BaPe895 BaPe895 komentáře u knih

Polednice Polednice Jiří Březina

Jak píše knihomolkadorfa pode mnou,tohle bylo dost naivní. Dialogy nepřesvědčivé,vyšetřování nevyšetřování a vyřešení případu byla už spíš parodie.

30.08.2023 2 z 5

Humor mi přišel chvílemi dost trapný, tomuto počinu moc nerozumím,ale asi si to své čtenáře najde.

29.04.2023 2 z 5

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

Výborný thriller,celkový dojem trochu pokazil trochu moc nereálný akční závěr,ale jinak jasných pět hvězd.

29.04.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Druhá kniha od této mladé autorky se mi líbila o něco víc než její prvotina. Sympatická dvojka protagonistů. Určitě si přečtu i další knihu z této série.

29.04.2023 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Tentokrát mě kniha příliš nenadchla, trvalo mi se začíst a příběhu scházelo větší tempo. Oceňuji popisy norské krajiny a autorčin styl.

29.04.2023 3 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Začátek byl super,potom to ale začalo ztrácet na tempu. Sympatická dvojice vyšetřujících. Na prvotinu ale kvalitní počin a příslib do budoucna.

29.04.2023 4 z 5

Neohlížej se, miláčku a jiné povídky Neohlížej se, miláčku a jiné povídky Daphne du Maurier

I když jde o poměrně letité povídky,mají stálou kvalitu a nechybí v nich tajemno a napětí.

29.04.2023 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Asi půjdu proti proudu, ale příběh mi přišel málo reálný a bez napětí,což je u detektivky dost podstatný faktor.

29.04.2023 2 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Tak tohle bylo velké zklamání. Vyšetřování se omezilo na pití kávy a neustálé omílání nic neříkajících klišé. A k tomu jedna nelogičnost za druhou.

28.01.2023 2 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Trochu bizár kniha

28.01.2023 3 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Nadčasový příběh od mistra hororu a napětí,který byl i vícekrát zfilmován.

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Další z velmi dobrých knih ze série s Davidem Rakerem.

Cigaretka na dva ťahy Cigaretka na dva ťahy Dominik Dán

Celkem solidní detektivka od jednoho z nejplodnějších současných autorů detektivního žánru.

Mladý muž & bílá velryba Mladý muž & bílá velryba Vladimír Páral

Kniha mi byla doporučena,přečetl jsem ji celkem rychle,ale prostředí socialistické chemičky mi už moc neříkalo.

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Zajímavý nápad a velmi dobrý autorův styl rovná se solidní thriller.

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Moc hezká historická detektivka,ostatně jako každá od tohoto autora.

28.01.2023 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Jdu proti proudu, ale Kim je tak nesympatická a vyšetřovàní postrádá logiku a vše je hluboko pod čarou uvěřitelnosti,že jsem dočetl jen s velkým sebezapřením.

28.01.2023 1 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Trochu překombinované a moc mi neseděla postava hlavní vyšetřující. Knize by určitě prospělo zkrácení.

Efektivně mrtvá žena Efektivně mrtvá žena Václav Erben

Solidní tuzemská detektivka,ale na dnešní dobu už přece jen trochu pomalejší tempo.

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Musím souhlasit s předchozím komentářem,že vedlejší děj tam byl zbytečný.