Černá magie

Černá magie https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145124/cerna-magie-145124.jpg 4 238 238

Říše temnot série

Sestřenice Thea a Blaise ovládají magii, ale každá toto umění využívá jinak. Divoká Blaise svádí jen tak pro zábavu své spolužáky, aby je pomocí kouzel dováděla téměř k šílenství. Klidnější Thea se hned první den školy zamiluje do obyčejného chlapce a pokouší se ho získat pomocí bílé magie. Obě poruší zákony Říše temnot, a to se neodpouští. Zachrání se dívky pomocí zakázaných kouzel nebo je čarování zničí? Co je Thea ochotná obětovat své lásce k člověku? -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Horory Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Spellbinder , 2012

Andynka
20.01.2019 2 z 5

Každá další kniha z této série je pro mě utrpením. :-/ Ty jejich spřízněné duše, které jsou vždycky nějakou záhadou s člověkem, mě už vážně nebaví. Naprosto si neumim představit o čem bude zbývajících 5 knížek. Tohle se spisovatelce nepovedlo.

Denča23
03.01.2019 3 z 5

Co jsem dočetla tuto knihu, tak musím uznat, že ty předešlé byly lepší. Asi protože mám knihy s upíry raději. :)

meibi67
07.11.2018 4 z 5

Pěkná kniha, ale upíři mě bavili víc :)

marta14
29.10.2018 5 z 5

Tak tento díl je zatím nejlepší. A jsem dost zvědavá na pokračování této série.

wildXchos
20.03.2018 5 z 5

Tenhle díl je úžasný. Líbí se mi kontrast mezi Theou a Blaise. Erik se k Thee doopravdy hodí a je tu doopravdy poznat, že jsou spřízněné duše a nemůžou se rozdělit ani kdyby chtěli. Všechna kouzla jsou popsaná úžasně.

ivedoo
04.11.2017 5 z 5

Nádherná knížka a myslím i série. Je super, že knihy na sebe moc nenavazují, ale postavy se prolínají, pokaždé o jiné dvojici :D Knihu jsem přečetla jedním dechem. Všichni, kdo mají rádi fantasy romanci, tak si sérii určitě přečtěte.

drakamena
17.09.2016 2 z 5

Všechny ženské hrdinky mi lezly krkem. Ach, my ubohé, utlačované čarodějky, my zabíjíme, zotročujeme, zneužíváme a ničíme, ale proč, ach, proč nás lidé nemají rádi, proč, ach, proč nás jenom inkvizice upalovala? Ještě nikdy jsem nezažila, aby si darebáci podobně hráli na oběti.

Mišík
17.05.2016 3 z 5

Spisovatelku mám ráda a u jejích knih si vždy odpočinu. Od téhle jsem čekala trochu více. Námět zajímavý, zpracování také, ale chvílemi bych si s textem více pohrála, trochu rozvedla děj... Celá ta láska mi chvílemi přišla až moc naivní. Ale kniha na oddychnutí ideální :)

orangerose
31.03.2016 5 z 5

zajímavý příběh o 2 sestřenicích čarodějnic, líbila se mi moc :)

nikola200266
27.02.2016

jsem velkým fandou knih od smith a tahle mě naprosto upoutala já zbožnuji říši temnot vřele doporučuji je to o tom jak dvě mladé sestřenice thea a blesie které jsou čarodějnice musí opakovaně změnit školu kůly blesiním vítržnostěm které jsou velmi nebezpečné pro lidi a thea se jí pokouší zastavit ale nepodaří se jí to a když je viloučí tak odjedou ke své babičce která je velká bába. Thea se hned první den vrhá do nebezpečí snaží se zachránit hada a přitom se zamiluje do člověka Erika Rosse a thea si uvědomí žese zamilovala do člověka a jediné co mu muže nabídnout je smrt a blesie se to dozví a bude se snažit aby se do ní zamiloval a ona ho pak zabyla a thea se to nebude líbyt a tak bude chtít zakázaním kouzlem vyvolaz ducha na ochranu erika a místzo toho zavolá zlího ducha čarodějnice a ten bude zabíjet a ona ho poté zastaví za pomocí erika a za lásku k člověkovi ji bude soudit její vlastní babička to je prostě tipicka smithová protože jsou zákony říše temnot velmi přísný a záludní se thea dostane do průšvihu a bleisi jí dostane ven protože nechce přijít o sestřenici která je pro ní jako sestra.

cori
12.02.2016 2 z 5

Dvě puberťácké čarodějnice se přetahují o vzorňáka školy, přitom omylem vyvolají ducha čarodějnice, která se za to, že byla upálena, nyní mstí lidem. Samozřejmě vše dobře dopadne a spřízněné duše odcházejí vstříc šťastnému životu. Přeslazená limonáda kořeněná kouzly na vyvolání lásky.

DarcyMoonlight
21.11.2015 4 z 5

Kniha mala celkom dobrý nápad a čarodejnícke prostredie sa mi páčilo. Čo mi vadilo je, že som neustále prirovnávala Theu ku Stefanovi a Blaise ku Damonovi z Upírskych denníkov. Viem, že som si to spôsobila sama ale vždy som našla nejakú podobnosť. Kniha sa mi napriek tomu páčila a uvítala by som ďalšie knihy s Theou a Blaise.

Babsie
19.07.2015 2 z 5

Rozhodně nejhorší ze série. Nic moc originálního ani napínavého nebo speciálního. Série říše temnot je skvělá, ale tento díl opravdu za moc nestál:)

Noshelfcontrol
28.06.2015 5 z 5

Další úžasný díl Říše temnot, tentokrát o čarodějnicích. Neskutečně romantický a napínavý příběh, jak je u Smith zvykem :-) Hlavní dvojice Thea a Erik se mi hrozně líbila a chtěla jsem vědět jak to s nimi dopadne. Konec byl samozřejmě šťastný, ale i tak se těším na další díl:-)

Kristián172
12.06.2015 5 z 5

Tato cast sa mi pacila najviac z prvych troch knih - citala sa prijemne uz od zaciatku, skvely stastny koniec a toez pekne, typicky Smithovske vyobrazenie carodejnic, ktpre posobia celkom realne :-)

Vendulik
04.11.2014 2 z 5

Moc ně teda nenadchla. Už jsem četla lepší knížku od této autorky.

zuzunka
20.10.2014 5 z 5

Přesně můj oblíbený žánr!! Prostě úžasná knížka!! Miluji paní Smith!! Má tak nádherné knížky!

markulka
19.10.2014 5 z 5

Úžasná kniha!! Všechny její díly jsou skvělé a originální! Můžu doporučit! :-)

Falquar
26.09.2014 2 z 5

Dvě hvězdičky za ty záchvaty pološílenýho smíchu, co mě přepadaly na každý druhý stránce. Kdyby se Smithová dala na humoristickou literaturu, udělala by díru do světa...

ivzu77
30.07.2014 4 z 5

Četla jsem všechny její knihy, mám je moc ráda.

pro dospívající mládež (young adult)

Lisa Jane Smith
americká, 1965