Books_by_Dee Books_by_Dee komentáře u knih

Spálené mosty Spálené mosty Tami Fischer

IG: books_by_dee

Většina čtenářů se se mnou asi shodovat nebude, ale já knížku hodnotím pouze 3 + 0.25 je za Thoržíše. Na začátek recenze chci napsat, že jsem si vědoma toho, že moje hodnocení možná ovlivnil fakt, že jsem knížku četla zároveň s Transcendencí a ta mě svojí úžasností opravdu odrovnala, a proto pro mě Mosty možná byly průměrné.

Zcela upřímně můžu napsat, že jsem od knížky čekala víc, než jsem dostala. Čekala jsem romantický příběh z bad boyem z podsvětí, ale bohužel jsem se dočkala cukrouše Chese a to podsvětí opravdu jen tak okrajově. Nejsem fanoušek slow burnu ale tohle bylo slooooooow jak nejvíc mohlo. Trošku mi taky mrzelo, že POV byl pouze od Elly. Myslím, že by to jen pomohlo, kdyby se nechalo pár stránek vyprávět právě Chesovi. Pro mě se i zbytečně natahovala celá ta jeho záhada proč? co? jak dlouho? jak dlouho ještě? Další problém jsem měla s obrovským počtem vedlejších postav a do dnešního dne v nich nemám jasno. Chápu, že se jedná o sérii s 5 díly, ale možná jsme je mohli potkávat trochu postupně.

Kladně ale hodnotím tu chemii mezi Thoržíšem Chesem a Ellou ty jejich společné scény byly úžasné, já jim jako páru neskutečně fandila a jiskřičky na mě vyskakovaly z knížky.

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

IG: books_by_dee

Knížka mě určitě nezklamala, ale překvapila , že je vlastně úplně jiná než film. Nemyslím tím však lepší nebo horší, spíš podobné příběhy, ale vlastně úplně jiné. To co jsem od knížky chtěla, jsem dostala a proto ty 3 , které ji dávám, rozhodně nejsou špatné 3 hvězdičky.

Knížka tedy obsahuje 3 povídky a na každé povídce se mi něco zalíbilo. Úplně nejvíce se mi asi líbila hned ta první Zasněžený express. Ta podle mě obsahovala tu správnou vánoční/zimní romantiku. A ano je to praštěné a cílené i zřejmě na mladší čtenáře, než jsem já a sem tam to bylo nereálné a až trapné, ale to podle mě podobné knížky mají být. Mě se hlavně stejně jak ve filmu, tak i tady líbilo, že příběhy jsou propojené a postupně se potkáváme i s postavami z jiných povídek.

Z autorů mám zkušenost pouze s Johnem Greenem, který stojí za Hvězdy nám nepřály, ale právě u jeho povídky jsem byla docela zklamaná, táhla se a nenašla jsem na ní nic zajímavého a hlavně mě přišlo, že ta chemie mezi Tobinem a Vévodou vznikla úplně najednou, z ničeho nic a skoro až na konci. Přitom ve filmu je zrovna tahle povídka krásně zpracovaná, myslím, že snad i lépe než je to v knížce.

Úplně si nemyslím, že se ke knížce ještě někdy dostanu, ale vím, že na film budu koukat každý rok znovu a znovu. Ten miluju

Kdo hledá obzvlášť v období vánoc nějakou vánoční romanťárnu, knížku určitě doporučuji.

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

IG: @books_by_dee

Tohle byla už 12knížka, kterou jsem od Collen četla a v mé TOP5 rozhodně pořadím nezamíchala, to ale nemění nic na tom, že je to kvalitní knížka, jak jsem už u autorky zvyklá.

