Awča Awča komentáře u knih

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Jsem o generaci starší, než je cílová skupina, ale kniha mě bavila. Začátek byl trošku nudnější, pak se příběh mohl rozběhnout až k napínavé mu konci. Autor má bohatou fantazii, úplně jsem žasla, jak domýšlel varianty a důsledky. Na doporučení raději nejdu na film, nechám si v paměti knihu.

11.07.2018 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Moje první setkání s autorkou, nic jsem si od toho neslibovala, trošku mě zrazovalo spojení s Jackem Rozparovačem. Ale začetla jsem se velmi rychle, hlavní hrdinka se mi líbila, zápletka dobrá, vyšetřování napínavé, konec lehce překvapivý. Už sháním druhý díl :-)

25.06.2018 5 z 5

Dva druhy pravdy Dva druhy pravdy Michael Connelly

Slupla jsem ji na jeden nádech :-) V knize je vše, co jsem od ní očekávala. Harry je stále svůj a nedá se ovlivnit. Ačkoli už má svůj věk nebrání se akci a fyzickému nasazení, i když v reále bych si spíše vsadila na ruské zabijáky. Část v soudní síni se mi také líbila, jsem vždy zvědavá, s čím jeho bratr, liška podšitá, zase přijde. Prostě doporučuji a těším se na dalsí díl, který byl již lehce nakousnutý v závěru knihy.

20.06.2018 5 z 5

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

Předesílám, že nejsem cílová skupina :-) Knihu mi půjčil syn. A i když PC hry sama nehraju, není mi toto téma cizí. Pro úplné laiky je v knize i slovníček pojmů. Příběh mi přišel zajímavý, hlavní hrdina je sympaťák, kterému je Štěstěna virtuálního světa velmi nakloněna, až jsem si říkala, že mu vše až moc vychází. Závěr měl spád a natěšil mě na druhý díl. Byla jsem zvědavá, kdy vyjde třetí díl, ale podle Albatrosu je o knihu malý zájem a zatím nad koupí dalších dílů váhají.

20.06.2018 4 z 5

Klan Klan Dmitrij Rus

Dočítám první díl a chystám se na druhý. Bohužel se dalsích asi nedočkáme. Psala jsem na nakladatelství Fragment, resp. Albatros, ohledně dalších dílů, zde je jejich vyjádření:
"V současné chvíli další díly ze série Hraju, abych žil zakoupené nemáme. Bohužel u našich čtenářů se série nesetkala s očekávaným zájmem, pokračování budeme teprve zvažovat."
Tak jsem dočetla i dvojku, příběh se rozjel pěkně, v prvím díle vstup do hry a rozkoukávání, nabírání přátel i nepřátel, levelování. Ve druhém už jsou strategická rozhodnutí, propojenost virtuálního i reálného světa je uvěřitelná. Konec mě trošku naštval, hned bych se pustila do 3.dílu, kdyby byl.

12.06.2018 5 z 5

Ledová citadela Ledová citadela Pavel Korněv

Četla jsem všechny díly "Leda" a toužebně jsem čekala na další díl, který si dával na čas. Chvilku mi pak trvalo, než jsem se začetla a přivykla. Příhraničí, Pevnost, Valkýry, staré známé prostředí, kde se moc nezměnilo a na které jsem se těšila. Místo Leda je ale hlavní postavou jiný chlapík, Apoštol, obchodník a zprostředkovatel. Nechci vyzrazovat příběh, je to ostatně stará dobrá klasika, na kterou jsme od autora zvyklí. Shodou různých okolností se Apoštol vydává na cestu, aby si zachránil krk. Jde po něm vícero lidí, naštěstí má ochranu v postavách, z nichž některé jsou naši dobří známí z předchozího dílu. Konec je víceméně otevřený, zřejmě připravený na další díl. Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdami, ne že by byl tento díl špatný, ale asi jsem od něj čekala trošku víc. Určitě si přečtu i další, až bude k dispozici.

01.06.2018 3 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Tento díl se mi líbil ještě o 2* více, než ten předchozí (Kazatel). Ačkoli je možné číst sérii na přeskáčku (jednotlivé případy na sebe nenavazují), přeci jen je lepší číst ji postupně, hlavně kvůli vývoji soukromého života vyšetřovatele, jeho ženy a její sestry. Ač mě obvykle tyto detaily v detektivkách zdržují, tady mě to kupodivu baví, i když chápu, že např. mateřské starosti jedné z vedlejších postav muži asi ne tak úplně docení. V Kameníkovi se opět objeví příběh z minulosti, který je celkem zajímavý a drží čtenáře v napětí, jak se asi propojí se současnou dějovou linkou. Na další díl se těším, ale dám si chvilku pauzu, přeci jen má autorka svůj styl, díky kterému mi pak díly s odstupem času trochu splývají.

28.05.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Tak jsem se na ni těšila, že jsem si knihu koupila v předprodeji jako e-book. Samozřejmě to byla jen část, kterou jsem velmi rychle "zhltla", a pak jsem celý jeden dlouhý den musela čekat na uvolnění zbylých kapitol knihy. Kniha se mi líbila, autora mám již načteného, doufám, že bude série pokračovat.

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Přečteno jedním dechem. Fakt mě Erika baví. Oblíbila jsem si i ostatní postavy kolem ní. Styl autora mi vyhovuje.

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Velmi čtivá a napínavá kniha. Trošku návyková, musela jsem stále číst a byla jsem velmi zvědavá na vyřešení. Na Eriku jsem si z minulého dílu už zvykla, baví mě její rodinné i pracovní vztahy. Tak tedy vzhůru na další díl!

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha má spád, chytila mě. Erika mi možná napřed trošku lezla na nervy, ale alespoň nebyla nudná a předvídatelná. Jasně, byly tam některé věci, které by měl čtenář brát s nadsázkou, ale nebylo to na závadu. Styl autora se mi líbí, přečetla jsem všechny doposud vydané díly série.

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Obvykle nemám problém se v postavách orientovat, ale v této knize jsem se občas, díky velmi podobným jménům, lehce ztrácela. Hlavní příběh byl zajímavý, různě propletený, konec byl pro mě překvapivý (je to opravdu možné?). Soukromý život vyšetřovatele hlavní zápletku vhodně odlehčoval. Kniha se mi líbila, nebyla to úplná pecka, ale na cestu do práce jako dělaná. Už mám rozečtený další díl.

22.05.2018 3 z 5