Awča Awča komentáře u knih

Vážka Vážka Michel Bussi

Zápletka je velmi atraktivní a napínavá. Styl psaní mi tak úplně nesedl, některými částmi jsem se prokousávala dost obtížně, celkově mě bohužel kniha neoslovila.

25.09.2019 2 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Zhltla jsem Manžele odvedle a hned jsem se začetla do dalšího příběhu.
Připadal mi povědomý, zjistila jsem, že knihu jsem již jednou četla, ale tehdy jsem měla málo času, v postavách jsem se špatně orientovala, přeskakovala jsem a příběh jsem vůbec nepochopila.
Na druhou dobrou se mi kniha líbila, zajímavá zápletka, různé postavy, nečekané komplikace, a líbil se mi konec.
Pěkná kniha, ale ostatní díla autorky se mi líbily více.

24.09.2019 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha mi zpříjemnila dlouhé chvíle rekonvalescence.
Příběh mi přišel napínavý, ztracené dítě-noční můra všech rodičů, téměř žádné stopy, byla jsem zvědavá na rozuzlení.
Vyprávění střídalo osoby podle hlavních aktérů, což neubíralo plynulosti příběhu, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Chápu, že konec může někomu připadat až moc, ale mě k příbehu seděl.

24.09.2019 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Příběh je variací na knihu Agathy Christie. Přistupovala jsem k ní lehce s despektem, aby to nebyla jen kopie, a byla jsem příjemně překvapená. Velmi čtivě napsáno, postavy jsou pekně vykreslené, napjatá jsem byla do poslední chvíle a abych se dozvěděla, kdo za tím vším stojí, četla jsem až dlouho do noci.

20.09.2019 5 z 5

Ukrytá Ukrytá Gytha Lodge

Velmi pěkně vystavěný příběh. Sledujeme vyšetřování případu v současnosti a zárověň nám autorka dává nahlédnout do onoho osudného dne očima oběti.
Vyšetřovací tým je představen možná trošku ploše, ale alespoň se hlavní vyšetřoval neutápí v psychických problémech, alkoholu nebo osobní krizi, což je někdy příběhu na škodu.
Čtivá kniha, určitě doporučuji.

18.09.2019 5 z 5

Spis Vaterland Spis Vaterland Volker Kutscher

Kniha může na první pohled odradit obstojnou tloušťkou, asi by šlo pár kapitol seškrtat, ale to už by nebylo ono.
Líbila se mi více, než předchozí díl, hodně mě baví ta politika v pozadí, záležitosti ohledně Polska a voleb, ale přitom na to není kladen důraz, plyne to jako součást života.
Kriminální zápletka byla velmi atraktivní, ale i ostatní okolnosti - pracovní postavení žen té doby-byly velmi zajímavé.
Jako vždy skvělé počtení, těším se na další díl.

13.09.2019 5 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Caimh McDonnell

Dobrá oddechovka. Hlavní zápletka mě až tak neoslovila, což vůbec nevadilo, sloužila jen jako podklad sledu vtipných, někdy až bizardních událostí.
Hlavní hrdina je outsider, vláčený událostmi, ale má prostě kliku.
Kniha mě pobavila a ukrátila dlouhou chvíli (čteno v nemocnici), ovšem za pár týdnů si ji asi nevybavím.

13.09.2019 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Ačkoli mám tento typ literatury moc ráda a téma knihy bylo opravdu atraktivní, nemohla jsem se začíst, chvílemi jsem popisné pasáže přeskakovala, dočetla jsem horko těžko. Konec otevřený k dalšímu dílu, ale ten si asi nechám na později.

23.08.2019 3 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Richard Sklář

Knihu jsem četla bezprostředně po Vile v Sadové, byla jsem velmi zvědavá na další osudy Bo. A zklamaná jsem tedy nebyla! Děj byl nabitý událostmi, hlášky byly vtipné, postavy velmi osobité. Až mi bylo líto, že už jsem dočetla, klidně bych se "vrhla" na další díl.
Jasně, že jsou věci nadsazené, nejde o literaturu faktu, mě tento styl velmi vyhovuje, ale chápu, že někomu nemusí sedět.
Snad jediné minus - poměrně tuctový přebal knihy.

19.08.2019 5 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Knihu jsem přečetla "na jeden nádech". Mám ráda akční příběhy i historii, v knize se snoubilo oboje. Paradoxně více vzrušující byla historická část, kde se násilí nepopisovalo detailně, soudobou část je nutno brát s velkým nadhledem. Bo jsem si oblíbila, je vykreslena velmi dobře, autor má pro psaní postarší ženské hrdinky velký cit. V Ostravě jsem párkrát byla, teď se na ní budu dívat jinýma očima.