Tohle je sakra zamotaná knížka, která je propletená tajemstvími rodiny Vossových a všechna tajemství v sobě drží Merit, hlavní hrdinka knížky. Vzhledem k tomu, že se jedná o 17letou hlavní hrdinku, její chování nemůžu hodnotit jako dětské, nerozumné. Chovala se prostě tak, jak by se některé 17ky chovaly. Já jsem ale svým způsobem měla Merit ráda a chtěla jsem, aby svět byl S Merit ne Bez Merit. Cítila se neviditelná, nechtěná a vlastně ztrácela potřebu na tomhle světe existovat. Ještě, že se v tom jejím světě objevil Samson. Ten ten její nalinkovaný život trošku narušil a jejich pokukování a jeho obrázky věnované pod škvírkou ve dveřích to byly ty momenty, ve kterých jsem si říkala, na těch dvou něco bude. Ale abych byla zcela upřímná, víc, než vztah těhle dvou mě právě více zajímal celý příběh Merit a její rodiny. Ta romantická linka tady pro mě byla taková vedlejší.

Nechci spoilerovat. Takže napíšu jen, že co mě trochu mrzelo byl konec. Bylo to takové urychlené, všechno rychle zapomenuté. Ale zvrat v knížce mě dostal a pak celá ta akce kolem toho, snad jsem i rychleji četla, když se to dělo. Úžasně popsané a měla jsem pocit, že jsem v kostele s Vossovými.

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

IG: books_by_dee

Začnu tím, že z nějakého zvláštního důvodu jsem si myslela, než jsem se začetla, že půjde o školní prostředí (ředitel vs. učitelka). Nevím, proč jsem měla v hlavě, že ředitel musí být jedině ve škole. No, jen tip pro autorku námět na další erotickou knížku, protože opravdu doufám, že má v zásobě připravené další a další. Tahle byla totiž úžasná.

Za víkend přečtená knížka, která byla neuvěřitelně vtipná, romantická, ale hlavně děsně sexy. Hned na 25 stránce si to rozdají (a jak ). Na se na nic nečeká. A to od erotické knížky chci přeci Míšu, hlavní postavu, jsem milovala. Neměla zrovna jednoduché dětství, a přesto se z ní stala osobnost s velkým O, která si jen tak nenechá nic líbit. Adam byl kretén, BYL. Choval se tak. Ale nebyl byl to brouček (já se zamilovala a nestydím se to veřejně přiznat).

Jediné, co mě šíleně vadilo bylo to, jak Míša neuměla komunikovat. Prostě se něco stalo, a ne aby to s Adamem probrala a vyslechla ho. Ona si to prostě přebrala podle sebe. Komunikace je podle mě klíč k úspěšnému vztahu a tady by se Míša ještě měla učit.

Pořád jsem si říkala, co asi přijde za zvrat ale tohle jsem nečekala. Ale zase skvěle napsané, pořád jsem čekala, co ještě horšího může provést.

Erotické scény byly napsané moc dobře, ale je fakt že ke konci jsem je už trochu očima přeskakovala, protože jsem chtěla trochu víc děje než sexu.

Za mě je kniha jedno velké překvapení, nečekala jsem, že budu až tak nadšená. Trošku doufám, že by z toho mohla být série, jak jsem zvyklá u některých cizojazyčných autorek a v pokračování by mohla nějaká ženská zkrotit Richarda.

Pokud si chcete přečíst dobře napsanou erotickou knížku a to ještě od české autorky Ano, pane řediteli je ta správná volba.

08.06.2023 4 z 5

Všechno, co jsme ztratili Všechno, co jsme ztratili Jennifer Bright (p)

IG: books_by_dee

První díl série Láska a důvěra Všechno, co jsme měli patřila k mým TOP knížkám loňského roku a zřejmě jsem měla velká očekávaní pro díl 2, ale bohužel se nenaplnila. Příběh to byl krásný, v podstatě není vůbec nutné číst první díl předem, klidně by knížka mohla být brána jako stand-alonka, jen občas se nám tam objeví postavy z prvního dílu, ale nemají moc velkou roli.

Je to hodně pomalý děj a nic moc se dlouho neděje. Hlavní postavy jsou líbivé nebo mě se teda alespoň líbily, ale je to taková knížka, na kterou po pár měsících zapomenete. Recenzi píši skoro po týdnu od přečtení a musím se přiznat, že mi chvilku trvalo, než jsem si vzpomněla, o co vlastně šlo.

