Petr Pan

Klasická pohádka z pera skotského novináře, dramatika a spisovatele Jamese Matthewa Barrieho. Všechny děti až na jedinou výjimku vyrostou. Tou výjimkou je Petr Pan. Nechtěl být nikdy dospělý, a proto zůstal navěky dítětem, aby si mohl pořád hrát. Žije na jednom ostrově v kouzelné a tajemné Zemi Nezemi. Jednou do Země Nezemě pozve také malou Wendy a její dva brášky Johna a Míšu. Nejdřív je naučí létat a pak s nimi odletí na svůj ostrov. Tam pak s Petrem Panem a jeho kamarády prožijí spoustu dobrodružství, když se Wendy stane princeznou, když bojují s krvežíznivými piráty a jejich kapitánem Hákem, když…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/272863/petr-pan-S25-272863.jpg 4.322
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Slovart (ČR)

martina.culik

Dlouho jsem se chystala přečíst, jak to vlastně s Petrem Panem, Wendy a Zemí Nezemí bylo. Tato kniha mi k tomu dala příležitost. Styl psaní autora se snaží vtáhnout čtenáře/dítě do děje a poměrně dobře se mu to daří. Zajímalo by mě i znění původní divadelní hry, podle které byla kniha později sepsána.

Taťka Hraboš
12.12.2016

V dětství jsem se k téhle knize nedostal, měl jsem o ní jen pár informací v rámci všeobecného vzdělání a pak několik záblesků z kresleného filmového zpracování, na které u našich občas koukaly děti, takže jsem byl velmi mile překvapen, jak vtipné a mnohovrstevnaté dílko to je. Humoru je tam až až, někdy trochu absurdního (ale copak v pohádkách musí mít všechno logiku), Petr Pan je klasickým případem dnes moderního hyperaktivního kluka s poruchou pozornosti a jako hlavní téma knihy se mi nakonec nejevila ani tak jeho dobrodružství s dětmi Darlingovými a Ztraceňáky, ale jak důležité jsou v životě každého dítěte maminky (tatínkové, resp. ten jeden, co v knize vystupuje, se tedy moc nevytáhli). Prostě pěkné, zábavné a moudré čtení nejen pro děti, ale i pro dospěláky, kteří jim tuto knížku předčítají.

Sorrow
29.06.2016

Už asi pět minut tady přemýšlím, co o knize napsat a vlastně, co si o ní myslet. Líbil se mi jazyk, prostředí, autorova imaginace a neotřelost, kontrast dětské naivity a drsnějších, akčních scén. Na druhé straně si ale přiznejme, že Petr Pan je nesmírně otravný, jeho vztah s Wendy přinejmenším podivný a vůbec si nejsem jistá, jestli je to (z mnoha příčin) vůbec kniha vhodná pro děti. Dost dobře asi nechápu celou pointu, nejsem si jistá, co by dětem měla dát...Asi to budu muset přečíst své pětileté neteři a zeptat se jí, protože já tápu...

arram
16.04.2016

Tahle kniha mě jako malého kluka minula, proto když jsem viděl nové vydání s krásnými ilustracemi, tak jsem neváhal a do knihy se pustil. Kniha překypující fantazií, bizarností a naivitou, která je doplněna občas až překvapující drsností. Krásný příběh, který je plný všemožných dobrodružství. Pravděpodobně díky tomuto mixu všeho, mě kniha dokázala okouzlit i nyní a věřím, že se k ní ještě v budoucnu několikrát vrátím. Není totiž nic hezčího, než se vrátit zpět do klukovských let a zapomenout na všechny starosti.

hana1070
18.12.2015

Petr Pan mě příjemně překvapil. Patřím do generace, která na jeho příbězích nevyrostla, přesto se mu ale povedlo mě okouzlit. Moc se mi líbil poetický jazyk (věděli jste, že víly vznikly z dětského smíchu, který se rozsypal na milion kousků?) i samotný příběh o dětství plném fantazie, která se s přibývajícími roky vytrácí. Trochu mě překvapilo, že řada příhod je dost drsných, o mrtvé piráty či indiány tu není nouze, na druhou stranu právě tahle „opravdovost“ asi děti baví. Zvlášť když dobro vždycky zvítězí. A nejnovější vydání Slovartu má naprosto kouzelné ilustrace od Petera Uchnára. Moc se mi ta knížka líbila.

wiix
05.12.2015

Jednoznačne jedna z najmilších, najromantickejších a najdojemnejších detských kníh a príbehov, ktoré som v detstve spoznala :)