BiancaB BiancaB komentáře u knih

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Na knížku jsem se moc těšila, po jejím přečtení musím říct, že některé pasáže byly dost natažené a obsahovaly zbytečně moc výrazů které zainteresovanému čtenáři nic neřeknou. Vhled do filmografie a herního prostředí 90 let byl super a člověk zavzpomínal na hry na které dávno zapomněl a načerpal spoustu inspirace na co se podívat. Myslím, že by knize prospělo mírné zkrácení, ale i tak se mi moc líbila. Po přečtení jsem koukla i na film a rozhodně se mi více líbila kniha.

18.04.2019 4 z 5

Nuly Nuly Chuck Wendig

Na knihu jsem se hodně těšila a asi jsem měla větší očekávání,proto jsem z knížky mírně zklamaná. Potenciál tam byl opravdu velký a myslím, že příběh mohl být mnohem zajímavější. Těšila jsem se na to, že se knížka bude číst rychle a s napětím a budu jí mít tedy přečtenou během chvíle. Ale nějak jsem se do knížky nutila a nakonec ji dočetla až po měsíci. Ne, že by mě nebavila, ale asi jsem čekala něco více ve stylu Anders de la Motte, ale prostě mě to nějak nechytlo.

02.05.2018 3 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Od autora jsem četla jako první Temnou hmotu, která nasadila laťku opravdu hodně vysoko, jelikož mě opravdu uchvátila. Měla jsem tedy poměrně velká očekávání i od Městečka Pines. Zpočátku jsem byla knihou mírně zklamaná jelikož první kapitoly mi přišly takové rozvláčné, rozvleklé ale netrvalo dlouho a kniha nabrala opravdu hodně velký spád a pořád se něco dělo. Rychle postupující děj člověka nutil přemýšlet jak to vlastně s městečkem je, proč se ti lidé tak chovají a proč po vás jdou. Měla jsem několik teorií, ale musím říct, že rozuzlení mě opravdu hodně překvapilo a rozhodně by mě takový konec nenapadl. Určitě kniha nebude šálek každého, ale mě knížka opravdu hodně bavila a doufám, že budou přeloženy i zbývající díly.

02.03.2018 4 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Je to má první kniha od této autorky, trošku jsem bojovala s tím, že jsem se nemohla zhruba celou první třetinu pořádně začíst. Tempo bylo takové pomalejší a nějak mě nic nenutilo číst dál. Naštěstí pak přišel zlom a děj se rychle posouval dopředu. O překvapivé momenty ke konci opravdu nebyla nouze. Celkový dojem z knížky je kvůli nevyváženosti za tři hvězdičky a ráda si od autorky přečtu další knihy.

02.02.2018 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Autorovu prvotinu jsem četla až jako poslední a musím říct, že mě bavila ze všech jeho knih nejvíc. Je to oddechové, zábavné ale místy i vážnější čtení (vzhledem k hodnocení toho co člověk od maturity dokázal a o jakém životě snil) Člověk se začte rychle a jak děj ubíhá, zapomene i vystoupit z tramvaje :-D Až je mi líto, že jsem to tak rychle přečetla.

23.01.2018 3 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Delší dobu mi trvalo než jsem se začetla, přišlo mi to zdlouhavé a pomalejší. Osobně jsem čekala víc akce a napětí. Od určité části knihy se dalo předpokládat jak se bude děj dále vyvíjet. Konec mi přišel takový naivní a ne moc pravděpodobný. Námět knihy je určitě zajímavý a nedá se říct, ze by mě knížka nebavila,proto dávám průměr - tři hvězdy.

23.01.2018 3 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Z anotace kniha působila mnohem zajímavěji než při samotném čtení. Přišlo mi to takové trošku rozvleklé, pomalé a ničím nepřekvapilo. Konec byl tak trochu zklamáním, očekávala jsem od knihy něco jiného.

18.12.2017 3 z 5

Ultimatum Ultimatum Anders de la Motte

Musím říct, že po prvním dílu, byla tohle opravdu pořádná jízda a stránky hodně rychle ubývaly. Jednu chvíli je člověk přesvědčený o tom, že záporák je tato postava za chvíli že zase není, otázka komu věřit a co, je čím dál tím těžší a čtenář tápe. Propojení postav, pomalé odhalování pravdy a náhlé zvraty čtenáře udržuje v ještě větší zmatenosti.Opravdu naprosto skvěle napsané a výraz naprostého překvapení, který nastal na úplném konci byl pro mě třešničkou na dortu.