Hope, studentku a houslistku, zasáhla rodinná tragédie, zemřela ji starší sestra a její rodina, hlavně její matka se s touhle ranou nemůže smířit. Hope pracuje brigádně v kavárně, kde potkává Yeonjuna a stávají se z nich přátelé. Přátelé, opravdu si věří, že to u tohohle skončí. Čtenáři je ale jasné, že přátelstvím to nikdy nekončí, obzvlášť pokud spolu máte sdílet romantický apartmán v Brightonu.

Yeonjun, o pár let starší grafik (a hraje na klavír), je skvělý kamarád a velký romantik, ale je trochu tajemný, celou dobu cítíte, že něco tají, že neříká Hope celou pravdu. A taky že jo. Ani Yeonjun nemůže být tak dokonalý, jak se na první dobrou zdá. Má své tajemství, kterého se bojí jak čert kříže a je pouze a jen na něm, zda svému strachu dovolí, aby ohrozil své přátelství s Hope.

Knížka je skvělá, ale pokud chcete sáhnout po autorce, tak doporučím spíše 1 díl. Tenhle díl byl taky fajn, ale rozhodně nedosahoval kvality prvního. Byl to takový lepší průměr, ale na 4 to u mě taky úplně nebylo.

Kdekoliv Kdekoliv Sarah Sprinz

#spoluprace Knihydobrovsky

Já se s autorkou seznámila při čtení jedné z knížek, Co když, a to 3 dílu, který se mi moc líbil a hodnotila jsem ho 5 .

Děj knížky se odehrává ve Skotsku na Dunbridge akademii, kam se vydává Emma na svůj roční výměnný pobyt. Chce tam najít svého otce, který od nich odešel, když ji bylo 11 let. Už na letišti potkává Emma dalšího studenta Henryho a přeskočí jiskra. Všechno by mohlo být jako pohádka, kdyby tady nebyl ten problém, že Henry má přítelkyni. Na akademii si Emma hned najde kamarády, a všechno je takové růžové. Všechny postavy jsem si oblíbila a už se těším na druhý díl, který bude vyprávět příběh její kamarádky Tori a Sinclaire. Bude to takové klasické od přátelství k lásce téma.

Mě se moc líbilo prostředí akademie, které mě tak trochu připomínalo Bradavice, jen bez těch čar a kouzel. Ze začátku to vypadalo jako takový jednodušší příběh, ale honem rychle se to zlomilo a autorka nám házela jednu emoční bombu za druhou. A taky nám tam docela házela scény, které neobsahují jenom šolíchání, a to bylo příjemné překvapení.

Já jsem byla celou knížkou naprosto pohlcená a moc mě čtení bavilo a rozhodně vám ji doporučuji.

08.06.2023

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

IG: @books_by_dee

Laurie se po tragédii v rodině, smrti nevlastního bratra, vydává přes celou Kanadu splnit svůj, ale i tak trochu bratrovo, sen stát se lékařkou. Náhodou potkává studenta medicíny Sama a přeskočí jiskra. Všechno by mohlo být dokonalé, ale to by se Laurie nesměla dozvědět, že právě tenhle Sam by mohl ýt zapletený do událostí, které následně stály jejího bratra život.

Ze začátku mě mrzelo, že se díl hlavně zaměřoval na Laurie a v podstatě nějaká romantická linka se začala rozvíjet až kolem strany 100. Já moc nemám ráda ty hlavní hrdinky, které se chovají jak puberťačky a neumí komunikovat a to je přesně Laurie. Bavilo mě však prostředí univerzity, celkově lékařské prostředí (Sam a Laurie studují medicínu) a vedlejší postavy (obzvlášť Emmet, na kterého se těším do 2 dílu).

Já málokdy čtu anotace, takže tady mě docela zvrat v knížce šokoval a absolutně jsem netušila, jak tohle vlastně dopadne. Dokonce mi na konec ukáplo pár slziček a za to si knížka taky nahrabala pár bodů. Někomu Sarah sedne, někomu ne. Já se řadím k té skupině, kterou její styl psaní baví.

