Arlienen Online Arlienen komentáře u knih

Území vlků Území vlků J. R. Ward (p)

Číst knížky od autorky J. R. Ward bylo pro mě vždy potěšením. Její knížky jsem si nemohla nechat ujít, protože jsem měla pocit, že bych o něco přišla. Bohužel už delší dobu čtu její knížky jen z povinnosti. Už v tom není ta radost a nadšení jako tomu bylo v minulosti.....
Lydie a ani Daniel mě zrovna nezaujali. Ta jejich chemie nebyla dech beroucí a přišlo mi to takové nemasné neslané.
Celou dobu jsem si říkala, kdo je teda vlk. To bylo pro mě překvapení, ale jinak to byl průměr, který si možná už znovu číst nebudu.

01.08.2022 3 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Srovnání s Massovou jsem se snažila vyvarovat, protože Massová je pro mě TOP autorka v žánru fantasy. Proto jsem chtěla knihu číst bez předsudků či jiných představ o knize. Knihu hodnotím pozitivně. Na první díl to nebylo vůbec špatné. Knize nechybí napětí a akce. Pořád se v ní něco děje a nejsou v ní žádná hluchá místa.

Jako mínus beru to, že mi trvalo, než jsem pochopila, kdo je vlastně Povznesený a kdo Atlanťan. Autorka si mohla dát trochu víc práce s popisem prostředí. Na začátku knihy jsem byla vážně dost ztracená. Začala jsem se chytat asi v polovině knihy....

Poppy jsem si oblíbila. Mám ráda, když je hlavní hrdinka silná osobnost, která se o sebe umí postarat a nepotřebuje nikoho, aby jí zachraňoval. Poppy byla dost naivní, ale kdo by jí to měl za zlé, když měla zakázáno bavit se s lidmi a musela převážně být u sebe v pokoji. Bylo mi jí líto, že ji takhle omezovali a že neměla svůj život úplně pod kontrolou, když ji věznili v paláci od smrti rodičů.

Hawke byl zatraceně sexy a vzrušující. Od prvního setkání s ním jsem měla v břiše motýlky. Líbí se mi muži s ďolíčky!
Líbilo se mi na něm, že tak rozuměl Poppy. Jejich hádky mě bavily.
Jsem zvědavá, jak bude vypadat jejich vztah ve druhém díle!

26.07.2022 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Toto je moje první kniha od autora a už teď vím, že je to vážně návyková četba. Knihu jsem měla přečtenou za necelý den. Nutilo mě to číst dál, jak to bylo napínavé.
David se mi jako postava líbil. Upřímně, jsem čekala, že se nedožije konce, protože si prošel dost ošklivými situacemi.....

23.07.2022 4 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Imitator je moje druhá kniha od autora. Je to čtivé a čtenář musí číst dál. Bohužel jsem četla i lepší knihy, pro mě je to spíš takový průměr.

23.07.2022 3 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

(SPOILER) Knihu jsem si vybrala na svou dovolenou, kde jsem byla vyvalená na pláži a užívala jsem si mořský vzduch. Díky tomu moři jsem se mohla lépe vžít do atmosféry, která vládla na Sicílii. Kerri píše super čtivě a napínavě. Líbila se mi detektivní linka. Vůbec jsem netušila, kdo je vrah. Na konci mě to dost překvapilo, když jsem ho zjistila.
Dlouho jsem nečetla fantasy knihu, kde by figurovaly čarodějky anebo démoni. Moc se mi to líbilo.
Emilia a Ira - chemie mezi nimi pekelně nabitá. Divím se, že autorka jim nedopřála více intimních scén.... Na ně jsem celou dobu čekala a ono nic.... :-D
Druhý díl si rozhodně musím přečíst, protože mě zajímá, co Emilia vyvede v pekle!

23.07.2022 4 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

(SPOILER) Knihu jsem měla rozečtenou hodně dlouho. Neměla jsem na ni čas a když jsem ho měla, musela jsem se do čtení nutit. Ale jakmile se Xanthe potkala se Samuelem, už mi stránky mizely pod rukama.
Co mi na knize trochu vadilo - málo dialogů a hodně popisování prostředí.

09.07.2022 4 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Guy byl sympatický hrdina, který se snažil napravit své chyby a pak zjistil, že jeho máma vlastní dům. Chtěl ho prodat a najít pro svou mámu nový domov. Bohužel měl smůlu, protože v tom domě byl duch naprostého psychopata.

