Přehmat

Přehmat https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63608/bmid_prehmat-jCK-63608.jpg 4 22 6

Napínavý kriminální příběh, ve kterém osamělý hrdina bere spravedlnost do vlastních rukou a dovádí ji až do zuřivé pomsty. Sledován policií která jeho úsilí často maří, dochází nakonec po mnoha oklikách ke jménu pachatele a aniž by mu v tom mohl kdokoliv zabránit, bez ohledu na svou budoucnost, sám na něm vykonává rozsudek.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Odeon

La Bavure , 1980

BaPe895
14.10.2023 5 z 5

Napínavá a pro mě trochu nepochopitelně slabě nedoceněná francouzská detektivka

massilia
31.07.2023 4 z 5

Tohle se četlo dobře, připomnělo mi to drsnější francouzské filmové kriminálky ze 70. a 80. let. Vzhledem k nevelkému počtu důležitých postav se dalo celkem brzy odhadnout, kdo je tím. kdo za vražděním stojí, přesto zůstal děj napínavý a gradující až do konce.

mcabr
17.08.2021 4 z 5

Slušná detektivka.

Ava365
08.12.2019 4 z 5

Napínavé čtení.

Lili
26.01.2016 3 z 5

Vcelku dobrá detektivka. Nečekala jsem bůhví jakou pecku, takže mě ani nezklamala.
À propos, Adolf Born kreslí sice hezky, ale vůbec nechápu, jakou má ta dáma na obálce spojitost se samotným příběhem? Možná to původně měl být historický román!
***
Ta tolik zmiňovaná hudba, která je blíž rozepsaná na str. 71 („...se často opakuje jeden a týž titul: Amazing-Graze v nejrůznějším provedení: Juddy Collinsová, Branda Wootonová, nějaký britský orchester, džezová verze...“), k poslechu tady:

Judy Collins

A tohle mi nějak padlo do oka...
„Oba byli ztracenci a bylo sladké na okamžik se ve své samotě ohřát o samotu toho druhého.“

princesse
13.06.2012

Povedená detektivka. Četla jsem dvakrát. Napínavé a čtivé.

Jean-François Coatmeur
francouzská, 1925 - 2017