16.08.2019 5 z 5

Měsíc je drsná milenka Měsíc je drsná milenka Robert A. Heinlein

Sohlasím s hodnocením Pralev. Kniha byla velmi zajímavá, vtipná, první čtvrtina až polovina mě bavila velmi. Život na Luně, jeho uspořádání - manželství a klany, superpočítač, vztahy se Zemí. Začátky povstání, organizace prvních buněk, to nemělo chybu. Ale pak přišlo (na mě) příliš mnoho politiky. Možná bych to za dlouhých zimních měsíců přečetla celé, ale v těchto letních vedrech jsem závěr knihy, a stydím se za to, přeskákala. Kniha ale určitě stojí za přečtení, navíc ji krásně ji doplňují ilustrace.

15.08.2019 4 z 5

Zlatomodrý konec stařičkého léta Zlatomodrý konec stařičkého léta Ivan Wernisch

Královsky jsem se bavila! Díky!
A děkuji za možnost stáhnout si tuto e-knihu legálně zdarma, jinak bych se s ní minula a to by byla velká škoda.

14.08.2019 5 z 5

První život První život Jan Němec

Lehce erotické verše, některé mě oslovily více, některé mě zlehka minuly.
"...to ve mně jsou kostky vrženy
cigarety dokouřeny slunce zapadeno
ve mně právě odjíždí poslední noční linka směr Ty..."
Děkuji za možnost stáhnout si tuto e-knihu legálně zdarma.

14.08.2019 3 z 5

Niekur Niekur Kateřina Rudčenková

Děkuji za možnost stáhnout si knihu legálně zdarma. Jinak by mě minula a to byla škoda. Ne že by to byl můj šálek kávy, ale určitým způsobem mě oslovila. Vztah který vznikne mezi Češkou a Litevcem, v Německu, v bezčasí několikaměsíčního studijního pobytu, je popsán formou divadelní hry, což dává příběhu zvláštní kouzlo. Trošku mi k tomu neseděl příběh siamských dvojčat, možná zbytečně absurdní hříčka zasluhující svůj vlastní prostor, hlavní linie by si možná vystačila sama, i když to chápu jako jistou alegorii.

02.08.2019 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Napínavá četba pro letní dny.
Ani z recenzí jsem si moc nedovedla představit, co mě čeká.
Kniha mě hned vtáhla a musela jsem stále číst.
Střídání kapitol z pohledu obou hlavních postav přinášelo napětí a byla jsem opravdu zvědavá, jak příběh(y) autor zakončí. Možná byl závěr příliš ukvapený, oproti celkovému tempu knihy, překvapil mě, ale dobré!

16.07.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Marketingová kampaň mě nějak minula a To od mistra Kinga jsem nečetla, takže jsem ke Kříďákovi přistupovala jako ke každé jiné knize. Přečetla jsem ji jedním dechem, líbila se mi zápletka, vlastně jich bylo několik, bavilo mě přecházení kapitol z minulosti do přítomnosti. Hlavní hrdina mi byl sympatický tak akorát a rozuzlení pro mě bylo překvapivé. Pro mě thriller jak má být!

14.07.2019 5 z 5

Nikdy nevíš Nikdy nevíš Chevy Stevens (p)

Napínavé od začátku do konce.
Na knize by mělo být varování, že příštích 24h nebudete dělat nic jiného než číst :-)
S hlavní hrdinkou nebylo těžké se ztotožnit, kdo z nás by nebyl zvědavý na své biologické rodiče. Následovala lavina událostí, kterou bylo těžko zastavit, i když se Sára snažila seč mohla.
Velmi čtivý příběh, opět si myslím, že je spíše pro ženy.

10.07.2019 5 z 5

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

Od knihy jsem nic moc nečekala a byla jsem příjemně překvapená! Ačkoli neholduji tomu, že jsou kapitoly kouskovány jednou do přítomnosti, pak do minulosti, tady to kupodivu zvyšovalo napětí.
Oceňuji, že se příběh neutápěl v rozvleklé sondě do psychiky postav, jednání postav bylo pochopitelné, příběh velmi čtivý.
Skvělá kniha na dovolenou, ocení ji spíše ženy.

09.07.2019 5 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Knihu jsem dostala darem, asi bych si ji sama nevybrala, a byla by to velká škoda. Líbil se mi způsob vyprávění očima různých postav. Z popisu zdánlivě nudné idylky se vyklubalo celkem napínavé čtení, takové rozuzlení jsem nečekala.
Prima knížka na letní dny, spíše pro ženy :-)

09.07.2019 5 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Děkuji za možnost stažení e-knihy zdarma.
Asi bych ji jinak nevyhledala a byla by to škoda.
Příběh je zajímavý, zpočátku mě velmi bavil, místa příběhu mám díky studiím poměrně prochozená (apropo, autor nezmínil, nebo jsem si nevšimla, že krom medicíny zde sídlí i technická univerzita :-)).
Ale časem přibylo težkopádnosti, postav, popisu, přiznám, že jsem trošku přeskakovala.
Zato konec jsem musela číst dvakrát, protože jsem tápala, zda chápu dobře.
Jak psal Blahorodi, pro gotiku jsou příznačné čisté linie, ale zde byly části až barokní.
Možná za to mohou jen ta letošní červnová únavná vedra, kdy se člověk začte asi jen do knih o dobývání severního pólu.
Zkusím ještě Hastrmana :-)

27.06.2019 3 z 5