Tajemný anděl

Tajemný anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145125/tajemny-andel-145125.jpg 4 216 23

Říše temnot série

Šestnáctiletou Gillian zachrání před jistou smrtí podivný anděl. Stává se jejím strážcem a s jeho pomocí se dříve nevýrazná dívka stane atraktivní a populární. Vše je perfektní. Alespoň do chvíle, než začne tajemná bytost klást podivné požadavky. Co je zač tento anděl? A co ho přivedlo z onoho světa? Gillian a jejím blízkým hrozí nebezpečí. Jak bytost dostat zpátky tam, odkud přišla?... celý text

Horory Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Dark Angel , 2012

leniska6373
08.06.2023 5 z 5

Za me super.pěkné se čte

Bekynóza
22.06.2021 4 z 5

Pro mě jako milovníka fantasy a nadpřirozených bytostí velmi příjemná oddechovka. Knihu jsem přečetla za chvilku, ale má to na konec krásnou myšlenku. Pokud vás zajímají nadpřirozené bytosti, bude se vám tato kniha líbit.

SPOILER!!
Bylo mi jasné, že anděl nebude nakonec anděl, na to byl čím dál divnější, ale konečné odhalení toho , kdo doopravdy byl, bylo skvělé. To se opravdu povedlo. A to, že se nakonec povedla i romantická linka, i když mi to přišlo lehce uspěchané, bylo super.
KONEC SPOILERU!!

marta14
10.08.2019 5 z 5

Tak tento díl byl snad nejlepší! Čtivé, skělá zápletka a opravdu mě to bavilo. Doporučuji...

Andynka
26.01.2019 4 z 5

Jsem ráda, že jsem čtení téhle série nevzdala, protože tohle byl opravdu krásný díl! A nebyl ani přehnaný. Super.

Denča23
04.01.2019 4 z 5

Tento díl mě opravdu zaujal. Bylo to něco jiného, než ty předešlé. Už od začátku mi anděl moc neseděl a připadal mi zkrz nazkr zlý, ale nakonec jsem byla potěšená.
Skvěle napsané :) Doporučuji

wildXchos
23.03.2018 5 z 5

Nádherný díl. O Gillian jsem se bál od začátku, když jí Anděl začal měnit. Líbila se mi její povaha, hlavně to že nebyla moc namyšlená, i když potom zjistila, kdo je. Davida jsem neměl moc rád, hlavně kvůli tomu co řekl když se s Gillian seznámil.

orangerose
03.04.2016 5 z 5

bavila mně :)

Mari00
13.02.2016 3 z 5

Kdybych tuto tuto knihu měla zařadit do svého žebříčku 10 ti nejlepších, tak by tam asi nebyla. První třetina knihy se mi moc líbila. Téma bylo zajímavě zvolené, děj napínavý, zkrátka všechno dobré. Pak ale nastal jakýsi zvrat, který tuto knihu sebou stáhl. Ono by se tam dalo toho tolik napsat jinak a kniha by byla zajímavější. Dá se říci, že mně kniha spíše zklamala, ale už jsem četla i horší, takže spíš takový průměr.

eŠ
08.01.2016 1 z 5

"... Takový pohled ještě nikdy u žádného kluka neviděla. Aspoň se tak nikdy nedívali na ni. Občas zahlédla, jak se kluci dívají na ostatní děvčata ze školy... Pohled raněné zvěře, nevědomý pohyb krkem a výraz, že by jich člověku málem bylo líto. Jako by říkali: „Lehnu si na zem a je mi jedno, když po mně budeš šlapat."

Jako první mě zaujala anotace. Netvrdím, že by mě samotný příběh nudil, ale nebylo v něm nic co by mě přimělo zamilovat si postavy, prostředí, nebo zjišťovat kdo je Anděl. Nedonutil mě chtít víc, ačkoliv nápad byl zajímavý. Anděl je vyobrazen jako nádherné stvoření plné dobroty a lásky. Já z něj ani jedno necítila. Gillian je typická hlavní hrdinka, která odráží nitro samotné autorky. Anděl už od začátku kalil její vidění světa, nesnažil se ji přimět milovat samu sebe. Učil ji milovat moc nad lidmi, bavit se zesměšňování lidí, brát ohledy především na sebe, jak se podvodně domoci 'vítězství'... Gillian přestože nevinná, dětská a čistá - jako by neuměla ani upřímně litovat všeho špatného čeho se dopustila. (Alespoň mě její reakce přišli 'umělé', neodžité.)

