Babsie Babsie komentáře u knih

Vraždění lazebnic Vraždění lazebnic Vladimír Přibský (p)

To se nedalo číst...Napsáno naprosto příšerně, bylo to o ničem, a ani historicky to nebylo přínosné. Snažila jsem se na tom najít cokoliv, co by z toho nedělalo úplný brak, ale nic jsem neobjevila, tak nemůžu hodnotit jinak.

18.08.2015 1 z 5

Sapphique Sapphique Catherine Fisher

Kniha se mi po celou dobu líbila asi stejně jako první díl. Napínavá, zajímavá, tajemná. Co se děje a zvratů týče byla možná o trochu lepší než první, ale zase úryvky na počátcích kapitol už nebyly tak skvělé. Nízké hodnocení dávám jenom kvůli tomu konci, který zkazil celou knihu. Četla jsem to, abych se dozvěděla co je zač Sapphigue a jak to bylo s Finnem, no a nedozvěděla jsem se nic. Možná, že až to nebude tak čerstvé, dokážu ohodnotit tuto knihu kladněji, ale zatím mě to tedy opravdu štve. Jinak stejně jako první kniha psaná trochu jednodušeji, ale myslím, že to na příběhu neubírá.

07.08.2015 3 z 5

Válka hluku Válka hluku Patrick Ness

Nějak se nemůžu rozhodnout jestli byl tento díl nejlepší, nebo naopak nejhorší. Rozhodně byl nejnapínavější, a hodně se mi líbilo, jak byl plný děje, zvratů a překvapivých situací, na druhou stanu ale střídání kapitol po sotva stránce příběh hrozně kazilo. Líbil se mi nápad vyprávět i z pohledu Sádráka, ale asi ho bylo možné zpracovat líp, protože takhle to bylo špatně čitelné, občas zmatené a zdlouhavé. Konec byl dokonalý, myslím si, že to nemohlo skončit jinak, a bylo to tak napínavé a dojemné, že jsem se zatnutými zuby a slzami v očích zběsile otáčela poslední stránky. Rozhodně to byla hodně dobrá trilogie, se skvělým nápadem.

07.08.2015 4 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Konečně se tato série zlepšila! Skvělý díl plný napětí, navíc to místo kde se to odehrávalo bylo šíleně zajímavé! Ale je to jediný díl ze série, který se mi líbil, a nemyslím si že se to vyplatí číst kvůli jednomu dílu...Autorka touto sérií opravdu zklamala.

24.07.2015 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Proboha co jsem to přečetla?! Čekala jsem stejný napínák jako VA, ale tohle bylo obrovský zklamání! Nechtěla jsem se se světem VA a postavami rozloučit, takže jsem se samozřejmostí po této knize sáhla...A přišlo mi to naprosto hrozné. Téměř v celé sérii se nic nedělo, jediné co se tam řešilo( a donekonečna opakovalo) bylo, jaké má Sydney problémy s přijímáním potravy a závislost na kafi, a to jak se kdo obléká a češe! A tolik hrozných klišé... VA bylo něco úplně nového, zatím co v této sérii se neustále opakovalo, že -upír nesmí chodit s člověkem- -moroj nesmí chodit s dhampýrem- -dhampýr nesmí chodit s člověkem- ...Prostě přesně ty teenager románky které nesnáším a které se VA naštěstí vyhnuly... Dočetla jsem to jenom proto, že chci vědět jak to v tomhle světě dopadne, a kvůli Adrianovi, což je nejlepší postava vůbec a chvílemi to zachraňoval... Většina série opravdu hrůza, zápletky předvídatelné a krátké, většinou se nic nedělo, bavil mě až pátý díl kde se toho dělo dost, navíc to bylo zajímavé. Richelle Mead píše skvěle, takže se to dalo číst, proto hodnotím takhle. A nechápu jak tak skvělá autorka mohla napsat něco takového. Rozhodně nedoporučuji, nestojí to za to.

24.07.2015 2 z 5

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Další skvělá kniha ze série. Rose je prostě úžasná hrdinka. A ten konec naprosto epický!

