arram arram komentáře u knih

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Kniha, která mě po dlouhé době dokonale vtáhla do děje a přiměla k zamyšlení. To, že je kniha psána formou dopisů, pak jen doplňuje celý zážitek z této knihy.

04.02.2016 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tak tahle kniha mi neskutečně sedla. Děj mne chytil hned od začátku. Super nápad, dobré provedení a neskutečně příjemné čtení!

06.08.2018 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Knihu jsem četl až po shlédnutí seriálu a musím říct, že i kniha i seriál mají něco do sebe. Myslím si, že díky seriálu, jsem do děje proniknul rychleji a kniha se mi i díky tomu snáze četla. Kniha, ze které mě mrazilo a kterou jsem nemohl odložit.

19.02.2018 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Knihu jsem četl v originále a musím říct, že to byl hodně silný zážitek. Konec filmu je smutný, kniha je smutnější...

06.08.2018 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Více takových knih! Sympatické a líbivé postavy, které si čtenář ihned zamiluje. Příběh, který je krásně a čtivě napsán. Menšinová tématika, která je vkusně a nenásilně zakomponována. Tohle všechno spolu tvoří neskutečně čtivou knihu, kterou člověk odloží až po jejím dočtení.

23.03.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Velké zklamání. Nevím, zda to bylo snahou autorky vyrovnat se knížce Dívka ve vlaku, ale tohle se moc nepovedlo. Díky tomu, že je kniha vyprávěna z pohledu tolika postav, působil na mě celý příběh strašně roztříštěně a těžko se mi orientovalo jak v postavách tak v příběhu samotném.

08.12.2017 2 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Super kniha, kde čtenář ví jenom tolik, kolik mu autor dovolí, což čtenáře udržuje v napětí a nevědomosti. Konec knihy mohl být trochu více grandióznější, ale jinak velice čtivá kniha.

19.02.2018 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Turnus navazuje na Silo a obě knížky svými ději propojuje, což je pro čtenáře Sila příjemnou jednohubkou. Nicméně začíst se do knížky, mi trvalo o něco déle než u Sila, ale i tak se jedná o velmi dobrou knížku.

04.02.2016 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Přiznám se, že teorii mnohovesmíru jsem úplně nepochopil, ale i tak jsem si knihu užil, protože se jedná o čtivou knihu se zajímavým nápadem, jejíž nosnou linií je láska a její osudovost. Konec knihy nebyl úplně podle mého gusta, ale mělo to tak být.

23.03.2018 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Je pravda, že kniha je určena pro mladší publikum, ale i přesto se velmi pěkně čte. Známé pohádky jsou čtenáři podány z jiného úhlu, než je zvyklý a to knihu činí hodně čtivou.

10.12.2017 4 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Kniha, která mě mile překvapila. Děj krásně odsýpá a kniha je tak čtivá, že mi bylo líto ji odložit. I přes to, že občas je kniha předvídatelná, určitě stojí za přečtení!

19.04.2017 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Kniha, ze které mě mrazilo. Dokonale napsaný příběh o tom, jak jeden režim dokázal vyprodukovat lidi, kterým nic nebylo proti srsti, a kteří se snažili plnit rozkazy bez ohledu na to, co je to stojí.

01.12.2013 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Hlavní postava je zvláštní a to v tom nejlepším možném způsobu. Příběh plyne tak nějak sám, nenásilně a mile a tak se čtenář může jen nechat unášet. Kniha se mi celkově líbila a četla se mi velmi dobře.

14.06.2018 4 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Kniha, která nenadchne, ale ani neublíží. Pro mě byla bohužel postava Drobka silně nesympatická a asi i proto, jsem z knihy nebyl tak nadšený, jak jsem doufal. Nicméně příběh, nejenom o přátelství, ale i zmatenosti z citů, které každý dospívající prožívá, je pěkný a čtenáři připomene, že v tom není sám.

14.06.2018 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Od této knihy jsem pravděpodobně čekal daleko více. Byla asi chyba ji číst po Simonovi Spierovi, protože tomu tato kniha nesahá ani po paty. Příběh je fajn, postavy jsou sympatické, nicméně zde chybí nějaký lepší zvrat, který by knihu posunul o trošku dál.

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

Z knihy mám rozporuplné pocity. Kniha se čte dobře, ale občas člověk v ději trochu tápe. Rozuzlení bylo zajímavé a pro mne i nečekané, avšak ne zcela originální.

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Mám-li být upřímný, tak se přiznám, že nevím, jak mám knihu hodnotit. Je pravda, že kniha se četla velmi dobře, ale její děj mi nepřišel až tak úžasný a spousta vtipů mi ani nepřišla až tak vtipná. Každopádně, jako kniha na odreagování fajn.

19.04.2017 3 z 5

Petr Pan Petr Pan James Matthew Barrie

Tahle kniha mě jako malého kluka minula, proto když jsem viděl nové vydání s krásnými ilustracemi, tak jsem neváhal a do knihy se pustil. Kniha překypující fantazií, bizarností a naivitou, která je doplněna občas až překvapující drsností. Krásný příběh, který je plný všemožných dobrodružství. Pravděpodobně díky tomuto mixu všeho, mě kniha dokázala okouzlit i nyní a věřím, že se k ní ještě v budoucnu několikrát vrátím. Není totiž nic hezčího, než se vrátit zpět do klukovských let a zapomenout na všechny starosti.

16.04.2016 5 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Když jsem si ji v knihkupectví kupoval, měl jsem trochu obavu, ale mohu říct, že koupi určitě nelituji. Kniha mě svým dějem naprosto pohltila.

04.02.2016 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha sice čtivá je, ale v některých pasážích jí chybí ten správný spád, nicméně i přes to se jedná o kvalitní detektivku, u které se čtenář nenudí.

28.12.2015 4 z 5