dokončila její sérii Objekt touhy a nyní jsem i dokončila sérii Můj tak trochu komický románek . Loučím se tak (snad prozatím) se 2 sériemi Penelope Bloomové.

V prvním díle jsme poznali sportovního agenta Damona, v druhém díle fotbalistu Chrise a nyní se potkáváme s Jackem, úspěšným hráčem baseballu , ale také otcem Bena. Tihle tři potkávají v restauraci Nolu a jejího mladšího bratra Griffa, o kterého se stará od doby, kdy jim zemřeli rodiče. Nole je nabídnuta práce chůvy a ona přijímá, za 10.000 amerických dolarů , bych taky nepřemýšlela. Tuhle dvojku to k sobě táhne neuvěřitelnou silou, ale Chris se snaží být silnější a nechce si se svojí zaměstnankyní nic začínat, jako on je svalovec , ale zas tak silný není. Srdce a chtíč je v tu chvilku silnější. Věci se trochu zkomplikují, když se na scéně objevuje žárlivá ex, matka Bena. Jak tohle dopadne? No já už to vím a vy si to musíte přečíst.

Penelope je další autorka, kterou Vám určitě doporučuji, pokud chcete sáhnout po něčem kratším a nenáročnějším. Nesedí určitě každému, ale u mě vždy splní to, co od ni očekávám. Odpočnu si, culím se jak malá a je mi po přečtení fajn.

Poznámka: Bylo zajímavé, že jsem knížku četla současně s CoHo knihou Život jedna báseň obě vyprávěli příběh o starších sourozencích, kterým zemřeli rodiče a museli se postarat o své mladší bratry. Nějak se mi to sešlo. Tyhle dvě autorky se samozřejmě nedávají srovnávat, ale bylo určitě zajímavé číst to společně.

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

IG: books_by_dee

To, že jsem fanynka Colleen Hooverové se nesnažím ani trošičku zamaskovat, podle mě je její psaní speciální a asi i kdybych četla návod na omáčku s těstovinama napsaný její rukou, tak u toho budu brečet.

Začnu tím, že obal je naprosto dokonalý a já nechápu, jak je možné, že nám zbývající dvě knížky série ještě nevyšly v češtině. Já už se teda pustila do druhého dílu Point of Retreat v angličtině , ale myslím, že je to obrovská škoda pro ty, kteří v angličtině nečtou. Tak snad se třeba dočkáme, ať si můžu z obalů vytvořit toho krásného motýla.

A teď už ke knížce. Veřejně se přiznávám, že SČ jsem nezvládla a knížku jsem namísto do neděle četla do čtvrtka, ale Colleen se prostě dávkovat nedá.

Layken je asi první 18ka, která mě svým chováním neštvala, a tak nějak jsem si říkala, že bych se v jejich letech chovala stejně, prostě se chovala na svůj věk, tudíž to bylo reálné. A to Colleen prostě umí psát postavy reálně, vyprávět těžká témata, šokovat. Will je, přesto že je jen o pár let starší, zase takový typický chlap, který si myslí, že ohledně lásky se nejdřív musí poslouchat hlava než srdce
Hned od první chvíle, kdy se tahle dvojice potká na příjezdové cestě rodinného domu je vám jasné, že tihle dva k sobě prostě a jednoduše patří. Jiskřičky létají vzduchem a vy víte, že tak je to správné. Ale to by nebyla CoHo. Ta nám hází první bombu hned na začátku, kdy se dozvídáme, že Will a Layken spolu prostě být nemůžou. Tušila jsem však, že tohle nebude poslední bomba, že tohle nebude to nejhorší, co nás čeká. Teď zpětně si říkám, že jsem tuhle druhou bombu mohla čekat, ale světe div se, nečekala.
Miluju SLAM. Strávila jsem jeden večer sledováním slam poezie na RT. Růžový balónek nebo Já si vybírám jezero. OMG! Miluju.

U Collen nemůžu nic jiného než knížku doporučit. Nemyslím si, že je to na plných 5 já ji dávám 4, ale to jen proto že ji nemůžu řadit mezi své oblíbené: Ugly Love nebo It Ends With Us.

Láska nadivoko Láska nadivoko Christina Lauren

IG: books_by_dee

Jedná se o únorovou novinku od autorek Christiny Lauren, od které můžete znát například sérii Božský nebo romantiky jako Nelibanky, Rovnice lásky, Láska a jiná slova nebo Na Vánoce o den více.

Tohle pro mě byla spíše dobrodružné knížka alá hon za pokladem se špetkou romantiky. Protože romantiky tam podle mě bylo opravdu trošilinku. A to je hrozná škoda.

Leo a Lily, to je láska jako trám. Lilyn otec, velký dobrodruh, předává Lily svuj ranč a odjíždí za dalším dobrodružství. Lily je připravená se se svojí velkou láskou o ranč starat. To by byla krásná pohádka, ale ne všechno v životě vyjde tak, jak si přejeme. O 10 let později se skupina 4 muzu, včetně Lea, vydává za dobrodružstvím do pouští v Utahu a jejich průvodkyni není nikdo jiný, než právě Lily, Leova láska z minulosti. Tahle skupinka se vydává na honbu za pokladem, ale možná na konci cesty najdou víc než zlaté mince.

Já jsem tam postrádala víc chemie mezi hlavním párem. Přišla mi že zničehonic tam za sebe strhávají kusy oblečení. Ale pa zase ta sexy scéna byla jen asi na půl stránky. Čekala jsem to asi víc vtipný, sexy a romantický.

Je tam ale krásně popisovaná příroda. Mělo to ten správný zvrat, který bych zrovna u tohodle typu knížky čekala. Neztrácela jsem se v postavách. A nutilo mě to číst dál a dál..

08.06.2023 2 z 5