07.11.2017 5 z 5

MemoRandom MemoRandom Anders de la Motte

Pro mě osobně trošku odlišný styl než předchozí trilogie a tak trochu pomalejší tempo. Samotnou mě překvapilo, že mi chvíli trvalo než jsem se opravdu začetla, ale zajímavý námět a charakteristické znaky Anderse pak nutily člověka hltat stránky. Myslím, že konec se seběhl hodně rychle a byl značně překombinovaný a těžko uvěřitelný, ale i tak mě kniha bavila. Takže se s radostí pouštím do Ultimátum :)

16.10.2017 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Po dlouhé době kniha, která mě neskutečně bavila a člověk se opravdu těšil na čtení. Po všech těch thrillerech typu Zmizelá,Dívka ve vlaku,Manželé odvedle atd., konečně něco se zajímavou a neobyčejnou tématikou. Od začátku do konce se v knize pořád něco děje a tak čtení ubíhá velmi rychle. V knize se najde i pár velmi zajímavých myšlenek,pokud tedy člověk čte mezi řádky. Pro někoho nezajímavé, nudné, překombinované, ale pro mě opravdu super kniha, kterou s chutí doporučím.

11.09.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Jsem ráda, že jsem knížku začala vyprávěním Veroniky,kdybych začala opačně asi bych měla víc věcí rozkrytých a méně prostoru pro rozmýšlení nad pohledem sourozence. Knížka se velmi dobře a rychle čte, v podstatě se pořád něco děje. Po dlouhé době příjemná oddychovka, nad kterou si člověk připomene, že životě je potřeba soustředit se na momentální okamžik,nezaobírat se tím, co bylo. Užívat si pocit štěstí když je člověk šťastný, protože nikdo neví jestli zrovna za minutu nepomine. Napsat knížku ze dvou úhlu pohledů, tak aby se to neopakovalo, zapadalo to do sebe a čtenář četl knihu s chutí, se autorovi opravdu povedlo.

05.09.2017 4 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Knihu jsem zvolila z velké části proto, že se odehrává v Praze a navíc v metru, kterým každý den člověk jezdí. Ze začátku to byl zvláštní pocit, když člověk projížděl přes stanice o kterých se v knize píše a ve kterých se odehrávají zvláštní věci. Postupem času ale děj získával jiný spád než který jsem tak nějak od této knihy očekávala a konec knihy jsem osobně viděla trošku jinak než nakonec byl. Závěrem tedy taková průměrná příjemná oddychovka.

29.08.2017 2 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Poměrně rychlý vpád do děje hned na začátku, pak bohužel celkem dlouhá pasáž kdy tempo zpomaluje a nic moc se neděje. Až k závěru se začnou dít nečekané zvraty a člověku vzniká prostor pro rozvoj vlastní teorie konce. Přečteno poměrně rychle, nenáročné ale nijak výrazně ohromující. Hodnotím spíše jako průměr.

10.07.2017 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Dlouho jsem přečtení Zmizelé odkládala, až jsem si jednoho dne řekla, že se do ní konečně pustím. Bývalo by bylo lepší, kdybych ji asi nechala nepřečtenou. Musím říct, že takhle mě hodně dlouho kniha nenudila. Musela jsem se do čtení opravdu nutit. Vyprávění bylo rozvleklé, pomalé, zbytečně zabíhající do detailů a prostě nudné. A úplný závěr byl opravdu velkým zklamáním.Popravdě vůbec nerozumím tak velkému marketingu kolem ní a popisu na zadní straně "hrozivé", "ostré jako břitva" jsem se bohužel už jen zasmála. Je škoda, že kolem knihy která je vlastně pouze ucházející, je takový poprask a na jiné knihy se vůbec nedostává.

10.07.2017 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Vzhledem k tomu, že okolo této knihy byl hodně velký rozruch, měla jsem poměrně velká očekávání. Začátek byl opravdu hodně pozvolný a moc mě nebavil.Pro někoho může být obtížné střídání časů a postav, ale po chvíli tomu člověk přivykne. Zhruba v půli knihy mě příběh opravdu chytil a člověk s každou novou informací rozvíjel teorie kdo, jak a proč. Knížka je opravdu čtivá a člověka vtáhne do děje. Konec nebyl vyloženě velkým překvapením a od tak prohlašovaného bestselleru bych čekala tak trochu něco víc.

