Karmínový břeh

Karmínový břeh https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284707/bmid_karminovy-breh-a42-284707.jpg 4 221 45

Pendergast série

Zvláštní agent Pendergast se proti svému zvyku ujme soukromého vyšetřování krádeže sbírky vína v malém přímořském městečku Exmouth. Se svou svěřenkou Constancí Greeneovou se tam vydá ve víře, že si užijí krátkou dovolenou, zpestřenou rozuzlením bezvýznamného případu – záhy však narazí na mnohem chmurnější záhadu: pozůstatky muže, mučeného a zaživa zazděného před sto padesáti lety. K záhadě z předminulého století se vzápětí přidá další: vražda v močálech, jejíž oběť je pokryta tajemnými symboly, vyřezanými přímo do pokožky… a ty zase směřují k čarodějnicím, které se do těchto končin uchýlily ze Salemu po neblaze proslulých procesech z roku 1692. Nebo jde jen o falešnou stopu?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Crimson Shore , 2015

BaPe895
02.09.2023 2 z 5

Příběh Pendergasta s jeho chráněnkou mi připadá tak zbytečný,že už další knihy číst nebudu.Škoda,Zátiší bylo skvělé.

Luigi1
01.09.2023 3 z 5

Začátek výborný s postupem času to začalo stagnovat

Česneksmedem
20.08.2023 4 z 5

Takový jejich rutinní kousek. Při tom počtu jejich knih je to asi normální. Četlo se to velice dobře, jen ten divný konec s démonem se mi zdá jako zbytečné nastavení. A to, jak Pendergast s Constance "vychlemtali" láhev archivního vína - fuj! Ale dvojku bych si dal...

jan7113
22.05.2023 4 z 5

Proč?! Proč bylo nutné slušný thriller zabít tím přílepkem o démonovi? Zase kvůli počtu stránek? Vše mohlo skončit ve chvíli, kdy byli odhaleni (a polapeni) pachatelé a vše bylo vysvětleno. Přijde mi to jako umělé natahování. A navíc, až budu chtít číst horor, fantasy nebo sci-fi, tak sáhnu po knize zařazené do tohoto žánru. Sem to podle mě prostě nepatří.
P.S. Je to můj první Pendergast, tak je možné, že je to jakýsi standard a mimo jsem já...

Lothar.777
01.05.2023 4 z 5

No, četl jsem teprve druhou knihu, ale za mě asi jako jó. Ze začátku nuda, nuda, šeď, šeď. Ale pak to moc pěkně graduje, vlastně až trochu do extrému, ale klidně doporučím a pošlu dál.

CharlesWard
26.07.2022 5 z 5

Ano. Konečně se vrátilo zasazení ve stylu Zátiší. A navíc, a navíc i ........

Emberas
19.09.2021 3 z 5

Čím více knih z této série čtu, tím se mi líbí méně. Původně super postava agenta Pendergasta se mi stále více vzdaluje a další knihu už ani číst nechci.

Pavlína2019
21.08.2021 5 z 5

Opět pecka! Krásně napsáno, obdivuji nápaditost a inteligenci autorů. Tuto sérii prostě zbožňuji, zbytečně hodnotit dále. Rozhodně doporučuji!

Eicherik
05.07.2021 5 z 5

Začátek patnáctého dílu, který se odehrává v malém přímořském městečku Exmouth je takový ospalý. Ve vzduchu se vznáší lehoulinké podobenství s Psem baskervillským a Lovecraftovským Innsmouthem. V ději nás čeká mimo jiné dávné námořní neštěstí a salemské čarodějnictví. Poslední část je akčnější a více pendergastovská. Hodně podstatného je dořešeno, ale ne vše, takže je nutné pustit se do dalšího dílu s názvem Černá komnata.
Citát: Další tlumené zavrčení.
To bylo neobvyklé. Aubrey byl patrně nejhodnější pes ve městě, jediné, čím ohrožoval lupiče, byla možnost, že by o něj potmě zakopli. I samotného smrťáka by uvítal vrtěním ocasu.

jiri9568
24.02.2021 5 z 5

Opet super cteni, akorat otevreny konec, tedy je nutne hned cist dalsi knihu, kde zrejme bude pokracovani

ivka67
08.01.2021 5 z 5

Další ze série,kterou bohužel nečtu popořadě,alelíbila se mi.

