Jiný svět

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Lze vyměnit normální život za život ve virtuální realitě? Jeden z nejúspěšnějších titulů žánru LitRPG. Píší se třicátá léta jednadvacátého století a světem se šíří záhadný fenomén nazývaný vtažení. Hráčům online her se stále častěji stává, že se jejich vědomí oddělí od smrtelného těla a zůstane navždy uvězněno ve virtuální realitě. Dokážete si představit peklo, které čeká na nešťastníka vtaženého do hry Tetris? Nebo bezmoc, kterou cítí hráč, který uvízl v tankovém simulátoru a několikrát denně se musí smažit v rozžhaveném pancíři bitevního stroje? Hráčům her na hrdiny se ovšem vtažením otevírá vyhlídka na nekonečné dobrodružství v úchvatném světě meče a magie. Gleb neměl na výběr, nevyléčitelná nemoc ho donutila záměrně podstoupit vtažení, aby z náruče smrti vytrhl alespoň své vědomí. Ve hře ho čeká věčný život, noví přátelé, láska, spousta dobrodružství a také nemálo překvapení. To největší tkví v tom, že na první pohled odlišný herní svět má s tím skutečným mnoho společného…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351093/jiny-svet-jt1-351093.jpg 4.6248
Série

Hraju, abych žil 1.

Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)
Orig. název

Срыв (Sryv), 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (63)

Kniha Jiný svět

Přidat komentář
Geny
21. února

Zdaleka nejvíc síňslávistické LitRPG na trhu. Že začátku mi trochu vadilo, jak rychle hlavní postava roste a všechno mu padá do klína, ale čte se to výborně.

josef2900
14. ledna

Autorovi se zjevně nechtělo moc dlouho chodit kolem horké kaše, protože už kolem dvacáté stránky se dostáváme do Jiného Světa. Autor nijak neřeší, že by se měl hlavní hrdina třeba rozloučit s rodinou a přáteli, prostě ho hodil co nejrychleji do nového světa, protože o tom chtěl psát a to mu jde. Hlavnímu hrdinovi sice vychází úplně všechno, co si zamane, ale to nijak neubírá na zážitku z knihy. Už se nemůžu dočkat na další díl.


Michii
26.10.2020

Perfektně napsaná kniha, hledala jsem dlouho knihu, která by byla na tohle téma. Kniha nezklamala naprosto mě vtáhla do světa MMORPG, zbožňuju takové hry ale tahle kniha mě tam i vtáhla jako bych tam byla a hrála svůj život ve hře také. Naprosto doporučuji. :) a teď jedu na další díl :)

AnDyB
18.10.2020

Naprosto super kniha byla jsem nadšena ! Dříve jsem si zahrála občas WoW a tohle byla prostě pecka. Hlavní postava mi sedla líbi se mi že Laith inteligentní a opravdu vynalézáví zato Taali mi trošku vadila semtam ale je pravda že je zase krásně sepsaná postava mladé holčiny které se tak občas chovají ????každý zná trochu té puberťačiny. A trosku jsem doufala ve vide popsané romantické sex chvíle do toho fantasy ale už jsme si zvykla ze tyto momenty jsou na fantazii čtenáře hold ????

Lethania
01.09.2020

Po přečtení Mahaňenkova Šamana, Atamanova Obránce perimetru a Korněvova Lotra jsem si uvědomila, že v budoucnu bude velmi náročné najít něco, co by tyto knihy předčilo. Ale nemusela jsem hledat dlouho! Jasně, Jiný svět už tu nějaký ten pátek je, ale jelikož ho vydalo nakladatelství Fragment, tak jsem si myslela, že to bude něco pro děti. Riskla jsem to a dobře jsem udělala! Nejenže jsem se do toho začetla, ale já jsem tomu naprosto propadla - na přestávky nebyl čas. Musela jsem knihu dočíst, ať to stojí, co to stojí.
Postava Gleba/Laitha mi zpočátku moc nesedla, ale postupně jsem si ho oblíbila a s každou přečtenou stránkou jsem se děsila, co přijde dál. Trochu mi vadí, že má Gleb štěstí v boji a nějakým mě neznámým způsobem vyhraje, i kdyby měl správně zemřít.
Z ostatních postav jsem si oblíbila Cwrka, zato Taali moc nemusím.
Co se čtivosti týče, tak u mě je to za jedničku, ale trochu mi vadila odborná slovíčka během bitev i po nich. Naštěstí je na konci knihy slovníček pojmů, takže se příště nezratíte.
Hodnotím 4* (Šaman se mi zdál lepší). Ale doporučuji a vrhám se na další díl.