24.07.2015 5 z 5

Vampýrská akademie (komplet) Vampýrská akademie (komplet) Richelle Mead

Snad nejlepší série, jakou jsem kdy četla. Autorka píše skvěle, je to napínavé i vtipné, postavy sympatické, spousta nečekaných zvratů. :)

24.07.2015 5 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Cestování po Sibiři bylo skvělé a napínavé, Rose prostě nezklame. Moc se mi nelíbila zdlouhavá část mezi Strigoji, ale celý díl to nezkazilo, opravdu se mi hodně líbil. Rose se ukázala jako opravdu hodně statečná a soběstačná. A ten konec? Dva takový šoky hned za sebou? Jsem leknutím odhodila knihu:D Skvělé, opravdu nečekané.

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Nejhorší díl ze série, téměř celou knihu se nic nedělo. Pořád je to nejlepší série, a autorka píše skvěle, takže hodnocení zůstává 5/5 ale určitě byla, co se děje týče, nejslabší. Zajímavý byl až konec, a ten byl tedy opravdu srdcervoucí...

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Dostala se mi do ruky tak nějak omylem, a myslela jsem, že to bude další tuctová romantika s upíry. Jakmile jsem se ale začetla, hned jsem změnila názor! Kniha se četla strašně dobře a hned vtáhla do děje. Nakonec byla i napínavá! Říkala jsem si, že se všemi těmi druhy upírů atd. to bude hrozně přeplácané, ale autorka to prostě uměla podat. Píše opravdu hodně hezky, a na každé straně se něco děje. Rozhodně nejlepší série, co jsem četla. Příběh je kombinovaný a překvapí, nejvíc se mi ale líbilo jak se postavy knihu po knize vyvíjeli. Nemám co vytknout:)

Temný ráj Temný ráj Patrick Ness

Asi ještě trochu lepší než první díl, rozhodně doporučuju nepřestávat těm, které první díl moc nezaujal, celá kniha byla napínavá a plná děje a konec zase epický, stojí to za to!:)

22.07.2015 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Tohle je prostě srdcovka! Jedna z nejoblíbenějších knížek, myslím, že z nejlepších, co jsem četla! Krásně vykreslený svět, ten nápad byl úžasný, a myslím, že do detailů propracovaný. Příběh se hýbal, na každé stránce se něco dělo, kromě pár stran ve vězení...Hodně zvratů, hodně děje, dobře charakterizované postavy, které se po celý příběh opravdu vyvíjeli! Navíc dost napínavá. Líbila se mi i milostná zápletka, kterou i jiných knih moc nemusím, protože to jak se jejich vztah pomalu vyvíjel bylo kouzelné. Wandu jsem si zamilovala, a Melanii taky, hlavní postava/y skvělé! A historie duší? Wow...Jak to vymyslela?! DOKONALOST:3

Plusy: Úžasný svět, všechno do detailů (historie, důvody, fungování,...) , postavy opravdu charismatické a dobře vykreslené, sledujete jejich vývoj s otevřenou pusou, děj napínavý a zajímavý, nestojí, pořád se něco děje
Mínusy: Asi nemám co vytknout, moc se mi nelíbila zdlouhavá část ve vězení, ale v celku to knihu nepoškodilo...

20.07.2015 5 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Rozhodně nadprůměr, protože je to svižný, napínavý příběh. Četlo se to hrozně špatně, kvůli té nespisovnosti, ale podle mě je to chyba překladu a kvůli tomu přece nemůžu odsoudit knihu. Téma zajímavé, svět dobře vykreslený, líbili se mi i postavy, i když mě bude nejspíš vždy a všude iritovat, že se 12-ti leté postavy chovají jako dospělé. Spousta děje, příběh se opravdu hýbe a nemá moc slepých míst, dokonce chvílemi i překvapí. A ten konec byl hodně dobrý! Rozhodně jsem ráda, že jsem si to přečetla, a pustím se do dalších dílů. Je pravda, že jsem si celou dobu říkala, že je jen lehce nadprůměrná, ale jakmile se mi trochu rozležela v hlavě přidávám ještě jednu hvězdičku, protože příběh nemá téměř žádnou chybu.

