Hlas nože

„Hluk je nefiltrovaný člověk a bez tohoto filtru je člověk pouze kráčejícím chaosem.“ Planetu Nový svět kolonizuje malá skupina osadníků z nepřátelského Starého světa. Po mnoha letech dochází k nečekanému zvratu. Domorodí obyvatelé se vzbouří, zaútočí na osadníky a usmrtí všechny ženy. Muže a zvířata náhle napadne podivný vir, který umožňuje slyšet myšlenky ostatních. Uniknout se podaří jen nevzdělanému mladíkovi Toddovi, který si stihl vzít na cestu pouze ruksak, lovecký nůž, deník, ale hlavně to vůbec nejdůležitější – svého věrného psího přítele. Ostatní obyvatelé v čele s šíleným knězem ho však pronásledují a kvůli nebezpečnému viru nebezpečí stále narůstá. Tento nelibozvučný myšlenkový mrak se nazývá Hluk a projevuje se nejen zvukem, ale i obrazem. Nikdy vás nenechá na pokoji a žádná vaše představa a ani jeden váš plán tak nejsou soukromé. Todd objeví v Hluku jakousi „díru“ a záhy zjistí, že žije v úplně jiném světě, než si dosud myslel. Postupně vychází najevo několik prazvláštních situací z minulosti a Toddova strastiplná cesta s armádou v patách se zdá jako nikdy nekončící příběh. Hlas nože je první kniha dystopické trilogie CHAOS, plná napětí, dramatických zvratů a nečekaných odhalení, ale i humorných situací....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78735/big_chaos-hlas-noze-ccS-78735.gif 4.1351

Nespoutaný chaos / Nespútaný chaos 1.

Romány, Sci-fi, Fantasy

Vydáno: , Jota

The Knife of Never Letting Go, 2008

Kniha Hlas nože

Adele02
31.12.2021

Klasickej Ness. Dokáže mě rozložit ve dvou větách.

Luigi1
20.06.2021

Tak tohle jsem nečekal,opravdu jsem si početl a odpočinul,moc se první díl líbil.

Sofiamia13
27.02.2021

Když jsem prvně zjistila že film chaos walking je natočen na předlohu této knihy, nijak mě to nezaujalo. Až o pár dní později (asi sedm dní před filmovou premiérou) jsem si řekla, že by mohlo být zajímavé si ji přečíst i když mě obsah nijak extra nelákal.
Po přečtení první strany jsem váhala, zda-li ji nevrátil zpět do poličky, ale nakonec jsem pokračovala ve čtení. Autorův styl psaní mě velice překvapil neboť jsem ještě nikdy nečetla knihu s takovým množstvím slangových a nepisovných výrazů. Avšak za chvíli už jsem knihu nečetla po písmenech, slovech a větách, ale hltala ji po stránkách a kapitolách. Mé prvotní obavy, že ji nestihnu přečíst před filmovou premiérou byly naprosto zbytečné. Knihu jsem přečetla během jednoho dne (ačkoli mě trochu mrzí, že jsem si ji nevychutnala déle). Takže jestli nad touto knihou váhate, a nejste si jisti jestli je to váš žánr, neváhejte a vrhněte se do ní po hlavě. Za mě to je naprosto úžasná kniha.❤

Sisis1999
31.01.2021

Když řeknu, že jsem knížku vyhledala jen kvůli dlouho očekávanému filmu, moc obdivu si tím asi nezískám, že? Ať už byl ale můj záměr jakýkoliv, jsem neskutečně vděčná, že jsem si nůž přečetla. Místy mi to sice trošičku drhlo, protože nejsem na podobný styl zvyklá, ale když jsem po čase našla tempo, plulo mi to jedna báseň. Todd Hawitt je po dlouhé době postava, díky které jsem prostě potřebovala číst dál - - - skutečně jsem asi po třetině knížky zjistila, že je mi úplně jedno, kam jdou nebo proč něco dělají. Potřebovala jsem se dostat Toddovi do hlavy a zjistit jak uvažuje. Což je vlastně ta vůbec největší ironie, vzhledem k tomu, že jeho myšlenky mám naservírované na stříbrném podnose. I přesto jsem však po celou dobu hloubala, proč to nebo ono. Nápad s Hlukem je velmi dobrý, místy jsem se smála a dobře se bavila. Naprostou třešničkou je ale fakt, že Toddovi je třináct let. Většina našich knižních hrdinů jdou puberťáci nebo mladí dospělí. Jak se asi chová třináctiletý chlapec, který si musí zachránit holý život? Pořád to tak úplně nevím.

Borufka_9
29.01.2021

Takový průměr, líbil se mi nápad s Hlukem, ale celé mi to přišlo zbytečně natahované. Možná je to pro mladší ročníky, nevím. Také mi nesedl styl vyprávění, nejlepší byl i pro mě Manchee ("Bobek, Todde!")

Endy17
08.01.2021

Spíš příjemná oddechovka než hluboký umělecký zážitek, tím kniha určitě plní své poslání.
Četl jsem v těsném sledu s Vopěnkovou Novou planetou - podobný námět dělá z těchto knih zajímavou paralelu.

uziRM
05.12.2020

Když jsem se dozvěděl, že příští rok vyjde film podle této předlohy, tak mi to prostě nedalo a musel jsem si knihu přečíst. Nový svět, zápletka i nečekané dějové zvraty mě bavily. Sice to není nějaké mistrné tvůrčí psaní (viz. například Justin Cronin), ale své kouzlo to jistě má. To samé čekám i od celé trilogie.

Ginosaji
19.10.2020

Oproti například Londonovu Volání divočiny, které je též pro děti, je zde velmi zřetelný prvek řečové jednoduchosti. Chvílemi mi vadilo přílišné opakování slov. Oceňuji neustálé zápletky a nečekané obraty, které udržují čtenáře v pozoru. Jakožto milovníka psů pro mě byla jistá pasáž až skoro zdrcující.