biairicia biairicia komentáře u knih

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Dočteno...a nějak moc nevím, co napsat. Jsem trochu zklamaná. Předešlé díly skvělé (jednoznačně vede Písečný muž). Tuto knihu však jako by psal někdo jiný :( trochu mdlé a nezáživné. Místo aby převažovalo napětí, které z předešlých dílů sálá, převažuje krev. Něco tomu chybělo a krvavé scény byly zbytečné, až otravné :(

05.07.2017 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Za mě lepší jak první díl (Dívka v ledu). Zajímavější a napínavější. Více se člověka dotkne děj kolem Eričiny práce, která není doceněna.

17.06.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Celkem fajn čtení, ale top to pro mě není. Něco mi tam scházelo. Za přečtení však určitě stojí.

30.05.2017 3 z 5

Tatínkova holčička / Zázračný rok / Poslední detektiv / Čas návratu Tatínkova holčička / Zázračný rok / Poslední detektiv / Čas návratu Mary Higgins Clark

Jako vždy fajn čtení. Tyto výběry mě ještě nezklamaly.

18.05.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Celkem fajn kniha. Prvních cca 60 stránek byl pro mně celkem boj i co se týče stylu psaní. Poté však začalo být celkem zajímavé. I nějaký ten zvrat. Stojí za přečtení, ale už jsem četla lepší knížky.

03.05.2017 3 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Opět super čtení. Je asi nemožné, aby Carter zklamal.

28.04.2017 4 z 5

Zpověď Zpověď Jodi Ellen Malpas

Hrůza! Toto opravdu není žánr pro mě! To je snad ještě horší jak odstíny. Dočetla jsem sérii, mám svůj názor, který není valný, ale vnucovat ho nikomu nebudu. Ale je to fakt přeslazená, otravná šílenost o ničem.

05.04.2017 odpad!

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další super kniha od Cartera. Jeho knihy jsou plné napětí. Vždy si od něj ráda cokoliv přečtu. 2.díl u mě zatím vyhrává :)

25.03.2017 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Carter musí být šílenec :) Člověku až leze husí kůže. To jak dokáže popsat jednotlivé vraždy je až děsivé. Jste tak vtaženi do děje, že máte pocit, že sami stojíte na místě činu. Pravém jsou knihy Chrise Cartera na předních příčkách knižních žebříčků. Smekám. Za mě druhý díl lepší jak první.

14.03.2017 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Dávám tři hvězdy, protože to není úplně z nejlepšího, co jsem četla. Uznávám však, že téma je super, někdy by to na ty hajzly chtělo Tuesday v reálném životě. Každopádně kniha mě začala opravdu bavit, až od půlky až třetí třetiny. Zápletka s detektivem je fajn. Toto dílo bych určitě nezatracovala. Nejsem však úplným zastáncem otevřených konců. V tomto případě dle mého názoru netřeba.

11.02.2017 3 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Nuda. Nepochopím, proč byla tato kniha napsána. Jediná dobrá část z předešlých knih, kde byl kousek psán z mužské strany. Byl touto knihou degradován.

02.02.2017

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Přečetla jsem všechny díly, abych mohla sama zhodnotit. Jak se tato kniha mohla stát bestsellerem opravdu nechápu. Za mě ztracený čas. Tupost hlavní hrdinky je do nebe volající. Dlouho jsem nečetla knihu, která by mě takhle vytáčela.

02.02.2017 1 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Dojemná kniha se silným příběhem. I na slzu došlo. Stojí za přečtení. Zatím nejlepší kniha od Moyes. Hezké i filmové zpracování.

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

100% nejlepší kniha ze série. Hodně v člověku zanechá. Někdy až děsivé. Jedna z TOP knih. Kdyby bylo více hvězdiček, dala bych. Na knihu nejde zapomenout.

Miserere Miserere Jean Christophe Grangé

Pro mě jednoznačně lepší kniha, než Purpurové řeky. Oceňuji, vtažení do děje, někdy jsem doslova prožívala strach. Napínavé čtení. Dokonalost.

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Tato kniha se mi vepsala do paměti. Úžasné a napínavé čtení, které se velmi těžko odkládá. Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha se mi líbila, je čtivá. Někdy mi však přišla zbytečně zdlouhavá. Moment překvapení super. Chválím i filmové zpracování, které diváka téměř o nic neochudilo.

02.02.2017 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Pro mě je toto bohužel první kniha, která je dle mého názoru horší, jak filmové zpracování. A to hlavně z důvodu jakou formou je kniha napsána. Příběh je velmi pěkný, ale pokud bych si nyní mohla vybrat, 100% zvolím film. Oproti filmu nedává kniha nic navíc.

23.01.2017 2 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Knižka se čte dobře, ale je tak trochu o ničem v návaznosti na Než jsem tě poznala. Vůbec to není o tom, že by žila, alespoň trochu jako si Will představoval. Nebo jak to alespoň vypadalo, že ji naučil, či ukázal. Ona se vůbec nezměnila. Za mě název knihy říká úplně něco jiného, než obsah. Napsat to jako novou knihu ok. Ale jako pokračovaní? Proč? Zbytečné.

07.01.2017 2 z 5