Trošku mi Sarah připomíná Colleen alespoň tím těžkým tématem, které vždy ve svých dílech propojí s romantickou linkou.

Co když zůstaneme Co když zůstaneme Sarah Sprinz

IG: books_by_dee

První díl série jsem hodnotila na 4 a byla jsem celkově příjemné překvapená a tak jsem se hned vrhla na 2 díl série a upřímně říkám, že ta kvalita podle mě byla na stejné úrovni, možná o trošku lepší a proto hodnotím taky 4 .

Tady se do popředí dostala nejlepší kamarádka Laurie z 1 dílu Amber a Emmett, Laurie spolubydlící, student architektury. Amber trošku zvlčila a dělá problém za problémem, až ji dokonce vyhodí z vysoký. Rodiče zakročí a musí se přestěhovat zpátky domů, začít studovat na nové univerzitě a začít pracovat na projektu v rodinné firmě architektů. Amber potřebuje s projektem pomoc, a tak se obrátí právě na Emmetta.

SCHOPNOST KOMUNIKOVAT tu postavy Sarah Sprinz zrovna nemají všechny hrdinky v jejich knížkách s tím mají problém, tady v téhle i Amber rodiče, a nakonec i Emmett, který na závěr knížky prostě vybuchne a nenechá si nic vysvětlit. To mám pak vždycky pocit, že čtu knížku o 15letých puberťácích.

S Amber jsem měla chviličku problém jako s postavou, ale nakonec si mi získala. Emmetta jsem měla ráda už v prvním díle. A oni dva dohromady, byli vlastně docela roztomilý páreček.

Vzhledem k tomu, že už jsem 3 díl četla (jako první), tak můžu říct, že si myslím, že úroveň knížek postupně stoupá. Za mě nejlepší je třetí díl, poté tenhle druhý a 3. místo dostane první knížka.

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

IG: books_by_dee

Já čekala čtení podobné Penelope Bloom (jeho banán a spol.) nebo Christiny Lauren (série Božský) a taky si myslím, že i mají holky podobný styl. Je to sexy, je to romantický, ale je to taky vtipný.

Linku předstíraných vztahů mám ráda, možná dokonce patří k mým nejoblíbenějším. Milovala jsem Spencera a jeho vnitřní monology, to, jak si uvědomoval, že Charlotte má opravdu rád nebo dokonce, že ji miluje. Byla to příjemná změna mít POV chlapa. Za mě bylo i super, že co se vztahu týče, tam asi bylo jasné, jak to dopadne. Ale ty vedlejší linky byly takové nepředvídatelné. To, co se stalo k závěru knížky jsem třeba vůbec nečekala.

Knížka je velmi čtivá, má super krátký kapitoly a já jí za jeden den přečetla jako nic až tak moc mě bavila. Ono, když se do čtení podobných knih jde s tím, že od nich nečekáte zázrak, tak vás můžou příjemně překvapit. A to jsem u Klenota docela měla.

08.06.2023

Pan O Pan O Lauren Blakely

IG: books_by_dee

Čtení mě trvalo na mé poměry docela dlouho, tj 5 dní, ale nebylo to proto, ze by to byla knížka nezajímavá, jen prostě nebyl čas.

První díl téhle série se mi přece jen o maličko líbil víc. Tenhle díl byl stejně vtipný, stejně sexy, měli jsme tu skvělou chemii mezi hlavními postavami, super peprný scény, ale něco mi tam chybělo. O konci ani mluvit nebudu , protože to byl prostě zvrat na jednu stránku a kdyby tam nebyl tak to bude možná lepší. (čekala jsem spíš naštvaného bráchu a ne tuhle trapnost, která šla dle mě v jejich situaci krásně vyřešit).

Za mě fajn vtipná sexy oddychovka. ale chvilku si dám teď od autorky pauzu, i když na mě čeká v knihovně i jej třetí díl Slušný vybavení .

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

IG: books_by_dee

První díl Twisted série jsem si zamilovala , ale měl své chybičky. Hodnotila jsem 4 , protože jsem prostě tušila, že přijde něco lepšíhoa taky že přišlo. Twisted Games mě osobně úžasně sedlo a bavilo mě to od začátku do konce. Přesto, že má knížka 480 stran, měla jsem za 3 dny přečteno. Lepší knížku na začátek výzvy #sexyduben jsem si vybrat nemohla.