Nikidree
01.07.2020

Jedním slovem boží, skvělé, dokonalé! Naprosto miluji fantasy světy a to jak v psané podobě tak v hrané, ačkoliv nejsem žádný pařmen.
Tato knížka byla pastva pro mé oči i duši. S radostí bych si s ním vyměnila místo, alespoň na chvíli! Nejednou jsem nad tím přemýšlela, jaké by to bylo, ocitnout se ve hře. A tahle knížka mi to skvěle nastínila. Naprosto jsem se do ní zamilovala. Zhltla jsem ji během chvíle a chci víc! Okamžitě jdu na další díly!

Děj je moc dobře popsaný a ačkoliv se tam vyskytují popisy itemů, je to vždy velmi stručné a nijak to neruší. Navíc jich tam není moc. A naopak skvěle doplňují Glebův postup ve hře. Trošku jsem nestíhala jeho myšlenkové postupy při kalkulaci nejvhodnějšího rozdělení bodů, ale to je tím, že s tím nemám velké zkušenosti.
Trošku mi nesedla Táňa alias Taali. Je taková.. nestálá. Chvíli se chová normálně, jindy pomalu jak malé dítě. Alespoň mi to tak přijde. Taky se v poslední třetině vytratil Cwrk, což mi přišla škoda, byť vzhledem k okolnostem by na něj nebyl moc prostor, tak to chápu.

Konec knížky mě naprosto uchvátil. Jsem celá napnutá na pokračování. Na to, jak se to bude vyvíjet, jak se Glebovi bude dařit, co všechno ho čeká.. Prostě všechno!
Takže abych to shrnula, knížka je pecková a doporučuji ji všem, kteří mají rádi hry společně s fantasy a někdy dumali nad tím, jak by bylo super stát se alespoň na chvíli herní postavou a žít její svět

maca5449
06.06.2020

Říkala jsem si - kdo by chtěl číst o hraní her?
Já mám mimo jiné i trochu předsudky vůči ruským autorům.
Fragment mám zaškatulkovaný jako nakladatelskou značku pro děti. Kromě toho z tohohle žánru tu máme Ready Player One ne? Tak proč bychom chtěli něco víc?
Navíc je to zase série a já už mám těch sérií rozečteno nějak moc.
A když jsem knihu otevřela, viděla jsem, že má malý písmenka. Nesnáším malý písmenka.
Ale přesto... mě to lákalo... to ta obálka. Asi.

Dostalo mě to. Úplně jsem se viděla jak expím svou postavu, napjatě jsem očekávala, co za potvoru na mě může vylézt, jakej buff na mě kdo hodí, co mi vypadne za loot. Okamžitě jsem chtěla a potřebovala další díl. Bylo to jako posedlost. Jako když si nainstalujete novou hru a sedíte u toho celej den a najednou je jinej měsíc, vypadáte jako vagabund, oči máte podlitý krví z nevyspání a energiťáků a vy se jen ptáte sami sebe - co jsem vlastně jedla? A chodila jsem vůbec na záchod? Kdy jsem spala? Jak to, že jsem vůbec ještě naživu?!

Huf. Propadla jsem tomu. Žeru to. Chci další díly. Chci, aby to byla nekonečná série!

Btw. nechápu Fragment. Fragment změnil logo a design.
Takže. První a druhý díl této série jsou ještě natištěny se starým logem, a na hřbetu knihy je nápis tak, že když knihu položíte je nejprve název a potom jméno autora. Když kniha leží má titulní stranu nahoře.
Ale třetí díl je udělaný obráceně. -_-
Třetí díl když položíte a nechcete mít nápis vzhůru nohama, máte nahoře konec knihy. Na hřbetu začíná autor a potom je teprve název knihy. TAKŽE JE TO OBRÁCENĚ!!!
Pokud je postavíte do knihovničky, pak máte dva díly nápisy jedním směrem a třetí díl má nápis druhým směrem.
To je tak těžký vydat sérii, aby byla jednotná? O_o
To nikoho nenapadne dát si na to pozor?
To jako ve Fragmentu nepracujou lidi, co maj doma knížky a nevidí, že to vypadá blbě, když je každá udělaná jinak?
Jsem fakt zvedavá jak bude vypadat čtvrtej díl.

kokrokr
18.05.2020

Četl jsem zatím tři díly a za mě nejlepší herní svět, a proto dávám pět bodů. Ostatní autory jako Mahaněnka, Atamanova a Korněva , které mám přečtené také, hodnotím za čtyři body. Co trochu vadilo, byla ta propagace ruského lidu, jako národa dobráků a otloukánků. Jak víme, je skutečnost trochu jiná. Pokud s jejich jednáním souhlasíte, jste jejich bratr a když ne, tak hned nepřítel. Nechápu, proč si tu někteří stěžují na popis levelování, je to přece RPG svět a o tom to je. Já se bavil náramně. Hry hraji jen pro jednoho /FPS/ a nepravidelně, ale i tak jsem názvosloví pochytil hned. Jsem už stařík v důchodu a mám vnoučata, přesto se na další díly těším jak malý kluk. Žena mi občas říká, že jsem nemocný, asi budu PC pozitivní.

1