BaPe895 BaPe895 komentáře u knih

Mrtvá a živá (Rebeka) Mrtvá a živá (Rebeka) Daphne du Maurier

Starší,ale stále velmi čtivá a napínavá kniha.Rozhodně stojí za přečtení.

14.10.2023 5 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Kniha se čte dobře,ale bohužel mi celkově vyzněla tak nějak vypočítavě. Autorka ve snaze šokovat vymyslela spoustu zvrhlostí,ale právě ten záměr byl příliš okatý,takže se nakonec alespoň u mě trochu minul účinkem

14.10.2023 4 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Tato kniha se mi líbila trochu víc než Polednice, i tak ale musím hodnotit spíše kriticky. Autorův styl je z mého pohledu nevyzrálý, dialogy nepřesvědčivé. A díky příliš melodramatickému závěru ubírám ještě jednu hvězdičku.

14.10.2023 3 z 5

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

Kapitán Exner ve skvělé české klasice.

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Autorův styl i celý příběh mi přišel tak nějak kostrbatý.

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Všechny knihy M. Klevisové mají společné znaky. Velmi pěkný autorčin styl,zajímavý úvod s naznačeným tajemstvím,dobrý popis krajiny a uvěřitelné dialogy. Bohužel víc než detektivky její knihy připomínají psychologický román. Vyšetřování většinou takové nijaké a rozuzlení často dává logice na frak.

Karmínový břeh Karmínový břeh Lincoln Child

Příběh Pendergasta s jeho chráněnkou mi připadá tak zbytečný,že už další knihy číst nebudu.Škoda,Zátiší bylo skvělé.

02.09.2023 2 z 5

Kabinet kuriozit Kabinet kuriozit Lincoln Child

Tak nevím,co napsat. Zatímco v Zátiší mi byl Pendergast sympatický,tady jsem autora moc nepochopil.

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Hodně drsná a chmurná kniha,která ve vás rezonuje ještě dlouho po jejím přečtení.

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Povídky se lišily svou úrovní. Tentokrát mě to moc nechytlo.

02.09.2023 2 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Solidní tuzemská detektivka. Musím pochválit také obálku.

02.09.2023 4 z 5

Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Vlastimil Vondruška

Skvělé detektivní příběhy,tentokrát s Jiřím Adamem z Dobronína a Petrem Korcem. Doporučuji.

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Všechny detektivky této mladé tuzemské autorky mají nadstandardní úroveň. Přesto mi trochu vadí autorčin styl,a proto ubírám jednu hvězdu. Ale jinak fajn detektivky.

Umírající dandy Umírající dandy Mari Jungstedt

Zajímavé detektivky,které jsou trochu zbytečně stranou zájmu.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Skvělé!!!

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Příběh absolutně mimo uvěřitelnost a realitu. Chvílemi je vše tak naivní,že to působí skoro komicky.

02.09.2023 1 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Zajímavá kniha,jen mi trochu vadila Erika.

30.08.2023 4 z 5

Vražedné alibi Vražedné alibi John Katzenbach

Výborný příběh,od knihy se téměř nedalo odtrhnout,přečteno jedním dechem.

30.08.2023 5 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Trochu moc drsný protagonista Matěj Mlynář :-),ale dalo se to číst. Asi si seženu i jinou knihu od tohoto autora.

30.08.2023 3 z 5

Předloha pro vraždu Předloha pro vraždu Eva Mašková

Celkem solidní tuzemská detektivka.

30.08.2023 4 z 5