Babsie Babsie komentáře u knih

Hledané Hledané Sara Shepard

U téhle knihy se potvrdilo že knižní série je lepší než seriál. To jak se to všechno vysvětlilo mě naprosto odrovnalo, dává to mnohem větší smysl než v seriálu. Téměř všechny knihy jsou plné děje, a musím říct že jsem z nich nadšená. Přemýšlela jsem i o páté hvězdě ale přece jenom mezi nejlepší knihy to zas nepatří. Přesto skvělá, a těším se na další díly.

Objetí Objetí Jessica Shirvington

Od začátku jsem moc nevěděla co od knížky čekat, protože je to přesně ten styl knih co jsem vždycky četla- andělé, upíři, apod. Moc mě to nezaujalo, nelíbilo se mi jak to bylo psané a nacházela jsem v tom spoustu klišé. Co mě ale nejvíc štvalo byla hlavní hrdinka. Byla nerozhodná a neskutečně hloupá. Na jedné stránce se třikrát rozmyslela koho vlastně chce a když se konečně rozhodla stejně šla za tím druhým. Nechápala jsem její myšlenkové pochody. Jo chápu, že byla očarovaná zlým andělem ale stejně nedávala smysl. Že je Felix ten zlej bylo navíc jasný od úplnýho začátku a i někdo kdo young-adult fantasy nikdy nečetl to přece musel čekat. Navíc za celou knihu tam byla snad jediná akce a to když lezla na tu horu(už si to pořádně nepamatuju). To mě docela i zaujalo. Takže nebyla to špatná kniha, a možná kdybych ji četla tak čtyři roky zpátky zaujala by mě. Třeba dám šanci i druhému dílu.

15.06.2016 2 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Tahle série mě naprosto okouzlila. Příběh byl oddechový, četl se dobře, ale občas i překvapil a pobavil. Postavy byly skvělé, hlavní hrdiny jsem si hned oblíbila a po nich samozřejmě Roara a Uhlíka. Svět ve kterém se příběh odehrával byl nádherný, samozřejmě děsivý, ale mě naprosto uhranul. Vůbec mi nevadila milostná zápletka, protože nebyla zbytečně romantická a pro mě byla dost nezvyklá. Přece jenom mezi nimi byly obrovské kulturní rozdíly. Postavy se za tři díly opravdu neuvěřitelně vyvinuly, což na knihách oceňuji. Jejich charaktery byly vyzobrazeny skvěle. Celkově prostředí i postavy byly dobře popsány. Několikrát jsem se neskutečně dojala. Z postapokalyptických příběhů jeden z nejlepších!

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Stejně dobré jako první díl a velmi podobné filmu podle mě, až na ten konec, Musím ale souhlasit s tím, že po vzoru ostatních dystopických hrdinek se Tris chovala naprosto nemožně. Ty její zbytečné sebevražedné mise mi lezly na nervy. Samozřejmě, taková hrdinka musí být statečná a obětavá, ale ne naprosto hloupá se sebevražednými sklony. Jinak to byl opravdu napínavý příběh, který mě pohltil, bavil a po celou dobu dost překvapoval. Už mě čeká třetí díl, snad bude stejně dobrý:)

Líbej mě Líbej mě Cecily von Ziegesar

Tuhle knížku jsem si přečetla protože jsem bývala fanynka seriálu a opravdu hodně mě zklamala. Málo knížek je horší než film/seriál ale tahle mezi ně rozhodně patří. Postavy byly hrozně nesympatické a ani se to nečetlo dobře, autorčin styl mě od čtení dost odrazoval. Další díly jsem nečetla a nemám to v plánu. Špatně napsaná kniha s hroznou charakteristikou postav a stupidním dějem.

04.06.2016 1 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Asi stejně dobré jako Saeculum, možná o kousek horší, protože neměla tak děsivou atmosféru. Zase byla celá kniha hodně napínavá, nemohla jsem se od ní odthrnout. Co mě ale zklamalo, byl konec. Sice se všechno logicky vysvětlilo, stejně jako v Saeculu, ale prostě *SPOILER* ta hra prostě byla naprogramovaná aby dělala to, co dělala, to je celý...Spousta věcí mi tam nedávala smysl a jediné vysvětlení je ,,prostě je to tak naprogramovaný" což nestačí. *KONEC SPOILERU* Kromě konce jsem si ale knihu užila, a tak nemůžu hodnotit jinak:) Spisovatelky styl se mi opravdu líbí, možná by to chtělo trochu víc charakterizovat postavy ale jinak se to čte opravdu dobře:) A naprosto jsem chápala závislost na hře vznikající, já hrát takovou hru jsem závislá taky:D A prostřednictvím knihy jsem vlastně byla, dva dny jsem ji nedala z ruky!