Příběh byl předvídatelný a konec unáhlený a nepřekvapivý. Uvítala bych alespoň o sto stran víc, aby Smithová mohla příběh uchopit obšírněji. Celková proměna Gillian proběhla rychle, všechno působilo jako by autorka spěchala do 'cíle' a nebrala ohled na prožitek čtenáře.

Kdyby mi bylo (třeba) čtrnáct příběh bych si zamilovala a hodnotila nejméně čtyřmi hvězdami. Takhle kniha působí jako by byla psána někým právě v této věkové kategorii. Nedokážu být natolik naivní, abych v něj uvěřila a proto je mé hodnocení jedna hvězda. Doporučuji mladším čtěnářkám a čtenářům.

Vendulik
10.09.2015 5 z 5

Super kniha. Zatím nelepší z celé serie. Konec byl teda velikým překvapením.

Noshelfcontrol
10.07.2015 4 z 5

Předešlé díly se mi líbily o trochu víc, ale ani tento nebyl špatný. Ta celá zápletka kolem "anděla" byla zajímavá a to co se z toho vyklubalo by asi čekal jen málokdo. Konec mě docela překvapil, ale samozřejmě jsem věděla, že to neskončí špatně :-)

sabanka
03.06.2015 5 z 5

Z prvního dílu jsem přešla na čtvrtý a musím říct, že opravdu nelituji :). Zároveň obdivuji Gillian za tu obrovskou změnu. Rozhodně doporučuji

jajaja136
24.01.2015 5 z 5

Tahle knížka se mi líbila nejvíc z celé série. :)

markulka
01.01.2015 5 z 5

Tohle byla moje první knížka z této série (přesto, že to není první díl)... Hned od začátku se mi děj začínal velmi líbit, protože byl jiný a zvláštní! Velmi mě překvapil konec knihy, takový konec jsem vůbec nečekala a líbil se mi! Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. :-)

markulka
01.01.2015 5 z 5

ivzu77
30.07.2014 4 z 5

Četla jsem všechny její knihy, mám je moc ráda.

Anonim
13.05.2014

Tenhle díl byl celkem nuda, četla jsem ho snad nejdéle ze všech , ale i tak jsem ráda že jsem ho přečetla! Gillian a David ten pár se mi moc nelíbí ale tak proč ne.

NikinkaFantasy
03.05.2014 5 z 5

Tak tohle byla naprostá bomba! Bylo to prostě skvělé. Gillian byla úžasná, byla mi sympatická. David taky. Líbila se mi ta věc s Druhou stranou atd. Gary - líbil se mi, ale od tři čtvrtě knížky mi připadal, jako ubrečený spratek. Líbilo se mi, že Jill přidal na sebedůvěře, sblížil ji s Davidem a ukázal jí její já. Ale pak... sobec. To, že chtěl zabít Davida kvůli tomu, aby s ní mohl být... aby mohl žít. Fuj. Jsem ráda, že se ztracené křídlo Harmanových objevilo, to se mi líbilo. Ten konec byl úžasnej. Správnej. Taky jsem byla moc a moc ráda, že se tam objevil Ash. Byla bych ráda, aby se v knihách ještě psalo o setkání Mary - Lynette a Ashe. Tahle knížka je zatím moje nejoblíbenější z celé série a rozhodně ji doporučuji. :-)

isi
20.12.2013 3 z 5

tenhle díl mě jako jediný z celé série moc nebavil , hold se autorce moc nepovedl, ale číst se dá

misar11
09.12.2013 1 z 5

nejhorší ze série...škoda

pro dospívající mládež (young adult)

Lisa Jane Smith
americká, 1965