Becca_books Becca_books komentáře u knih

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Na tuto sérii se chystám už delší dobu. Chtěla jsem však počkat až bude víc dílů, protože mě vždy děsně vytáčí, když dočtu a musím čekat rok na další díl :)
Mám ráda ženské hlavní hrdinky - detektivy, takže mi Josie Quinn sedla. Líbilo se mi propojení děje a všech postav s jejím soukromým životem. Do poslední chvíle jsem vlastně netušila, jak to vše bylo a dokonce jsem na konci zažila pár wow momentů :)

28.07.2023 5 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Knihu jsem pořídila pro dceru. Zároveň se mi moc líbila obálka.
Příběh je vyprávěn citlivě, ale zároveň má čtenář představu jaké hrůzy se odehrávají. Myslím, že je text srozumitelný dětskému čtenáři a dceru knížka opravdu chytla. Jde o vyprávění devítiletého židovského chlapce Felixe, který se v Polsku v roce 1942 snaží najít své rodiče. Určitě doporučujeme.

27.05.2023

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Neuvěřitelný příběh mladé židovské Slovenky Violy, která byla svědkem nejhorších osvětimských hrůz. Až na to, že tento příběh není smyšlený, ale vypráví jej přímo samotná Viola.
Viola přežila čtyři koncentrační tábory. Kniha začíná popisem jejího dospívání v prvorepublikovém Lučenci. Klasické problémy dospívajících, první láska... Začátek se může zdát zdlouhavý, ale čtenáře uvede jak do časového horizontu, tak jej seznámí i s postavami a zajímavostmi z dané doby a lokality. Postupně se dočítáte jaká byla situace ve městě a jak se situace Židů zhoršovala. Co vše museli zažít a jak krutí lidé jsou. Viola je se svou rodinou poslána na transport. Popis cesty jsem četla se zatajeným dechem. Vše co se přihodilo jejím příbuzným a známým. Kolik utrpení si všichni museli prožít kdy pro některé ani smrt nebyla vysvobozením se z toho pekla. Podle názvu knihy jsem čekala, že bude kniha více popisovat Mengeleho pokusy (jelikož jsem předtím četla Tatéra z Osvětimi, kde byl Mengele také hodně zmiňován) ale i to co bylo zmíněno bylo šílené a asi bych ani jako čtenář víc neunesla. Knihu doporučuji všem, aby se na tuto dobu a na to co tito lidé jako Viola prožili nikdy nezapomnělo.

08.02.2022

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Jsem spokojená. Tento díl se četl jedním dechem od začátku do konce. Nevím, co se mi líbilo víc. Jednak miluju, když autor popisuje místa, která jsou poblíž a já je znám a taky mi tentokrát sedly všechny zápletky. Jen jsem se v jednu chvíli musela podívat na rok vydání, protože záležitosti z Tristanova života mi přišly jak z doby před docela hodně lety. Popis "ve tmě" byl jsem hltala. Až mi bylo líto, že je ten konec tak rychlý :)

05.01.2022

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

S Weaverem to mám jako na houpačce. Jedna kniha pecka a druhou se musím nutit dočíst. Přesto mi David Raker přirostl k srdci a po delší pauze od posledního přečteného dílu jsem se pustila do Muže bez minulosti. A dobře jsem udělala :) Čtivý děj, čekala jsem mnohem větší scifi což autor občas umí, ale vše bylo uvěřitelné a nepřitažené za vlasy, zapadalo to do sebe, mělo to hlavu a patu. Postav bylo více ale neztrácela jsem se ani v nich ani v ději, který byl plný zvratů a "wow" momentů. Konec trošku smutný. Hodnotím opravdu pozitivně a doporučuji.

27.06.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Z knihy jsem měla obavy, po Weaverovi jsem byla skeptická k tomuto žánru a muži se nelíbila. Přesto jsem se do ni pustila. Asi 3x jsem se musela jít podívat, jestli je to opravdu "1.díl", protože to vyznívalo, jako by kniha navazovala na děj v předchozím díle.
Moc se mi líbil hned napínavý začátek. Žádné okliky, prostě mrtvola na prvním listu :) Postavy Eriky, Mossové i Petersona mi přišly zajímavé. Štvali mě Eričini nadřízení a samozřejmě zazobaný papínek. Líbilo se mi, že jsem celou dobu nevěděla kdo je vrahem takže to pro mě byla na samém konci zajímavé odhalení. A třešničkou na dortu je pro mě britsko-slovenské spojení neb jsem sama z ČR a žiju v Anglii.

22.12.2018 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Knihu jsem si pořídila, protože se snažím číst více českých autorů. Začátkem knihy jsem se trošku prokousávala, nějak jsem se nemohla začíst. Když už jsem chtěla knihu odložit, začetla jsem se a dočetla ji během chviličky. A hned jsem se pustila do pokračování :) A rozhodně souhlasím s komentáři níže - Dechberouci atmosfera. Hluboky pribeh.
Ta kniha je "o nicem" a soucasne "o vsem". Magicka, poeticka, a soucasne silna, syrova.

