Jiný svět

Lze vyměnit normální život za život ve virtuální realitě? Jeden z nejúspěšnějších titulů žánru LitRPG. Píší se třicátá léta jednadvacátého století a světem se šíří záhadný fenomén nazývaný vtažení. Hráčům online her se stále častěji stává, že se jejich vědomí oddělí od smrtelného těla a zůstane navždy uvězněno ve virtuální realitě. Dokážete si představit peklo, které čeká na nešťastníka vtaženého do hry Tetris? Nebo bezmoc, kterou cítí hráč, který uvízl v tankovém simulátoru a několikrát denně se musí smažit v rozžhaveném pancíři bitevního stroje? Hráčům her na hrdiny se ovšem vtažením otevírá vyhlídka na nekonečné dobrodružství v úchvatném světě meče a magie. Gleb neměl na výběr, nevyléčitelná nemoc ho donutila záměrně podstoupit vtažení, aby z náruče smrti vytrhl alespoň své vědomí. Ve hře ho čeká věčný život, noví přátelé, láska, spousta dobrodružství a také nemálo překvapení. To největší tkví v tom, že na první pohled odlišný herní svět má s tím skutečným mnoho společného…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351093/jiny-svet-jt1-351093.jpg 4.6135

Hraju, abych žil (1.)

Играть, чтобы жить. Книга 1. Срыв (2013)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)

Kniha Jiný svět

Maer
předevčírem

Chytlavý děj, poutavé vyprávění a super zapracování RPG

lumpíkcz

Dobrá knížka doporučuji :-)

protokol

je to SKVELÉ úplne ma to pohltilo je to super napísané vrele odporúčam priaznivcom RPG literatúry

príbeh je jednoduchí žiadne prekombynované vsťahy príbehová línia je skvele dopĺňaná qestami proste paráda už sa teším na ďalšie pokračovanie

" škrečok je už celí žhaví "

knihomol.petr

tuto knihu už čtu podruhé a baví mě to snad ještě víc než předtím.
kniha je zábavná a podle mě zaujme i nehráče

TomTomis

Ve srovnání s Mahaněmkem mě tohle bavilo mnohem víc. Není tu cítit ta posedlost tím, co se zvyšuje, opakování statistik atd. V něčem by se daly knihy srovnat. V čem tuhle knihu řadím výš je to, že se tu prolíná svět budoucnosti s virtualitou dané hry. Super oddechovka!

Okoslav

Buď vás baví počítačové hry (a pak vás bude bavit i Jiný svět). Nebo vás počítačové hry nebaví (a pak se do Jiného světa radši vůbec nepouštějte).

Protože je to herní. A hodně. Hlavní postava vstupuje do počítačové hry, leveluje, lootuje, aggruje, pévépéčkuje... a najednou je konec. Na rozdíl třeba od Ready Player One, což je další zástupce v současnosti populárního žánru LitRPG, nečekejte žádné propojení s reálným světem. Protože tohle je čistý let's play.

Mimochodem, hlavní postava je tak trochu blbec. Tak na to buďte připravení. Stejně jako na to, že holčičí postavy v Jiném světě dělají v zásadě jen tři věci: brečí, červenají se nebo cupitají. Ale co už - není nebe bez mráčku, žejo.

heliiinka
13.12.2018

Úžasně propracovaný svět. Nejsem hráč, ale autor využívá hráčská slůvka, tak jsem často musela hledat ve slovníčku na konci. Ale to je pozitivní, dodalo to světu hloubku a opravdovost. Už jdu shánět druhý díl.
Malinké minus je, že Glebova romance byla trochu moc hrr. Ale jinak jsou všechny postavy sympatické a tak akorát tajemné.

KnihoMorka
11.12.2018