Nuly

Tahle pětice by se v normálním životě nejspíš nikdy nepotkala. A přesto se ocitnou na tajném místě jako nedobrovolní spolupracovníci. Jedno mají totiž společné – veterán ze staré školy, internetová aktivistka-muslimka, podvodníček tmavé pleti, dobrosrdečný pozér a drsná trollka jsou prvotřídní hackeři. Takže dostali na vybranou: buď několik let vězení, nebo jeden rok plnění zakázek pro vládu. Za mříže se nikomu nechce, ale hacker prostě musí hackovat, a tak si nesourodá skupinka, která si říká Nuly, krátí své nechtěné zaměstnání tím, co umí nejlíp. A brzy objeví, že je dohromady nesvedla ani náhoda, ani genialita policie – za vším stojí někdo mnohem nebezpečnější. Někdo, nebo spíš něco, co se vymklo kontrole… Divoký sci-fi thriller Nuly se neutuchajícím tempem a všudypřítomnou akcí i humorem vyrovná superhrdinským filmovým trhákům....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/347293/nuly-bj8-347293.jpg 3.980

Zeroes (2015)

Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Nuly

Wyder

Dočteno, ale celkově za mne spíše zklamání. Popravdě mě to ani zdaleka nebavilo tolik, jak jsem doufal. Příběh dost o ničem, postavy jsem si za celou dobu moc neoblíbil. Doufal jsem, že se dočkám další dobré knihy o hackerech, ale nezbývá mi, než všem doporučit MODROU SFÉRU od Jefferyho Deavera, což je stále nejlepší kniha tohoto žánru.

NemmamSlov

Príbeh hackerov celkom zaujal, ale to je asi tak všetko. Nápad bol skvelý, ale že by ma príbeh nejak extra nadchol tak to nie. Začiatok fajn, čo väčšinou so štartom knihy mávam problémy, ale zvyšok príbehu sa viac menej ťahal ako soplík z nosa. Potenciál to malo, ale autor to očividne nezvládol, nabudúce to bude snáď lepšie.

RájKnihoHolky

Tak tohle byla pecka. Spousta akce, sarkasmu a kapka toho správného neuhlazeného humoru vás bude nutit číst pořád víc a víc. Kapitoly jsou kratičké a postavy se ve vyprávění střídají. Děj tak utíká opravdu rychle a navíc je na začátku každé kapitoly uvedeno kde se nacházíme, takže se v tom neztratíte. Kdybych ji nečetla během zkouškového období, tak se od knihy neodtrhnu. Je pravda, že jsem občas měla problém s těmi technickými pojmy, ale to při čtení vůbec nevadí. Na můj vkus to mělo celkem otevřený konec, takže bych se vůbec nebránila nějakému tomu pokračování. Pokud tedy hledáte knihu, ve které se pořád něco děje, tak určitě sáhněte po této knize.

Julinka679
14.12.2018

Trochu pomalejší začátek vyvážil hodně nabitý střed i konec. Podobná témata mám ráda takže jsem spokojená, i když jsem nečekala, že Nuly budou tak dobré.
Nejvíce jsem si oblíbila asi Chance, je to takový sympaťák ale i ostatní postavy měly hodně co nabídnout. Celá kniha je napsaná čtivě a svižně a já se nemohla odtrhnout. Jedinou chybičkou je ten začátek ale to se dá lehce prominout.
Za mě 4,5* :-)

deedulka
10.10.2018

Námět byl zajisté originální, ale nechytlo mne to úplně tak, jak jsem se těšila. Možná jsem měla moc velká očekávání. Četlo se to příjemně, jen jsem nebyla napnutá a natěšená na každou další stránku. Nějak mi i bylo jedno, co se stane s hlavními hrdiny, protože jsem si k nim nevybudovala vztah. Chybělo mi tam víc akce a napětí. Celkově hodnotím jako dobrý průměr.

LittleK
10.10.2018

Sci-fi není vyloženě můj žánr, ale na dobrý příběh se nechám ráda nalákat. V tomto případě nejsem zklamaná. Příběh mě bavil, postavy jsem si oblíbila, přestože měli víc much než kladů a dá se říct, že každý si vysloužil své, takže v podstatě tak, jak to má být. Nahlédnutí do světa hackrů bylo zajímavé a zábavné, i kdyby to nebylo úplně pravdivé. Ale o tom přece knihy nejsou.

raidmnoid
14.08.2018

Zajímavý román o tom, kam až může dojít lidstvo v honbě za IA

Nelly
03.08.2018

Po pravdě, čekala jsem něco jiného - spíše na způsob Erebosu, něco víc pro mládež. Ale nebylo to vůbec špatné. První část knihy spíše napínavý thriller, kdy hltáte stránku za stránkou, abyste zjistili, co nebo kdo za vším je. Druhá půlka knihy pro mne více sci-fi s hororovými prvky, trošku překotná, jako by ji už autor chtěl mít na pultech. Docela by se mi líbilo filmové zpracování.