27.03.2016 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Jedna z nejlepších knížek z povinné četby. Básně jsou čtivé a velmi dobře napsané, příběhy se mi opravdu líbily. Nejoblíbenější jsou Vodník, Zlatý kolovrat a Svatební košile. Film se také povedl:)

17.03.2016 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Jedna z nejkrásnějších knížek mého dětství. Myslím že pro děti skvělé čtení:)

17.03.2016 5 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Bohužel o dost slabší než první díl:( Spousta sexu (dobře ne přímo sexu ale kdo četl ví), romantiky a žádná akce. Kdybych chtěla číst červenou knihovnu, půjčím si doma Harlequina. Postavy jsou furt hrozně vzrušený, každej je plnej lásky a nerozhodnosti. A typická románová věta ,,Vidí naši lásku jako slabost, ale v lásce je naše síla" ale houbeles, pokud žijete ve světě kde se milovat nemůžete (nefilové) tak je láska vaší slabostí, protože vás kvůli ní můžou zabít. Navíc pokaždé když někoho milujete, je to tak trochu vaše slabost, jelikož vás díky němu můžou vydírat, nebo ho zabít aby vám ublížili. Takže konec naivity a kroťte se děcka, ať se můžete pustit do bitvy! Jinak samozřejmě děj se mi líbil, postavy také, hlavně Kopano, toho jsem si oblíbila nejvíc. Napsáno čtivě, dokonce často vtipně, napínavě. Těším se jak to dopadne:)

17.03.2016 3 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Skvělý díl, kde se pořád něco děje! Nápad s duchy mě opravdu zaujal a celá kniha mě hodně bavila. Na konci jsem i brecela:D:)

03.02.2016 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Hodně dobrá knížka! Viděla jsem první film a jelikož se mi hodně líbil knížku jsem viděla jako nutnost, a byla jsem příjemně překvapená, protože spousta dnešních knížek se hrozně přeceňuje. Konečně jsem pochopila nějaké souvislosti co mi ve filmu unikly. Postavy byly skvěle popsané, svět taky. Čtyřka byl naprosto úžasný, zamilovala jsem si ho. I hlavní hrdinka se mi hodně líbila, protože byla statečná a otevřená. Konečně někdo, kdo upřímně přiznává i své špatné vlastnosti. Docela typická dystopie, ale překvapí nečekanými zvraty, je napínavá a dobře napsaná. Už se nemůžu dočkat až se dozvám jak to dopadne!:)

22.01.2016 4 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Tahle kniha se mi hodně líbila. Po celou dobu jsem byla napjatá jak struna a nedočkavě otáčela stránky. Tajemné prostředí, spousta akce, skvělé postavy, propracovaný příběh, nemám co vytknout. Jistě, na konci jsem asi čekala něco trochu jiného, ale nejsem přímo zklamaná, protože to do sebe perfektně zapadlo. Rozhodně toho ve mě hodně zanechala, protože teď pořád musím přemýšlet, co bych dělala na místě hlavních postav, dole v jeskyni. Myslím, že to všem bude pořád vrtat hlavou:) Rozhodně zkusím i jinou knihu od autorky.

22.01.2016 4 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Tahle knížka se mi moc nelíbila. Mám ráda dystopie, takže mě zaujala a ze začátku jsem si myslela, že to bude příjemné čtení.Nakonec jsem to ani nedočetla, nelíbila se mi atmosféra ani styl psaní, ani postavy. Chvílema to vůbec nedávalo smysl. Většina nápadů se mi vůbec nelíbila, a žádnou originalitu jsem v tom taky nenašla, stejné jako všechny ostatní dystopie, jen o dost horší. Nebylo to tajemné ani napínavé. Pokud si chcete přečíst dystopii, je jich spousta, tuhle rozhodně nedoporučuji.