Druhý díl vypráví příběh princezny Bridget a jejího bodyguarda Rhyse, který se zařekl, že ji bude chránit a rozhodně se s ní nezaplete. Bylo to celé takové kouzelné, pohádkové, romantické, ale plné žhavých scén. Nechci spoilerovat, ale scéna v královském křesle v korunovačním sále...ehmpardon (BOŽÍ).

Bridget jsem si jako postavu oblíbila byla to typická tvrdohlavá holka, které se nelíbí, když ji okolí určuje, jak má žít a co má dělat, a tak se s tím rozhodne něco dělat. Rhys, to je další božský book boyfriend. Slíbil si, že se s Bridget nezaplete, ale už od prvního setkání věděl, že to nebude snadné. Jejich společné scény jsem milovala obzvlášť jejich hádky.

Líbilo se mi, že nám autorka taky trošičku nastínila 3 díl a taky, že jsme mohli vidět, jak pokračuje vztah Avy a Alexe z prvního dílu. Tohle vždycky ráda vidím, když autor svoje díly umí vkusně proplést.

Trošku jsem tam občas viděla inspiraci z filmů Deník princezny, ale to mě vlastně vůbec nevadilo, vždyť já ten film miluju. Takže kdo Deníky miluje, tohle je to pravé pro něj, jen je to více spicy.

Ale autorka mě nedostala romantikou nebo žhavými scénami. Mě, stejně jako v prvním díle, dostala tím zvratem, tou akcí, který jsem nečekala nebo alespoň ne v takové podobě, ale byla příjemně překvapená.

08.06.2023 5 z 5

Rivalové Rivalové Vi Keeland

IG: @books_by_dee

Klasická Hate-to-Love romance s trochou větší špetkou erotiky. Dej se odehrává v New Yorku a hlavními hrdiny jsou Sofie a Weston, jejichž rodiny se nesnáší. Oběma rodinám je odkázán hotel a musí se tahle dvojka spolu setkat a vyřešit několik věcí týkajících se hotelu a dědictví. Neměli by spolu být, ale....

Za mě je to fajn 3 , oddychovka s předpokládaný koncem. Trochu jsem čekala více rozepsane erotické scény, vždy to bylo tak na půl stránku až stránku.

Hlavní hrdiny jsem si ale oblíbila, obzvlášť Westona, ten měl svých mindraku až do alelujá , ale líbilo se mi na něm, že se nebál bojovat a projevovat svoje city (i když jen malými gesty). Líbilo se mi prostředí hotelu, ve kterém se to celé odehrávalo. Já z toho mám příjemný pocit.

Je to Stand alonka, což mě trochu mrzí, protože bych klidně brala nějaký díl o Scarlett , kamarádce Sofie.

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

IG: @books_by_dee

Možná je to tím, že jsem do toho šla s velkým očekáváním, možná mě to jen nesedlo vzhledem k tomu, co jsem četla předtím, možná jsem jen nebyla připravená na velký drama a tajemství, možná jsem to jen četla ve špatný čas. I to se občas čtenáři může stát.

Celou dobu, co jsem to četla jsem vůbec nevěděla, co si o tom mám myslet. Dobře jsem hodnotila krátký kapitoly a některé erotické scény, které jen tak z hlavy asi nedostanu, ale příběh jako takový mě nějak nezaujal. Ani postavy. Cecilka mě šíleně lezla na mozek , blbka největšího kalibru a chlapáci Sean a Dom, no nezamilovala jsem se ani do jednoho. Jako kdybych si musela vybrat tým, tak jsem pro Doma, ale jako nutím se do výběru. Jejich vztahy jsou neuvěřitelně toxický (a to jsem četla Zvrhlýho krále a tak toxické mě to nepřišlo). Když ji Sean rozbil hodinky, chtěla jsem mu rozbít nos. Nechápu Cecilku, kluky a ani Cecilky rodiče. Všichni jsou tady divní a nikomu nic nevěřím.