Plusy: dobře vykreslené prostředí, pěkně charakterizované postavy, zajímavý příběh, děj nestojí, pořád se něco děje, překvapí, body za skvělý konec
Mínusy: *SPOILER* Zabití psa-podle mě naprosto zbytečně brutální, nevím komu by se to mohlo líbit, nevím pro koho to tam vůbec dal, kdo by něco takového rád četl?*KONEC SPOILERU* Ta nespisovná mluva hrozná...,postavy se na svůj věk chovají až příliš vyspěle, což je nereálné, ale to je ve fantasy dnešní doby docela běžné.

20.07.2015 4 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Lisa Jane Smith

Nejlepší ze série! Celá kniha napínavá, děj se opravdu hýbe, pořád se něco děje. Opravdové království temnot s lidskými otroky, zajímavý nápad! A všechna ta proroctví jsou prostě kouzelná:) Fakt se mi líbila a doufám, že se k těm posledním dvěma dílům ještě nějak dostanu:)

19.07.2015 5 z 5

Černá magie Černá magie Lisa Jane Smith

Rozhodně nejhorší ze série. Nic moc originálního ani napínavého nebo speciálního. Série říše temnot je skvělá, ale tento díl opravdu za moc nestál:)

19.07.2015 2 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Plné zvratů, děje, příběh plyne rychle, navíc úžasně propletené. . Obvyklý Brownův scénář, Langdon utíká, po cestě musí řešit spoustu symbolů a záhad, propleteno konspiračními teoriemi a historickými tématy. Líbila se mi od Browna nejvíc, kvůli tématu zednářů. Brownovo styl psaní zaujme, chytne a nepustí. Opravdu skvěle napsáno a vymyšleno. Hodně napínavé, celou dobu dychtivě čekáte jak to vlastně dopadne. Z některých situací a myšlenek až mrazí. Nemám co vytknout.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla! Myšlenky tohoto díla byly okouzlující a to tak, že o nich opravdu musíte přemýšlet. Lord Henry byl sice odporný člověk, ale mě naprosto okouzlil, jeho slova dávala smysl, zaujala mě, a já ho prostě nemohla nenávidět, když byl tak inteligentní a duchaplný! Všechny postavy byly vykresleny a charakterizovány hezky. Příběh byl klidnější, ale to aspoň dalo prostor myšlenkám, takže to je jedině dobře.

Plusy: Skvěle napsáno, detailní charakteristiky postav, příběh prostě dokonale vymyšlený, spousta duchaplných myšlenek, konec naprosto epický, skvěle popsané pocity, vývoj postav
Mínusy: Našlo se pár hluchých míst, např. už níže zmíněné Dorianovy sbírky, přes které se prokousávalo těžko, jinak nemám co vytknout, někomu by možná mohla přijít málo akční, ale podle mě to příběhu nevadilo

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Pamatuju si, že se mi to četlo dost špatně, byla tam spousta naprosto zbytečných věcí, a styl psaní mi nesedl. Naprostou většinu knihy tam ani nebylo nic strašidelného. Ale kvůli pár skvělým scénám dávám dvě hvězdy, nelituju že jsem ji četla, ale nebylo to nic speciálního, co bych si zapamatovala. Film se mi oproti tomu líbil hodně. Zajímavý příběh.

17.07.2015 2 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Krásná kniha. První jsem viděla film, a ten se mi líbil víc, protože je hodně akční, ale kniha se mi líbila také, úplně jiným způsobem. Úžasně napsaná, děj trochu jiný než ve filmu ale opravdu hodně dobrý. Nevím proč lidé tvrdí, že je to spíš pohádka, nepřišlo mi to jako něco co bych četla dětem. No, této knize nemám co vytknout, napsaná hezky, líbilo se mi prostředí, příběh i postavy, nebyla tolik akční, ale to mi jako problém nepřišlo.

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Napsaná byla hezky ale to je asi tak všechno. Nedokážu říct o čem ta kniha byla. Ty lidi prostě žili, nedělali téměř nic zajímavého, a v druhé polovině se jenom váleli a brečeli. Lidé kolem tvrdí, že je to prostě o myšlenkách, ale ani ty nebyly nějak světoborné. Nevím, co se na tom lidem líbí, podle mě to bylo hrozně jednoduché a proto to čte každý. Já mám radši knížky kde se něco děje...

17.07.2015 2 z 5