Kruh smrti

Kruh smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136761/bmid_kruh-smrti-OBu-136761.jpg 4 95 29

Advokát Mikael Brenne je společníkem v úspěšné advokátní firmě a jedním z nejlepších soudních obhájců v zemi. Hans Mikkelsen alias Řek je profesionální kriminálník, který má prsty skoro ve všem. Mikael Brenne se zpočátku dívá na obhajobu Řeka jako na čistě rutinní práci. To, co začalo jako obyčejný soudní proces, se brzy ale ukáže být noční můrou. Aby se Mikael dostal pryč od svých vlastních problémů, rozhodne se pomoci muži, který byl před dvaceti pěti lety odsouzen za dvojnásobnou vraždu dvou dívek na ostrově Vestøy. Ten chce dosáhnout obnovení procesu. Mikael Brenne odjíždí na ostrov Vestøy bez víry, že by se mu obnovení procesu mohlo podařit. Brzy se však ukáže, že stará tragédie stále žije v myslích lidí na ostrově, a ne všichni jsou rádi, když se někdo prohrabuje ve starých tajemstvích. A Mikael Brenne, který si myslel, že jeho život už nemůže být horší, brzy zjistí, že se mýlil. Může být ještě horší. Mnohem horší... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Jota

Dødens sirkel , 2010

kruppe
11.03.2015 3 z 5

Taková roztahaná detektivka. Obsahuje několik míst odporující logice(jako mávnutím proutku změněný vztah Synne, výlet za svědkem atd.). Další místa komentovat nemohu byl by to spojler. Ale v současné produkci nemůže konkurovat jiným severským velikánům.

rodak
12.11.2014 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné trochu mi to připomínalo Grishama akorát v jiném prostředí .

cantona
21.06.2014 5 z 5

Moc dobrá kniha s dost nečekaným koncem. Prostě severská krimi. Těším se na další knihu od tohoto autora.

MaLoMe
12.10.2013 3 z 5

Táto kniha ma sklamala. Neviem či to bolo zlým prekladom, alebo je to už tak napísané, ale pripadalo mi to plytké a povrchné. V druhej polovici sa knihe nedá uprieť aké-také napätie, ale záver ju už prílš prekombinovaný a Epilóg doslova trápny. Je to oddychové čítanie, ale radšej pri tom netreba rozmýšľať. Pretože niektoré kroky hlavného hrdinu sú v príkrom rozpore s jeho užasnými schopnosťami a výsledkami.

Moňule13
22.08.2013

Jo, tohle se mi hodně líbilo. Zpočátku to vypadá, že se v knížce řeší dva různé případy a když už se zdá, že jsou oba vyřešené, přijde ještě jeden nečekaný zvrat. Já tu severskou krimi prostě miluju :-)

bookcase
21.03.2013 5 z 5

Já ty seveřany prostě miluju!!! :-)

Izu
11.03.2013 5 z 5

Skvělá kniha,severské krimi patří prostě mezi to nej v detektivním žánru.

MahulenaK
25.02.2013 4 z 5

Zase další dobrá severská detektivka. Kde se na tom severu ti dobří spisovatelé pořád berou?!

Hella
20.01.2013 5 z 5

Kruh smrti mě mimořádně nadchl - je to čtivý a poutavý příběh, originální a nepředvídatelná zápletka. Po dlouhé době (snad s výjimkou Spasitele a Sněhuláka) jsem se od knihy nemohla absolutně odtrhnout. Velmi doporučuji, zejména milovníkům dobrých detektivek.