V jednu chvilku mě to tak nebavilo číst, že jsem přešla k audioknize, ale tam byl tak šíleně namluvený Sean, že to pro mě taky nefungovalo. Pro mě to asi bylo až moc tajemný a až moc dlouho jsem nevěděla o co tam vlastně půjde.
Nakonec hodnotím 3 , protože tak nějak předpokládám, že mě tenhle první díl měl jenom jakoby nalákat na díl další a i @once_upon_a_book_and_me mě řekla, že 2 díl je zaručeně lepší, a i ty které nezaujal první díl, tak si sérii nakonec díky 2 dílu zamilovaly. Tak v to budu věřit. A třeba možná jenom opravdu nebyl správný čas. Tři hvězdy má taky za ty úžasně popsaný erotický scény, ty se fakt autorce povedly, a tak nějak ve mně ta knížka něco nechala a zajímá mě jak to s tím celým tajemstvím vlastně bude.

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

IG: books_by_dee

Tak tohle byla pecka! Kdo miluje film Pretty Woman, tak tohle je knížka pro vás, protože právě tímto filmem byla autorka inspirovaná.

Huxley hledá falešenou snoubenku (těhotnou) a Lottie hledá manžela milionáře, se kterým by se předvedla na školním sraze. Náhodou na sebe narazí na ulicích Los Angeles a uzavřou mezi sebou písemnou dohodu, že si navzájem vypomůžou. Lottie se tedy stěhuje do jeho milionářského sídla, je donucena nosit jím koupené oblečení a doprovázet ho na různé akce a samozřejmě musí předstírat, že ho miluje a čeká jeho dítě. Navštíví spolu třeba i kurz pro těhotné ženy (tyhle scény byly nejlepší ).

Kdo miluje knížky s předstíraným vztahem, ale taky linku od nepřátelství k lásce. Nebo si chce přečíst vtipnou romantickou knížku plnou žhavých scén, přečtěte si tuhle a nebudete zklamaní.

Tohle bylo sexy, vtipné, dokonalé. A já určitě zařazuji na svůj TBR seznam i další dva díly série, které jsou o Huxleyho sourozencích, dalších sexy milionářích.

08.06.2023 5 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

IG: @books_by_dee
Co jsem tak projela bookstagram, tak snad všichni byli z téhle mafiánské romance nadšení. Já však plným počtem hvězdiček nehodnotím. Mě asi úplně nechytlo to mafiánské prostředí , některé scény mě tam přišly naprosto zbytečné a zbytečně to prodlužovalo děj a taky jsem měla maximální bordel v postavách. Možná jsem čekala větší akci a na mě to byl takový moc velký slow burn a trošku mi trvalo se do knížky začíst. V polovině se to pro mě zlomilo a to obzvlášť se scénou s Elenou na kuchyňské lince. Ehmproč asi

Hlavní postavy - mafiána Nica Russoa a dceru mafiána Elenu Abelli jsem si však naprosto oblíbila a jejich slovní napadání jsem milovala. Obzvlášť jsem ráda četla pasáže, kde si začínali uvědomovat, že jeden druhého vlastně milují. Chemie TOP od začátku knížky jiskry mě lítaly i z té knížky. Zbožňovala jsem jaký byl Nico ochranář, a to, jak se Elena nebála říct, co si myslí.

Určitě se brzy chystám na 2 díl Šílená posedlost, protože Gianna, o které druhý díl je, se mi moc líbila i v tomhle díle. Za mě super sexy mafiánská romance.

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

IG: @books_by_dee

Zcela upřímně řeknu, že se ztotožňuji s některými názory na knížku, že je Aaron nejslabší knížkou Zapaty, kdy například S láskou Lukov se to opravdu srovnávat nedá.

