Kabinet kuriozit

V New Yorku 19. století lidé v hojném množství navštěvovali sbírky podivných a groteskních zvláštností, kterým se říkalo „kabinety kuriozit“. Dnes se na dolním Manhattanu má postavit moderní věžový obytný dům, právě na místě jednoho ze starých kabinetů. Ale když se rypadla prodrala do sklepení, odhalila hrůznou kostnici: ostatky šestatřiceti lidí zavražděných a krutě rozřezaných neznámým zabijákem před více než 130 lety. Následně Noru Kellyovou, archeoložku z muzea, navštívil záhadný agent FBI se stříbrnýma očima, který je posedlý záhadou nalezených těl. Zvláštní agent Pendergast se společně s Norou Kellyovou pouští do pátrání, které je od zářivých mrakodrapů z centra Manhattanu dovede do rozpadajících se archivů muzea, od masového hrobu pod budovou s pískovcovým průčelím v Čínské čtvrti do domu odporných činů na Riverside Drive. Jejich hledání odkryje důvěrné sdělení záhadného lékaře, který kdysi bloumal po městě… génia, který vykonával lékařské pokusy na živých lidech. Avšak právě když se Noře a Pendergastovi daří odhalovat stopy objasňující zabíjení před stoletím, začne v jejich bezprostředním okolí řádit vrah a objeví se i chirurgicky zohavené mrtvoly… a New York City je vydáno na pospas teroru. V KABINETU KURIOZIT, svižném díle s vědeckými detaily, což vytváří nedílnou součást románů dvojice Preston/Child, předkládá známé duo čtenářům vynikající hlavolam, od něhož se dá jen stěží odtrhnout....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/20716/kabinet-kuriozit-rZF-20716.jpg 4.6238

Pendergast (3.)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, BB art

Cabinet of Curiosities (2002)

Kniha Kabinet kuriozit

Šnek86

Takovej příběh jak o předchůdci Mengeleho.Zajimavé rozuzlení, které přijde až na konec.Někdy byl příběh zbytečně rozvleklý a opakující se popisy ubírali na svižnosti, ale jinak jako vždy příjemná oddechovka, která poodhalila zase trochu něco o tom jaké má Pendergast kořeny.Řešení otázky prodloužení života....

TeaPeter

Tentokrát to bylo hodně zamotané, ale nakonec ne špatné.

Frola9
01.09.2017

Další díl ze série agenta FBI se mi líbil. Čtivé hned od prvních řádků, příjemně napínavé, občas lehké mrazení a překvapivé rozuzlení. Je zvláštní, s jakou lehkostí jsou autoři schopni nechat zabít postavu, která vás provází od počátku příběhu. Každopádně jsem si agenta Pendergasta oblíbila a bez pauzy se ponořím do dalšího dílu.

Romžiry
10.07.2017

Záhadný agent Pendergast opět nezklamal.

Kerberos
20.06.2017

Pendergast mě prostě baví.

shimice
06.02.2017

Moje čtvrtá knížka ze série Pendergast a jednoznačně zatím nejlepší, čte se sama.. těším se na dalšího Pendergasta, hodně zajímavá postava.. :-)

Bruno636
06.10.2016

hm,tak táto je jedna z mojich najoblúbenejších,. proste jeden z klenotov v mojej zbierke,. ;)

Agynek
14.04.2016

Skvělá kniha s originálním tématem - napínavá od začátku do konce, určitě si ji přečtěte!