08.09.2024

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Sérii s Erikou Foster už jsem jednou četla ale jelikož vyšel nejnovější díl, měla jsem potřebu si ji připomenout od začátku než se pustím do nejnovějšího dílu :)

09.11.2022

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Po všech thrillerech a detektivkách první půlky roku jsem si řekla, že zkusím nějakou romantickou Young Adult, co už mám jednak déle na seznam, jednak se hodí k prázdninovému letnímu čtení a taky jimi mám zaplavený instagram. A zvolila jsem dobře. 406 stran zfouknuto za den a půl Postavy mi sedly, líbilo se mi, že se příběh netočil jen kolem kluků, ale popsal život na univerzitě, problémy, se kterými se mladí lidé potýkají a hlavně příběh Sage mě dostal. Ještěže je Black Friday u Knihy Dobrovský a já tak koupila rovnou oba díly. To, že kniha končí přesně uprostřed dění mě vždy šíleně irituje. Ale naštěstí jsem mohla hned pokračovat takže žádná tragédie

30.07.2022

Popravčí Popravčí Chris Carter

Na tuto knihu jsem se pustila hned po přečtení prvního dílů a opět jsem jej přelouskala za dva dny. Líbí se mi propojení více zločinů a autorovo vykreslení jak děje tak postav. Neztrácela jsem se ani v jednom. Autor mě opravdu baví a jeho knihy se čtou samy.

13.08.2020

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Rozečteno knižně a následně doposloucháno jako audiokniha při práci. Super oddychovka. V některých situacích jsem se sama poznávala. Bylo to vtipné. A obálka je krásnááááá :D

17.02.2019 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Nevím jestli je to tím, že mám čas číst jen před spaním a po stránce jsem vždy usínala, ale nějak jsem se úplně nemohla začíst. Začátek byl napínavý a zajímavý, ale potom se to začalo nějak pořád motat a ve finále jsem se ztratila v těch rodinných příslušnících vraha...Chybělo mi tam takové to pídění se po drobnostech a hledání vraha podle nějakého detailu. Přišlo mi to vše takové odfláknuté. Přesto jsem zvědavá na další pokračování, protože to už je srdcovka :)

19.01.2019

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Protože nám přijely nové knížky do knihovny a ve čtvrtek odlétám, vybrala jsem si tu nejtenčí. A přečetla jsem ji za den a půl To se tak dobře četlo. Jak jistě víme, život není vždycky fér. Téma je velmi zajímavě pojato. Upřímně jako někomu kdo nežije v ČR přišly některé věci, že jsou fakt jen v ČR - předsudky, odsouzení předem apod. - okna, voliera, nápis.
Už se moc těším na autorčinu další knihu. Mám doma ještě Dědinu, Pláňata a Vrány

28.08.2024

Tajnůstkáři Tajnůstkáři Sandra Brown

Knihy Sandy Brown mám ráda. Myslím, že jsem přečetla snad všechny a ty s „detektivní“ zápletkou se mi líbí nejvíc. Vím, že je to oddechovější čtení, které není tak morbidní jako jiní autoři a líbí se mi propojení s romantickou linkou. Kniha měla vše – padoucha co ovládá město, nesympatickou Lisu, sympaťáka Ledge, milou Arden A pro mě trošku překvapením byl závěr. Myslela jsem si, že vím, jak to celé dopadne a co se vlastně stalo a byla jsem na omylu.

18.02.2024 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Nejsem úplně na vánoční romanťárny, ale tahle kniha se mi moc líbila. Myslím, že jsem ji četla ve správnou chvíli a popisovala ty správné věcí - zasněžené hory, chata ve Švýcarsku, lyžování, káva, čokoláda... Hlavní postavy mi byly vcelku sympatické (i když Mina před odjezdem byla děsná :)) Takže se i jejich románek četl celkem v klidu. Navíc konec s kmotrou. Napínavý a milý zároveň.

30.12.2023 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Tento díl mi přišel trošku slabší než Mizející dívky, přesto jsem ho přeletěla za dva dny. Tentokrát mi přišlo víc věcí přitažené za vlasy a nereálné, hodně překombinované, ale v celku se kniha četla dobře. Josie mi jako hlavní postava sedí.

28.08.2023 3 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Do druhého dílu série Začít znovu jsem se pustila hned po tom prvním a opět jsem 456 stran přeletěla jako nic. Přestože tento žánr nepatří k mým oblíbeným, k letnímu oddechovému čtení mi fakt sedí a užívám si to. Děj je blíže zaměřen na postavy které už známe. Upřímně mě oproti Kadenovi a Allie štvaly mnohme méně :D

09.11.2022

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Knížku jsem přečetla jedním dechem stejně jako předtím Tatéra. Líbilo se mi, že byl děj protkaný vzpomínkami jak na rodinu tak na Březinku. Často jsem si říkala, že to snad není možné, co vše musí jeden člověk ještě vytrpět a vždy když se objevilo něco aspoň trošku pozitivního, hned to bylo zastíněno nějakou hrůzou. Obdivuji Cilčinu sílu. I vedlejší postavy mi sedly a celé dohromady to velmi výstižně vykreslilo hrůzy tehdejší doby.

09.11.2022 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Opět přeletěno za necelé dva dny. Pokračování příběhu z první knihy a rozuzlení. Kniha se mi líbila, autorka píše stylem, že děj tak snadno plyne a tak lehce se čte, že máte knihu za chvíli přečtenou a ani nevíte jak.

30.07.2022 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl. Opět čteno zároveň s podcastem Neplecha ukončena. Osobně se mi druhý díl asi líbí nejméně. Jednak nemám ráda Lockharta a taky pavouky :) Honem jdu na třetí díl :)

22.07.2022