Klan

Jiný svět byl původně jen obyčejnou online hrou na hrdiny. Fenomén vtažení z něj však udělal něco velmi výjimečného a velmi nebezpečného. Nevyléčitelně nemocný Gleb se uchýlil do světa meče a magie naprosto dobrovolně. Ani se nestačil pořádně zorientovat a už se zapletl do vysoké hry o moc a bohatství. Původně bezstarostný svět věčného života se totiž stal s přibývajícím počtem vtažených hráčů předmětem zájmu mocenských a finančních kruhů. S pomocí věrných přátel, bezpečným zázemím klanu a přízní virtuálních bohů se proto Gleb pouští do boje o udržení Jiného světa v té podobě, v jaké ho poznal. Jako místo, kde je možné žít důstojně a beze strachu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370107/klan-tiq-370107.jpg 4.6184

Hraju, abych žil 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Клан (Klan), 2013

Kniha Klan

YorikB
15.12.2020

Celý žánr litPRG je zřejmě nejčtivější věc, na jakou jsem zatím narazil. Kompletního šamana jsem přečetl za dva týdny, Atamanov brzy následoval.

A musím říct, že D. Rus mi zatím přijde o špetku lepší než ostatní. Obzvlášť se mi líbí důvěryhodné zdůvodnění toho, proč se všechno děje, jak v reálném světě. Navíc je místy velmi vtipný.

Lethania
07.12.2020

Druhý díl není podle mě horší, ale ani lepší, prostě se nese ve stejném duchu. Ačkoliv mi tady vadila neustálá zmínka o „vnitřním hrabivém křečkovi“, který kazil celkový dojem z knihy. První část mě dost bavila, hned jsem si v mysli představila onu bitvu o hrad - prostě paráda. Druhá část už byla nudnější, proto strhávám jednu hvězdu. A konec? Trochu na můj vkus chaotický a málo uvěřitelný. Tak snad další díl začne lépe.

Nikidree
07.07.2020

Chtě nechtě musím připustit, že jsem se trošku unáhlila, když jsem první díl tak moc vychvalovala. Dlouho jsem přemýšlela, zda dát plný počet hvězdiček či nikoliv. Kdyby šla půlka dám půlku, ale nakonec jsem musela dát nižší možnost, tedy 4*.

Styl vyprávění i obsah příběhu se mi stále velmi líbí. Jenže jsou tu dvě ALE..
Zaprvé konec knihy. Je to jako déjà vu. Ze 3/4 kniha opět obsahuje popisy a postupy hl. hrdiny napříč hrou. Sice se tam již plně řeší aktuální situace (např. bitva či postavení Gleba) avšak to je naprosto na místě. Jenže konec nabere strašlivě rychlý spád. Zjednodušeně příběh prostě plyne a potom najednou bum prásk, prásk bum a je konec, stejně jako v prvním díle. Prostě na konci je hrozně moc věcí/událostí.
Druhé 'ale' je Gleb/Laith. Na jednu stranu neustále zmiňuje svého křečka a na druhou někdy až přehnaně utrácí za zbytečnosti? Jako fakt? Snažila jsem se to brát z jeho pohledu - je nesmrtelný a tudíž si časem opravdu nahrabe balík. Ale právě díky jeho křečkovi mi nepřijde správné, aby utrácel v době, kdy potřebuje každý zlaťák.. A to není jediná věc, která mě v jeho jednání zarazila. Chvíli vypadá jako chlap, co to má vše promyšlené a jindy absolutně neřeší následky, které samozřejmě se vším dost zamávají.

Tak jako tak, čte se to velmi dobře. Člověk otáčí stránku za stránkou ani neví jak. Ta zvědavost, jak to bude dál, je opravdu silná. Sice mám obavu, že v dalším díle před koncem bude přibývat množství všelijakých (těžko uvěřitelných) událostí, ale to zvládnu.

Hellrampage
02.04.2020

Táto kniha a séria celkovo má jedinú chybu - ma málo strán a knihy vychádzajú jedna za rok. Inak sa číta sama od seba, opäť ide o kvalitný text. Dej sa nám trochu komplikuje a akoby ani autor nevedel, kam skôr skočiť, čo skôr urobiť, otvára sa tu príliš veľa možností, aby na to autor náhodou nedoplatil. Koniec opäť končí cliffhangerom, tak som si radšej prečítal kapitolu tretej knihy, aby som mohol v kľude zaspať.

michal8413
11.03.2020

Stejně jako 1 díl mě chytla a až do konce neopustila :)

frantisek408
10.03.2020

Opět skvělá kniha, ale první byla o něco lepší :)

daudurhundur
20.02.2020

Nutno přiznat, že v mém hodnocení se projevuje fakt, že tuhle sérii čtu až po Mahanovi. V opačném případě bych asi dal plný počet.
Takhle už se jaksi nedostavuje žádné překvapení, podstatná část děje je předvídatelná a očekávatelná. Přijde mi to malinko slabší než první díl - už známe základy fungování světa, takže průzkumy ani nové prvky nijak zásadně nenadchnou, navíc je zapojeno ještě trochu víc citů... Ale je to napsané stále tím čtivým stylem, že se jen těžko odpoutává, a navíc ta nostalgie.... :-)

Ryorka
02.02.2020

Skoro jsem si z toho cvrnkla do textilu. Jooo, dobíjení hradu hned na úvod. Ach ta nostalgie CS. Jako bych se vrátila o 10 let zpátky, když ta moje onlajnovka byla ještě hratelná. No pro mě je tohle naprostá srdcovka a vychutnala jsem si každý písmenko, ale fakt netuším jak to vnímá někdo, kdo na PC hrál max solitaire. Ale na druhou stranu, ten po knize asi nesáhne. Takže pokračujem dalším dílem.