BaPe895 BaPe895 komentáře u knih

Denár v dívčí dlani Denár v dívčí dlani Václav Erben

Výborná starší česká detektivka s šarmantním kapitánem Exnerem.

25.03.2024 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Průměrná detektivka, u které za týden nebudu vědět, o čem byla.

25.03.2024 3 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Moc nechápu ta nízká procenta. Kniha je čtivá, napínavá a opět super popis prostředí.

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Příběhy,které odkrývají skrytá tajemství minulosti se mi hodně líbí. Perfektní knížka,doporučuji!

Noční brána Noční brána Peter May

Enzo je sice trochu macho, ale tento příběh byl hodně napínavý a moc se mi líbil. Peter May je v současnosti jeden z nejlépe píšících autorů tohoto žánru.

Poslední kubánské pomeranče Poslední kubánské pomeranče Petra Klabouchová

Kniha mi přišla dost tendenční a souhlasím s komentářem pode mnou, že mi nepřišla ani vtipná,ani zábavná. Četl jsem novější autorčiny knihy a líbily se mi mnohem víc.

03.12.2023 2 z 5

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

Perfektní česká detektivka ze Šumavy. Od autora jsem četl už dvě předchozí knížky a taky se mi moc líbily. Autor píše čtivě a do všech knížek,které jsou napínavé a poměrně brutální, zařadil na odlehčení jemný humor.

Skála Skála Peter May

Za mě autorova nejlepší kniha. Musím pochválit dokonalý popis velmi neobvyklého prostředí.

17.11.2023 5 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Super detektivka.Bavilo mě to

17.11.2023 5 z 5

Aristokrat Aristokrat Antonín Mazáč

Celkem povedená detektivka od českého autora. Určitě vyzkouším i další.

17.11.2023 4 z 5

Jak jsem potkal ryby Jak jsem potkal ryby Ota Pavel

Krásná kniha nejen pro ty, co milují řeku a rybaření.

Červenka Červenka Jo Nesbø

Bohužel jsem čekal něco jiného. Tento typ špionážních detektivek není můj šálek kávy.

14.10.2023 3 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Napínavá knížka, ve které pomalu vyplouvá na povrch temná minulost. Jen mi trochu vadil vztah vyšetřující policistky s její dcerou.

Přehmat Přehmat Jean-François Coatmeur

Napínavá a pro mě trochu nepochopitelně slabě nedoceněná francouzská detektivka

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Solidní detektivka s prvky tajemna zasazená do zajímavého prostředí jižní Anglie. A vyšetřuje opět sympatická paní Marplová.

Neviditelný Neviditelný Herbert George Wells

Skvělá starší scifi,která rozhodně stojí za přečtení i dnes.

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Hodně naivní příběh,navíc s množstvím tendenčních prvků. Díky rozvláčnému začátku dokonce hrozilo, že knihu rychle odložím. Autorův styl je těžkopádný a dialogy působí nepřesvědčivě.

14.10.2023 2 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Zajímavá kniha tuzemské autorky. I když uznávám,že podobné příběhy zaujmou spíše mladou generaci.

Kruh smrti Kruh smrti Chris Tvedt

Průměrná detektivka.

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Musím souhlasit s předchozími komentáři. Také se mi postavy dost pletly,to se mi ale u této autorky děje již opakovaně. A vyšetřovatel Bergman na rozlousknutí případů přichází spíše intuicí než poctivou policejní prací. Tento díl byl navíc hodně rozvláčný.

14.10.2023 3 z 5