Arlienen Arlienen komentáře u knih

Král bláznů Král bláznů Amanda Foody

Já jsem takový typ čtenáře, který nerad začíná jiným dílem než prvním. Udělala jsem protentokrát výjimku a sáhla po druhém díle Stínové hry, protože mne zaujala anotace. Knize nejde upřít, že je čtivá a děj se zbytečně nevleče. Kniha nebyla špatná, ale klidně mohla být i kratší. Také mi kniha trochu připomínala Šest vran od Leigh Bardugo, tato kniha je za mě TOPKA, proto mě Král bláznů tolik neoslnil.

Na začatku jsem byla hodně zmatená ohledně světa, ve kterém jsem se ocitla, všechny ty gangy a Mizérové a omerty. Nic mi to neříkalo. Kniha je z pohledu tří postav - Enne, Leviho a Jaca. Každá z těchto postav hraje svou hru a chce mít svůj vlastní příběh, ne, být jen součástí příběhu jiných.

08.12.2022 3 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

(SPOILER) Knihu jsem měla zařazenou v žebříčku "chystám se číst" už delší dobu. Přečtení této knihy stojí za to. Autorka stvořila úplně nový svět, kde žijí stvoření různé barvy pleti, vyznání a rasy. Samozřejmě je jedna rasa nadřazena těm ostatním. Autorka použila témata zneužívání, šikanu a zotročování. Ve 13 letech dochází k domlouvání sňatku.

Elloren jako hlavní hrdinka mi nesedla. Byla ubrečená a ufňukaná. To, že nevěděla o mnoha skutečnostech se dalo pochopit, když ji strýc držel v ústraní. Jenže ta přehnaná naivita mě štvala.
Můj vztah k Ren se změnil až okolo strany 300. Konečně byla nějaká větší akce. Také Ren začíná chápat ten svět, ve kterém žije a jak to ve skutečnosti je.

Bavila mě ta část, kdy se Elloren sbližuje s Ariel, Wynter, Aislinn, Tierney, Dianou, Jarodem a Yvanem.

02.12.2022 4 z 5

Koruna osudu Koruna osudu Amo Jones

Amo Jones opět dokázala, že umí psát a já se u jejích knih vždycky skvěle pobavím. Její knihy jsou plné drsného sexu, emocí a různých tajemství, které autorka postupně odhaluje. Na konci knihy do sebe všechny dílky zapadnou jako puzzle.

09.11.2022 3 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Na knihu jsem se neskutečně těšila a v kalendáři jsem měla poznačené datum vydání ! Pak se objevila informace, že má kniha špatné zpracování a je plná chyb. Proto jsem raději čekala s koupí knihy a zatím si četla hodnocení ostatních čtenářů. Udivilo mě, že těch hodnocení bylo vážně málo. Očividně hodně čtenářů se do čtení knihy vůbec nepustilo.

Já jsem vsadila na autorův um a pustila jsem se do čtení s tím, že ani špatný překlad mě neodradí. Byla jsem upřímně překvapená. Kniha se mi četla skvěle. Stejně jako předešlé díly. Sice jsem byla ostražitá během četby, protože jsem narazila na nějakou chybu nebo jsem si musela pasáž přečíst podruhé. Nicméně jsem si knihu moc užila a svého rozhodnutí si knihu přečíst nelituju. Už abych měla pokračování doma!

07.11.2022 5 z 5

Jeden temný trůn Jeden temný trůn Kendare Blake

V knihovně jsem narazila na druhý díl ze série Temné koruny. Musela jsem si přečíst svoje hodnocení k prvnímu dílu, abych si vzpomněla, jak se mi první díl líbil a o co v něm šlo.
Druhý díl hodnotím o poznání lépe než první. Dokonce jsem mu přidala hvězdičku navíc.

Postavy královen jsem znala z prvního dílu a našla jsem si mezi nimi své favoritky. Každá z nich se mi líbí, ale Arsinoe vede.

Kniha měla spád a četla se mi dobře. Akce a ani napětí nechybělo. Ten konec stál za přečtení knihy. Už aby v mé knihovně měli pokračování.

07.11.2022 4 z 5

Koruna nenávisti Koruna nenávisti Amo Jones

Koruna nenávisti je druhou knihou , kterou jsem četla od Amo. Četla jsem Chaos v míru a ten nasadil určitou laťku. Tato kniha se mi zdá o trochu slabší, než mnou zmiňovaná kniha.
I přesto se mi líbil svět, který Amo stvořila. Isa s Bryantem byli zajímavým párem. Jejich vztah vznikl z nenávisti. Jak znám Amo, tak je za tím něco mnohem komplikovanějšího, nad čím zůstane můj rozum stát.
Z konce knihy jsem byla pěkně zmatená. Říkala jsem si ,,Co to jako je?". Nutně si potřebuju přečíst druhý díl, protože to skončilo otevřeně a to já nemám ráda. Musím vědět, jak to bylo s Isou!