Kniha byla čtivá, ale postrádala takové to napětí, co se stane, jak a proč. Taky jsem se u knihy nebála, a ani jsem neměla husí kůži. Nicméně knihu hodnotím převážně pozitivně, ale není to nejlepší díl ze série Strašidelných domů.

09.07.2022 4 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Musím se přiznat, že mi trvalo, než jsem se pořádně začetla. Poslední knihu o oddělení Q jsem četla v roce 2019. Proto mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala v postavách a udělala si obrázek o jejich životě. Samozřejmě Asad a jeho přísloví s velbloudy byla opět poučná.

,,Však víte, když mají v zoologické zahradě porazit velblouda, natáhne si flekatou kůži a schová se mezi žirafy."

Bylo mi líto Carla. Nečekala jsem, že se mu něco takového může stát. Doufám, že se to vyřeší v jeho prospěch v dalším díle. Určitě mu jeho tým pomůže, tak jako vždycky.

28.06.2022 4 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

(SPOILER) Na knížky od Darcy Coates se vždycky těším, protože se mi líbí její styl psaní. Knihy mají to správné napětí.
Bohužel tato kniha byla slabší než ostatní díly.
Mara mi byla nesympatická. Skoro celou knihu popírá existenci duchů, protože sama na ně nevěří. Za každou cenu chce být nezávislá a silná žena. V mnoho situacích pak její přítel Neil díky její statečnosti vypadá jako slaboch, který se bojí každého bouchnutí dveří. Tito dva mi prostě moc neseděli...
Knihu doplňují krásné ilustrace, což jsem brala jako pozitivum.

28.06.2022 3 z 5

Studie kouzel Studie kouzel Maria V. Snyder

Do prvních kapitol jsem se musela vyloženě nutit, abych je vůbec přečetla, protože jsem se nemohla začíst. Jakmile jsem tuhle krizi překonala, kniha mě bavila a měla spád. Pořád se v ní něco dělo. Musím přiznat, že se mi tento díl líbil o trochu více než ten první.

Jelena poznává svou rodinu a učí se používat své schopnosti. Líbí se mi její dialogy s Kiki.
Co se týče Leifa a Cahila - ti dva se vybarvili až na konci a pro mě ty dvě postavy nebyly úplně zajímavé. Nejvíce mě zaujal Křovinář a Měsíční muž.

Valek se v knize objevil a upřímně byl pro mě docela zklamáním. V prvním díle mě ohromil a tady byl jen postavička,která pro mě byla nemastná neslaná.... Snad se to ve třetím díle zlepší.

21.06.2022 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

(SPOILER) Na pátý díl se Strikem a Robin jsem čekala tak dlouho, až bych to nazvala mučením. Samozřejmě, že mi to čekání stálo za to!
Knihu jsem začala číst ve čtvrtek 9.6. a skončila jsem ve středu odpoledne 15.6. Rowlingová sama sebe překonává a je naprosto geniálně fenomenální! Kniha už tak byla tlustá, ale já bych ji klidně brala ještě objemnější a delší, protože to čekání na další díl mě určitě zabije. Rowlingová ze mě udělala závisláka na svých knížkách. Miluju Cormorana a Robin. Jejich chvíle v kanceláři, když pili whisky mě úplně odrovnala. Samozřejmě Rowlingová mi to dělá naschvál a schválně takovými scénami šetří, jen abych dál utrácela peníze za její knížky :-D

18.06.2022 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Na tuto knihu jsem čekala neskutečně dlouho a měla jsem ji přečtenou během pár hodin. Říkala jsem si, že si ji musím pořádně vychutnat, než výjde další díl..... Bohužel to bylo tak napínavé, že mě to nutilo číst dál a dál....a najednou byl konec. Kim byla stejně úžasná jako v předchozích dílech. Ona a její tým si vždy poradí s každým případem, který se jim dostane do rukou.