SpiritOfBook
25.10.2020 4 z 5

Agenta Pendergasta mám ráda stejně jako jeho asociální schovanku Constance. Kniha byla napínavá, mokřiny jsou vždy zajímavou lokací, ale jak je uvedeno v příspěvku pode mnou, ten konec byl opravdu divný. Přehnaný.

TeaPeter
05.09.2020 4 z 5

Zajímavá kniha, ale s divným koncem. Nevím, proč se tolik autorů uchyluje k motivu nesmrtelného zloducha, který se vrací stále a stále v dalších dílech. Je to řekněme... únavné. Nebo autoři dlouhých sérií se už cítí unaveni a mentálně vyčerpáni?

Pavlnka
09.08.2020 4 z 5

Další skvělý díl, až mě mrzí, že nečtu po řadě. Hned jdu na posledního Pendergasta.

Ava365
03.08.2020 3 z 5

Další kniha s Pendergastem, která ani zdaleka nedosahuje úrovně Zátiší. Zajímavý úvod, ale pak už je jen vařeno z vody.

tomas3272
07.04.2020 3 z 5

Velice jsem se těšil na další díl série, protože jsem měl dva roky pauzu. První třetina knihy byla super, zajímavá zápletka, rádoby jednoduchý zločin. Nevím čím to, ale omámení mě začalo pouštět ve druhé třetině a poslední úsek knihy byl divný. Jaksi mi to tam nesedělo, i když se autoři snažili sebevíce. Na konci bylo jasné, že se snažili připravit půdu pro další knihu, na kterou se ale k mé lítosti pramálo těším. Doufám, že se nevrátí člověk, o kterém je řeč ... Jo a Constance mi začíná jít víc a víc na nervy. Měl jsem ji fakt rád, ale přijde mi, že se poslední dobou mění v krávu. Kéž by autoři napsali opět taková esa, jako bylo prvních pár knih a trilogie o Pendergastovu bratru.

HonzaT
10.02.2020 4 z 5

Zajímavé, líbilo. Konec mně chytil. Až mě štve, že se mi Pendrgast zkracuje co se týče v počtu nepřečtených, naštěstí spisovatelé pokračují v sérii. Jsem zvědav co budu číst jak autoři přestanou plodit...Píše někdo v obdobném stylu, poraďte?

Šnek86
10.10.2019 3 z 5

O trošku lepší než díl předchozí.Přijde mi, že Pendergast trochu mění povahu, jestli to lze přičítat častému pití absinthu a vín, nebo vyostřujícím se vztahem mezi ním a Constance, lze jen hádat.Přijde mi vstřícnější.Jinak močály, Bahňák, čarodějnice, wica, loď a tajemné inskripce.Vraždící démon už byl nadbytečný, ale co.Celkem to šlo, pokračuji v sérii.

čef
03.06.2019 4 z 5

Nabízí se srovnání s díly Doyla a Poea – močály a nestvůra jakoby vypadly z Psa Baskervilského, hrdina je druhý Sherlock a zazděná mrtvola - kde jsem to jenom četl, Montresore? Román jakoby se rozpadl do dvou částí, první část, realistická, se mi četla dobře, druhá, mystická, již mnohem hůře. Bez toho by to však nebyl Pendergast a kdo četl alespoň něco z této série, nemůže být překvapen. Pro mne to až tak dobré nebylo, ale jistě se najdou jiní, z knihy více nadšení.

jindrich7442
25.03.2019 3 z 5

Z této série knih jsem vždycky nadšený. Tedy do chvíle kdy se hlavní postava začne "teleportovat" v čase, nebo se objeví démon trhající lidi jako papírové letáky. Není to vyloženě můj šálek, ale čtivost a napětí mě nutí smířit se s tímto literárním žánrem.

Autoři knihy

Lincoln Child