10.10.2022 3 z 5

Chaos v míru Chaos v míru Amo Jones

(SPOILER) Chaos v míru je moje první kniha od Amo. Na její knihy jsem měla políčeno delší dobu, ale nikdy jsem nesebrala odvahu, abych si je přečetla. Když jsem si četla hodnocení u jejich knih od ostatních čtenářů, měla jsem z nich smíšené pocity. Očividně jsou čtenáři rozděleni na dva tábory - jedni její knihy nesnáší a ti druzí je naopak milují. Já se řadím mezi tu druhou skupinu. Amo píše super čtivě. Její styl psaní je podle mého gusta. To pak stránky mizí pod rukama a čtenář se nemůže odtrhnout.

Amo je velice originální. Dokonce i jména hrdinů jsou originální, ty mi daly slušně zabrat. Musela jsem se vrátit k části, kde je Amo popisovala, abych si ty jména - King, Killian, Kyrin a Keaton přiřadila k těm správným postavám. Kluci se netají tím, kdo jsou. Jsou to parchanti, kteří jsou pěkně arogantní, agresivní a brutálně přitažlivý. I přes všechny jejich chyby, jsem si je oblíbila.

Dove / Per se s klukama setkala a stala se součástí Půlnočního běsnění. Je to hříšná, šílená a bizardní show, kterou si divák náramně užije!

Dove/ Per a King.....to byla jízda. Vůbec jsem nečekala, co se z toho vyklube. Autorka si se mnou celou knihu pohrávala. Až ke konci jsem se dozvěděla, proč ji vlastně Kingston nenáviděl a jak to celé bylo.

Už se těším na Killianův příběh, protože ten parchant byl vážně největší sympaťák ze všech!

10.10.2022 3 z 5

Od Holly jsem četla Nejtemnější část lesa a ta se mi četla dobře. Kniha Nejchladnější dívka ve Městě chladu se mi doma válela hodně dlouho. Nějak se mi úplně nechtěla číst. Možná proto byl pro mě začátek knihy utrpením. Musela jsem se do čtení vyloženě nutit. Přiznám, že jsem i pár odstavců přeskočila, abych se dostala dál. Kniha sama o sobě nebyla špatná. Jen kdyby si Holly dala víc záležet na romantické lince mezi Tanou a Gavrielem.

04.10.2022 3 z 5

Kocour v klobouku Kocour v klobouku Dr. Seuss (p)

Každý večer před spaním čtu své dceři Grinche a moc se jí líbí. Proto jsem si půjčila v knihovně další knihu z pere Dr. Seusse. Bohužel ji kniha tolik neoslovila. Mně se kniha líbí. Je v ní poučení, že nemáme pouštět cizí lidi do svého domu.

Knihu budu zkoušet číst dceři, protože aspoň ty obrázky se jí líbily, tak toho musím využít.

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Minulý rok jsem viděla na Netflixu seriál a moc se mi líbil. Před pár dny vyšel trailer na druhou sérii. Já jsem si řekla, že si prostě musím přečíst knihy, protože knihy jsou skoro vždy lepší než filmové / seriálové zpracování. Knihy jsem si rychle koupila a udělala jsem dobře. Nejenže mají nádherné obaly, ale Leigh Bardugo píše čtivě a já nemohu knihu odložit.

Všechno, co jsem viděla v seriálu, to jsem našla i v knize. Jsem zvědavá, jak to bude s Alinou a Malem ve druhém díle.

04.10.2022 3 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

(SPOILER) Cokoliv Darcy Coates napíše, to si musím přečíst! Druhý díl ze série Černé zimy byl strhující, napínavé a stránky mi ubíhály před očima. Kniha se mi líbila o trochu více, než první díl.

Celá kniha je o cestování Clare a Dorrana. Sledovat jaké nástrahy je čekají na cestě a co všechno musí řešit, aby se dostali k sestře Clare.

Rok čarodějnic Rok čarodějnic Alexis Henderson

(SPOILER) Knihu jsem si půjčila v knihovně, protože se mi líbil obal knihy. Anotace mě zaujala až doma, když jsem si ji přečetla.

Do knihy jsem se hned začetla a musela jsem číst dál, abych věděla, jak to nakonec dopadne s Immanuelle.