Ruby si díky nadaci Pomoci vojákům začíná psát s vojákem Aaronem, který je na misi v Afghánistánů. Polovina knížky je tedy psaná pouze formou mailů a chatů. A díky tomu mě knížka rychle utíkala a snadno se četla. Postupně se mezi nimi buduje skvělé přátelství na dálku, kdy se mezi sebou navzájem nestydí a říkají si vše, co je zrovna napadne. V druhé polovině knížce se naše dvojice rozhodne setkat a nestydím se říct, že u jejich setkání na letišti jsem se culila jak malá a ty jejich pocity jsem úplně chápala a věřila jim to. První polovina knížky mě neuvěřitelně sedla, opravdu mě ty jejich chaty bavily, ale druhá polovina pro mě bylo skoro až utrpení, protože se tam skoro nic nedělo a pak mě chybělo 15 stránek do konce a najednou hup šup a byl konec. A ten dvoustránkový epilog bych epilogem nenazývala, já chtěla víc, já potřebovala víc.

Ale Zapata prostě tyhle slow burnové od přátelství k lásce příběhy psát umí. Mě některé pasáže přišli zbytečně až moc dlouhé a protahované. Ale na druhou stranu mě Ruby a Aaron děsně sedli a líbilo se mi o to propojení, že Ruby je vlastně sestrou Jasmine z knížky S láskou Lukov.

Jelikož miluju Zapatu, tak vám její tvorbu rozhodně doporučím, ale pokud jste Zapatou nepolíbené, tak s touhle knížkou rozhodně nezačínejte. Čekala jsem od Zapaty prostě víc....

*a o té erotické scéně a názvech některých částech těla v překladu se radši vyjadřovat nebudu

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

IG: books_by_dee

Možná se to někomu bude zdát neuvěřitelné, ale německé autorce Moně Kasten jsem zatím úspěšně odolávala a Osamělé srdce je tedy první knížkou, kterou jsem si od ní přečetla. A jsem spokojená, ale jenom na 4 . Jsem si však procentně jistá, že kdybych hned mohla číst díl druhý nebo by dokonce byl příběh Rosie a Adama v jedné knížce, měla bych to na hvězdiček pět, jelikož se opravdu jedná o krásný romantický příběh plný tajemství.

Rosie jsem si oblíbila hned, zní jako fajn holka, která si prostě plní svůj teenagerský sen, miluje hudbu a tak se vypracovala z moderátorky podcastu, který natáčela ve svém dětském pokoji k docela úspěšnému pořadu, kam si zve ty největší hvězdy. Její nejoblíbenější skupinou je Scarlet Luck, kterou milovala už jako puberťačka, a ta dorazí k ní do studia. Bohužel se vše pokazí a Rosie musí najednou čelit online šikaně a to se klukům z kapely nelíbí a tak ji pozvou na koncert, aby ukázali, že vše hodili za hlavu a i fanynky by měly. Rosie najde přítele v bubeníkovi Adamovi a oba si postupně uvědomují, že si mohou být oporou a možná i něco víc... Adam je taky sympaťák, ale má hodně mindárků z minulosti (bohužel zatím nevíme, co se pořádně stalo a proč je takový, jaký je).

Díl beru prostě tak, že mě měl navnadit na druhý díl, který u nás snad co nejdříve vyjde a pak si ho s láskou přečtu, protože mě zajímá, jak se vše vlastně rozuzlí a jak si tihle dva uvědomí, že k sobě patří.
Zjistila jsem ale při čtení, že mě opravdu vyhovuje, když je jedna knížka = jeden pár. Nemám ráda čekání. Umět německy, už bych sahala po druhém dílu.

Slušný vybavení Slušný vybavení Lauren Blakely

IG: @books_by_dee

V dubnu jsem si přečetla první dva díly a pro sérii se nadchla připomíná mi to hodně styl Penelope Bloom nebo Christiny Lauren. Pro mě klasická odpočinková sexy romantika a z tohohle dílu jsem byla nadšená. Snad se mi i líbil víc jak díly předchozí, byl něčím prostě spešl.

V tomhle dílu máme šéfa Wyatta a jeho podřízenou Natalie. Kvůli práci spolu odlétají do Las Vegas. Po několika špatných zprávách se domluví, že si užijí město, jak se patří, se vším všudy ano i s tou svatbou. No jenomže ani jeden nedokáží na tenhle večer plná vášně zapomenout a přesto, že je to oba k tomu druhému láká, snaží se odolávat, co to jde.