14.06.2017 3 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Hodně jsem se na třetí díl těšila, musím říct, že na mě měl trošku pomalejší rozjezd než jsem čekala. Pak to ale nabralo hodně rychlý spád,pořád se něco dělo,spousta zvratů, překvapení v podobě postav, které už známe z dřívějška a občas i nějaká vtipná hláška. Člověku v hlavě běžela spousta možností kdo s kým, jak a proč. Zda je to všechno jen součást hry a veškeré kroky jsou předem očekávané a plánované, co je pravda a co jen iluze. Závěr byl za mě opravdu super. Třetí díl mě asi bavil úplně nejvíc a tak nějak jsem si na společnost HP a ostatních zvykla, že je mi teď líto, že už mám všechny tři díly přečtené. Proto se s radostí pustím do Andersovi další série a doufám, že to bude stejně tak povedené.

05.06.2017 5 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

První díl Game mě vyloženě nadchnul, tak jsem se s chutí vrhla na Buzz. Musím říct, že děj ubíhal velmi rychle a knížku se mi nechtělo vůbec odkládat. Celá ta myšlenka společnosti o ovlivňování názorů, usměrňování a ovládání diskuzí, vypichování článků do popředí a jiných do pozadí mě hodně zaujal a je dost k zamyšlení. Pro mě je Buzz určitě obsahově dosti odlišná oproti Game,nicméně mě opravdu hodně bavila. Jen mě trošku zklamal ten konec, těšila jsem se na podobný překvapivý závěr jako v prvním díle. Uvidíme co přinese třetí díl :)

25.03.2017 4 z 5

Game Game Anders de la Motte

Na knize mě zaujala anotace i obal, po prvních pár stránkách jsem trošku propadla pocitu, že jsem očekávala něco jiného a že mě to trošku zklamalo. Jsem ale zvyklá, že u některých knih bývá rozjezd trošku pomalejší, takže jsem knize dala šanci a jsem moc ráda. Jsou sice některé okamžiky, které jsou už trošku méně uvěřitelné, ale u takovéto knihy s tím člověk musí počítat. Během čtení jsem si v hlavě vykonstruovala svou teorii jaký asi bude závěr knihy a jsem opravdu nadšená, že se mi po hodně dlouhé době stalo, že byl závěr úplně jiný a nečekala jsem to. Takže se s chutí pustím do dalších dvou dílu a doufám, že budou ještě lepší.

21.02.2017 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Romantické romány pro ženy nejsou vůbec můj žánr, ale nějakým záhadným způsobem se mi do rukou dostala tahle knížka a musím říct, že mě překvapilo, jak moc mě bavila. Je psaná tak čtivě a poutavě, že jsem ji přečetla během pár dní. Naprosto dokážu pochopit , že si někdo v životě stanoví, že nechce mluvit o minulosti a nechce vidět žádnou budoucnost. V životě se děje tolik věcí které člověka zasáhnou natolik, že se uzavře v přítomnosti a vzpomínky na minulost a výhled na budoucnost jsou tak moc bolestivé, že se chce všeho vzdát. Já osobně si z knihy odnáším mnohdy vzpomínané:

Žij přítomností a nenech minulost ovlivňovat svůj budoucí život.

A i když si myslíš, že máš zlomené srdce, nevěříš v lidi ani v lásku, uzavřeš se a už to nikdy nechceš zažít znovu, jednoho dne přijde někdo, kdo ti znovu ukáže, že láska je nádherná a nemusí bolet.

14.02.2017 4 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Musím říct, že kniha se mi dobře četla a celkem rychle to ubíhalo. Nejsou tam žádné zdlouhavé nebo nudné pasáže, pořád se tam něco děje. Kniha na mě úplně nepůsobila jako thriller, ač ke konci to bylo značně napínavější. Pro mě byla kniha velmi dobrou ukázkou toho, jak lidé mohou věci vnímat úplně jinak než ostatní, když znají pouze jednu stranu událostí. Jak je mohou emoce a vzájemné vztahy zaslepit a dle toho jednají. A až když znají i druhý pohled, vidí věci, které předtím přehlíželi či neviděli. Od určité části knihy (nechci spoilerovat :) ) jsem si kladla jednu otázku, která se dost nabízela a jsem ráda, že na úplném závěru mi na ni bylo odpovězeno. Za mě moc dobrá kniha i když spíše z toho psychologického hlediska.

10.02.2017 4 z 5