Tajemný anděl

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Šestnáctiletou Gillian zachrání před jistou smrtí podivný anděl. Stává se jejím strážcem a s jeho pomocí se dříve nevýrazná dívka stane atraktivní a populární. Vše je perfektní. Alespoň do chvíle, než začne tajemná bytost klást podivné požadavky. Co je zač tento anděl? A co ho přivedlo z onoho světa? Gillian a jejím blízkým hrozí nebezpečí. Jak bytost dostat zpátky tam, odkud přišla?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/145125/tajemny-andel-145125.jpg 4177
Série:

Říše temnot (4.)

Žánr:
Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)
Orig. název:

Dark Angel (2012)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Tajemný anděl

Přidat komentář
Andynka
26. ledna

Jsem ráda, že jsem čtení téhle série nevzdala, protože tohle byl opravdu krásný díl! A nebyl ani přehnaný. Super.

Denča23
04. ledna

Tento díl mě opravdu zaujal. Bylo to něco jiného, než ty předešlé. Už od začátku mi anděl moc neseděl a připadal mi zkrz nazkr zlý, ale nakonec jsem byla potěšená.
Skvěle napsané :) Doporučuji

wildXchos
23.03.2018

Nádherný díl. O Gillian jsem se bál od začátku, když jí Anděl začal měnit. Líbila se mi její povaha, hlavně to že nebyla moc namyšlená, i když potom zjistila, kdo je. Davida jsem neměl moc rád, hlavně kvůli tomu co řekl když se s Gillian seznámil.

orangerose
03.04.2016

bavila mně :)

Mari00
13.02.2016

Kdybych tuto tuto knihu měla zařadit do svého žebříčku 10 ti nejlepších, tak by tam asi nebyla. První třetina knihy se mi moc líbila. Téma bylo zajímavě zvolené, děj napínavý, zkrátka všechno dobré. Pak ale nastal jakýsi zvrat, který tuto knihu sebou stáhl. Ono by se tam dalo toho tolik napsat jinak a kniha by byla zajímavější. Dá se říci, že mně kniha spíše zklamala, ale už jsem četla i horší, takže spíš takový průměr.

08.01.2016

"... Takový pohled ještě nikdy u žádného kluka neviděla. Aspoň se tak nikdy nedívali na ni. Občas zahlédla, jak se kluci dívají na ostatní děvčata ze školy... Pohled raněné zvěře, nevědomý pohyb krkem a výraz, že by jich člověku málem bylo líto. Jako by říkali: „Lehnu si na zem a je mi jedno, když po mně budeš šlapat."

Jako první mě zaujala anotace. Netvrdím, že by mě samotný příběh nudil, ale nebylo v něm nic co by mě přimělo zamilovat si postavy, prostředí, nebo zjišťovat kdo je Anděl. Nedonutil mě chtít víc, ačkoliv nápad byl zajímavý. Anděl je vyobrazen jako nádherné stvoření plné dobroty a lásky. Já z něj ani jedno necítila. Gillian je typická hlavní hrdinka, která odráží nitro samotné autorky. Anděl už od začátku kalil její vidění světa, nesnažil se ji přimět milovat samu sebe. Učil ji milovat moc nad lidmi, bavit se zesměšňování lidí, brát ohledy především na sebe, jak se podvodně domoci 'vítězství'... Gillian přestože nevinná, dětská a čistá - jako by neuměla ani upřímně litovat všeho špatného čeho se dopustila. (Alespoň mě její reakce přišli 'umělé', neodžité.)

Příběh byl předvídatelný a konec unáhlený a nepřekvapivý. Uvítala bych alespoň o sto stran víc, aby Smithová mohla příběh uchopit obšírněji. Celková proměna Gillian proběhla rychle, všechno působilo jako by autorka spěchala do 'cíle' a nebrala ohled na prožitek čtenáře.

Kdyby mi bylo (třeba) čtrnáct příběh bych si zamilovala a hodnotila nejméně čtyřmi hvězdami. Takhle kniha působí jako by byla psána někým právě v této věkové kategorii. Nedokážu být natolik naivní, abych v něj uvěřila a proto je mé hodnocení jedna hvězda. Doporučuji mladším čtěnářkám a čtenářům.

Vendulik
10.09.2015

Super kniha. Zatím nelepší z celé serie. Konec byl teda velikým překvapením.

monita333
10.07.2015

Předešlé díly se mi líbily o trochu víc, ale ani tento nebyl špatný. Ta celá zápletka kolem "anděla" byla zajímavá a to co se z toho vyklubalo by asi čekal jen málokdo. Konec mě docela překvapil, ale samozřejmě jsem věděla, že to neskončí špatně :-)