Oba dva byli boží. Natalie jsem si oblíbila hned, s Wyattem jsem trochu měla problém, obzvlášť s tím, že Natalie pořád nevěřil a srovnával ji s jeho ex. Chtěla jsem na něj vždycky zakřičet, že všechny ženský nejsou stejný.

Mě na tom hlavně baví to, že si u toho odpočinu, trochu se zasměju, erotické scény jsou také napsané tak akorát, neurazí..chtěla jsem napsat nenadchnout, ale scéna na horské dráze, mě docela nadchla (pardon). Taky mě baví, že je to originální tím, že příběh vypráví chlap.

No, já už se těším na další díl, kterého se dočkáme na podzim.

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

IG: @books_by_dee

Vždycky když nevím po čem sáhnout, je Collen tou pravou volbou, vždy mě totiž čeká emotivní krásný příběh a já jsem z její tvorby paf. Co budu dělat až dočtu všechny její knížky, to netuším.

Tahle knížka je trošku slabší, když to budu porovnávat s Odvrácenou tváří lásky, Námi to nekončí nebo novinkou Vzpomínky na něj, přesto je v tom Colleen vidět a servíruje nám úžasný dramatický příběh plný zvratů, ale s ničím se nemaže, hezky od začátku. Takže vás to vtáhne do děje a vy nedokážete přestat číst.

V tomhle příběhu se střídají dva pohledy 34leté Morgan a její 17leté dcery Clary. Od samého začátku jsem milovala obě dvě, přesto že jejich osobnosti jsou tak odlišné. Tohle byl úžasný příběh o jedné tragédii, která ovlivní šíleným způsobem rodiny a my pomaličku odhalujeme další a další zvraty a postupně nám celý příběh dává větší smysl a milujeme ho. Zamilovala jsem si i vedlejší postavy naše pány Millera a Jonaha. Zlatíčka, oba. Zakončení celé knížky bylo pro mé romantické srdíčko dostačující a já jsem se culila a zamačkávala slzu.

Nelituji ničeho je prostě další skvělou knihou z pera úžasňáka jménem Collen Hoover. Obálka je dokonalá, vystihující příběh dokonale, obzvlášť svojí oranžovou barvou (kdo četl, pochopí).

Léto lásky Léto lásky Helen Paris

IG: @books_by_dee

Ve své knihovně jsem objevila tuhle zapomenutou REDovku s krásnou obálkou od německé autorky Helen Paris. Druhý díl na mě taky čeká, ale ten se asi ještě načeká,protože.

Už hodně dlouho mě knížka tak nesedla, jako právě tahle. Těšila jsem se na popis krásné přírody (nějaká změna od těch velkoměst, o kterých obvykle čtu), ale hlavně na krásný romantický příběh. Tak z 60 % mě knížka nesedla, protože je psaná ER formou. Ne vždy s tím mám problém (Recept na toho pravého, to je 5 pro mě). Je to vždycky šok, ale u té jsem si třeba rychle zvykla a nevadilo mě to, protože to bylo svižný a vtipný a příběh utíkal. U Léto lásky se děj neuvěřitelně vlekl, hlavní postavy, obzvlášť Hope mě absolutně nesedla. Snad jsem fakt nezaznamenala ženskou postavu za poslední dobu, která by mě tak neuvěřitelně lezla na nervy. Mezi Hope a Ryanem jsem necítila vůbec žádnou chemii, to už jsem měla pocit, že tam létají jiskry mezi Hope a její kámoškou. Tohle byl za mě i naprosto zbytečný slow-burn, ale extra slow burn, když všechno se rozlousklo na posledních 40 stránkách.

Ať nejsem jenom negativní musím napsat, že mě sedla změna prostředí od všech těch New Yorků a Bostonů. Bavilo mě jak si celá rodina a celé městečko pomáhalo a ukazovali Hope, že vlastně není vše o penězích, ale spíš o přátelství a vzájemné pomoci.

08.06.2023 1 z 5