18.06.2022 5 z 5

Zlatá značí osud Zlatá značí osud Sára Vůchová

Já miluju žánr urban fantasy. Jsem zvyklá na vlkodlaky, upíry, fae a víly. Nikdy by mě nenapadlo, že budu číst fantasy, kde budou hlavní hrdinové kočky. Přece jen jsou kočky považovány za domácí mazlíčky..... V knize vystupují jako nebezpečné šelmy. Je to originální nápad a moc se mi líbí! Jsem moc ráda, že jsem si knihu půjčila v knihovně. Snažím se dávat šanci českým autorům. Je super, že tato kniha vyšla. Určitě se bude líbit mladší generaci. Stejně tak jako dialogy mezi Veerle a Tuggerem.
Knihu hodnotím 3,5 *. Jsem trochu starší, než je cílová skupina této knihy. Ale i tak se těším na pokračování. :-)

08.06.2022 3 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Kurátora jsem náramně užívala. Poe a Tilly jsou naprosto úžasní spolu a jejich vztah mě baví :-D
Už abych měla další knihu a mohla zas chvíli žít ve světě Tilly a Washingtona.

06.06.2022 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

(SPOILER) Pokračování s Poem a Tilly je naprostá pecka! Nemohla jsem knihu vůbec odložit! V knize se řeší vražda dcery šéfkuchaře Jareda Keatona, který za ní sedí ve vězení. Poe je obviněn z toho, že byl vůči Keatonovi zaujatý, a proto podělal případ. Upřímně, jsem tomu nevěřila, že by Poe udělal takovou chybu a nevinný člověk by šel kvůli němu do vězení...... Bylo to vážně napínavé čtení a chudákovi Poeovi se utahovala smyčka kolem jeho krku.

Nejvíce jsem se nasmála, když Poe s Tilly jedli degustační menu a Poe jedl ty varlata :-D

06.06.2022 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Mnoho přátel mi už delší dobu doporučovalo, abych si přečetla knihy od spisovatele M. W. Cravena, že píše dle nich zatraceně dobré knihy. Stalo se, že jsem zrovna neměla, co číst, tak jsem souhlasila, že si přečtu knihy ze série W. Poe. No, světě div se, ono je to vážně super čtivé a nutí mě to pořád číst dál a dál!
*****
W. Poe je sympaťák, kterého nemá kupodivu nikdo rád. Svým chováním a osobním kouzlem mi lehce připomíná Cormorana Strikea (i jména mají oba pánové osobitá). Poe a Tilly jsou hlavními tahouny knihy. Jejich vztah a hlavně jejich konverzace mě baví.

,,Víte, kdo já jsem? " řekl.
Poe se naježil. Věděl, že by to neměl dělat, ale otočil se na Bradshawowou a řekl : ,,Tilly, můžeš zavolat psychiatrický tým? Máme tady někoho, kdo neví, kdo je."
,,Dobře, zavolám, Poe." Koutkem oka viděl, že si z kabelky vytáhla tablet a zapnula ho.

31.05.2022 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

(SPOILER) Kniha se čte skvěle stejně jako předešlé díly ze série Selekce. Bohužel oproti předešlým dílům není z mého pohledu tak dobrá. Eadlyn není tak sympatická jako byla America. Místy je z ní vážně pěkně rozmazlený spratek....Pak nastává změna a postupně se čtenáři otevírá.

Zamilovala jsem si postavy Erika, Henriho a Kilea. Tohle jsou moji adepti na price chotě královny Eadlyn.

30.05.2022 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Kniha pro mne byla takovou třešničkou na dortu. Bylo příjemné číst příběh Americy a Maxona z ostatních pohledů. Obzvláště ten Maxonův pohled se mi líbil.

Povídka královny Amberly byla naprosto skvělá. Je mi líto, že autorka nenapsala celou knihu právě o ní. Určitě by si ji zasloužila.

30.05.2022 3 z 5

První První Kiera Cass

(SPOILER) První byla pro mě nejlepším dílem ze série. America je zde trochu vyzrálejší a konečně má jasno v tom, koho miluje. Ta její nerozhodnost mě ve všech knihách hodně štvala.
****
Líbil se mi vývoj u Celesty. Nakonec nebyla taková m*cha, jak jsem si myslela.
****
Aspen a Lucy.... Kdy se to stalo??? Čtu Šťastně až navěky, doufám, že tam si přečtu jejich příběh.

18.05.2022 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Elita se mi líbila maličko více než první díl. Hodnotím ji 3,5 *.
***
Ve druhém díle se projevuje krutost krále a jeho chování vůči svému synovi a Americe.
***
Pořád se řeší milostný trojúhelník America - Maxon - Aspen. To mi občas dost lezlo na nervy.

18.05.2022 3 z 5