Kabinet kuriozit

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V New Yorku 19. století lidé v hojném množství navštěvovali sbírky podivných a groteskních zvláštností, kterým se říkalo „kabinety kuriozit“. Dnes se na dolním Manhattanu má postavit moderní věžový obytný dům, právě na místě jednoho ze starých kabinetů. Ale když se rypadla prodrala do sklepení, odhalila hrůznou kostnici: ostatky šestatřiceti lidí zavražděných a krutě rozřezaných neznámým zabijákem před více než 130 lety. Následně Noru Kellyovou, archeoložku z muzea, navštívil záhadný agent FBI se stříbrnýma očima, který je posedlý záhadou nalezených těl. Zvláštní agent Pendergast se společně s Norou Kellyovou pouští do pátrání, které je od zářivých mrakodrapů z centra Manhattanu dovede do rozpadajících se archivů muzea, od masového hrobu pod budovou s pískovcovým průčelím v Čínské čtvrti do domu odporných činů na Riverside Drive. Jejich hledání odkryje důvěrné sdělení záhadného lékaře, který kdysi bloumal po městě… génia, který vykonával lékařské pokusy na živých lidech. Avšak právě když se Noře a Pendergastovi daří odhalovat stopy objasňující zabíjení před stoletím, začne v jejich bezprostředním okolí řádit vrah a objeví se i chirurgicky zohavené mrtvoly… a New York City je vydáno na pospas teroru. V KABINETU KURIOZIT, svižném díle s vědeckými detaily, což vytváří nedílnou součást románů dvojice Preston/Child, předkládá známé duo čtenářům vynikající hlavolam, od něhož se dá jen stěží odtrhnout....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20716/big_kabinet-kuriozit-zmL-20716.jpg 4.6339
Série:

Pendergast 3.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , BB art
Originální název:

The Cabinet of Curiosities, 2002


více info...
Nahrávám...

Komentáře (45)

Kniha Kabinet kuriozit

ArwenAragorn
25. března

80%
Patrick ÓShaughnessy se probouzel velmi pomalu. Měl pocit, jako by mu hlavu někdo rozťal sekerou, v kloubech na prstech mu tepala bolest a jazyk v ústech jako by byl oteklý a kovový. Bál se, že oslepl, a instinktivně vztáhl ruce k obličeji. Uvědomil si, s jistou dávkou otupělosti, že to nejde. Zatáhl a uslyšel nějaké chřestění.
______________________________________________________________________________________________________________________
Další povedený díl s Pendergastem. Napínavý, hodně strašidelný, s dokonalou zápletkou a výborným, přestože nepravděpodobným koncem.
Doporučuji, i když byl thriller trochu víc zamotaný.

cerna7151
20. března

Určitě jsou v sérii lepší díly než tenhle. Přesto knihu hodnotím pozitivně.


Jaklová.katka
21.10.2022

Mazec. Pendergast je frajer a občas vypadá že je skoro nesmrtelný.
Určitě potřebuji další díl.

CharlesWard
29.05.2022

Škoda celkového rozuzlení, které trošku ubírá na, do té doby, pracně budované atmosféře.

Pavlína2019
16.10.2021

Prostě pecka!!! Tak dlouho jsem knihu sháněla a čekala na ni! Koupit ji nelze. (zachránila mě knihovna v Bohumíně, pokud tato informace někomu pomůže). Má naprosto poslední kniha ze série o Pendergastovi. Jsem nadšená, zbytečné se rozepisovat a psát její děj, je nesmysl. Neskutečně obdivuji fantazii autorů a schopnost tak skvěle psát. Vždy se z jejich knih dozvím něco nového. Rozhodně knihu DOPORUČUJI a nejlépe celou sérii pěkně popořádku... Výborné...

Emberas
19.09.2021

Musím naprosto souhlasit s Workovým komentářem pode mnou. Po přečtení Zátiší jsem očekával něco podobného. Bohužel jsem byl zklamán. Přitom samotný úvod sliboval napínavou zábavu. Škoda...

work
15.07.2021odpad!

Tahle minirecenze by mohla nést podtitulek "Kterak jsem se napálil". To bylo tak: přečetl jsem Zátiší s vránami a minimálně půlka byla skvělá. Přečetl jsem Údolí tyrannosaura a to se mi líbilo moc. A tak se koukám sem na databázi, co je nejlépe hodnocená Prestonova kniha, a skončím na lehátku u moře s Kabinetem kuriozit. Bohužel.
Preston a Child tu po vzoru Čapkova pejska s kočičkou namíchali dort, ze kterého mě (zlého psa) začalo už po první třetině bolet bříško a pak už se to jen zhoršovalo. Nevybavuju si knížku, která by dokázala na každé stránce kupit nesmysl za nesmyslem a ještě se u toho tvářila propracovaně a záhadně. Skoro na každé literatuře se dá něco pochválit, tady mě ale vůbec nic nenapadá. Knihy jako Kabinet kuriozit vycházely po válce v sešitcích za pár haléřů a říkalo se jim braková literatura. Naneštěstí pro dvojici Preston/Child měly ty sešitky mnohdy vyšší úroveň.

kyssling
15.05.2021

Tuto sérii čtu na přeskáčku, podle mě nedosahuje kvalit jiných dílů. Jsou tam tedy záblesky originality a vtipu (Smithbackovo proniknutí do sídla), ale chybí více napětí ... a možná více "Pendergasta" :-)

1