Immanuelle se narodila v době, kdy upalovali muži z církve "čarodějnice". Jakákoliv odlišnost vás mohla dostat na hranici.

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

(SPOILER) Už dlouho dobu se mi nestalo, že by se mi kniha dostala takhle pod kůži. Kniha ve mě vyvolávala celou škálu emocí. Měla jsem z ní husí kůži a smíšené pocity.
Zahradník unášel dívky, udělal z nich motýly, znásilňoval je a zabíjel. Takže... jasně byl to padouch. Zároveň se o ně staral a svým způsobem je i miloval. To byl ten důvod, proč jsem z něj měla smíšené pocity. On byl očividně nemocný a myslel si, že ta děvčata se s ním měla líp. Neviděl nebo nechtěl vidět, že jim ubližuje.

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Jakmile jsem si přečetla první díl V kleci, musela jsem si přečíst i ten druhý. Druhý díl jsem měla přečtený snad ještě rychleji než ten první. Sayer byla přizvána k zajímavému případu, na kterém měla spolupracovat s Maxem Cho. Max a jeho pes Kona byli úžasní. Knize zvyšovali laťku.

Nejsem žádný Sherlock Holmes, ale vraha jsem tušila asi od poloviny knihy a můj instinkt mě nezklamal.

V kleci V kleci Ellison Cooper

Kniha se mi četla skvěle. Byla napínavá a pořád se něco dělo. Byla jsem v šoku, když jsem zjistila, kdo je vrah. Vůbec jsem to nečekala. Líbí se mi, že v knize není přehnaná brutalita a další nechutnosti. Prostředí FBI bylo zajímavé. Já osobně moc knih s touhle tématikou přečtených nemám, takže to pro mě bylo poučné a vážně mě to nadchlo.

Rytíř Rytíř Devney Perry

(SPOILER) Druhý díl ze série Clifton Forge se mi líbil o trochu víc než ten první. Já mám ráda zlomené hrdiny se smutnýma očima a přesně takový byl Isaiah. On byl prostě zlatíčko, byl sympatický a loajální. S Geneviev se postupně seznamovali. Nebylo to takové žhavé jako mezi Bryce a Dashem, ale na mě to právě díky tomu působilo reálněji.

,,Den za dnem jsem se víc a víc zamilovávala do naší lži."

Identitu vraha jsem odhalila až úplně na konci. Byla to pro mě taková třešnička na dortu, která mohla vyjít najevo mnohem dříve. Pak by se trochu změnila dynamika knihy a bylo by to více akční a napínavé.

Těším se na další díl. Jak má autarka zvykem, opět nechala otevřený konec a jsem zvědavá, co vymyslí s Presley.

Král Král Devney Perry

(SPOILER) Na knihu jsem byla hodně zvědavá, protože si ji skoro všichni vychvalovali. Mám ráda detektivky a i romantické knihy. Tady bylo obojí, ale jaksi ta detektivní část byla slabá.
Byla zavražděna žena. Dashův otec byl podezřelý. Všichni víme o jeho nevině, ale na konci knihy se nedozvíme, kdo je vrah. Nemám ráda otevřené konce. Proto si musím přečíst pokračování.

22.08.2022 3 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Na knihu jsem byla vážně moc zvědavá, protože jsem od autorky četla knihu Z krve a popela a tato kniha nasadila laťku vysoko. Bohužel jsem knihu měla rozečtenou několik dní a vlastně jsem neměla čas číst, proto jsem se nemohla vžít do děje. Kniha je čtivá, napětí také nechybí. Líbí se mi originální nápad se Strážci a démony.
Určitě si přečtu pokračování :-)

22.08.2022 3 z 5

Emily z Novoluní Emily z Novoluní Lucy Maud Montgomery

JSEM OKOUZLENA, NAPROSTO UCHVÁCENA! Něco tak krásného jsem nečetla hodně dlouho. Bylo to nabité emocemi, kdy jsem Emily litovala, pak byly chvíli, kdy jsem se s ní radovala. Emily fantazie mě očarovala a její poezii jsem si užívala, stejně jako její dopisy. V mém srdci si našla své místo, jako u obyvatel Novoluní a jejich přátel - Ilsy, Teddyho a Perryho.

05.08.2022 5 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Knihu jsem přečetla super rychle, až jsem z toho měla mžitky před očima. Vůbec jsem neměla tušení v jaké bryndě se Ethan ocitl. Říkala jsem si, jak je možné, že ho pořád bolí hlava a proč mu v nemocnici nepomůžou. Upřímně, mi bylo Ethana líto a měla jsem z toho husí kůži. Rozhodně bych nechtěla zažít, to co on.

05.08.2022 4 z 5