22.01.2016 1 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Nezajímavá nenapínavá kniha. Psaná byla docela dobře, i když příliš rozvláčně, svět ve kterém se příběh odehrával byl super, ale nemusel tam být popisován celou knihu, zatímco se nic nedělo. Typická distopie s žádným překvapením. Nudila jsem se i u akčních scén a zvedal se mi žaludek z toho jak je hlavní hrdince neustále zvedal žaludek. Jako vážně, téměř na každé stránce byla hrdinka něčím znechucená nebo vyděšená, a to mě hrozně otravovalo. Hodně se mi líbily úryvky na počátcích kapitol za ty velké plus. Tahle kniha ale nebyla nic speciálního co by člověk musel číst:) Na další díly se nechystám:)

03.12.2015 2 z 5

Psáno neskutečně nudně, neustálé odbíhání od tématu. Přiběh by se mi asi líbil, kdyby byl podán jinak, tohle se nedalo číst.

03.12.2015 1 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Krásné ukončení světa Morojů, dhampýrů, strigojů, alchymistů a dalších stvoření. Po dvanácti knihách se mi s úžasně vykresleným světem špatně loučí. Tahle série rozhodně nebyla tak dobrá jako VA, přiznám se, četla jsem ji jen abych se dozvěděla jak to s tímto světem a známými postavami dopadne. Jsem tedy ráda za tento závěr, jinak mě však tato série moc nezaujala, Sydney nebyla zajímavá hrdinka, opakovalo se tam spousta klišé, a hodně nápadů se mi prostě nelíbilo. Přesto se četla hezky a nemůžu ji ohodnotit špatně. K VA se určitě ještě vrátím, k Pokrevním poutům ne, ale zkusím jiné autorčiny série, protože se mi její styl opravdu líbí.Konkrétně tento poslední díl byl až na pomalý rozjezd pěkný, pár zajímavých zápletek, pár napínavých scén, takže jakžtakž. Rozhodně velké plus bylo že se tam objevily postavy z VA. Naopak však tam bylo spoustu nápadů přitažených za vlasy a chvílemi i nuda. Tato kniha není nic extra a hodnotím ji takto kladně jen kvůli tomu že uzavírá dlouhou kapitolu jednoho skvělého nadpřirozeného světa.

18.11.2015 4 z 5

Některé povídky úžasné, jiné se nedaly číst. Dohromady tedy něco nad průměr. Spousta povídek je plná nádherných duchaplných myšlenek, psychologie postav jsou skvěle popsány a nápady se mi opravdu líbily, ale hodně to kazí ty zdlouhavé nezajímavé povídky, kvůli kterým musím hodnocení strhnout.

09.11.2015

Lovec Lovec Lisa Jane Smith

Z knih L.J. Smith slabší, ale líbila se mi, zajímavý nápad, napsáno skvěle, úžasná atmosféra, konec se taky povedl, hlavně rozuzlení...:) Je tam hodně klišé milostná zápletka-milostný trojúhelník, ale zatím tam bylo víc děje než romantiky tak to odpouštím:)

27.09.2015 3 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Na to, jak byla kniha klišoidní se mi dost líbila. Od začátku hodně akce, příběh byl dobře vymyšlený, a styl psaní mě hned zaujal a nepustil, skvělé postavy a milostná zápletka přestože byla hrozně průhledná a neoriginální mi nevadila. Vsuvky mezi kapitolami taky oživily děj. Líbilo se mi že to nebylo zbytečně romantické a idealistické, působí to reálněji:)

Plusy: Zajímavě vykreslené postavy,pořád se něco děje, dobře vymyšlený svět, zajímavé, milostná zápletka nepřekážela akčnímu ději, napsané hezky
Mínusy: Neoriginální milostná zápletka, žádná překvapení a zvraty, osnova hodně podobná jiným dystopiím, závěr neoriginální a slabý

27.09.2015 4 z 5

Poklad na ostrově Poklad na ostrově Robert Louis Stevenson

Příběh se mi líbil, kniha byla zajímavá a čtivá:)

,,Patnáct nás pilo rum ze všech sil,
johohó na truhle nebožtíka,
čert a chlast ostatní dorazil,
johohó na truhle nebožtíka"

27.09.2015 3 z 5