BaPe895 BaPe895 komentáře u knih

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Souhlasím s mnohými komentáři,že knize by prospělo výrazné zkrácení. Takto je to zbytečně rozvláčné a často se musíte do čtení nutit. Tomuto druhu humoru příliš nerozumím.

25.12.2021 2 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Asi půjdu proti proudu,ale Kim mi je opravdu z gruntu nesympatická a v celém příběhu je tolik nelogičností,že dávám nízké hodnocení.

25.12.2021 3 z 5

Muž s dýmkou a houslemi Muž s dýmkou a houslemi Arthur Conan Doyle

Klasika,která má i dnes stále co říct.

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Moc dobrá sci fi.

28.11.2021 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Asi má tak vypadat moderní severská detektivka,přesto neudělím plný počet bodů,protože existují mnohem lepší a hlavně uvěřitelnější příběhy.

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Moc hezké popisy, charakteristiky postav,přesto mi tam vzhledem k tomu,že jde o detektivku, chybělo více logiky.

Levhart Levhart Jo Nesbø

Nevím,ale nemohu sdílet nadšení ostatních. Tento autor je hodně in, ale mně se nečte dobře.Navíc v této knize hodně odbíhá od samotného vyšetřování,což příběhu ubíralo na čtivosti a kniha ztràcela napětí.

19.09.2021 3 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Moderní thriller s nezbytnými atributy. Hodně brutality, počítačové hry. Vyšetřující dvojice celkem sympatická, i když Ava o něco méně.

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Hezky napsaná kniha,přečtu si i další z této série

Údolí Údolí Bernard Minier

Velmi zajímavé prostředí Pyrenejí a slibný úvod. Potom se to trochu rozplizlo a ztratilo tempo. Myslím ale,že dàm této sérii šanci

Dál nechoď! Dál nechoď! Václav Křivanec

Poslední nadechnutí byl skvělý thriller, očekával jsem se zvědavostí druhou autorovu knihu. Přestože je detektivka Dál nechoď z úplně jiného prostředí, je opět úžasně napsaná a napínavá. Těším se na další detektivku od tohoto autora.

05.09.2021 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Čtivà a napínavá kniha.osobně ale knihy s podobným tématem příliš nevyhledávám.

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Skvělá detektivka od této fenomenální autorky tentokrát netradičně ze starého Egypta.

92. policejní revír zasahuje 92. policejní revír zasahuje Ladislav Beran

Klasická česká detektivka autora,který zná velmi dobře prostředí "českého zločinu" a následné policejní práce,ale chybí mi tam trochu více spisovatelské invence obvyklé u zahraničních titulů.

Nůž Nůž Jo Nesbø

Tato kniha mi přišla od tohoto populárního autora zatím nejslabší. Zdálo se mi,jako by tu Nesbo tak trochu "vařil z vody".

15.08.2021 4 z 5

Přestože filmové verze nejsou špatné, kniha je mnohem lepší,i když připouštíme,že je to spíše čtení pro muže.

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Film se mi líbil o trochu víc.

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Standardně kvalitní detektivka od tohoto mistra žánru tentokrát s agentkou Danceovou. Kinezická analýza v jejím podání je trochu na hranici uvěřitelnosti,ale koneckonců o to tu nejde Kniha se čte pěkně.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Styl psaní Ladislava Fuchse je měřeno optikou dnešní doby hodně specifický. V každém případě se jedná o knihu,která nezapadne,stejně jako její filmová podoba s nenapodobitelným Rudolfem Hrušínským v hlavní roli.

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Musím souhlasit s předchozími komentáři.Nejvýstižněji charakterizuje tuto knihu pokus o kombinaci chandlerovské detektivky s moderním Sin City. Hvězdičku přidàvám za to,že je to tuzemský titul.