Kruh smrti

Kruh smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136761/bmid_kruh-smrti-OBu-136761.jpg 4 95 29

Advokát Mikael Brenne je společníkem v úspěšné advokátní firmě a jedním z nejlepších soudních obhájců v zemi. Hans Mikkelsen alias Řek je profesionální kriminálník, který má prsty skoro ve všem. Mikael Brenne se zpočátku dívá na obhajobu Řeka jako na čistě rutinní práci. To, co začalo jako obyčejný soudní proces, se brzy ale ukáže být noční můrou. Aby se Mikael dostal pryč od svých vlastních problémů, rozhodne se pomoci muži, který byl před dvaceti pěti lety odsouzen za dvojnásobnou vraždu dvou dívek na ostrově Vestøy. Ten chce dosáhnout obnovení procesu. Mikael Brenne odjíždí na ostrov Vestøy bez víry, že by se mu obnovení procesu mohlo podařit. Brzy se však ukáže, že stará tragédie stále žije v myslích lidí na ostrově, a ne všichni jsou rádi, když se někdo prohrabuje ve starých tajemstvích. A Mikael Brenne, který si myslel, že jeho život už nemůže být horší, brzy zjistí, že se mýlil. Může být ještě horší. Mnohem horší... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Jota

Dødens sirkel , 2010

BaPe895
14.10.2023 4 z 5

Průměrná detektivka.

loskatos
10.08.2021 4 z 5

Perfektně vystavěný příběh, sympatická hlavní postava, na závěr několik dějových twistů. Po dlouhé době jsem dočítal knihu pozdě v noci, i přes to, že jsem věděl, že ráno vstávám.
Dávám 4 hvězdy, ale spíš je to 4 a 1/2, a jdu hledat další knihy od autora.

Sammy.Boy
29.10.2020 4 z 5

Povedená severská krimi s velice dramaticky vystavěným příběhem. Sice jsem očekával ještě víc temnější atmosféru, ale na konci se KRUH SMRTI tak pěkně uzavřel, všechno se vysvětlilo a já zavírám knihu s dobrým pocitem!

Misute603
12.08.2020 5 z 5

první kniha od autora, kniha se mi moc líbila,nějakou představu,kdo by za tím mohl být,jsem měla,a byla zčásti správná.ale že to vše do sebe západně takto,jsem netušila.

Ava365
15.04.2020 3 z 5

Začátek velmi pěkný, prostředek mi přišel trochu zdlouhavý a konec nakonec vše zachránil :)

raffi
17.01.2019 5 z 5

Výborná detektívka. Žiadny severský brutálny krvák, čo ma, pravdu povediac, prekvapilo.
Na začiatku príbehu som sa občas pozerala na obálku, či mám správny prebal na knihe, lebo mi nedával zmysel obrázok a dej zo súdnej siene a až ku koncu došlo aj na vysvetlenie názvu knihy (ktorý už vôbec nesedel ani s obrázkom, ani s dejom).
Skvele vystihnutá atmosféra obáv a strachu, keď máte pocit, že ste iba panáčikom v hre a neviete proti komu, alebo čomu, máte bojovať. To tóčo na konci bolo už skoro na hrane uveriteľnosti, ale aspoň tam (proti iným detektívkam) fungovala logika.

pavlinka0250
15.01.2019 5 z 5

Tak tohle bylo něco ! Zamotané, zamotané, zamotané....
A když si myslíš, že víš, nevíš nic.
Opravdu výborně napsáno, zápletka geniální.
Velká spokojenost a já mohu jen doporučit.

šipek
03.09.2018 5 z 5

Tak jsem po této knize sáhl čistě náhodou v knihovně a v žádném případě nelituji. Hodně zajímavý příběh advokáta jak se při obyčejném soudním procesu může vše obrátit proti němu. Tuto knihu vřele doporučuji všem svým známým zde na databázi knih.

Kamil2
02.09.2018 5 z 5

Velmi příjemné překvapení z chladného severu. Po delší době jsem opět zažil pocit, co je to přečíst knihu jedním dechem.

SilvieSisinka
08.03.2018 5 z 5

Skvělá severská krimi.Velice dobře se četla.Příběh skvele zamotán.Napínavé až do konce,pořád se něco dělo ;-)

konicekbily
17.10.2017 5 z 5

Nádherná knížka o vylhaném/vykonstruovaném obvinění předního advokáta při probíhajjícím procesu, vyšetřování dvacet let starých vražd - to vše většinou v dokonalém monologu hlavní postavy - si v ničem nezadá s předními autory světového kriminálního žánru. Překvapivý závěr - a vše je vysvětleno - a má v knize logické vysvětlení.

hs777
15.10.2017 5 z 5

Nenápadná kniha mně neznámého autora, která mne zaujala po přečtení komentáře uživatele ArwenAragorn. Úspěšný advokát, který se najednou ocitl na druhé straně. Takový Grisham z Norska a pro mě velké příjemné překvapení.

ArwenAragorn
08.10.2017 5 z 5

Luxusní detektivka! Nabitá napětím, důmyslnými zvraty a přináší skutečně adrenalinový závěr. Je prostě skvěle napsaná a čte se jedním dechem.
Doporučuji všem, ani jeden řádek není navíc, nudit se určitě nebudete!

intelektuálka
16.09.2017 4 z 5

Kniha norského autora s právníkem Mikaelem v hlavní roli. Jeho úspěšná kariéra je ohrožena lživým obviněním, odjíždí tedy na odlehlý ostrov pátrat po dávných vraždách. A samozřejmě mu jde o život. Neobvyklé!

kika 13
13.03.2017 5 z 5

Teda knížka mě opravdu nenechala usnout.Konec nečekaný,ale jsem ráda,že pravda vyšla najevo.

petulka.sasanka
17.02.2017 5 z 5

Kniha je naprosto skvělá!!! Už dlouho mě tak nic nezaujalo. Neotřelé téma, napínavé. Trochu jsem se bála, jak to dopadne, že to bude nějaké ve smyslu "všechno dobrý" Ale i ten konec byl naprosto nepředvídatelný.

arthera
01.01.2017 4 z 5

Jednoduše: Hodně dobrá detektivka, která měla pomalý rozjezd, ale o to větší spád, od 80. strany jsem přečetla na jeden zátah a beztak i jeden dech. Moc doporučuji milovníkům severské krimi.

davas
22.05.2016 5 z 5

musím uznat,že jsem nečekal,že tohle bude tak dobrá kniha...výborný příběh,zápletka a závěrečné zvraty...doporučuji a dávám 5 hvězd

fish33
03.02.2016 4 z 5

Čtivé severské krimy se zajímavou zápletkou, které se řadí mezi ta lepší, které tento žánr nabízí. Kniha má ohromný spád a jak už to bývá poměrně nečekaný závěr...

čuřil
19.01.2016 4 z 5

Vcelku se povedla. Sice to bylo jak na houpačce, začínáme nahoře,šupem dolů, za chvilku zas nahoru. Občas to bylo takové nečitelné a hned vše bylo vyřešeno, ale byla to za poslední dobu jedna z těch lepších detektívek.